Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:20 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 17:43 
Άβαταρ μέλους
καλησπερα σας εδω και 2 μηνες εχω αγορασει το citroen c3 eco chic diezel Με το παρμπρίζ Zenith. απο την συμπεριφορα του οχηματος στον δρομο ειμαι πολυ ευχαριστημενος καθως και απο την καταναλωση ητε εντος ητε εκτος πολης. το προβλημα ειναι οτι ακουγονται τριγμοι και τρεμουλο στα πλαστικα της οροφης και θορυβοι μπροστα στον χωρο που ειναι το ντουλαπακι και στο δεξι μερος του οχηματος. (2 φορες το εχω βαλει στο συνεργειο, μαλιστα την δευτερη φορα μου ειπανε οτι εχει βγει εγκυκλειος απο την Citroen για το συγκεκριμενο θεμα και θα το διορθωνανε ενω ο θορυβος στο ντουλαπακι και δεξια ειναι απο την μεταφορα του οιχου στην καμπινα) δυστηχως μετα απο 2-3 ημερες τα προβληματα εμφανιστηκαν ξανα και τις 2 φορες. εχει καποιος αλλος το συγκεκριμενο προβλημα....? ηδη αρχιζω και σκεφτομαι οτι αν δεν διορθωθει αυτη την φορα. να αρχισω να πιεζω για αντικατασταση. γενικα ειμαι προβληματισμενος γιατι οπως ειπα πιο πανω στους αλλους τομεις ειμαι πολυ ευχαριστημενος και επισης γατι δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο να σου αντικαταστησουν οχημα..,


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 17:50 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Καλησπέρα Σπύρο, :welc

Μου κάνει εντύπωση ότι έστω και για 2-3 μέρες σταματάνε οι τριγμοί, άρα το εντοπίζουν το πρόβλημα αλλά μάλλον η αντιμετώπισή του δεν είναι αυτή που πρέπει ώστε να εξαλειφθεί. :hmm
Για αντικατάσταση λόγω τριγμών μου φαίνεται πολύ δύσκολο πάντως...


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε diesoulas για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 17:56 
Άβαταρ μέλους
ναι οντος ειναι δυσκολο. απο την αλλη ομως δε μπορει απο την μια να λενε για εγκυκλειο και απο την αλλη να μην εχω βρει εναν ακομα με αυτο το προβλημα. αν δεν βγαλω ακρη εδω το σκεφτομαι για mail προς γαλλια μερια. αλλωστε με την εγλυκλειο εχουν αναγνωρισει οτι υπαρχει προβλημα και φυσικα δεν μπορεις να κρατησεις ενα καινουργιο αμαξι που η καμπινα εχει δικο της οιχοσυστημα χαχαχα (τι να κανω το διασκεδαζω) θα πρεπει να το διορθωσουν η να γινει χρηση εγγυησης. κριμα γιατι το γουσταρω με χιλια σαν αμαξι καλυπτει ολλους τους τομεις σε αυτο που εψαχνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 18:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Ένα mail στη Γαλλία θα ήταν καλό για όλους μας... αλλά εκτός από το τρίξιμο στο κάθισμα, δεν έχουν αναφερθεί άλλοι ενοχλητικοί θόρυβοι.

Sent from my Lumia 1020 using Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 18:34 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Έχω μπόλικους στο δικό μου, μάλιστα θα έγραφα ποστ από βδομάδα που θέλω να το πάω για να το δούνε.

Τριγμοί από οροφή όταν είναι ανοιχτή -κυρίως τις κρύες ημέρες-, τριγμοί από το κάθισμα (ξανά), τριγμοί από ανοιχτά παράθυρα, πρόβλημα στο παράθυρο του συνοδηγού (κάτι έχει φύγει μέσα και κατεβαίνει δύσκολα και με έντονο θόρυβο), γκαπ/γκουπ από τη μπροστινή ανάρτηση, περίεργοι ήχοι από τη πίσω ανάρτηση (Ηλία σαν τους δικούς σου, στους είχα αναφέρει στο Βόλο), μιας και τα πλαστικά της καμπίνας πίσω δείχνουν ΟΚ. Γενικώς μου φαίνεται θα πάω εκεί να το αφήσω και αν δεν το φτιάξουν σαν καινούριο, θα έχουμε θέματα :rop :rop

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 19:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Εμένα η γυναίκα μου ακούει στις στροφές ένα τριξιματάκι από το κάθισμα του οδηγού.
Κατά τα άλλα ...ως γνωστό κουφάλογο που είμαι....όλα μια χαρά!
Τους θορύβους της ανάρτησης δεν τους ακούω, αλλά έχω προσέξει ότι φορτωμένο είναι .....βελούδο!!!!
Πιο αθόρυβο και πιο ωραία (σταθερή) κύλιση.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 19:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
diesoulas έγραψε:
Εμένα η γυναίκα μου ακούει στις στροφές ένα τριξιματάκι από το κάθισμα του οδηγού.
Κατά τα άλλα ...ως γνωστό κουφάλογο που είμαι....όλα μια χαρά!
Τους θορύβους της ανάρτησης δεν τους ακούω, αλλά έχω προσέξει ότι φορτωμένο είναι .....βελούδο!!!!
Πιο αθόρυβο και πιο ωραία (σταθερή) κύλιση.


και ο Μπετόβεν κουφός ήταν Λιάκοοοο!!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 19:40 
Άβαταρ μέλους
γενικα απο οτι καταλαβαινω εχει θεματα...με το εσωτερικο εμενα μου το κανει με την οροφη κλειστη η ανοιχτη.οσον αφορα τα υπολοιπα αναλογα τα κεφια του. γενικα το βλεπω να τσακωνομαι και να τους το αφηνω εκει με τα κλειδια αν δεν στρωσει. τα πραγματα ειναι απλα οταν κανεις μια αγορα πρεπει ολα να λειτουργουν στην εντελεια και να υπαρχει ποιοτητα. αλλιως ητε το λυνουν ητε πισω. οσον αφορα το mail στην μαμα εταιρια απο την στιγμη που θα το βαλω τριτη φορα συνεργειο και δεν λυθει τοτε θα πω αντικατασταση και αν μου πουνε οχι (εδω οφειλω να ομολογησω οτι η αντιπρωσοπεια μου ειπε αν δεν το φτιαξουν να κοιταξουμε για αντικατασταση) τοτε μεσω δικηγορου επικοινωνια με τα κεντρικα οχι εδω εξωτερικο. ενας φιλος μου ειχε προβληματα με το αμαξι του (αλλης εταιριας) και δεν εβγαζε ακρη εδω για κανα 2μηνο επικοινωνησε με εξωτερικο και τον εξυπηρετησανε μεσα σε 20 μερες. παντος εχει πολλα θεματα στην καμπινα για να περιμενω λυση 100% τουλαχιστον αυτο πιστευω και το ξαναλεω κριμα γιατι σε ολλα τα υπολοιπα ειναι τελειο (μηχανικα ηλεκτρικα αναρτησεις κλπ) κανενα θεμα και οικονομικο πηγα λαμια (220χλμ) γυρισα και περασα 3 εβδομαδες ακομα με 20 χλμ την ημερα με 50 ευρω κοινος με 50 ευρω κοντα 900 χλμ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 19:47 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
vil έγραψε:
και ο Μπετόβεν κουφός ήταν Λιάκοοοο!!!!

:D :D :D :thumb ...κάποια στιγμή ...σας χρωστάω κι ένα δείγμα της δουλειάς μου...είτε video είτε Live.
Sorry για το :ot

Σπύρο αν μπορείς να το αλλάξεις, ακόμα καλύτερα αφού το έθεσαν κιόλας στη συζήτηση.
Ελπίζοντας βέβαια ότι και το άλλο δεν θα έχει παρόμοια θέματα.
Κατά τα άλλα.... όλοι εδώ είμαστε ευχαριστημένοι, μέχρι στιγμής τα diesel της Citroen έχουν αφήσει όλους τους αγοραστές ευχαριστημένους.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 20:09 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Προσωπικά δε θέλω να μου το αλλάξουν, να τα φτιάξουν σωστά θέλω! Και ότι δε φτιάχνεται, να το αντικαταστήσουν.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 20:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2014, 22:58
Δημοσιεύσεις: 168
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη-Σέρρες-Λιβαδειά
Και εγώ έχω τριγμούς στην οροφή όταν είναι ανοιχτή κυρίως, στο μαύρο πλαστικό στη μέση ιδίως όταν περνάω πλακόστρωτα και λακκούβες... Το πιέζω με το χέρι και σταματάει.. Θα τούς το πω στο σέρβις μιας και έχω 7500χλμ ακόμα και το αμάξι το έχω από Ιούλιο.. Κατά τα άλλα δεν έχω άλλα τριξιμα... Ακόμα...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 21:28 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Πράκτορας έγραψε:
Έχω μπόλικους στο δικό μου, μάλιστα θα έγραφα ποστ από βδομάδα που θέλω να το πάω για να το δούνε.

Τριγμοί από οροφή όταν είναι ανοιχτή -κυρίως τις κρύες ημέρες-, τριγμοί από το κάθισμα (ξανά), τριγμοί από ανοιχτά παράθυρα, πρόβλημα στο παράθυρο του συνοδηγού (κάτι έχει φύγει μέσα και κατεβαίνει δύσκολα και με έντονο θόρυβο), γκαπ/γκουπ από τη μπροστινή ανάρτηση, περίεργοι ήχοι από τη πίσω ανάρτηση (Ηλία σαν τους δικούς σου, στους είχα αναφέρει στο Βόλο), μιας και τα πλαστικά της καμπίνας πίσω δείχνουν ΟΚ. Γενικώς μου φαίνεται θα πάω εκεί να το αφήσω και αν δεν το φτιάξουν σαν καινούριο, θα έχουμε θέματα :rop :rop

Δημήτρη αυτοί ήχοι υπήρχαν και πριν το χαμηλωμα?

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 21:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Δεν έχει σχέση το χαμήλωμα στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο,Νέκταρ.
Απο πρίν υπήρχαν.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 22:17 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Ελατε τώρα με τους τριγμούς...περίεργοι είστε... :laugh :laugh :laugh Για περάστε απο DS4 να ακούσετε διάφορα...κάθε μέρα και διαφορετική ορχήστρα :angr :P :P :D :D . Καλά δεν σας είπε κανένας οτι τα γαλλάκια ειναι για φιγουρα και για σαλόνια? Τα κυκλοφορείτε σε καρόδρομους και μιλάτε κιόλας. Είπαμε για απουσία τριγμών αγοράζουμε μερκελάμαξο :laugh :laugh :laugh

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: προβληματα κραδασμων στην καμπινα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Νοέμ 2014, 23:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2013, 16:57
Δημοσιεύσεις: 74
kostasSC έγραψε:
Και εγώ έχω τριγμούς στην οροφή όταν είναι ανοιχτή κυρίως, στο μαύρο πλαστικό στη μέση ιδίως όταν περνάω πλακόστρωτα και λακκούβες... Το πιέζω με το χέρι και σταματάει.. Θα τούς το πω στο σέρβις μιας και έχω 7500χλμ ακόμα και το αμάξι το έχω από Ιούλιο.. Κατά τα άλλα δεν έχω άλλα τριξιμα... Ακόμα...


Ακριβώς κι εγώ το ίδιο έχω παρατηρησει κι εγώ γινόταν που και που τώρα πλέον εδώ και λίγες μέρες είναι μόνιμο όταν εχω ανοιχτή ηλιοροφη. Αν πιεσω το μαύρο όντως σταματάει. Στο κάθισμα αρχισε να τριζει πριν κάνα 6μηνο πολύ και μόλις είπα να το παω να το δουν σταμάτησαν μαχαίρι όυτε κιχ


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 60 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Πρόβλημα στην ηλεκτρική υποβοήθηση τιμονιού C1,107, Aygo
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C1
Συγγραφέας: tsikis007
Απαντήσεις: 1
Τι πιστεύετε για τα διόδια στην Ελλάδα...
Δ. Συζήτηση: Διαγωνισμοί - Δημοσκοπήσεις
Συγγραφέας: Blanc
Απαντήσεις: 46
Στίγματα στην οροφη
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Ζακ
Απαντήσεις: 5
Συμμετοχές από Θεσσαλονίκη για το γενέθλιο πάρτη στην Αθήνα
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: AleZ750
Απαντήσεις: 10
μυρωδια στην καμπινα!
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 11
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron