Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 19:12 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΜΠΑΖΩ ΝΕΡΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Δεκ 2009, 22:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Γεια σας και Χρονια Πολλα.Εχω το c2 15 μηνες σχεδον και το εχω αγορασμενο καινουργιο.Απο της πρωτες μερες που το αμαξη που ηρθε σε επαφη με βροχη ειδα οτι υπαρχουν στο πισω τζαμι σταγονες νερο.Δεν της ειχα δωσει σημασια και πιστευα οτι μπορει να ειναι απο υγρασια και χιλιες αλλες δυο παραμετρους.Ε σημερα εφτασα σε σημειο να το μελετησω καπως διεξοδικα αυτο το θεμα και υπεθεσα οτι μπορει να μπαζει απο τις τρυπες της αεροτομης.Τελικα ειδα οτι μπαζει νερα απο το πισω φαναρι στο τζαμι.θα προσπαθησω αυριο να ανοιξω το φαναρι να δω τη συμβαινει.Το περιεργο ειναι οτι οταν το πλενω με πιεστικο σε πλυντηριο κτλ δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Το προβλημα υπαρχει οταν βρεχει και οταν εχει εντονη υγρασια (οπως αυτες της ημερες).
Οποιος ειχα αναλογο προβλημα ας μου πει τη εχει κανει αλλιως με βλεπω στην αντιπροσωπεια οταν ερθει και η ωρα του σερβις.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΠΑΖΩ ΝΕΡΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Δεκ 2009, 23:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ 2009, 17:57
Δημοσιεύσεις: 3167
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Παφος
Εγώ φιλε το έχω 3 χρόνια το αμάξι, δεν εχει εμφανιστεί κατι τέτοιο, μου έχουν μπει νερά απο το πορτμπαγκαζ στο ενωμα των πορτών αλλα τιποτα τετοιο που λες.
Βεβαια θα το παρατηρήσω και εγώ μπας και μου ξέφυγε........


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΠΑΖΩ ΝΕΡΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Δεκ 2009, 00:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8107
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
Το ειχα παλια σε ενα σειντσεντο σπορτινγκ και εισα νερα οχι ομως στο τζαμι αλλα στο πορτ παγκαζ και τελικα ειδα οτι ο προηγουμενος το ειχε κτυπησει λιγο πισω στο φαναρι και ειχε ξεκολησει η ενωση της λαμαρινας και εβαζε νερο βροχης πλυσηματος οτιηθελες και οταν το ειχα στον ηλιομετα απο πλυσιμο ειχε υγρασια στο πισω τζαμι κοιτξε προσεκτικα τις ενωσεις λαμαρινας ειναι παντα υποπτες ριξε λιγο νερο με λαστιχο στο πισω μερος και παρακολουθησε το............δε μπορει απο καπου μπανει...........

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΠΑΖΩ ΝΕΡΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Δεκ 2009, 00:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Δεκ 2009, 17:11
Δημοσιεύσεις: 131
100% είναι θέμα συναρμογής όπως λέει και ο παρακάτω φίλος!
Παρουσιάζεται στα περισσότερα αυτοκίνητα που αλλάζουν φανάρι απ' ευθείας όλοι οι ιδιώτες για το λόγο ότι είναι μια απλή εργασία που την κάνει ο οποιοσδήποτε αλλά κανένας μας δεν προσέχει να αρμόζει καλά το λάστιχο του φαναριού όταν κουμπώνει μέσα στο σασί. Αποτέλεσμα όταν νερό του ουρανού διοχετεύεται στους νεροχύτες-υδροροές του πορτ μπαγκάζ να δακρύζει ελάχιστα και να το φέρνει μέσα.

Αν ακόμα επιμένεις ότι έρχεται από την αεροτομή - λίγο σπάνιο - κάτι τέτοιο φαντάζομαι ότι συμβαίνει και εκεί, ϊσως εργοστασιακά όταν τοποθετήθηκε να μην είχε εφαρμόσει καλά (αν φυσικά το λάστιχο της πίσω πόρτας δεν έχει τσακίσει ή κοπεί στο πάνω μέρος - πολύ πιθανό).
Αφαίρεσε εταζιέρες κλπ, κάτσε μέσα και βάλε κάποιον για λίγο από έξω να ρίξει νερό.
Παρακολούθηση θέλει. :read


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΠΑΖΩ ΝΕΡΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Δεκ 2009, 04:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Είσαι σίγουρος οτι το λάστιχο του πορτ μπαγκαζ είναι εντάξει; Το φανάρι στο τζάμι που λές, εννοείς το τρίτο στόπ; Αυτό είναι μέσα απο το τζάμι, πως να μπάζει νερά;
Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις στο είπαν και οι προηγούμενοι. Κάτσε μέσα και βάλε κάποιον να ρίχνει νερό στον ουρανό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΠΑΖΩ ΝΕΡΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Δεκ 2009, 13:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Γεια σας παιδια.Τελικα το παιδεψα απο δω και απο κει και βρηκα τη ειναι.Το νερο οντως εβγαινε απο το τριτο στοπ και αυτο με ειχε κανει να υποθεσω οτι το στοπ βιδωνε καπου στο τζαμι.Ομως ειχατε δικιο.Δεν βιδωνει στο τζαμι αλλα στην λαμαρινα.Βγαζωντας λοιπον ολο το στοπ με τα πλαστικα του αρχισα να ψαχνω πως γινεται να περναει νερο.Εριξα πολυ νερο αλλα τπτ ωσπου διαπιστωσα οτι η πισω πιτσιλιθρα που ειναι πανω απο την αεροτομη στην ουσια ειναι ενα πλαστικο που πιανει πανω στην λαμαρινα του αυτοκινητου χωρις να υπαρξει σε περιπτωσει εισροης νερου απο αυτην τροπος να φυγει το νερο εκτος αυτοκινητου.Ετσι λοιπον (φαινεται και στην φωτο)το ελαχιστο ομως υπαρκτο νερο που μπαινει μεσα στο αμαξη ερχεται μεσο της πιτσηλιθρας,γλυφει το σωληνακι αυτης και καταληγει πανω στο πλαστικο του 3 στοπ οπου απο εκει πανω καταληγει πανω στο πισω τζαμι!!!!!!!!!!!

Στην φωτο φαινεται το κλιψακι της πιτσηλιθρας με το σωληνακι το οποιο ειναι λιγο βρεγμενο επειδη περασε νερο και φαινονται και αλατα απο τα νερα που εχουν στεγνωσει κατα καιρους. http://i49.tinypic.com/wlx9ax.jpg

Για λυση εγω προσωπηκα δεν κανω τπτ.Ας επιλυφθει η αντιπροσωπεια οταν το παω για σερβις.
Αυτα,τωρα ποια θα ειναι η λυση?Παντως φλαντζοκολες κτλ πανω στο αμαξη εγω δεν βαζω.
Ευχαριστω τους φιλους που απαντησαν προηγουμενως και το θεμα συνεχιζεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΠΑΖΩ ΝΕΡΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Δεκ 2009, 15:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Δεκ 2009, 17:11
Δημοσιεύσεις: 131
Μικρό και ασήμαντο το κακό! :razz
Καλα θα κάνεις να απευθυνθείς στην αντιπροσωπεία, αλλά η αλήθεια είναι όντως ότι κάποιες φορές καλύτερα να παρεμβαίνεις μόνος σου και να δίνεις τις λύσεις παρά να ταλαιπωρείσαι!
Δεν ξέρω πόσο είναι σε θέση να διορθώσουν οι ίδιοι το συγκεκριμένο!
Ίσως μια σταγόνα σιλικόνη να έδινε και την εγγυημένη λύση μια για πάντα.

Καλή τύχη


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Citroen C4 2014 Diesel - Μου χάνει νερά απ το παγούρι
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Poetfotis
Απαντήσεις: 15
Νερά στη καμπίνα στο συνοδηγό
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: George C4
Απαντήσεις: 7
Νερα απο το καζανακι εξατμισης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: isi
Απαντήσεις: 4
Νερά στην πόρτα;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: scientist
Απαντήσεις: 6
νερα απο αεραγωγό!!
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: px2
Απαντήσεις: 8
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ