Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 15:18 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: C2 KAI ΚΡΕΜΑΓΙΕΡΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Μάιος 2008, 10:14 
Άβαταρ μέλους
γεια χαρα σε ολους!
Που λέτε εχω ενα c2 απο τον γενάρη του 2007 κα εχω φθασει τα 18.000 χλμ.
μεχρι τωρα πραγματικά δεν είχε εμφανιστει το παραμικρό μέχρι που κάποια στιγμή ενώ ήμουν σε στάση και έκοβα το τιμόνι ακουγόταν ένας θόρυβος τριξίματος. μια και δυο το παίρνω και το πάω στην αντιπροσωπεία (ελέω της εγύησης) και ο υπευθυνος του συνεργείου μου λέει ότι είναι η κρεμαγιέρα και αμέσως μου δίνει αυτοκίνητο αντικατάστασης !!!!!!!!!!!!!!!! το αμάξι είναι μέσα από τις 11 απριλίου και ακόμα περιμένω να κατέβει η "οδηγία" και να τιμολογηθεί το ανταλλακτικό που έρχεται απο γαλλία!!!!!!!!!!!!!!! κάθε μέρα τηλέφωνο εγώ, κάθε μέρα κάντε υπομονή ο υπεύθυνος μέχρι που θές τηλεφωνώ και μου λένε ότι ο κύριος τάδε την έκανε! μιλάω με έναν άλλον από τα τσακάλια της αντιπροσωπέιας και μου λέει τη δευτέρα είστε έτοιμος!!!!!
τί ειναι αυτά ρε παιδιά? ένα μήνα χωρίς αυτοκίνητο για ένα ανταλλακτικό?Μήπως έχει να κάνει με το ότι η επισκευή θα γίνει μέσα στην εγύηση και μου το τρενάρουν επίτηδες? τι άλλο να πώ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Μάιος 2008, 15:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2007, 15:10
Δημοσιεύσεις: 54
Τοποθεσία: Athina-TOLO
φιλε μου ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα περιπου στα 15-20 χιλιαδες χιλιομετρα(κοιτα να δεις και εγω πιστεβα οτι ειναι απο τα πολλα χειροφρεαν που του εκανα τον πρωτο καιρο)

τεσπα εμενα ολες οι διαδικασιες γιναν το προηγουμενο ιουλιο νομιζω και μεσα σε μια με δυο βδομαδες ειχε ετοιμαστει το αμαξι και ολα βεβαια ειχαν περαστει εγγυηση...
δεν μου ειπαν κουβεαντα και μιλησαμε μονο μολις ηταν ετοιμο τωρα με εσενα δεν ξερω τι παιζει .....

παντος πολυ τρομακτικος ηχος ειδικά σε καποιες στροφες νομιζα να διαλυθεί το αυτοκινητο

_________________
C2 reeee


http://img68.imageshack.us/my.php?image=dsc00003tb8.jpg

http://img61.imageshack.us/my.php?image=dsc00004nl6.jpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Μάιος 2008, 15:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Οκτ 2006, 19:09
Δημοσιεύσεις: 680
Τοποθεσία: πειραιάς
το πρόβλημα της κρεμαγιέρας έχει παρατηρηθεί και σε άλλα c2 . Όταν κάποιο αυτοκίνητο παρουσιάσει σοβαρή ζημιά πολλές φορές οι φωτογραφίες πάνε και στη γαλλία για έγκριση και εκτίμηση . Βάλε και κανένα 20 ήμερο εύκολα να έρθουν ανταλλακτικά από γαλλία . Περίπου 1 μήνα παίρνει η σοβαρή ζημιά. Υπομονή και κουράγιο φίλε μου! :thumbup

_________________
c2 vts
τελικό GROUP N
custom σκούπα με φιλτροχοάνη GREEN


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Μάιος 2008, 18:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Μαρ 2008, 03:42
Δημοσιεύσεις: 112
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ
Να ρωτήσω,το πρόβλημα με την κρεμαγιερα είναι για όλα τα C2 η για κάποια μοντέλα συγκεκριμένα....????


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Μάιος 2008, 20:46 
Άβαταρ μέλους
αν πάνε στη γαλλία και τέτοια είναι λογική η καθυστέρηση! απο την άλλη ομως αν το γουστάρεις το αμάξι σου ειναι ζορι!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 04 Μάιος 2008, 15:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Οκτ 2006, 19:09
Δημοσιεύσεις: 680
Τοποθεσία: πειραιάς
tigreos έγραψε:
Να ρωτήσω,το πρόβλημα με την κρεμαγιερα είναι για όλα τα C2 η για κάποια μοντέλα συγκεκριμένα....????

το πρόβλημα νομίζω έχει παρατηρηθεί περισσότερο στα μκ2 και loeb

_________________
c2 vts
τελικό GROUP N
custom σκούπα με φιλτροχοάνη GREEN


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 05 Μάιος 2008, 17:53 
Άβαταρ μέλους
ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΥΡΙΟΙ ΠΑΡΕΛΗΦΘΕΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 25 ΗΜΕΡΕΣ!!!!!
ΤΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΑΠΟ ΓΑΛΛΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΗΤΑΝ?
ΕΝΑ ΣΠΡΕΫ ΓΡΑΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
25 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΡΕΥ ΓΡΑΣΣΟΥ!
ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ! ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΑΛΛΑ ..ΗΜΑΡΤΟΝ! ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 05 Μάιος 2008, 19:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Μαρ 2008, 03:42
Δημοσιεύσεις: 112
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ
ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΑΤΣΗΣ έγραψε:
ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΥΡΙΟΙ ΠΑΡΕΛΗΦΘΕΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 25 ΗΜΕΡΕΣ!!!!!
ΤΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΑΠΟ ΓΑΛΛΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΗΤΑΝ?
ΕΝΑ ΣΠΡΕΫ ΓΡΑΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
25 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΡΕΥ ΓΡΑΣΣΟΥ!
ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ! ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΑΛΛΑ ..ΗΜΑΡΤΟΝ! ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ?


:ysteric :ysteric :ysteric :ysteric


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 05 Μάιος 2008, 22:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Απίστευτο μου φαίνεται. Και στο είπαν κιόλας; Το πιθανότερο θα ήταν να σου πουν κάποια άλλη δικαιολογία.
Σε ποιά αντιπροσωπεία το πήγες; (γράψτο στο θέμα με τις άσχημες εντυπώσεις απο αντιπροσωπείες)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Μάιος 2008, 23:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1358
Τοποθεσία: Στην τρελα μου.....
Λοιπον.....να πω και εγω την ιστορια μου.

Ηταν μια φορα και ενα καιρο ενα ωραιο C2 By Loeb.ηταν καλα ωσπου μια μερα αρχισε να κανει κατι περιεργους θορυβους.
Ο καημενος ο ιδιοκτητης του αρχισε να ανησυχει και πηγε συνεργειο να δει τι συμβαινει αλλα ματαια γιατι καθε φορα που εμπαινε στο συνεργειο ο θορυβος σταματουσε και δεν μπορουσαν να το εντοπισουν.Μετα απο 4-5 τζαμπα επισκεψεις αποφασισε ο υπευθυνος να αλλαξουμε κρεμαγιερα στο αμαξι.
Ο ιδιοκτητης χαρηκε αφου το αμαξακι του θα γινοταν καλα αλλα δεν ειχε καταλαβει τι θα συναιβενε στην συνεχεια.
Ο υπευθυνος λοιπον ειπε οτι θα κανει την αιτηση για αλλαγη κτλ μιας και το αμαξι ειναι στην εγγυηση και συντομα ολα θα τελειωναν....ΝΑΙ ΚΑΛΑ!! :ysteric :ysteric (το αλλο με τον Τοτο το ξερετε??)

Λοιπον....ο καημενος ιδιοκτητης ανυπομονουσε ποτε επιτελους θα τον παρουν να του πουν τα ευχαριστα νεα αλλα αυτοι η στιγμη δεν ερχοταν...και ουτε ηρθε τους επομενους 3 μακρινους μηνες!!

Μια μερα λοιπον μετα απο τους 3 μηνες τον πηραν επιτελους τηλεφωνο και του ειπαν:
"Ηρθε μια ανακοινωση απο Γαλλια για τα C2 με προβλημα στην κρεμαγιερα και οτι τελικα δεν θα την αλλαξουν ακομα αλλα θα σφιξουν κατι βιδες πρωτα και μετα βλεπουμε"....οποτε πηγε και ο ιδιοκτητης να δει τι θα γινει.

Και εγινε....οτι μολις εσφιξαν της βιδες να'σου παλι ο σπαστικος θορυβους που τους τελευταιους 2 μηνες ειχε σταματησει, αλλα ολα αυτα εγιναν αφου ο χαρουμενος πλεον ιδιοκτητης εφτασε στο σπιτι του.
Οποτε την επομενη μερα αντε παλι με το αμαξακι στο συνεργειο...και παλι τα κλασσικα "θα στειλουμε την αιτηση και βλεπουμε".

Ευτηχως αυτη την φορα δεν χρειαστηκε να περιμενει 3 μηνες αλλα μονο 2 εβδομαδες.
Οποτε μετα απο μονο 4 μηνες :shock: πια το προβλημα επιτελους λυθηκε και ο σπαστικος θορυβος σταματησε αφου αλλαξαν επιτελους την κρεμαγιερα.

Ηθικο διδαγμα?? Παρτε CITROEN!!Ειναι αξιοπιστα, δεν χαλανε και τα συνεργεια τους ειναι απιαστα!! (στις τιμες και την λουφα)

ΤΕΛΟΣ....και ζησανε καλα αυτοι και εμεις με νευρα. :tong:

_________________
My C2 Super 1600!!!

Fast cars don't kill, SLOW drivers DO!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Μάιος 2008, 11:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2007, 15:10
Δημοσιεύσεις: 54
Τοποθεσία: Athina-TOLO
ποπο τελικα ειμαι πολυ τυχαιρος αποτι βλεπω
εμενα μονο 2 βδομαδες .... :fsss

_________________
C2 reeee


http://img68.imageshack.us/my.php?image=dsc00003tb8.jpg

http://img61.imageshack.us/my.php?image=dsc00004nl6.jpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Μάιος 2008, 16:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Καλά δεν είναι και κανένα τρελό ανταλλακτικό η κρεμαγιέρα. Χάθηκε να έχουν μερικές στοκ; Ειδικά αφού είναι γνωστό πρόβλημα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Μάιος 2008, 01:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1358
Τοποθεσία: Στην τρελα μου.....
Δεν ειναι τρελο??
Ξερεις ποσο κανει μια κρεμαγιερα για το μικρο μας??θα σου πω εγω που μου ειπε τιμη οταν πηγα να την αλλαξω......2124 παρακαλω :shock:
Ποια αντιπροσωπεια θα δωσει τοσα μονο και μονο για να την εχει στοκ αμα χρειαστει??

_________________
My C2 Super 1600!!!

Fast cars don't kill, SLOW drivers DO!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Μάιος 2008, 22:22 
Άβαταρ μέλους
Έχεις δίκιο για την τιμή! Το ίδο μου είπαν και εμένα οταν πρωτοπήγα! Πάντως από όλες τις απαντήσεις εέα κατάλαβα! Έχουν πρόβλμα οι κρεμαγιερες στα c2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 12 Μάιος 2008, 00:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
MikiC2 έγραψε:
Δεν ειναι τρελο??
Ξερεις ποσο κανει μια κρεμαγιερα για το μικρο μας??θα σου πω εγω που μου ειπε τιμη οταν πηγα να την αλλαξω......2124 παρακαλω :shock:
Ποια αντιπροσωπεια θα δωσει τοσα μονο και μονο για να την εχει στοκ αμα χρειαστει??


Προφανώς δεν κατάλαβες τι εννοώ τρελό. Δεν έχει να κάνει με την τιμή αλλα με την πιθανότητα να χρησιμοποιηθεί αυτό το ανταλλακτικό. Και απο οτι βλέπω για τις κρεμαγιέρες η πιθανότητα αυτή είναι πολύ μεγάλη ειδικά για ενα συνεργείο που βλέπει κάθε μέρα δεκάδες c2.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 6 [ 84 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο



Συναφή θέματα

C2 vtr 1.4 2004 κρεμαγιέρα ίδια με Peugeot 206?
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: hughes
Απαντήσεις: 3
κρεμαγιερα saxo
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Τιμόνι-Κρεμαγιέρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 12
προβλημα στην κρεμαγιερα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: rempetis71
Απαντήσεις: 14
Κρεμαγιερα Peugeot 406
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: makis406
Απαντήσεις: 3
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ