Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 11:22 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2018, 08:26 
Άβαταρ μέλους
sofnik69 έγραψε:
Καλημέρα στην ομάδα , έφτασε η στιγμή να βάλω καινούργια παπούτσια στην γαλλιδουλα μου! Αυτή τη στιγμή φοράει τα δικά της από μαμά ( Michelin 205/55/16)Δεν είχα μείνει καθόλου ευχαριστημένος γιατί όπως είχα αναφέρει γληστραγε το λάστιχο και στα μπροστινά μάλιστα έχουν φύγει κομμάτια (έχω κάνει 22000 χλ χιλ)και οδηγώ κανονικότατα ! Τι μου προτείνετε λοιπόν να βάλω σε καλό λαστιχο(όχι θυγατρικής) σας ευχαριστώ! Η οδήγηση μου είναι 6 μήνες στην Αθήνα ( Οκτώβρη -Μάρτιο ) και 6 μήνες σε μησι (όχι χωματόδρομο) ! Σας ευχαριστώ πολύ!


καλημέρα,κοιτα τα continental sport contact, πολύ καλο λαστιχο με αντοχή στο χρονο και στα χλμ! Δοκιμασμένα!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2018, 08:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Δεκ 2016, 21:19
Δημοσιεύσεις: 47
Θέλει πολύ ψάξιμο λοιπόν! Continental και Dunlop έχω σκεφτεί κ εγώ κ ίσως pirelli αλλά ποια; Πω πω ζαλάδα!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2018, 09:15 
Άβαταρ μέλους
Να σας πω δυο λογια για τις πρωτες εντυπωσεις με το c3.Εχοντας κανει σχεδον 2600 κλμ αυτο που μπορω να πω ειναι οτι ειναι πολυ ανετο στις ανωμαλιες του δρομου και αρκετα αθορυβο, ο κινητηρας αν και μικρος ειναι προθυμος να επιταχυνει απο πολυ χαμηλα,εχει αρκετη ροπη και οι χωροι του ειναι ικανοποιητικοι για μικρη οικογενεια .Αυτο που ειναι ολα τα λεφτα ειναι το αυτοματο κιβωτιο eat6,για την πολιτισμενη λειτουργια του και τις ευστοχες αλλαγες (σε σωστες στροφες). Επισης εχει και μπουτον ηια σπορ λειτουργια και snow.Δε συγκρινεται βεβαια με τα διπλοσυμπλεκτα τυπου dsg αλλα ειναι πολυ καλυτερο απο τα τυπου MMT,EASYTRONIC κ.λπ και πολυ πιο πολιτισμενο απο τα παλια με μετατροπαια ροπης. Απο καταναλωση αρκετα καλα γυρω στα 6 λτ. αν και ακομα ειναι αστρωτο.Σε επιπεδο εξοπλισμού εχει τα παντα,ακομα και περιττα μπορω να πω .Η δε οθονη θελει εξοικιωση μιας και τα παντα γινονται απαυτη.Με αυτα που προσφερει θεωρω οτι ειναι value for money. Εαν μπορω να βοηθησω καποιο μελος ειμαι στη διαθεση σας!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2018, 09:24 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5580
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
sofnik69 έγραψε:
Θέλει πολύ ψάξιμο λοιπόν! Continental και Dunlop έχω σκεφτεί κ εγώ κ ίσως pirelli αλλά ποια; Πω πω ζαλάδα!


Mπές στο tyrereviews.co.uk .
Eκει θα του βάλεις τη διάσταση που θές η το μοντέλο αυτοκινητου που εχεις και θα σε κατευθυνει. Μπορεις να δεις συγκεντρωμενα ολα τα λαστιχα που ταιρειάζουν στο αμαξι σου και στο πορτοφολι σου με τα τεχνικα τους στοιχεια αλλα και γνωμες πολλων χρηστων. Ζυγισε τα θελω σου και τα οικονομικα σου και καλη αποφαση!

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2018, 11:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Δεκ 2016, 21:19
Δημοσιεύσεις: 47
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
sofnik69 έγραψε:
Θέλει πολύ ψάξιμο λοιπόν! Continental και Dunlop έχω σκεφτεί κ εγώ κ ίσως pirelli αλλά ποια; Πω πω ζαλάδα!


Mπές στο tyrereviews.co.uk .
Eκει θα του βάλεις τη διάσταση που θές η το μοντέλο αυτοκινητου που εχεις και θα σε κατευθυνει. Μπορεις να δεις συγκεντρωμενα ολα τα λαστιχα που ταιρειάζουν στο αμαξι σου και στο πορτοφολι σου με τα τεχνικα τους στοιχεια αλλα και γνωμες πολλων χρηστων. Ζυγισε τα θελω σου και τα οικονομικα σου και καλη αποφαση!


Ευχαριστώ θα το κοιτάξω! Οικονομία στο λάστιχο δεν κάνω ποτέ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2018, 11:41 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
sofnik69 έγραψε:
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
sofnik69 έγραψε:
Θέλει πολύ ψάξιμο λοιπόν! Continental και Dunlop έχω σκεφτεί κ εγώ κ ίσως pirelli αλλά ποια; Πω πω ζαλάδα!


Mπές στο tyrereviews.co.uk .
Eκει θα του βάλεις τη διάσταση που θές η το μοντέλο αυτοκινητου που εχεις και θα σε κατευθυνει. Μπορεις να δεις συγκεντρωμενα ολα τα λαστιχα που ταιρειάζουν στο αμαξι σου και στο πορτοφολι σου με τα τεχνικα τους στοιχεια αλλα και γνωμες πολλων χρηστων. Ζυγισε τα θελω σου και τα οικονομικα σου και καλη αποφαση!


Ευχαριστώ θα το κοιτάξω! Οικονομία στο λάστιχο δεν κάνω ποτέ!
:thump έτσι πρέπει και μπράβο σου!!

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2018, 19:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1854
κοίταξε και σε hankook ventus prime3 τα αγαπημένα του Βαγγέλη :D αλλά και σε vredestein sportrac 5 :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2018, 20:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Δεκ 2016, 21:19
Δημοσιεύσεις: 47
Ψάχνω όλη μέρα και έχω μπερδευτεί , κλείνω ποιο πολύ μάλλον σε Michelin pilot sport 4 , Michelin primacy 4; Goodyear, pirelli! Πω πω μπέρδεμα !


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2018, 21:49 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Αναφορικά με τα Michelin τα pilot sport 4 είναι απλά κορυφαία σε στεγνό και βρεγμένο. Τρώγονται σίγουρα πιο εύκολα από το primacy που είναι πιο around. Ότι αφορά μοντέλο με sport επιγραφή να περιμένεις μεγαλύτερη φθορά.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Οκτ 2018, 22:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Οδοιπορικό σήμερα με τον Κ.Βεγλεκτσή. Η διαδρομή είναι από την Αλεξανδρούπολη έως τα Γρεβενά και πίσω. Στο "πήγαινε" μόνος μου, στην επιστροφή στο δεξί κάθισμα ο Κ.Βεγλεκτσής.

Αυτοκίνητο; Μα τι άλλο; Ένα ολοκαίνουριο C3 mk3, με τον κινητήρα 1,5 BlueHDi και 6τάχυτο κιβώτιο και ελαστικά Primacy 3.

Παραλαβή με 2939 χιλιόμετρα.
Εικόνα

Έκανα, 950,8 χιλιόμετρα και παράδοση με 3888 χιλιόμετρα.
Εικόνα

Μέση ταχύτητα ταξιδιού, 110 χαω.
Εικόνα

Μέση κατανάλωση ταξιδιού, 5,9 l/100km.
Εικόνα

- Εκπληκτικό "πάντρεμα" κινητήρα και κιβωτίου. Το αυτοκίνητο κυριολεκτικά οργώνει... Έχει τρομερές ρεμπρίζ, επιταχύνει αρκετά βίαια πιστεύω σε όλες τις ταχύτητες ενώ από στάση, άλλαζα ταχύτητες στις 3.000 στροφές και έπιασα 190 χαω, αρκετά εύκολα. Όσοι ξέρουν το "Δερβένι" στη Θεσσαλονίκη, το ανέβηκα με 170 σταθερά. Δεν δίστασε πουθενά το C3!
- Παρόλα αυτά, ο νέος κινητήρας είναι θορυβώδης. Ακούγεται αρκετά πιο έντονα σε σχέση με τους 1,6 BlueHDi. Ιδιαίτερα μέσα στην πόλη, σου τριβελίζει τ'αυτιά. Σε ανοιχτό δρόμο και σε υψηλές ταχύτητες δεν ακούγεται απολύτως τίποτα.
- Το κιβώτιο έχει ωραίο κούμπωμα, όχι τόσο σαφές. Οι σχέσεις του είναι καλά μελετημένες και βοηθάνε πολύ μέσα στην κίνηση και στον ανοιχτό δρόμο.
- Η ανάρτηση είναι η χρυσή τομή του μπορώ να στρίψω και μπορώ να κάνω άνετο ταξίδι.
- Πρώτη φορά, έκανα τόσα πολλά χιλιόμετρα και είναι τόσο ξεκούραστη η μέση μου. Τα νέα καθίσματα της Citroën, αξίζουν πραγματικά τα χρήματά τους. Δεν με έπιασε καν πονοκέφαλος ή ζάλη.
- Οι ταχύτητες ταξιδιού ήταν σταθερά 140-150 με ανοίγματα κατά τόπους στα 170-180. Βρίσκω την κατανάλωση κάτι παραπάνω από φυσιολογική, γι'αυτά που του έκανα.

Ο κινητήρας:
Εικόνα

Μου άρεσε πολύ με τον νέο κινητήρα και το 6τάχυτο κιβώτιο. Μπορεί λίγο να μοιάζει γυναικείο, αλλά σε ένα άλλο χρώμα από το άσπρο - κόκκινο, μπορεί να δείξει αντρικό και ναι, θα το αγόραζα χωρίς πολλή σκέψη.

Τέλος, θέλω να ευχαριστήσω τον Κ.Βεγλεκτσή που με επέλεξε για προσωπικό του οδηγό σήμερα και μου εμπιστεύτηκε ένα ολοκαίνουριο αμάξι για ένα τέτοιο ταξίδι με τέτοιες ταχύτητες.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Τελευταία επεξεργασία από bakevang και Πέμ 04 Οκτ 2018, 22:17, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Οκτ 2018, 22:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
Που ειναι ρε η ποδια που ειπαμε? :angr

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Οκτ 2018, 22:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
grekoulis έγραψε:
Που ειναι ρε η ποδια που ειπαμε? :angr

Δευτέρα πρωί-πρωί θα πάω για σέρβις Ελέφα και θα σε πάρω τηλέφωνο.
Έπεσες στην περίπτωση... Από ταξίδι σε ταξίδι και δεν πήρα ανάσα.
Σήμερα έφυγα από Αλεξ/πόλη 5:45 και γύρισα 21:00, οπότε ήταν κλειστό το συνεργείο.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Οκτ 2018, 06:59 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5580
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Βαγγέλη ωραίο το mini-review του C3! Aυτος ο νεος diesel 1.5 ειναι τρικύλινδρος? Αν ναι, ισως γι'αυτό ειναι θορυβώδης.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Οκτ 2018, 09:34 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Ωραίος Βαγγέλη!!

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Οκτ 2018, 10:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Βαγγέλη ωραίο το mini-review του C3! Aυτος ο νεος diesel 1.5 ειναι τρικύλινδρος? Αν ναι, ισως γι'αυτό ειναι θορυβώδης.

Νίκο, 4κύλινδρος είναι και μάλιστα 16βάλβιδος, γι'αυτό και είναι τόσο δυνατός, ίσως και γι'αυτό είναι θορυβώδης όπως και ο Euro4.
Η αρχιτεκτονική του είναι υποτετράγωνη με διάμετρο εμβόλων 75 χλστ. και διαδρομή 84,8.


Lohias^ έγραψε:
Ωραίος Βαγγέλη!!

Σε ευχαριστώ πολύ Σταύρο μου!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 30 από 54 [ 810 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια