Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:35 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Σεπ 2014, 20:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2014, 20:01
Δημοσιεύσεις: 18
Καλησπέρα.Πρόκειται να αγοράσω C3 πετρελαίου και θέλω να μάθω αν είναι καλά, όσο λένε τα διάφορα τεστ των περιοδικών, από αυτούς που το έχουν.Γιατί ακουσα και αρνητικά σχετικά με τα ηλεκτρονικά-ηλεκτρολογικά.Ευχαριστώ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Σεπ 2014, 21:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 16 Σεπ 2012, 12:27
Δημοσιεύσεις: 1053
Μην το πάρεις φίλε πάρε Γερμανικό να βρείς την υγειά σου. Τα γερμανικά δεν βγάζουν τίποτα και απο ηλεκτρονικά είναι μπερκέτι.
Καί στρίβουν και καλύτερα και πάνε και δεν σπάνε και δεν χαλάνε.

Όπως π.χ. τα Opel diesel πού έχουν το προηγούμενο μοτέρ της Fiat και είναι και Euro 6 ενώ το μοτέρ δεν είναι (θαύμα λέμε).

Και εμείς Γερμανικά κατά βάθος θέλαμε να πάρουμε αλλά δεν μας έφταναν τα ντουλά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Σεπ 2014, 21:44 
Άβαταρ μέλους
οσον αφορα το c3 diesel δεν εχουν αναφερθει προβληματα με ηλεκτρονικα-ηλεκτρολογικα..το προηγουμενο μοντελο ειχε διαφορα θεματα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Σεπ 2014, 22:07 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Πάρε ότι σου αρέσει, άλλωστε γουρούνι στο σακί παίρνεις. Άποψη μου πάντως, δε μπαίνεις σε ένα συγκεκριμένης μάρκας φόρουμ να ρωτήσεις αν είναι καλά ή όχι τα αυτοκίνητα της.

Σε όλα τα μέλη πάντως δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα, 1-2 που υπήρξανε αντιμετωπίστηκαν στην εγγύηση, ενώ στα αντίστοιχα Opel Corsa που κάνουν αναγέννηση κάθε 300-400χλμ κλαίνε οι κάτοχοι...

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Σεπ 2014, 09:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
:agree Εξάλλου στη μαζική παραγωγή ΌΛΩΝ των εταιρειών υπάρχουν κάποια μικροπροβλήματα
τώρα απο κεί και πέρα αγόρασε ότι σου αρέσει!Καλοτάξιδο φίλε!

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Σεπ 2014, 13:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2014, 20:01
Δημοσιεύσεις: 18
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις Σύμφωνα με τεστ των περιοδικών όπως ανέφερα το βγάζουν για την κατηγορία του καλό και το κυριότερο είναι καλό και στην τελική τιμή. Πιο μοντέλο κυκλοφορεί τώρα και πως θα το καταλάβω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Σεπ 2014, 13:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
Θα σου πρότεινα γενικότερα να μήν βασίζεσαι και πολύ στα περιοδικά..καλύτερα κλείσε ένα test drive για να δείς αν το αμάξι σου ταιριάζει στα γούστα σου και τα υπόλοιπα άστα!Εκεί θα σε ενημερώσουν και για το τελευταίο μοντέλο που κυκλοφορεί με όλα τα διαθέσιμα πακέτα εξοπλίσμού
που διατίθονται για την τσέπη σου :thumb

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 22 Σεπ 2014, 12:54 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Παιδιά όσον αφορά τα ηλεκτρονικά γενικά της PSA, κουβεντιαζοντας με έναν πολύ ψαγμενο πωλητή στο μαγαζί της Peugeot (χωρίς να θέλω να αγοράσω αμάξι, απλά είχαμε πιάσει κουβέντα, επίσης να αναφέρω ότι Peugeot - citroen ανήκουν στο να ίδιο άνθρωπο στο Ρέθυμνο) μου είπε ότι σε ένα σεμινάριο που είχε περάσει πριν λίγο καιρό (η αλήθεια είναι ξαναλέω πως ήταν τόσο ενημερωμένος όσο πρέπει πάντα να είναι ένας πωλητής) τους είχαν πει ότι τα ηλεκτρονικά του ομίλου αναβαθμιστηκαν από τα τέλη το 2008, γιατί τα ανέλαβε μια εταιρεία καινούρια. Βέβαια, μετά μου είπε ότι αυτή η εταιρεία βρίσκεται στην Κίνα, αλλά μιλώντας μου με κάποιους δείκτες, μου είπε ότι πραγματικά αυτό είναι το πολύ δυνατό χαρτί της PSA, που της επιτρέπει να κρατήσει χαμηλά τις τιμές, χωρίς να ρίξει καθόλου το επίπεδο της ποιότητας. Αντιθέτως, μάλιστα μου είπε πως με αυτό το συμβόλαιο η PSA έθεσε πολύ ψηλά τον πήχη σε αυτό τον τομέα.

Δεν ενθουσιαζομαι με όλα αυτά. Αν είναι αλήθεια και όχι παραμύθια της Χαλιμα, θα φανεί στα αμαξακια μας μέσα στα επόμενα χρόνια. Πάντως ο άνθρωπος δεν είχε κανένα λόγο να μου πει ψέματα, αφού είδε ότι είχα την C4 και ότι δεν ψαχνομουν για αμαξι. Απλά είχαμε πιάσει κουβέντα. Το τονίζω αυτό, γιατί ξέρουμε ότι οι πωλητές λένε τα πάντα για να σου πουλήσουν το πράμα τους σαν το καλύτερο στον κόσμο. Εκτός κι αν με παρηγορουσε! :D

Ολοκληρωνοντας και για να μη μείνω εκτός θέματος για τον φίλο που ψάχνεται για αγορά. Εδώ υπάρχουν αρκετά παιδιά με το συγκεκριμένο αμάξι. Απ' όσο βλέπω δεν έχει κανείς κανένα πρόβλημα (εκτός κι αν μου έχει ξεφύγει κάτι, και ασφαλώς πρόβλημα δεν εννοώ να μείνουμε από μπαταρία).

Και για να μιλήσω κι εγώ για την δική μου συμβίωση με το αμάξι μου, αν και μικρή (7 μηνες), με 21.000χλμ, μπορώ πραγματικά να πω πως ακόμη δεν με έχει προβληματισει κάτι. Είναι νωρίς ακόμη, αλλά πολλές φορές και οι πρώτοι μήνες είναι κρισιμοτατοι.

Πραγματικά δεν θέλω να σε παροτρυνω στην αγορά κανενός αμαξιού, γιατί δεν μπορώ να αναλάβω καμία ευθύνη. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του και οφείλει να το ψάξει και να το ζυγίζει όπως αυτός ξέρει. Εύχομαι καλή επιλογή λοιπόν!! :)

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 22 Σεπ 2014, 13:12 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Όσον αφορά για το μοντέλο, τώρα κυκλοφορεί το facelift, που έχει κάποια διαφοροποιηση μπροστά στην μάσκα, από το προηγούμενο, συν το ότι διαθέτει λεντ ημέρας. Υπάρχουν 3 εκδόσεις.

Η trend, που είναι η φθηνότερη, με τα απολύτως απαραίτητα επάνω. Κόστιζει γύρω στις 11500€ (οι τιμές που θα σου πω παρακάτω είναι με υπολογισμενη την απόσυρση, με λευκό χρώμα για τον 1.4hdi).

Μετά υπάρχει η attraction, που έχει κάποιες διαφοροποιησεις αισθητικές (βαμμενοι καθρέπτες, νίκελ χειρολαβές, αλλά καθίσματα με άλλες ταπετσαρίες μεσα). Διαθέτει επίσης χειριστήρια ηχοσυστηματος στο τιμονι, ενώ επίσης διαθέτει και Cruise control. Κόστιζει 12700€. Η δύο παραπάνω εκδόσεις, δεν έχουν ζάντες αλουμινίου, ενώ διαθέτουν απλό air-condition.

Η επόμενη έκδοση είναι η eco-chic, που επιπλέον διαθέτει ζάντες αλουμινίου, πανοραμική οροφή, νίκελ καθρέπτες, ενώ επίσης υπάρχει διαφορετικό υλικό στις ταπετσαρίες καθισματων, ενώ και το υλικό του ταμπλό έχει μια διαφορετική επένδυση με piano Black, που δίνει μια πολυ όμορφη εικόνα στο εσωτερικό. Επίσης διαθέτει ηλεκτρονικό μονοζωνικο κλιματισμό. Κόστιζει 13500€.

Οι εκδόσεις είναι για όλα τα γούστα λοιπόν. Ας με διορθώσουν εκείνοι που γνωρίζουν καλύτερα, αλλά νομίζω ότι όλες οι εκδόσεις αν συνδιαστουν με τον 1.6 e-hdi κοστίζουν γύρω στο χιλιάρικο παραπάνω. Επίσης δεν ξέρω αν κάποια έκδοση με τον 1.4 hdi, διαθέτει start-stop. Συγγνώμη για οποίο λάθος έκανα και παρακαλώ να με διορθώσουν οποίοι ξέρουν καλύτερα.

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 22 Σεπ 2014, 15:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2014, 20:01
Δημοσιεύσεις: 18
Καλησπέρα . Σήμερα έκλεισα τελικά το attraction 1.4 ύστερα νομίζω από αρκετό ψάξιμο και το αποτέλεσμα θα φανεί στο μέλλον. Παραλαβή περίπου σε 10 μέρες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 22 Σεπ 2014, 17:56 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
:) Με το καλό να παραλάβεις!! Μην αγχώνεσαι για τίποτα. Με το ίδιο σκεπτικό ήμουν κι εγώ όταν πήρα την c4. Τώρα απολαμβάνω την άνεση που μου προσφέρει το αμάξι όσο τίποτα άλλο, και δεν μπορώ να πω ότι προβληματιζομαι για το μέλλον. Ο χρόνος είναι ο κριτής όλων άλλωστε.

Και στην τελική πρέπει να καταλάβουμε όλοι σαν καταναλωτές επιτέλους, ότι στο θέμα βλαβών, έχει τελειώσει το παραμύθι με τα "αξιόπιστα" και με τα "αναξιοπιστα". Όλα κατασκευές είναι και θα παρουσιάσουν δυσλειτουργιες κλπ.

Καλή παραλαβή να έχεις λοιπόν!! :D

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 22 Σεπ 2014, 19:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2012, 01:10
Δημοσιεύσεις: 977
Τοποθεσία: Ναύπακτος
takisapo33 έγραψε:
Καλησπέρα . Σήμερα έκλεισα τελικά το attraction 1.4 ύστερα νομίζω από αρκετό ψάξιμο και το αποτέλεσμα θα φανεί στο μέλλον. Παραλαβή περίπου σε 10 μέρες.


Καλώς να παραλάβεις :thumb
Για το DS3 δεν ενδιαφερόσουν καθόλου;

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 22 Σεπ 2014, 20:44 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Με το καλό φίλε. Έχουν γραφτεί πολλά για τα C3-C4-DS3 εδώ μέσα, από το πως να το προσέχεις μέχρι πως να το λειτουργείς και βάλε.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Σεπ 2014, 00:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2012, 01:10
Δημοσιεύσεις: 977
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Ειδικά η λειτουργία είναι εύκολη, μπαίνεις μέσα, βάζεις μουσική στο full, με κλειστά παράθυρα για να μην έχεις απώλειες, γυρνάς το κλειδί (aircondition προαιρετικό) ξεκινάς χαλαρά για 1-2 λεπτά και μετά το πόδι στο πάτωμα :wrc

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Σεπ 2014, 18:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2014, 20:01
Δημοσιεύσεις: 18
Καλησπέρα Σε αναμονή για την παραλαβή του αυτοκινήτου (attraction) θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς για το ράδιο MP3 αν έχει θύρα USB γιατί ψάχνοντας στο ιντερνέτ δεν μπόρεσα να μάθω Αν όχι μπορεί να βάλω Επίσης διάβασα ότι από νοθευμένο πετρέλαιο δημιουργούνται προβλήματα υπάρχει τρόπος προφύλαξης ???


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 38 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

Συμβουλή για αγορά φανών xenon!!
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Apostolos
Απαντήσεις: 52
ΑΓΟΡΆ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ C3 PICASSO
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 8
Αγορα c4 coupe
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Marmel
Απαντήσεις: 243
ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 96
Αγορα c4 1.6hdi
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: klaklap063
Απαντήσεις: 41
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ