Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 14 Μάιος 2024, 21:07 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 10 Ιουν 2021, 04:26
Δημοσιεύσεις: 40
Παιδιά καλησπέρα σας.

Γνωρίζει κάποιος μην γραμμή παραπόνων της επίσημης αποκλειστικής αντιπροσωπίας ; Κάποιο link?
Το χειρότερο που πήγα και αγορασα Citroen.
Σας ευχαριστώ .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 27 Ιούλ 2021, 13:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Τι πρόβλημα δημιουργήθηκε; :hmm

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 27 Ιούλ 2021, 18:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
Δεν υπάρχει γενικό τηλέφωνο, εκτός των εκάστοτε αντιπροσωπειών.

Από την φόρμα επικοινωνίας στο επίσημο site της citroen δεν απαντησανε ποτέ, μάλλον τα έχουν να πηγαίνουν απ' ευθείας στον κάδο ανακύκλωσης.

Επίσης ούτε στην Citroen Γαλλίας βρήκα καποιο email επικοινωνίας.

Οπότε πες μας τι έχεις πάθει, περισσότερα θα μάθεις από μας εδώ μέσα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 27 Ιούλ 2021, 21:07 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16609
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Γενική Γραμματεία Εμπορίου και Προστασίας του Καταναλωτή.

Συνήγορος του Καταναλωτή

Δε γνωρίζω πόσο αποδίδει αλλά σίγουρα μπορείς να απευθυνθείς και εκεί για να πιέσεις καταστάσεις γιατί φαντάζομαι είναι χοντρό αυτό που σε απασχολεί

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 230.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 152.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 28 Ιούλ 2021, 10:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 10 Ιουν 2021, 04:26
Δημοσιεύσεις: 40
Αγορασα παιδιά ένα αμάξι κούτα, και έχει πρόβλημα στο αεραγωγό. ( μάλλον έτσι είναι σε όλα τα c3) , έλλειπαν φωλιές από τον εσωτερικό μαρσπιέ του οδηγού και δεν κούμπωνε. Σε ταξίδι στην εθνική έφυγε ( ξεκούμποσε) η φασα απο την μετόπη και δεν κούμπωνε .

Φυσικά στην αντιπροσωπία που πήγα τα άλλαξαν τα παιδιά όλα και δεν έχω κανέναν παραπάνω. Αλλα θέλω να μου απαντήσει ο επίσημος εισαγωγέας πως αιτιολογεί αυτή την κατάσταση σε αμάξι 28 ημερών.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 28 Ιούλ 2021, 11:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
Όλοι οι αεραγωγοί έτσι είναι, να φανταστείς αυτός που μου άλλαξανε είναι χειρότερος από αυτόν που έβγαλα. Ανεβοκατεβαίνει μόνος του πολύ ευκολότερα. Από εποχές ξαρά ήταν μαλωμενοι με τους αεραγωγους. 20 χρονιά μετά, τα ίδια.

Τώρα για τα μαρσπιέ μεγάλη μλκια. Το αστείο είναι ότι θα σου πούνε λόγω covid μπλα μπλα μπλα[emoji38][emoji38].

Εμένα ξεκόλλησε το φιλέτο πάνω από την μπροστινή ρόδα, αλλά με βία, αφού πάτησα έξω και ακούμπησε ο προφυλακτήρας κάτω. Γερό θα του θεωρούσα δεν έγινε ζημιά. Το πάτησα μέσα και κούμπωσε.

Γενικά όταν είμαι φορτωμένος στα 140 κάτι τρίζει από τα κλιπσακια που κουμπωνουν τα φιλέτα με την λαμαρίνα.

Όμως μην πτοείσαι αυτά είναι πταίσματα που ίσως σε γερμανικά και να τα είχες αποφύγει. Πήρες την ομορφιά και την ικανοποίηση της γυναίκας σου, ανεκτίμητο σαν την mastercard. Κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις.

Εμένα πάντως με 12000χμ από την αλλαγή μου έχει καψει σχεδόν το μισό λάδι από min full.




Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 28 Ιούλ 2021, 11:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 10 Ιουν 2021, 04:26
Δημοσιεύσεις: 40
barimagas έγραψε:
Όλοι οι αεραγωγοί έτσι είναι, να φανταστείς αυτός που μου άλλαξανε είναι χειρότερος από αυτόν που έβγαλα. Ανεβοκατεβαίνει μόνος του πολύ ευκολότερα. Από εποχές ξαρά ήταν μαλωμενοι με τους αεραγωγους. 20 χρονιά μετά, τα ίδια.

Τώρα για τα μαρσπιέ μεγάλη μλκια. Το αστείο είναι ότι θα σου πούνε λόγω covid μπλα μπλα μπλα[emoji38][emoji38].

Εμένα ξεκόλλησε το φιλέτο πάνω από την μπροστινή ρόδα, αλλά με βία, αφού πάτησα έξω και ακούμπησε ο προφυλακτήρας κάτω. Γερό θα του θεωρούσα δεν έγινε ζημιά. Το πάτησα μέσα και κούμπωσε.

Γενικά όταν είμαι φορτωμένος στα 140 κάτι τρίζει από τα κλιπσακια που κουμπωνουν τα φιλέτα με την λαμαρίνα.

Όμως μην πτοείσαι αυτά είναι πταίσματα που ίσως σε γερμανικά και να τα είχες αποφύγει. Πήρες την ομορφιά και την ικανοποίηση της γυναίκας σου, ανεκτίμητο σαν την mastercard. Κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις.

Εμένα πάντως με 12000χμ από την αλλαγή μου έχει καψει σχεδόν το μισό λάδι από min full.




Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το θέμα όμως είναι ότι τρέχω εγώ για τις @@ τους και σπάζομαι. Έχω πάει 4 φορές απλά. Τραγικό .

Πληρώνω πολύ ακριβά τον κουβά ( ψυχικά εννοώ ) γιατί μόνο τελικά κουβάς με ρόδες είναι. Στα 2400 κμ που έκανα πραγματικά θα του έβαζα βαριά 5/10 δεν αξίζει τα χρήματα του.
Α! Ρε Γερμανέ ( όχι 5αρι σασμάν μόνο εκεί)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 28 Ιούλ 2021, 12:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Α! Ρε Γερμανέ!... Και, α!, ρε φλάσμπακ στη γερμανόπληκτη Ελλάδα των '60s-'70s-'80s που βιώνουμε όσοι έχουμε ακούσματα από τότε!
Με μερικές ματιές π.χ. στο vwclub, σε κάθε μοντέλου τα "Παράπονα", θα λατρέψετε και τους αεραγωγούς και τα μαρσπιέ και το C3 όλο... :D

barimagas έγραψε:
Εμένα πάντως με 12000χμ από την αλλαγή μου έχει καψει σχεδόν το μισό λάδι από min full.

Ίσως να μην ήταν ότι καλύτερο που έβαλες αέριο στον Puretech με την εξεζητημένη του τεχνολογία, παρακολούθα το στενά, τα μάτια σου 14...

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 28 Ιούλ 2021, 14:31 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16609
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Γελιο μεχρι δακρυων :laugh με τα ''Α ρε γερμανε'' και το μαμησι που εχουν φαει ΟΛΟΙ οσους ξερω με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ γερμανικο.. Απο εκει και περα συνεχιζω και εγω και απο προσωπικη επαφη να μη θεωρω κατι περισσοτερο απο εναν αδιαφορο ανθρωπομεταφορεα με ανεκτη το πολυ ποιοτητα (αν δε το παρεις σε πολυ καλη εκδοση) το υπαρχων c3. Κοστιζει και αναλογα ομως.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 230.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 152.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 28 Ιούλ 2021, 17:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 06 Οκτ 2017, 00:09
Δημοσιεύσεις: 647
thodoris20vt έγραψε:
barimagas έγραψε:
Όλοι οι αεραγωγοί έτσι είναι, να φανταστείς αυτός που μου άλλαξανε είναι χειρότερος από αυτόν που έβγαλα. Ανεβοκατεβαίνει μόνος του πολύ ευκολότερα. Από εποχές ξαρά ήταν μαλωμενοι με τους αεραγωγους. 20 χρονιά μετά, τα ίδια.

Τώρα για τα μαρσπιέ μεγάλη μλκια. Το αστείο είναι ότι θα σου πούνε λόγω covid μπλα μπλα μπλα[emoji38][emoji38].

Εμένα ξεκόλλησε το φιλέτο πάνω από την μπροστινή ρόδα, αλλά με βία, αφού πάτησα έξω και ακούμπησε ο προφυλακτήρας κάτω. Γερό θα του θεωρούσα δεν έγινε ζημιά. Το πάτησα μέσα και κούμπωσε.

Γενικά όταν είμαι φορτωμένος στα 140 κάτι τρίζει από τα κλιπσακια που κουμπωνουν τα φιλέτα με την λαμαρίνα.

Όμως μην πτοείσαι αυτά είναι πταίσματα που ίσως σε γερμανικά και να τα είχες αποφύγει. Πήρες την ομορφιά και την ικανοποίηση της γυναίκας σου, ανεκτίμητο σαν την mastercard. Κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις.

Εμένα πάντως με 12000χμ από την αλλαγή μου έχει καψει σχεδόν το μισό λάδι από min full.




Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το θέμα όμως είναι ότι τρέχω εγώ για τις @@ τους και σπάζομαι. Έχω πάει 4 φορές απλά. Τραγικό .

Πληρώνω πολύ ακριβά τον κουβά ( ψυχικά εννοώ ) γιατί μόνο τελικά κουβάς με ρόδες είναι. Στα 2400 κμ που έκανα πραγματικά θα του έβαζα βαριά 5/10 δεν αξίζει τα χρήματα του.
Α! Ρε Γερμανέ ( όχι 5αρι σασμάν μόνο εκεί)
Α ρε Γερμανε; Αλήθεια τώρα;
Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 28 Ιούλ 2021, 19:39 
Σε σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5584
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Εγω δεν μιλάω... :hmm :laugh :scratch

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Αύγ 2021, 16:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 10 Ιουν 2021, 04:26
Δημοσιεύσεις: 40
Σοβαρολογώ .
Και συνεχίζονται τα προβλήματα με τα πλαστικά.
Προσωπικά δεν είχα ποτε με ποτε πρόβλημα με κανένα μου γερμανικό . Vw, Audi , vens.

Με το συγκεκριμένο c3 έχω @@ προβλήματα . Χαζά μεν κουραστικα δε.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Αύγ 2021, 16:46 
Σε σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5584
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Θοδωρή, έχεις απόλυτο δίκιο. Εγω τα χωνω , χρονιά εδω μεσα αλλά τρώω ξυλο...δεν πειράζει...Εργοστάσιο με ιστορια 100 χρόνων και δεν εμαθαν ακομα να σεβονται, οχι τον πελάτη, ουτε το ιδιο τους το ονομα. Η ποιό ποιοτικη Citroen που ειχα ποτε ηταν η Ξαρά και τώρα το DS4. Eπρεπε να φτάσουν στο 2012 για να βγάλουν ποιοτικες σειρες οπως ηταν οι C3,DS3,C4,DS4,C5,DS5 εκείνης της εποχής. Οταν ειχα την προηγούμενη C4 του 2005, μπηκα μια μερα και οδηγησα το αντιστοιχο Golf, ενός φίλου. Εμεινα με το στομα ανοιχτο απο την ποιοτητα συναρμογής και την ποιοτικη κυλιση. Το αμαξι ηταν σαν ενα κομμάτι βράχος. Ενοιωσα προδομενος με τους τενεκεδες που μου ειχε πουλησει η Citroen. Μετα πηρα την DS4 που ειχε οντως ποιοτητα Golf και γιάυτο δεν τη αλλάζω γιατι στα επομενα Citroen ειδικα στα φθηνα τηνεριξαν την ποιοτητα. Ισως δεν εβγαζαν απο καθε κομματι το κερδος που ηθελαν....Δεν νοείται Ευρωπαικό αυτοκινητο εν ετι 2021 να βγαζει τετοια χαζα προβληματα. Γι'αυτο τους πηραν τα βρακια οι Κορεάτες...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ για την δημοσίευση του/της: thodoris20vt
Κορυφή 
 
 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω Skotis στις Δευτ 02 Αύγ 2021, 20:59.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γραμμή Παραπόνων citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Αύγ 2021, 08:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 06 Οκτ 2017, 00:09
Δημοσιεύσεις: 647
Θοδωρή είσαι ο πρώτος που ακούω να το λέει αυτό! Προφανώς δε θα αμφισβητήσω την προσωπική σου εμπειρία. Αλλά υπάρχει κ η εμπειρία που έρχεται από περίγυρο (που λόγω δουλειάς είναι πολύ μεγάλος) η οποία μου δείχνει μεγάλο και κυρίως πολυέξοδο κλάμα, ειδικά σε golf και polo, που ανήκουν κ σε φίλους προσεκτικούς στην οδήγηση, τη συντήρηση και γενικά τη χρήση των οχημάτων τους. Για το c3 τώρα, ε, στη σύγχρονη γενιά citroen ανήκει, μια μέτρια σαχλαμάρα είναι. Κ εμένα θα μου έσπαγαν τα νεύρα αυτά τα χαζοθέματα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 35 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

Υπαρχει καποιο citroen ds προς πωληση?
Δ. Συζήτηση: DS / Traction Avant
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 31
Η πιο όμορφη Citroën, στο θεσμό του Car of the Year!
Δ. Συζήτηση: Διαγωνισμοί - Δημοσκοπήσεις
Συγγραφέας: Blanc
Απαντήσεις: 45
ΟΡΓΝΑΚΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΣΕ CITROEN AX 1.1i
Δ. Συζήτηση: AX
Συγγραφέας: Nick_Mav
Απαντήσεις: 1
τεχνικός οδηγός citroen
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: stelios
Απαντήσεις: 1
Προταση για εξειδικευμενο συνεργειο Citroen
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Tricky78
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ