Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 10:43 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Απρ 2016, 23:04 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Καμια σχέση και καμια επαφή τα μεν με τα δε!!!

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Απρ 2016, 23:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
εγω το ξερω...αλλα αποδεδειγμενα δεν πουλανε...

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Απρ 2016, 23:09 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Mεγαλη κουβεντα για συζήτηση φιλε μου!!

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Μάιος 2016, 12:55 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Το Cactus πουλαει πολυ καλα στην Ευρωπη. Εδω ομως ειναι Βαλκανια...αλλες προτεραιοτητες, αλλη αισθητικη αντιληψη. Και αλλα πορτοφολια βεβαια. Το ειχα πει οτι η νεα φιλοσοφια της Citroen, με τα τολμηρα αλλα ευπεπτα σχεδια αλλα και τον απολυτως απαραιτητο εξοπλισμο και την εστιαση στην ανετη μετακινηση, οδηγουν τη φιρμα στην προσφορα μοντερνων εργαλειων μετακινησης που ελαχιστη σχεση θα εχουν πλεον με την ευχαριστηση της οδηγησης. Η Citroen μετατρεπεται σε αυτοκινητο-smartphone. Ηδη υπαρχουν στα σκαρια πειραματικα οχηματα που θα προσφερουν αυτονομη οδηγηση και ολα τα λοιπα gadgets της εποχης των tablets και των smartphones. Οσο για το επομενο C3...Θα περιμενω τις επισημες φωτο για να αποφασισω αν μου αρεσει η οχι.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Μάιος 2016, 17:24 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Πάντοτε τα τολμηρά σχήματα χρειάζονται χρόνο για να χωνευτούν. Ο Κάκτος για την κατηγορία που παίζει, φέρει εξαιρετικές καινοτομίες. Ξεκινάω από το ότι στον ίδιο κινητήρα είναι 160-200kg ελαφρύτερος απο την C4. Παίζει κοντά στα 1100 κιλά. Έτσι με τους ντίζελ είναι για πλάκα μισό λίτρο κάτω από τη c4...

Επίσης, οι απειρες επεμβάσεις που μπορείς να κανεις μεσα-έξω, σου δίνουν την δυνατότητα να φτιάξεις ενα αμάξι που θα σου αρέσει να ζεις με αυτο.

Στα πολύ θετικά οι λεπτομέρειες του εσωτερικού του.. Χειρολαβές, καθίσματα, κλπ..

Στα αρνητικά για μένα τουλάχιστον, η έλλειψη ξεχωριστών χειριστηρίων έστω κλιματισμού.. Αυτο με την οθόνη δεν θα με βόλευε, αν και βέβαια, αν κάτσεις να το καλοσκεφτείς, όταν έχεις κλίμα, σταματάς να πειράζεις τα χειριστήρια, μόλις μάθεις τι σε βολεύει. Αν όμως δεν έχεις, νομίζω θα γίνει κουραστικό, να μη μπορείς να έχεις άμεση επαφή με το συστημα.

Τέλος αν δει πώς τελικά "τοποθετήθηκε" τιμολογιακά, είναι μια πιο φθηνή πρόταση απο τη C4, ενω απο χώρους δεν εχει να ζηλέψει πολλά με 365λτ π.π... Τόσα εχει και η Γκολφω..

Εγώ που το είχα πάρει τεστ drive, μου άρεσε η κύλιση του πάντως. Με ξένιζε η απουσία στροφόμετρου, αλλά οκ, πόσοι ασχολούνται πλέον... Είχε ωραία απόσβεση και σκέψου, καινούριο test drive και στα πρώτα 1000χλμ να έχει διαμορφώσει 4,5λτ/100χλμ μέση κατανάλωση. Το 5-ταχυτο με τα 100ps... Αν μη τι άλλο, εξαιρετικος αριθμός.

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Μάιος 2016, 08:06 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Ειναι προφανες πλεον οτι τα Citroen δεν απευθυνονται στον εραστη της οδηγησης....Δεν μπορω να φανταστω μια αλφα χωρις στροφομετρο...Ειπαμε ...Citroen=χαρουμενα στυλατα τετρατροχα για χαλαρες μετακινησεις...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Μάιος 2016, 10:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
τι να το κανεις το στροφομετρο σε εναν diesel και εναν συγχρονο τουρμπο οταν η ροπη και δυμαμη ερχονται στις 2000-4000rpm?
δλδ μια mito-giulietta diesel με στροφομετρο ειναι για τον εραστη της οδηγησης..?

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Μάιος 2016, 12:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 16 Σεπ 2012, 12:27
Δημοσιεύσεις: 1053
Πες τα ρε φίλε. Δεν παλεύεται αυτό με τις Alfa. Οτι και αν βγάλουν ... θεές πάθος και άλλα ωραία.

Πήρε ενας φίλος μια 159 μου τα είχε κάνει τσουρέκια. Τάφος κανονικός θεόβαρο, handling μέτριο , επιδόσεις μέτριες και κατανάλωση ισάξια με Evo και Sti. Αλλός με Brera βάρος ίδιο με Leopard.

Εγώ επέλεξα το C3 σαν αυτοκίνητο πόλης χωρίς αξιώσεις σε handling και επιδόσεις αλλά με εστίαση να πηγαίνω όπου θέλω και με οικονομία και αξιοπιστία. Τολμώ να πω οτι μου αρέσει. Σίγουρα υπάρχουν καλύτερα αμάξια στην κατηγορία αλλά με άλλο κόστος.

Εαν είχα να επιλέξω να έχω ενα αμάξι πολύ τίμια κατασκευή είναι το C4. Ούτε δήθεν, εξιοπρεπέστατο άνετο για όλη την οικογένεια.
Η ένσταση είναι λίγο στις τιμές της ειδικά στην Ευρώπη. Στην Ελλάδα ο Συγγελ το παλεύει.

Βέβαια πήρα το C3 πέρσυ στις διακοπές , τα χώρεσε όλα δυσκολεύτηκε λίγο στις ομπρέλες θαλάσσης αλλά η οικονομία στην κατανάλωση ήταν παροιμιώδης και σκύλος, και ας ανέβαζα και πρώτες στον Αίνο ώρες ώρες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Μάιος 2016, 13:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Nbackal,θα σε φάνε ζωντανό οι alfisti εδώ μέσα.... :D
Παρότι βλέπω έναν σχετικό φανατισμό των οπαδών της άλφα,δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση τους Ταλιμπάν φίλους της vw... :D

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Μάιος 2016, 13:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
εγω τα λεω αλλα το μυαλο των αλφα λαβερς ειναι κολλημενο με ηλεκτροκολληση... :D

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Μάιος 2016, 13:43 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Είναι καλό παιδί και τον συγχωρούμε για τις ατέλειες που έχει στα αυτοκίνητα.....
Χαχαχαχαχαχα!!!

From Inside C4 White Airbus

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Μάιος 2016, 14:22 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Ειναι προφανες πλεον οτι τα Citroen δεν απευθυνονται στον εραστη της οδηγησης....Δεν μπορω να φανταστω μια αλφα χωρις στροφομετρο...Ειπαμε ...Citroen=χαρουμενα στυλατα τετρατροχα για χαλαρες μετακινησεις...

+οο

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Μάιος 2016, 19:20 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
barracuda έγραψε:
τι να το κανεις το στροφομετρο σε εναν diesel και εναν συγχρονο τουρμπο οταν η ροπη και δυμαμη ερχονται στις 2000-4000rpm?
δλδ μια mito-giulietta diesel με στροφομετρο ειναι για τον εραστη της οδηγησης..?

Συμφωνώ απόλυτα..! Δεν υπάρχει χρησιμότητα... Αν δε, είναι και αυτόματο;; Κανείς λόγος...

Εγώ πιστεύω πως ένα αμάξι δεν μπορεί να έχει διπλούς ρόλους.. Είτε θα είναι σπορ, είτε ταξίδιαρικο με ανέσεις και οικονομικό .. Σε κάθε ενδιάμεσο υπάρχουν "εκπτώσεις" είτε στον ένα τομέα είτε στον άλλο... Ένας συναδέλφους έχει μια giullietta diesel με το sport pack, που έχει μέχρι και 4 πιστονα brembo... 1.6 diesel... 105ps.. Πόσο θα την απολαύσεις; Όσο την 1.7; Δεν υπάρχει λοιπόν σημείο καμπης...



Στάλθηκε από το TouchPad μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Μάιος 2016, 19:22 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
To τοπικ το καναμε γιαλαντζι.... Οταν μιλαω για Alfa δεν εννοω diesel. Ειμαι φανατικος οπαδος της βενζινης! Καλα τα diesel αλλα τα θεωρω απλα εργαλεια ειδικα τα φθηνα. Η μαγεια που σου δινει η οδηγηση μιας Alfa ειναι κατι που αλλοι το καταλαβαινουν και αλλοι οχι. Εγω μονο που τις βλεπω ανεβαζω παλμους. Ευτυχως η Alfa προσπαθει ακομα να ειναι συνεπης στην ιστορια της σε αντιθεση με τη Citroen που εχει μετεξελιχθει σε φθηνο smartphone. Και για να απαντησω σε καποια σχολια παραπανω, προσωπικα δεν ψαχνω για οχημα για να κανω απλα τη δουλεια μου. Εχω συνηθισει το αυτοκινητο να αντικατοπτριζει μερος του χαρακτηρα μου, της αισθητικης μου και της οποιας οδηγικης μου κουλτουρας. Αν ειχα χρηματα και αν ηταν διαφορετικα τα πραγματα στη χωρα θα επελεγα Alfa GIulia για το επομενο αυτοκινητο αφου και οι μεγαλες υδροπνευματικες Citroen αποτελουν παρελθον. Και επειδη τσαντιστηκα τωρα παω να βγαλω τον κακτο απο wallpaper και να βαλω την Ιουλια, μεχρι το επομενο sexy concept που ισως παρουσιασουν οι Γαλλοι... :P :D :laugh

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκάλυψη: Αυτό θα είναι το νέο Citroen C3!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Μάιος 2016, 19:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
αυτο που μας λες ισχυε εδω και 30 χρονια..απο τοτε καμια αλφα δεν ειναι αυτο που μας περιγραφεις..ειτε diesel ειτε βενζινη...και τουλαχιστον η citroen κανει καλα αυτο που υποσχεται οχι φουμαρα και μεταξωτες κορδελες οπως η αλφα....

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 5 [ 67 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

Citroen C4 2007 1.6 Automatic All systems faulty !!
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: x8052
Απαντήσεις: 2
CITROEN XSARA 1 ΘΟΛΩΜΑ ΤΖΑΜΙΩΝ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: johnkou
Απαντήσεις: 18
Πρόβλημα με το χρώμα της οροφής σε citroen c3 2020!!
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
CITROEN XSARA 1.6 16V (ΛΟΥΙΖΑ)
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: ΠΕΤΡΟΣ XSARA II
Απαντήσεις: 15
Citroën C1 eco με 5 χρόνια εγγύηση
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια