Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Κυρ 02 Ιουν 2024, 07:00 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αγορα c3 1100 2010,πρωτη φορα citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Δεκ 2021, 04:17 
Άβαταρ μέλους
Καλησπερα σε ολους.
Ειχα ενα Mercedes c180 του 2004 το οποιο μου ρουφαγε το αιμα σε βενζινες και ανταλλακτικα (αν και δεν εβγαζε ζημιες για να ειμαι δικαιος) το οποιο αποχωριστηκα-ξεφορτωθηκα (δεν ειμαι ακομα σιγουρος τι απο τα δυο ισχυει) προσφατα.
Πλεον εχω στην κατοχη μου ενα c3 1100 Του 2010 (αυτο με το πανοραμικο παρμπριζ).
Μεχρι τωρα τα συναισθηματα αναμεικτα,ωραιο αυτοκινητο με αρκετες ανεσεις αλλα αυτη την τεραστια διαφορα που περιμενα να δω στην καταναλωση βενζινης σε σχεση με το Mercedes δεν την ειδα.
Εχει βεβαια διαφορα,1800 το ενα,1100 το αλλο,αλλα οχι κατι το τρομερο,κατι που με κανει να αναρωτιεμαι αν το συγκεκριμενο μοντελο ρουφαει λιγο παραπανω για 1100 η προκειται για καποιο κουσουρι που εχει το δικο μου.
Επισης,αν και εκανα εναν τυπικο ελεγχο πριν το παρω (μια ματια δλδ που εριξε ο μηχανικος της γειτονιας) με προβληματιζει και κατι ακομα.
Δεν το νιωθω πολυ σταθερο στο δρομο και αναρωτιεμαι αν για αυτο φταιει επειδη ειχα συνηθισει το προηγουμενο που ηταν σαφως ανωτερης ποιοτητας,η υπαρχει κατι που δεν ειδε ο μηχανικος.
Σκεφτομαι λοιπον να το παω σε καποιο εξειδικευμενο συνεργειο να το σκαναρουν να ξερω ακριβως τι γινεται με το αυτοκινητο (κατι που επρεπε να ειχα κανει νωριτερα,το ξερω...)
Επειδη λοιπον,και κλεινω εδω γιατι πιθανον σας κουρασα,δεν ειχα ποτε στη ζωη μου citroen και ειμαι τελειως ασχετος,θα εκτιμουσα ιδαιτερα και θα ημουν υποχρεος αν μπορουσε καποιος να με διαφωτισει και σχετικα με την καταναλωση και καποιο εξειδικευμενο συνεργειο η και οτιδηποτε αλλο εχει να κανει με το συγκεκριμενο μοντελο.
Ευχαριστω πολυ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c3 1100 2010,πρωτη φορα citroen
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Δεκ 2021, 09:03 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5594
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Καλώς μας ήρθες καινούργιε φίλε στην παρέα μας, προερχόμενος απο μια φιρμα που αρκετοι εδω μεσα εκτιμούμε για την ποιοτητά της και την τεχνολογία της. Το C3 του 2010 ήταν αρκετά ποιοτικό και τιμιο αυτοκινητο. Ο κινητήρας 1100 νομιζω ειναι πολύ βασικος για το αμαξωμά του, συνεπώς θα πιέζεται αρκετά οταν τον πιέζεις, οποτε ανεβαινει η καταναλωση. Ανετο, ταξιδιαρικο και μαλακο σε αισθηση θα ειναι το C3. Aυτή ειναι η γενική αίσθηση των περισσότερων Citroen. H Merc ηταν ενα μεγαλυτερο, φαρδυτερο, βαρυτερο και χαμηλοτερο αμαξι σε σχεση με το C3 οποτε λογικα το C3 θα σου φαινεται φτερο στον ανεμο. Εχει ομως καλα κρατηματα και μην το φοβασαι . Απλα πρέπει να το συνηθισεις. Στα Citroen αρεσει η ηρεμη, ρευστή οδηγηση, αν γινομαι κατανοητος. Για συνεργεία υπάρχουν αρκετά που μπορουμε να προτεινουμε που ολα προσφέρουν σωστή συντηρηση με καλές εξειδικευμένες γνώσεις σε γενικες γραμμες. Προσωπικα μπορω να αναφερω τα εξης για περιοχη Αθηνας. Αν μενεις εκτος Αθηνας να μας πεις για να σε συμβουλέψουν άλλοι φιλοι εδω μεσα. Εχουμε και λέμε...Ωμέγα Ελλάς, επισημη αντιπροσωπεία και συνεργειο στα Σεπολια και στην Αγ.Παρασκευή. Επίσης Χανιαδάκης στην Ιερά οδο αν μενεις νοτια. Άλλοι γνωστοί μας εξειδικαυμενοι-εξουσιοδοτημενοι ειναι : Δ.Κουτσόμυλος στη Μενεξεδων στον κομβο Καλυφτάκη στην Κάτω Κηφισιά, Νίκος Δρακωνάκης στον Νέο Κόσμο, Πάνος Λυκούδης στο Χαιδάρι, Χρυσικος-ΕUROREPAR στη Θηβών χαμηλα στο Αιγαλεω, Χορέβας και Μακρής στο Γαλατσι.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Πρόβλημα Citroen C4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Manos1989
Απαντήσεις: 2
Αγορα μεταχειρισμενου
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση DS5
Συγγραφέας: gmavro
Απαντήσεις: 96
Citroen xantia II 6ος/'98
Δ. Συζήτηση: Σχετικές με αυτοκίνητα (Προσφορά)
Συγγραφέας: nonos
Απαντήσεις: 1
Αγορά μεταχειρισμένου C4 (II)
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Citroen c3 2021 1.2cc Shine Αισθητήρες για τα λάστιχα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: thodoris20vt
Απαντήσεις: 13
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron