Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 10:40 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Μονιμη Πτωση στροφων κινητηρα....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Ιαν 2012, 17:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Αύγ 2010, 22:41
Δημοσιεύσεις: 19
Γεια ομαδα...λοιπον δεν θα πολυλογησω..εχω ενα μκ1 Vts...το αυτοκινητο το τρακαρα...καλος κακος αποφασισα να το φτιαξω...το εφτιαξα λοιπον...ολα λειτουργουν σωστα....αλλα απο τοτε που το πειρα το αμαξι στα χερια μου κοφταρει στις 6000 στροφες και οταν ζεσταθει και πιεστει παει μεχρι 6450...οχι ομως ολες τις φορες...το μονιμο ειναι στις 6000 με πολυ γρηγορο κοφτη και οχι αργο οπως ειχε το αμαξι πριν...πηγα σε αντιπροσωπεια και μου ειπανε οτι φταιει ο λαμδα...δινει φτωχο μειγμα στις ψηλες στροφες και ετσι εχει μεριμνισει ο εγκεφαλος να κοψει στροφες για να μην γινει ζημια στο μοτερ...στο αμαξι δεν εχει γινει αλλαγη εγκεφαλου εχει τον δικο του τον μαμα....το μονο που αλλαξα ητανε ασφαλειοθηκες,ακρα,οχι μοτερικα και ηλεκτρολογικα πραγματα...ποιο πολυ φανοποιικα...να σημειωθει..το αμαξι κανει σκασιματα ενω πριν δεν εκανε...του φοραω μονο ενα τελικο 54μμ Ν...και ενα jr φιλτρο στον παπα...επισης ο πισω μου προφυλακτηρας μετα απο καθε μου βολτα γινεται μαυρος απο ακαφτες....μυριζει εντονα ο καταλυτης....το αμαξι μπουκωνει χαμηλα και κλοτσαει σε αποτομα γκαζια...το βασικο μου ομως προβλημα ειναι αυτη η μονιμη τονιζω και παλι πτωση των στροφωννν....ενδεικτικα να αναφερω οτι το αμαξι δε παει βημα...πατησα με γυναικα οδηγο σε φαναρι με ενα ibiza πιθανοτατα 1,4 δεν ητανε για παραπανω..1ες 2ες ημασταν μαζι και μετα ξεφευγα...το αμαξι απλα σερνεται...λετε να ισχυει αυτο που μου ειπε ο μηχανικος της Citroen??...σκεφτομαι να παρω δυο νεους αισθητηρες....ψαξαμε ολα οσα μπορουσαμε...ενδεικτικα στον λεξια εκτος απο τις βλαβες που γνωριζω οπως βεντιλατερ...εβγαλε και ακριβως τα παρακατω:Σημα αισθητηρα οξυγονου προς τα κατω ΚΑΙ σημα αισθητηρα ταχυτητας συμβατοτητα.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΑΣ....Υ.Γ καιγομαι ρε παιδια με το αμαξι...το αγαπαω πολυ και το λυπαμαι να σερνεται ετσι...το εχω τρεις μηνες μετα το φτιαξιμο και πρεπει να ειναι οπως ηταν...ΜΠΙΣΤΟΛΙ...c2_vTs(Tr0m0k).... :salute :wrc

_________________
C2 VTS


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μονιμη Πτωση στροφων κινητηρα....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Ιαν 2012, 17:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 24 Νοέμ 2011, 19:50
Δημοσιεύσεις: 143
Τοποθεσία: athina
φιλε για σου για κοιταξε απο το μπαμ μην εχει πηδειξει δοντι ο ιμαντασ χρονισμου


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μονιμη Πτωση στροφων κινητηρα....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Ιαν 2012, 17:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 24 Νοέμ 2011, 19:50
Δημοσιεύσεις: 143
Τοποθεσία: athina
κοιτα και κανα μαπ σενσορ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μονιμη Πτωση στροφων κινητηρα....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 26 Ιαν 2012, 14:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Αύγ 2010, 22:41
Δημοσιεύσεις: 19
δεν ειναι μαπ....θα το εβγαζε βλαβη...τωρα για το δοντακι δε νομιζω γιατι το αμαξι ποτε δε το ξεκιναω απο πρωτες...οσες φορες το παταω ειναι παντα απο ρολλ λογω σαζμαν...πριν ενα μηνα αλλαξα δε θελω να το διελισω παλι....

_________________
C2 VTS


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Δηλωση αλλαγης κινητηρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: zx lover
Απαντήσεις: 21
Συμπλήρωμα λαδιού και ίχνη πάνω στον κινητήρα (C4 THP 2010)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: xenbast
Απαντήσεις: 40
Σβήσιμο κινητήρα σε ανηφόρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 24
ΑΝΑΜΑ ΛΥΧΝΙΑΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΩ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 26
Κροτάλισμα Kρύου-Αρυθμία Κινητήρα σε CITROEN C4 eHDI MCP STT
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: marios4
Απαντήσεις: 29
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ