Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:05 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματικο τιμονι c2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Ιουν 2013, 15:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
giannis_liana έγραψε:
Παιδια μου ειπε ενας ηλεκτρολογος αυτοκινητων εδω στην Καλαματα οτι οταν τριζει το τιμονι φταιει το μοτερ του τιμονιου.Επειδη ειχα αυτο το προβλημα τον ρωτησα τι γινεται για να λυθει μια κ εξω κ μου ειπε η με αλλαγη μοτερ η επισκευη του ιδιου.Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο?Το εχει κανει κανεις?


Αν μπορεί να σου επισκευάσει το δικό σου τότε εντάξει. Αλλιώς πρέπει να βρείς μεταχειρισμένο με την κίνδυνο να ξαναέχεις το πρόβλημα αργότερα. Για καινούργιο είδες τις τιμές πιο πάνω... :surprised


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματικο τιμονι c2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Ιουν 2013, 11:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2012, 11:15
Δημοσιεύσεις: 44
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
giannis_liana έγραψε:
Παιδια μου ειπε ενας ηλεκτρολογος αυτοκινητων εδω στην Καλαματα οτι οταν τριζει το τιμονι φταιει το μοτερ του τιμονιου.Επειδη ειχα αυτο το προβλημα τον ρωτησα τι γινεται για να λυθει μια κ εξω κ μου ειπε η με αλλαγη μοτερ η επισκευη του ιδιου.Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο?Το εχει κανει κανεις?


Καλημερα, οπως ειπε πιο πανω ενας φιλος, κι εκεινου εκανε τα ιδια (κι εμενα επισης) και δεν εκανε κατι φτανοντας τα 120.000 χλμ χωρις προβλημα. Μπορεις να αλλαξεις οντως το μοτερ και τον εγκεφαλο με μεγαλο κοστος δυστυχως, μεταχειρισμενο με ρισκο να το ξαναπαθεις, η να μην κανεις τιποτα και να το αφησεις να δεις πως παει, αποφευγοντας λακουβες και πεζοδρομια...!

Εμενα βρισκεται στο τριξιμο ακομα και κανει εκεινο το αυτοματο στριψιμο σαν να στριβει μονο του. Το εβαλαν στον εγκεφαλο και δεν εβγαλε κατι...

_________________
Γνώρισα τους ανθρώπους κι αγάπησα τα ζώα...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματικο τιμονι c2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Ιουν 2013, 12:54 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Διαβασε τι εγραψε ο φιλος μας μια σελιδα πιο πισω. Δεν ειναι συνηθως απ'οτι καταλαβα θεμα εγκεφαλου, αλλα αποκλειστικα της κρεμαγιερας και του μοτερ της.

Σπήλιος έγραψε:
Μετά από ψάξιμο σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία και μη, εντοπίστηκε το πρόβλημα που ήταν η κρεμαργιέρα η οποία αλλάχτηκε εντός εγγύησης. Πρίν απο την αλλαγή αυτή στην αντιπροσωπεία, μου είχαν αλλάξει εγγέφαλο κρεμαργιέρας ο οποίος δεν ήταν η αιτία του προβλήματος αλλά λόγω μη γνώσης τον άλλαξαν.


Και κατι αλλο απο τα γραφομενα που καταλαβα: Αστοχια η κρεμαγιερα = υπερβολικα ευαισθητη ισως??
eleana έγραψε:
Προσπαθώ αλλά... καμιά φορά ξεφυτρώνουν εκεί που δεν τα περιμένεις!:D

και αναφερεται στις λακουβες...προσεχτε λιγο παραπανω αφου γνωριζετε οτι εχουν ενα θεμα εκει. Με ηλεκτρικη κρεμαγιερα δεν ανεβαινεις καθε μερα πεζοδρομιο, ουτε το ριχνεις καθε μερα αβιαστα στις λακουβες και με λαστιχακι 50αρη 45αρη.
Αλλαγες εγκεφαλων και τεραστια χρηματικα ποσα μη σας τρελενουν. Υπαρχουν και αυτοι που σας βλεπουν σαν μια τσεπη, τα ιδια θα λεμε παντου?
Επισης ανακλησεις και γενικα τα νεα του αυτοκινητου σας να τα μαθαινεται εγκαιρως, πανε οι εποχες που αγοραζες αυτοκινητο και του εκανες σερβις μετα απο 10 χρονια. Σημερα κουβαλανε τοσα ηλεκτρονικα πραγματα πανω τους, μια ερωτηση στον αντιπροσωπο για ενημερωσεις κτλ που σχετιζονται με το αυτοκινητο σας καλο ειναι να γινονται.

Και τελος δεν ειναι θεμα C2 ή Citroen και τα υπερεκτιμημενα VW Polo κτλ βγαζουν προβληματα και πιο ακριβα απο αυτα των C2. Δεν ειναι θεμα μαρκας, ειναι θεμα κατασκευαστη ηλεκτρονικων που συνηθως προμηθευουν τις περισσοτερες εταιρειες και ποσο μαλλον στα σημερινα αυτοκινητα ξαναλεω που ειναι φορτωμενα με τοσα ηλεκτρονικα, πως να μην εχουν μια αυξημενη πιθανοτητα βλαβης αυτων?

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματικο τιμονι c2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Ιουν 2013, 14:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ 2009, 17:57
Δημοσιεύσεις: 3167
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Παφος
Εγω παντως ειμαι στα 120.000χλμ , αυτο το κανει απο τα πρώτα 20000 συνηθως οταν εχει πολύ ζεστη η πολυ κρύο ή αν το ζορίσω πολυ σε χωματόδρομους, πεζοδρόμια...δεν εχει κανενα απολυτως πρόβλημα....


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 19 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

Αντικατάσταση Saxo για Υδραυλικό Τιμόνι
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Elina
Απαντήσεις: 94
Τιμονι
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό Xantia
Συγγραφέας: Goldfish
Απαντήσεις: 19
Τιμονι και πομολο ταχυτητων citroen c3 1.1 2006
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C3
Συγγραφέας: tzo
Απαντήσεις: 2
Ελαφρυ τιμονι
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: scorer
Απαντήσεις: 48
προβλημα με τιμονι.xsara 98. please help
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ