Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:00 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: c3 xtr militare
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 18 Νοέμ 2006, 14:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:31
Δημοσιεύσεις: 2112
Τοποθεσία: ειμαι απλα και γαμω τα ατομα
οτι πρεπει για πολη. με τοσες λακουβες ναρκοπεδια εχουν καταντησει οι δρομοι.

Εικόνα Εικόνα

_________________
citroen c3 μαμα...ειχα

ανατροπη και πεναλτι στην γκομενα απεναντι :)

GET A FUCKING LIFE


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: c3 xtr militare
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 18 Νοέμ 2006, 18:55 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
smpokos έγραψε:
οτι πρεπει για πολη. με τοσες λακουβες ναρκοπεδια εχουν καταντησει οι δρομοι.

Εικόνα Εικόνα




:ysteric :ysteric καλο !!! :ysteric

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Μαρ 2007, 20:38 
Άβαταρ μέλους
πολυ ωραιο! λες να το κανω ετσι το δικο μου; hmmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Μαρ 2007, 22:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Ιαν 2007, 16:08
Δημοσιεύσεις: 1245
Τοποθεσία: Ταύρος
Μήπως βγαίνει και με εκτοξευτή MLRS για τους ταρίφες προς εξόντωση? :schraeg :schraeg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Απ: c3 xtr militare
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Νοέμ 2008, 02:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 21:52
Δημοσιεύσεις: 238
ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΧΕΙΡΟΒΟΜΒΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ;

_________________
C'EST GRANDE D'ETRE GREC


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: c3 xtr militare
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Νοέμ 2008, 16:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:31
Δημοσιεύσεις: 2112
Τοποθεσία: ειμαι απλα και γαμω τα ατομα
τι σου εκαναν παλι τα παλικαρια της αντιπροσωπειας φιλε?

_________________
citroen c3 μαμα...ειχα

ανατροπη και πεναλτι στην γκομενα απεναντι :)

GET A FUCKING LIFE


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Γενική Συζήτηση C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Δεκ 2008, 15:26 
Άβαταρ μέλους
Γεια σας

Λέω τον νέο χρόνο να αγοράσω ένα μικρό-μεσαίο αυτοκίνητο και μιας και έτσι όπως έχουν καταντήσει την σχεδίαση των νέων μοντέλων το C3 είναι ένα από τα λίγα που δείχνει μια χαρά. Να πω ότι κινούμαι με ένα 106 16V με αρκετά πραγματάκια πάνω για να μην σας παραξενέψουν οι ερωτήσεις μου.

Καταρχήν ενδιαφέρομαι για το μοντέλο 1.6 16V VTR. Το πρόβλημα είναι ότι μπαίνοντας στην

http://www.citroen.gr/model.aspx?mid=3

ενώ στην κεντρική φώτο έχει το C3 VTR , στις εκδόσεις του αυτοκίνητου 1.6 έχει μόνο αυτό «C3 1.6 SENSODRIVE ELEGANCE 5θ».
Ψάχνοντας από εδώ και από εκεί είδα ότι υπάρχουν κάποιες διαφορές (προφυλακτήρας, ζάντες, εξάτμιση, δερμάτινο τιμόνι λεβιές κλπ).

Επειδή το site της Citroen δεν δίνει αρκετές πληροφορίες ρωτάω εδώ τις απορίες μου:

1. Το C3 1.6 16V VTR το βγάζει η Citroen? μπορώ να το παραγγείλω ? Ποια η τιμή (καπου είδα 15100)?
2. Πέρα από τις εξωτερικές και στιλιστικές διαφορές του SENSODRIVE και του VTR υπάρχουν άλλες διαφορές ?
3. Τι είναι αυτό το sensodrive κιβώτιο ταχυτήτων ? Συμπλέκτη έχει ? Πρώτες δεύτερες τρίτες θα μπορώ να σπάω ?
4. Το ηλεκτρονικό ταμπλό υπάρχει και στο vtr ? (το μόνο που δεν μου αρέσει).
5. Κόφτες έχει το αυτοκίνητο ? βγαίνουν ?
6. ESP και λοιπά ηλεκτρονικά υπάρχουν ? βγαίνουν για παιχνίδι με το τιμόνι ?
7. Το γκάζι είναι ηλεκτρονικό ?
8. Διάβασα όλα τα τοπικ που έχετε στην βελτίωση. ΟΚ για την ανάρτηση γνωστά και ωραία. Ένα απλό φίλτρο-πρόγραμμα-εξάτμιση τι δίνει στον κινητήρα ? Ειδικά για το πρόγραμμα ενδιαφέρομαι…
9. Αν κάποιος θέλει να το βελτιώσει αρκετά πχ για 160-170 ίππους γίνεται (εκκεντροφόροι, χρονισμοί κλπ παίζουν η μακριά) ?
10. Μαμά 106 rallye περνώ ? (μπα δεν νομίζω αλλά το ρωτώ αν κάποιος έχει δοκιμάσει για να μου πει διάφορες)
11. Από προβλήματα και συντήρηση ? πως το αξιολογείτε ? Αλλά πλεονεκτήματα – μειονεκτήματα ?
12. Υπάρχει τέλος κάπου κάποια σύγκριση αξιολόγηση, έφαγα τον τόπο αλλά ελάχιστα πράγματα

Ευχαριστώ και sorry για τις πολλές ερωτήσεις


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C3 VTR
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Δεκ 2008, 16:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:31
Δημοσιεύσεις: 2112
Τοποθεσία: ειμαι απλα και γαμω τα ατομα
1. δεν ξερω αν το βγαζει αλλα καλυτερα να πας σε ενα μεταχειρισμενο τα οποια κειμενονται γυρω στα 6000 ευρω.
2. το sensodrive ειναι εκδοση με αυτοματο κιβωτιο το οποιο λειτουργει και ως σειριακο αλλα δεν εχω ακουσει και πολλους να ειναι ευχαριστημενοι.
3. μαλλον δεν θα τις σπας οπως εχεις συνηθησει και δεν νομιζω να βρεις αυτο που ζητας στην συγκεκριμενη εκδοση.
4. ολα τα σε3 φορανε το ιδιο ταμπλο , που απο το facelift και μετα δεν εχει και ενδειξη θερμοκρασιας.
5. εχει αλλα μπορεις μονο να τον αυξησεις με προγραμμα, κυκλοφορον αρκετα στην αγορα.
6. εχει και απενεργοποιηται οπως και στο σε2 βιτιες.
7. ηλεκτρικο ειναι.
8. υπαρχουν απαντησεις σε τοπικ.
9. για 160-170 αλογα πας σε τετραπεταλουδο και σοβαρη βελτιωση που ξεπερνα τα 5000 ευρω οπως επισης και τουρμπο λυσεις.
10. μαμα ραλλυ δεν περνας.
11. φθηνη συντηρηση ,καλη οδηγικη συμπεριφορα, μηδενικα προβληματα.
12. στο autotriti.gr ψαξε σε παλια αρθρα για να δεις συγκρισεις.


αυταααααααααααα!

_________________
citroen c3 μαμα...ειχα

ανατροπη και πεναλτι στην γκομενα απεναντι :)

GET A FUCKING LIFE


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C3 VTR
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 22 Δεκ 2008, 01:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Ε... Βασικα με αυτα που ζητας κοιτας λαθος αυτοκινητο....
Το C3 ειναι για ποιο chill out καταστασεις, και σιγουρα οι κοντρες δεν ειναι ο χαρακτιρας του (οχι οτι δεν γινωνται βεβαια, αλλα αυτο ειναι αλλουνου παπα...)

Αν το επιλεγεις απο εμφανιση και μονο... τοτε οκ, αλλα για ολα τα αλλα πιστευω το C2 VTS ή ακομα καλητερα ενα 207 rally + θα σε ευχαριστουσε περισοτερο...

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C3 VTR
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 22 Δεκ 2008, 12:20 
Άβαταρ μέλους
Γεια σας

Ευχαριστώ τον smpokos και τον crazywolf για τις απαντήσεις σας

crazywolf έγραψε:
Ε... Βασικα με αυτα που ζητας κοιτας λαθος αυτοκινητο....
Το C3 ειναι για ποιο chill out καταστασεις, και σιγουρα οι κοντρες δεν ειναι ο χαρακτιρας του (οχι οτι δεν γινωνται βεβαια, αλλα αυτο ειναι αλλουνου παπα...)


Το αυτοκίνητο το θέλω για κίνηση μέσα στην πόλη και για κανένα ταξίδι εθνική και απλώς να έχει γκάζι και να γεμίζω τους καθρέφτες κανενός αυτοκίνητου της ίδιας κατηγορίας αν χρειαστεί + σε καμία ανάβαση με στροφές να τραβαει/στρίβει -οχι τιποτα τρελο δηλαδη για 110 ιππους-
Δεν το θέλω για κόντρες, απλώς ρωτώ τις δυνατότητες εξέλιξης (αν ποτέ χρειαστεί), καθώς σε πολλά αυτοκίνητα δεν υπάρχει εμπειρία η απλώς δεν γίνεται (έχει όρια) και είναι πολύ ακριβό. Και αυτά που γράφει ο smpokos με καλύπτουν, ΦΠΕ δηλαδή, κόφτες κλπ δεν θέλω κάτι παραπάνω για τα 1-2 χρόνια κυκλοφορίας του αν αγοραστεί

Το ζήτημα μου είναι ότι εγώ έχω ενδιαφέρον για αυτό:

http://www.automotopress.gr/showdokimes.asp?ID=27&DID=17

που έχει μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων και όχι το sensodrive που έχει στο site της citroen http://www.citroen.gr/editions.aspx?mid=3

Θα μιλήσω με την Citroen να δω τι παίζει!!!

crazywolf έγραψε:
Αν το επιλεγεις απο εμφανιση και μονο... τοτε οκ, αλλα για ολα τα αλλα πιστευω το C2 VTS ή ακομα καλητερα ενα 207 rally + θα σε ευχαριστουσε περισοτερο...


Ναι το αυτοκίνητο πρώτα με τράβηξε το εξωτερικό σχήμα και μετά έψαξα για την πιο σπορ έκδοση (τα περισσότερα καινούργια μοντέλα όλων των κατασκευαστών μου φαίνονται πανάσχημα βλέπε C2, το 207 απλώς το πήρε η μπάλα για έχω πολύ αυστηρή κρίση για κάποιο που θέλει να λέγεται rally)

Τέλος μια τιμή εκεί γύρω στα 15000 είναι το επιθυμητό για εμένα αυτή την περίοδο!!!

Ευχαριστώ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C3 VTR
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 22 Δεκ 2008, 12:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Οκ, Βλεπω ξερεις ακριβος τι θελεις, οποτε do the thing... Εμεις μαζι σου :wrc :thumb

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: radio cd/mp3 για το c3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Μάιος 2009, 23:31 
Άβαταρ μέλους
Καλησπερα σε ολους,κατ' αρχην μπραβω για το φορουμ ειναι καταπληκτικο.Ειμαι ο αλεξανδρος και προχτες παρηγγειλα ενα αμαξι καινουριο το c3 1.4 και εχω κατι απορεις που πιστευω πως θα μου τις λυσετε σιγουρα.
Οταν το παρηγγειλα δεν ειχε ραδιο cd/mp3 και μου ειπαν θα μου κανουν ενα δωρο μαζι και τον συναγερμο, τα ηχεια και αλλα πραγματα servise και τετοια.Λοιπον καταλαβα οτι αυτη η εκδοση c3 εχει ενα καινουριο υπολογιστη ταξιδιου ο οποιος δειχνει τις καταναλωσεις και αλλα ωραια πραγματα.Τωρα η ερωτηση μου αμα ειχε της μαμας το ραδιο(εννοω αυτο τις citroen c3) δεν δειχνει τα καναλια τους τιτλους στον υπολογιστη ταξιδιου ??Αμα τωρα αυτοι μου βαλουν αλλο ραδιο θα κανει ακριβως το ιδιο δηλαδη θα φαινονται και αυτα στον υπολιγιστη ταξιδιου??Και το αλλο ξερει κανεις ποσο κοστιζει ενα ραδιο το αυθεντικο τις μαμας για το c3??Επειδη δεν θελω μαρκας αλλα θελω να μου βαλουν αυτο της μαμας.Ευχαριστω


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Μάιος 2009, 11:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Alexandre καλως ήρθες στην παρέα του greekcitroen club.

Είσαι σίγουρος ότι στην έκδοση χωρίς το r/cd υπάρχει η οθόνη για την υπολογιστή ταξιδιού? Έχω την εντύπωση ότι στη θέση της υπάρχει απλά μια μικρή οθόνη για την ώρα.

Τιμή για καινούργιο r/cd μαμά υπολογίσω κάπου στα 200 - 250 € (χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά)

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Μάιος 2009, 11:55 
Άβαταρ μέλους
Prokopas έγραψε:
Alexandre καλως ήρθες στην παρέα του greekcitroen club.

Είσαι σίγουρος ότι στην έκδοση χωρίς το r/cd υπάρχει η οθόνη για την υπολογιστή ταξιδιού? Έχω την εντύπωση ότι στη θέση της υπάρχει απλά μια μικρή οθόνη για την ώρα.

Τιμή για καινούργιο r/cd μαμά υπολογίσω κάπου στα 300!!!€ (χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά)


επειδη παιρνω το 1.400 εχει τον νεο υπολογιστη ταξιδιου με την μεγαλη οθονη η οποια δειχνει τις καταναλωσεις που κανω με την συγκεκριμενη ταχυτητα επισης την ημερομηνια ,την εξωτερικη θερμοκρασια περιβαλλοντος και ποσα χιλιομετρα μπορω να κανω με την βενζινη που εχω.Αμα επαιρνα το 1.100 θα ειχε μια μικρη οθονουλα.Σημερα παλι πηγα για κατι χαρτια και μου ειπε οτι μονο το 1.6 εχει το ραδιο μεσα και οτι δεν μπορω να το παραγγειλω ξεχωριστα αλλα ενταξει δεν με πειραξε.Καλα μιλαμε μαυρο το πειρα και μπορω να πω οτι η καινουρια εκδοση (επειδη υπαρχει καιρο το αμαξι)εχει μερικες αλλαγες τοσο εσωτερικα οσο και εξωτερικα μπροστα και πολυ λιγο πισω.

-- Παρ 05 Ιουν 2009, 20:22 --

Prokopas έγραψε:
Alexandre καλως ήρθες στην παρέα του greekcitroen club.

Είσαι σίγουρος ότι στην έκδοση χωρίς το r/cd υπάρχει η οθόνη για την υπολογιστή ταξιδιού? Έχω την εντύπωση ότι στη θέση της υπάρχει απλά μια μικρή οθόνη για την ώρα.

Τιμή για καινούργιο r/cd μαμά υπολογίσω κάπου στα 200 - 250 € (χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά)


ξερετε μηπως που και πως μπορω να βρω αυτο το ραδιο cd μαμά??


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Ιουν 2009, 16:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:31
Δημοσιεύσεις: 2112
Τοποθεσία: ειμαι απλα και γαμω τα ατομα
ebay ειναι το καταστημα σου φιλε! εκει μπορεις να βρεις αρκετο εξοπλισμο και μικρα πραγματα που θα πληρωνες στην αντιπροσωπεια μια περιουσια! η τιμη που θα το βρεις ειναι η παραπανω που ανεφερε ο συνφορουμιτης. τωρα για την οθονη που λες υπηρχε σαν εξοπλισμος σε ολα τα σε3 αν ηθελες, μονο η πρωτη εκδοση(η πιο απλη) δεν το ειχε. κανενα αλλο ραδιοσιντι δεν εμφανιζει τις πληροφοριες εκει οπως επισης δεν θα εχεις και χειρηστηρια στο τιμονι τα οποια αξιζουν! αυτα

_________________
citroen c3 μαμα...ειχα

ανατροπη και πεναλτι στην γκομενα απεναντι :)

GET A FUCKING LIFE


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 13 [ 181 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Επόμενο



Συναφή θέματα

Γενική συζήτηση C8
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C8
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 37
Γενική Συζήτηση Xsara Picasso
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 170
Γενική συζήτηση για C4 Diesel
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: azzazel
Απαντήσεις: 13300
Γενική Συζήτηση Xantia I & II
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xantia
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1081
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ