Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 03:04 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 10 Αύγ 2019, 07:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Δεκ 2008, 12:58
Δημοσιεύσεις: 2220
Εμένα το ασπρόμαυρο μου αρέσει περισσότερο σε σχέση με το ασπροκόκκινο . Ακόμα μου αρέσει το μπορντώ μαύρο και το μπλέ άσπρο .

Διαφορές με τις αντιπροσωπείες υπάρχουν πολλές . Πάρε και προσφορά από τον Μακρή στο ΟΑΚΑ . Εμείς εκεί είχαμε βρεί τις καλύτερες τιμές .

_________________
Citroen Pony 1981 , Citroen BX atout 1987 , Citroen BX 1.4 i 1991 , Citroen ZX Avantage 1991 , Citroen ZX Havai 1997 , Citroen Xantia II 1.8 16V 1998 , Citroen C4 1.6 exclusive 2005 ,Citroen C5 2.0 exclusive 2009 ,Citroen C3 Aircross Shine 1.2 EAT6 2018, Citroen C3 Aircross Business 1.5 EAT6 2020Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 10 Αύγ 2019, 10:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Αύγ 2019, 16:56
Δημοσιεύσεις: 79
Τοποθεσία: Attica
barimagas έγραψε:
Marketing ειναι, στην αρχη προμοταρανε την κοκκινη οροφη, τωρα την μαυρη. Για μενα το πιο σπαστικο ειναι οτι στην itouch (μια εκδοση πριν την full shine) εχει πλαστικο τιμόνι. Και αν τους πεις για urban red σου λενε δεν εχουν ετοιμοπαραδοτο και στραβωνουν. Ειναι δυνατον 2019 σχεδον φουλ εκδοση και πλαστικο τιμονι, να το καψει ο ηλιος και να θες γαντια για να το πιασεις. Ποσο τσιπιδες πια...

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ωχ! Για αυτό κάηκαν τα χέρια μου;;;;;
Το Itouch είχαν μέσα στον ήλιο. Γκρι με μαύρη οροφή.
Πήγα να πιάσω το τιμόνι και τσουρουφλίστηκα. Πλαστικό ήταν;;;;

Είδα τι υπάρχει στο τελωνείο και τι περιμένουν από το εργοστάσιο μέσα στον Σεπτέμβριο.
Σχεδόν όλα δίχρωμα και κυρίως μαύρη οροφή.

Μπλε άσπρο υπάρχει ένα κομμάτι σε στοκ στο τελωνείο, αλλά δεν. Σαν εθνική ελλάδος θα είναι.

Το C3 μπήκε σφήνα, λόγω ομορφάδας και δεν έχω διάθεση για παραγγελίες και αναμονή για 4 ή 5 μήνες.
Θα εστιάσω στο Aircross.

_________________
Run Storm! Run!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Αύγ 2019, 21:52 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα, μου ήρθε ενημέρωση για update του λογισμικού στο c3 αγορά Νοέμβριο 2018 συγκεκριμένα η έκδοση την οποία και κατέβασα
PSA_rcc-firmware_3_063_18-1D032-6-1_RCC_EU_W3_ECO μαζί και το αντίστοιχο κλειδί .key

την έβαλα σε usb την βάζω στο αυτοκίνητο αλλά μου εμφανίζει μήνυμα στο αυτοκίνητο δεν υπάρχουν αρχεία media στο κλειδί usb

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι θα με βοηθούσε, ευχαριστώ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Αύγ 2019, 09:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 03 Μαρ 2019, 11:24
Δημοσιεύσεις: 171
Δες εδώ οδηγίες αναβάθμισης:
viewtopic.php?f=33&t=13346&start=0

το μήνυμα "δεν υπάρχουν αρχεία media" το βγάζει πάντα και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα -αν έχεις βάλει σωστά τα αρχεία στο στικάκι- συνεχίζει με την αναβάθμιση

_________________
C3 aircross 110 BVM6 Shine


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Elias_K για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Σεπ 2019, 22:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
Να μην κατεβαίνουν τερμα τα πίσω παραθυρα να το παραβλέψω, αλλα τι πίνουν εκει στην Γαλλια και εχουν αφησει και τα μπροστα ενα τικ ισα ισα να να σε ενοχλούν ακριβως πανω στα κόκκαλα του αγκώνα;;;;;; Δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να το καταλάβουν;Εικόνα

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Σεπ 2019, 16:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ 2011, 23:15
Δημοσιεύσεις: 1004
Κοιτά μια σκέψη τώρα....
Εδώ που είμαστε εμείς, ακομα και μέσα στην πόλη δεν οδηγάει κανείς με τέρμα ανοιχτά παράθυρα... πρέπει να είμαι ο μόνος που το κάνω οταν εχει ωραίο καιρό, και αυτό σπάνια.... άντε και ενα 3% των οδηγών ; Πολυ λέω.....
Πιθανότατα αυτη τη παρατήρηση που έγραψες να μην την έχουν σκεφτεί ποτέ εκεί στη Γαλλία

_________________
Ηλίας
http://www.flickr.com/photos/kilomeater/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Σεπ 2019, 16:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 03 Μαρ 2019, 11:24
Δημοσιεύσεις: 171
Στο C3 aircross πάντως κατεβαίνει μέχρι κάτω.
Έχεις κοιτάξει μήπως είναι θέμα ρύθμισης;

_________________
C3 aircross 110 BVM6 Shine


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Σεπ 2019, 18:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
@kilomeater
Στο εξωτερικο Γαλλια, Γερμανια, δεν κατεβαζει κανενας παραθυρο. Ολοι δουλεύουν κλιματισμό. Ελλαδα ομως ειναι αλλιως, σε μια κατασταση ουτε ζεστης ουτε κρύου, ειναι πιο ωραιος ο δροσερος αερας απο το παράθυρο. Επίσης αν οδηγας ωρες σιγουρα θελεις να ξεκουράσεις το αριστερο σου χερι. Βολεύει. Ακομα, οι επιδοσεις παίρνουν την κατιουσα και καταναλωση την ανιουσα.


Δεν ξερω αν ειναι θεμα ρυθμίσης ετσι ειναι εργοστασιακα. Και ειναι το μονο αυτοκινητο που το παρατηρω, στα κια χιουνται δηλαδη εχουν υπολογίσει και κατεβαινει τερμα και το πίσω.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Σεπ 2019, 22:21 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5578
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Περα απο το τυχον προβλημα του συγκεκριμενου αυτοκινητου, εγω τελευταια πιανω τον εαυτο μου οταν οδηγω μεσα στην πολη μποτιλιαρισμενος να ανεβαζω το παραθυρο μεχρι εκει που να μην μπορει απεξω καποιος να βαλει το χερι του. Μην ξεχναμε οτι κυκλοφορουν πολλοι κακοβουλοι αναμεσα μας...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Σεπ 2019, 20:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2016, 12:37
Δημοσιεύσεις: 235
Αν ξαναπιέσεις το κουμπί να κατέβει, δεν κατεβαίνει τέρμα; Και εμένα κάπως έτσι είναι όταν το κατεβάζω στην "αυτόματη" λειτουργία, αφήνει λίγο τζαμι πιο πάνω, αν όμως ξαναπατήσω μπαίνει όλο μέσα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 17 Σεπ 2019, 00:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
Έχεις δίκαιο τελικα, στο δικο μου ομως αφου κατέβει είτε αυτοματα ειτε χειροκίνητα, πρεπει να πατησω το κουμπι αλλες τεσσερις φορες για να κατεβει πληρως. Και απο τις δυο πορτες συμβαίνει.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 17 Σεπ 2019, 07:18 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5578
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Aρα δεν ειναι προβλημα. Ετσι ειναι φτιαγμένο.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 26 Οκτ 2019, 20:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
Εδώ το πρόβλημα με τις βελονες που δεν κάνουν τον κύκλο ορισμένες φορές και τρεμοπαιζουν.. Επιτέλους έχω βίντεο γιατι στην αντιπροσωπεία δούλευε ρολόι...
https://youtu.be/Lt4VfWW01Mw
Η προηγούμενη απάντηση της αντιπροσωπείας ήταν ότι γνωρίζουν και περιμένουν από το εργοστάσιο. Στο facebook στo ελληνικό group της Citroen κατά καιρούς βλέπω κουφά με τις βελόνες από ξαρα μέχρι c5. Σήμερα τα προβλήματα παραμένουν άλυτα, οπότε η ρετσινια των ηλεκτρικων προβλημάτων ακολουθήσει την εταιρία αφού ούτε να την αποβάλει μπορεί ούτε και να φέρει βελτιωσεις. Μην ξεχάσουμε και τα τιμόνια που στρίβουν μόνα τους... τουλάχιστον αυτό το φτιαξανε, αλλά γιατί ένα τιμόνι να γυρνάει μόνο του ένας θεός ξερει.

Να δούμε τι θά μου πουν στο σερβις, παρεπιπτόντως ακόμα περιμένω αεραγωγό από τον Ιούλιο...

Ας βάλω και ένα βιντεάκι από την πιο κοφτερή κρεμαργιερα του κοσμου!![emoji23]

https://youtu.be/rhftYUeSdjU

Για την ιστορία έχω βρει και χειρότερη σε mitsubishi colt.

Επίσης μια φωτογραφία στάθμης λαδιών μετά από 15000, total 0w-30, χωρίς να έχω συμπληρωσει. Ετοιμαζόμαστε για σέρβις τον άλλο μήνα.Εικόνα

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Τελευταία επεξεργασία από barimagas και Δευτ 09 Δεκ 2019, 17:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Δεκ 2019, 18:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
Πλεον δυο χρονια κατοχης και σερβις στον Μακρη, 32.000 το οδομετρο. Λαδια και ολα τα φιλτρα.
Παρατηρισεις:
1) Ενω τους ειπα να μπουν τα 0W-30, ξεχασανε και βαλανε τα 5W-30, φαουλ αλλα δεν πειραζει καλη καρδια, εγω εφταιγα που δεν εκατσα μπαστακας πανω απο τον μαστορα.
2) Λιγο βρωμικη πεταλουδα απο τις αναθυμιασεις λαδιου, χαρη τους εκανα τα 22 επιπλεον ευρο για καθαρισμο, θα μπορουσε να συμπεριληφθει στα 60ε της εργασιας πιστευω, τρεις βιδες ητανε και λιγο σπρευ.
3) Το αυτοκινητο δεν εχει φιλτρο βενζινης! Οποτε συμφωνησα και βαλαμε ενα καθαριστικο της citroen στο ντεποζιτο, αξιας 11ε.
4) Εντοπισανε φθορα στα συνεμπλοκ, πανε πακετα με τα ψαλιδια και θα αλλαχτουνε στην εγγυηση! Ανετα θα μπορουσανε να το κανουνε αβαβά αφου εγω δεν ειχα καταλαβει κατι στην συμπεριφορα του αυτοκινητου, και μπραβο τους θα ελεγα που ενεργησαν ετσι. Θετικη μεν για την τσεπη μου η καλλυψη αυτη, αρνητικο δε για την ποιοτητα του αυτοκινητου, θεωρω ειναι πολυ νωρις για τετοιες φθορες...
5) Απογοητευτηκα απο την απαντηση τους οτι δεν φτιαχνεται το κοντερ και οτι ολα ετσι κανουν.
6) Δευτερα και Τεταρτη 20% εκπτωση σε ανταλλακτικα και εργασια, ευχαριστημενος απο την συμπεριφορα τους.

Συνεχιζουμε και καλα μας χιλιομετρα. Σοβαρα παραπονα δεν εχω απο το αυτοκινητο. Ειναι ευχαριστο, μοιαζει σαν καινουργιο, και ειναι πολυ βολτάδικο.

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 03 Δεκ 2019, 20:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1854
barimagas έγραψε:
Πλεον δυο χρονια κατοχης και σερβις στον Μακρη, 32.000 το οδομετρο. Λαδια και ολα τα φιλτρα.
Παρατηρισεις:
1) Ενω τους ειπα να μπουν τα 0W-30, ξεχασανε και βαλανε τα 5W-30, φαουλ αλλα δεν πειραζει καλη καρδια, εγω εφταιγα που δεν εκατσα μπαστακας πανω απο τον μαστορα.
2) Λιγο βρωμικη πεταλουδα απο τις αναθυμιασεις λαδιου, χαρη τους εκανα τα 22 επιπλεον ευρο για καθαρισμο, θα μπορουσε να συμπεριληφθει στα 60ε της εργασιας πιστευω, τρεις βιδες ητανε και λιγο σπρευ.
3) Το αυτοκινητο δεν εχει φιλτρο βενζινης! Οποτε συμφωνησα και βαλαμε ενα καθαριστικο της citroen στο ντεποζιτο, αξιας 11ε.
4) Εντοπισανε φθορα στα συνεμπλοκ, πανε πακετα με τα ψαλιδια και θα αλλαχτουνε στην εγγυηση! Ανετα θα μπορουσανε να το κανουνε αβαβά αφου εγω δεν ειχα καταλαβει κατι στην συμπεριφορα του αυτοκινητου, και μπραβο τους θα ελεγα που ενεργησαν ετσι. Θετικη μεν για την τσεπη μου η καλλυψη αυτη, αρνητικο δε για την ποιοτητα του αυτοκινητου, θεωρω ειναι πολυ νωρις για τετοιες φθορες...
5) Απογοητευτηκα απο την απαντηση τους οτι δεν φτιαχνεται το κοντερ και οτι ολα ετσι κανουν.
6) Δευτερα και Τεταρτη 20% εκπτωση σε ανταλλακτικα και εργασια, ευχαριστημενος απο την συμπεριφορα τους.

Συνεχιζουμε και καλα μας χιλιομετρα. Σοβαρα παραπονα δεν εχω απο το αυτοκινητο. Ειναι ευχαριστο, μοιαζει σαν καινουργιο, και ειναι πολυ βολτάδικο.
ωραίο review καλά χλμ να έχεις :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 43 από 54 [ 810 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 54  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ