Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 11:45 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Μαρ 2018, 14:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
Επίκαιρη δεν ξέρω(για Ελλάδα), ανώτερη σίγουρα. Αν και τρικύλινδρο.

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Μαρ 2018, 20:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 14 Ιαν 2018, 19:49
Δημοσιεύσεις: 30
Χθες κατοπιν παραγγελιας μου εβαλαν, στο C3AC, στην αντιπροσωπεια υποβραχιονιο, πορτοκαλι ταπες στις ζαντες (εχω ηδη πορτοκαλι καθρεφτες και μπαρες οροφης) και τις δυο βασεις για μπαγκαζιερα.
Η ποιοτητα των accessories ειναι πολυ καλη. Συνολικο κοστος με τη τοποθετηση 410 ευρω.
Το uποβραχιονιο ειναι εξαιρετικα βολικο και μου αυξανει λιγο τον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο για μικροπραγματακια.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Μαρ 2018, 21:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1854
velvetia έγραψε:
Χθες κατοπιν παραγγελιας μου εβαλαν, στο C3AC, στην αντιπροσωπεια υποβραχιονιο, πορτοκαλι ταπες στις ζαντες (εχω ηδη πορτοκαλι καθρεφτες και μπαρες οροφης) και τις δυο βασεις για μπαγκαζιερα.
Η ποιοτητα των accessories ειναι πολυ καλη. Συνολικο κοστος με τη τοποθετηση 410 ευρω.
Το uποβραχιονιο ειναι εξαιρετικα βολικο και μου αυξανει λιγο τον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο για μικροπραγματακια.
αν μπορείς στείλε έναν σύνδεσμο ή έστω μια φώτο να δούμε το αποτέλεσμα. Υποβραχιόνιο δεν είχε στην έκδοση που το πήρες στυλ αεροπορικού τύπου? :hmm

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Μαρ 2018, 22:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 14 Ιαν 2018, 19:49
Δημοσιεύσεις: 30
Δεν ειχε υποβραχιονιο στη shine τουλαχισυον οταν παραγγειλα το αυττο.
Ευχαριστως να επισυναψω φωτος στο forum. Εχω προσπαθησει και παληοτερα σλλα δεν ρα καταφερνω.
Υπαρχει απλος τροπος να το κανω;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Μαρ 2018, 22:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Φεβ 2018, 22:47
Δημοσιεύσεις: 11
Ωραία πάσα για ερώτηση. Κατ'αρχάς το αν θα έχει υποβραχιόνιο αεροπορικού τύπου για τον οδηγό είναι θέμα family pack και πάει με το αναδιπλούμενο κάθισμα συνοδηγού και τα σκίαστρα για πίσω πόρτες (άσχετα από έκδοση feel or shine).
Αν κάνω λάθος παρακαλώ να με διορθώστε...
Τώρα το μεγάλο μου ερωτηματικό : αν πάρω πακέτο family pack (390 euro) μου δίνει μαζί με τα άλλα και το υποβραχιόνιο το λεπτό. Αν μετά παραγγείλω το υποβραχιόνιο το κανονικό (150 ευρώ) θα βγαίνει το άλλο???
Βοήθεια παρακαλώ....ευχαριστώ...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Μαρ 2018, 22:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 14 Ιαν 2018, 19:49
Δημοσιεύσεις: 30
Οι μπάρες μπαγκαζιερας οροφής τοποθετημένες κοστίζουν 215 ευρώ αλλά ισχύει μια έκπτωση 10% και η τελική τιμή είναι 193 ευρώ

Για τις τάπες των ζαντών με πορτοκαλί πλαίσιο (σετ 4 τεμ.) η τιμή είναι 61 ευρώ και με την έκπτωση η τελική τιμή είναι στα 54,90 ευρώ

και για το υποβραχιόνιο τοποθετημένο κοστίζει 167 ευρώ ενώ με την έκπτωση 152 ευρώ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Μαρ 2018, 23:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 14 Ιαν 2018, 19:49
Δημοσιεύσεις: 30
velvetia έγραψε:
Οι μπάρες μπαγκαζιερας οροφής τοποθετημένες κοστίζουν 215 ευρώ αλλά ισχύει μια έκπτωση 10% και η τελική τιμή είναι 193 ευρώ

Για τις τάπες των ζαντών με πορτοκαλί πλαίσιο (σετ 4 τεμ.) η τιμή είναι 61 ευρώ και με την έκπτωση η τελική τιμή είναι στα 54,90 ευρώ

και για το υποβραχιόνιο τοποθετημένο κοστίζει 167 ευρώ ενώ με την έκπτωση 152 ευρώ


Η παραγγελια εγινε Πεμπτη και την επομενη Τριτη ειχαν ερθει στη Κρητη και μου τα εβαλαν. Εξεπλαγην ξε το υποβραχιονιο, γιατι αυτο που ειχα δει σε αλλο αυτοκινητο ηρζν μια πλαστικουρα σκετη. Αυτο που μου εβσλαν εμοιαζε πιο στερεο με επιφσνεια πιυ ειχε την αισθηση δερματος με μαλακο υποστρωμα και ραφες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 15 Μαρ 2018, 21:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1854
parlapipis έγραψε:
Ωραία πάσα για ερώτηση. Κατ'αρχάς το αν θα έχει υποβραχιόνιο αεροπορικού τύπου για τον οδηγό είναι θέμα family pack και πάει με το αναδιπλούμενο κάθισμα συνοδηγού και τα σκίαστρα για πίσω πόρτες (άσχετα από έκδοση feel or shine).
Αν κάνω λάθος παρακαλώ να με διορθώστε...
Τώρα το μεγάλο μου ερωτηματικό : αν πάρω πακέτο family pack (390 euro) μου δίνει μαζί με τα άλλα και το υποβραχιόνιο το λεπτό. Αν μετά παραγγείλω το υποβραχιόνιο το κανονικό (150 ευρώ) θα βγαίνει το άλλο???
Βοήθεια παρακαλώ....ευχαριστώ...
όχι δεν κάνεις λάθος, όντως το υποβραχιόνιο αεροπορικού τύπου πάει πακέτο με το family pack2 το οποίο προνόνησα και το έβαλα σαν extra, εκτιμώ ότι αν πάρουμε αργότεραα ως extra και το κανονικό θα ταιράζει γιατί το άλλο είναι ενσωματομένο στο κάθισμα του οδηγού,εσύ το παρήγγειλες το αμάξι ή όχι ακόμα?

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Μαρ 2018, 21:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Φεβ 2018, 22:47
Δημοσιεύσεις: 11
Καλησπέρα, όχι δεν παρήγγειλα ακόμα. Το μελετάω και μεταξύ άλλων απλά στο μυαλό μου αυτό έχει σαφές προβάδισμα. Τώρα αναρωτιέμαι αν το ενσωματωμένο υποβραχιόνιο αφαιρείται ή αν παρεμποδίζει την τοποθέτηση του έξτρα που είναι σαφώς καλύτερο. Μέχρι που σκέφτομαι να μην βάλω το familypack2. Θυσιάζω αναδιπλούμενο κάθισμα και κουρτινάκια στις πίσω πόρτες. Και αυτκ γιατί ενδέχεται να μην βγαίνει το ενσωματωμένο υποβραχιόνιο.
Επίσης βλέπω ότι στην Αγγλία έχουν και επιλογή ανώτερου ηχοσυστήματος .
https://www.google.gr/search?q=citroen+ ... Zh6hBeN2WM:


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Μαρ 2018, 21:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1854
parlapipis έγραψε:
Καλησπέρα, όχι δεν παρήγγειλα ακόμα. Το μελετάω και μεταξύ άλλων απλά στο μυαλό μου αυτό έχει σαφές προβάδισμα. Τώρα αναρωτιέμαι αν το ενσωματωμένο υποβραχιόνιο αφαιρείται ή αν παρεμποδίζει την τοποθέτηση του έξτρα που είναι σαφώς καλύτερο. Μέχρι που σκέφτομαι να μην βάλω το familypack2. Θυσιάζω αναδιπλούμενο κάθισμα και κουρτινάκια στις πίσω πόρτες. Και αυτκ γιατί ενδέχεται να μην βγαίνει το ενσωματωμένο υποβραχιόνιο.
Επίσης βλέπω ότι στην Αγγλία έχουν και επιλογή ανώτερου ηχοσυστήματος .
https://www.google.gr/search?q=citroen+ ... Zh6hBeN2WM:
κοίταξε να δεις το συγκεκριμένο πακέτο εκτός απο υποβραχιόνιο και σκιάδια έχει σύστημα αυτόματου φρενάρισματος, ειδοποίηση πρόσκρουσης και αυτόματη εναλλαγή φώτων, πράγμα που το κάνει μαζί με τα υπόλοιπα ηλεκτρικά συστήματα ένα πλήρες σύγχρονο ασφαλές αμάξι, οπότε για μένα πιστεύω ότι αξίζει κάθε παραπάνω euro απο ότι εάν τα έδινα σε ένα καλύτερο ηχοσύστημα, το οποίο παρεπιτόντως προς το παρόν δεν διατίθεται στην Ελλάδα :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Μαρ 2018, 21:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Φεβ 2018, 22:47
Δημοσιεύσεις: 11
Τα συστήματα που αναφέρεις( safety brake , εναλλαγή φώτων, ειδοποίηση πρόσκρουσης) είναι το "pack safety 2"κόστος 290 ευρώ. Επιπλέον με σκιάδια , υποβραχιόνιο και αναδιπλούμενο είναι το pack family safety με κόστος 290 + 100= 390 ευρώ. Το διαβάζω τώρα στον αναλυτικό οδηγό εκδόσεων.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Μαρ 2018, 21:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1854
parlapipis έγραψε:
Τα συστήματα που αναφέρεις( safety brake , εναλλαγή φώτων, ειδοποίηση πρόσκρουσης) είναι το "pack safety 2"κόστος 290 ευρώ. Επιπλέον με σκιάδια , υποβραχιόνιο και αναδιπλούμενο είναι το pack family safety με κόστος 290 + 100= 390 ευρώ. Το διαβάζω τώρα στον αναλυτικό οδηγό εκδόσεων.
ναι με συγχωρείς εκ παραδρομής έγραψα safety pack2, αντί για pack family safety που είναι το σωστό :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Μαρ 2018, 22:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Φεβ 2018, 22:47
Δημοσιεύσεις: 11
Καλησπέρα, σήμερα επισκέφθηκα το autoshow 2018 στην Θεσσαλονίκη και είδα ξανά το πολύ λμορφο c3 aircross. Και καθώς θαύμαζα το εσωτερικό ξαφνικά βλέπω το γνωστό hi fi system της αγγλικής έκδοσης με το ηχείο στο μπροστινό ταμπλό.
Και σκέφτομαι στιγμιαία πως πλέον θα το έχουμε κι εδώ ,διαφορετικά γιατί το εκθέτουν; Αλλά όχι τελικά , δεν προβλέπεται στην ελληνική αγορά.
Επίσης η κάμερα οπισθοπορείας είναι εξτρά ακόμη και στην έκδοση shine...
Και αισθητήρες μπροστά μόνο με το εξτρά park assist.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Μαρ 2018, 22:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 14 Ιαν 2018, 19:49
Δημοσιεύσεις: 30
parlapipis έγραψε:
Καλησπέρα, σήμερα επισκέφθηκα το autoshow 2018 στην Θεσσαλονίκη και είδα ξανά το πολύ λμορφο c3 aircross. Και καθώς θαύμαζα το εσωτερικό ξαφνικά βλέπω το γνωστό hi fi system της αγγλικής έκδοσης με το ηχείο στο μπροστινό ταμπλό.
Και σκέφτομαι στιγμιαία πως πλέον θα το έχουμε κι εδώ ,διαφορετικά γιατί το εκθέτουν; Αλλά όχι τελικά , δεν προβλέπεται στην ελληνική αγορά.
Επίσης η κάμερα οπισθοπορείας είναι εξτρά ακόμη και στην έκδοση shine...
Και αισθητήρες μπροστά μόνο με το εξτρά park assist.

Αρα εγω μαλλον σταθηκα τυχερος που πηρα το shine με καμερα οπισθοπορειας και αισθητηρες μπρος σαν standard. Μαλλον στις αρχες καποια ειχσν ερθει ξεκαρφωτσ. Ενα σπο τα οποια κατορθωσε να μου βρει ο εδω αντπος.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: NEO C3 - AIRCROSS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Μαρ 2018, 16:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2014, 20:01
Δημοσιεύσεις: 283
Ίσως πρόκειται για τις launch εκδόσεις που φέρνουν στις αρχές κάθε μοντέλου..


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 29 από 110 [ 1648 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 110  Επόμενο



Συναφή θέματα

Κοτσαδόρος για aircross
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
ΝΕΟ SUV CITROËN C5 AIRCROSS
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 6
CITROEN C3 III VS C3 AIRCROSS VS C4 II FL.
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: bakevang
Απαντήσεις: 64
C3 Aircross VS Dacia Duster
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: Lance
Απαντήσεις: 30
CITROËN C3 AIRCROSS 5 Αστέρια στο Euro NCAP
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ