Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:40 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Μάιος 2009, 19:24 
Άβαταρ μέλους
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ,ΕΙΜΑΙ ΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ C3 PICASSO,ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΑΛΛΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ,ΟΠΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΖΥΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ ΓΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 4ΜΕΤΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΤΑ ΥΛΙΚΑ Η ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΤΟΥ Η ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ Η ΓΕΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΙΛΑΝΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΓΑΛΛΙΚΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΝΕΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Ο τύπος θέματος άλλαξε σε "Σημείωση"
agiorgitis


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Μάιος 2009, 20:04 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Kyklopas καλώς ήρθες στην παρέα του greekcitroenclub :welc

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία γιατί στη γλώσσα του internet φαίνεται σαν να φωνάζεις ;)

Σχετικά με το ερώτημά σου. Εδώ και πάρα πολλά χρόνια επικρατεί η άποψη ότι τα γαλλικά αυτοκίνητα είναι ζημιάρικα. Προσωπικά κάτι τέτοιο δεν πιστεύω ότι ισχύει πλέον για δύο λόγους:
i) έχουν γίνει βήματα για την επίλυση αυτών των προβλημάτων (στα μοντέλα της Citroen τουλάχιστον)
ii) εξαιτίας της εκτενούς χρήσης ηλεκτρονικών, δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ αυτοκίνητο σήμερα που να είσαι σίγουρος ότι δεν θα σου παρουσιάσει πρόβλημα. Από τα πιο φθηνά μέχρι και τα πιο ακριβά. Απλά, είναι λαχείο αν το συγκριμένο αυτοκίνητο (ούτε καν μοντέλο) θα σε ταλαιπωρήσει ή όχι.

Για το c3 picasso τώρα.... Έχοντας δει το αυτοκίνητο εξωτερικά σε μία έκθεση με κέρδισε με το σχεδιασμό του (εσωτερικά και εξωτερικά) καθώς και με τον εξοπλισμό του σε σχέση με την τιμή του. Δεν πρέπει να υπάρχουν άλλα μοντέλα που να προσφέρουν παραπλήσια χαρακτηριστικά σε αυτή την ποιότητα κατασκευής με παραπλήσια τιμή.

Ρίξε μια ματιά και στον ανταγωνισμό και αν στο τέλος το μόνο που σε προβληματίζει είναι οι γνώμες γνωστών κτλ κλείσε τα αυτιά σου και προχώρα. Δεν νομίζω να το μετανιώσεις :razz

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Αύγ 2009, 14:08 
Άβαταρ μέλους
Είμαι ιδιοκτήτης ενός C3 picasso με 2 πιτσιρίκια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος προς το παρών.Μόλις γύρισα από διακοπές και δεν πίστευε κανείς τι μπορεί να μεταφέρει ένα τόσο μαζεμένο αυτοκίνητο.
Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα είναι ότι έχει λίγο τσιμπιμένη κατανάλωση.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Σεπ 2009, 12:24 
Άβαταρ μέλους
Είμαι και εγώ ιδιοκτήτης ενός c3 picasso 1.4 exclusive.Καταρχάς να πω ότι το αγόρασα 16.750 ευρώ με το κλειδί στο χέρι συμπεριλαμβάνω έξοδα φακέλου τραπέζης, μ. χρώμα, μεταφορικά, τέλη κυκλοφορίας, κ.λ.π. ενώ τώρα το ίδιο κάνει 19.750.Το αγόρασα τον Μάιο 2009.Επίσης να πω στους υποψήφιους αγοραστες του συγκεκριμένου ότι η έκδοση exclusive έχει μια έλλειψη σε σχέση με τα αξεσουάρ που δηλώνει η citroen hellas Δεν υπάρχει και δεν μπαίνει η θήκη για χάρτες (που αναφέρεται και στα προσπέκτους άλλα και στο επίσημο site) επειδή υπάρχει το συρτάρι κάτω από τη θέση του συνοδηγού, τουλάχιστον αυτή την εξήγηση μου έδωσε τηλεφωνικώς ο γενικός εκπρόσωπος της citroen Ελλάδος.Είναι η πρώτη φορά που παίρνω Γαλλικό αυτοκίνητο (δεν είναι το πρώτο μου αυτοκίνητο) έχω κάνει 10.000 χλμ και ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος.Επίσης να πω για την κατανάλωση.Διαπίστωσα μετά από πολλές φορές πήγαινε-έλα θεσ/νίκη Αθήνα ότι καίει αρκετά λιγότερο αν ΔΕΝ χρησιμοποιήσω το cruise control.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Σεπ 2009, 14:01 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 6098
Τοποθεσία: Πισω σου και παίζω φώτα
Καλοριζικο και καλοταξιδο να ειναι φιλε μου και καλως ηρθες και στο club! Αν θελεις μπορεις να μας συστηθεις στην σχετικη ενοτητα και να ανεβασεις και φωτογραφιες απο το αμαξι σου να το θαυμασουμε...!
Απο προσωπικη επαφη θα σου πω, πολυ καλη επιλογη! :thumb
:welc

_________________
ex GS 1220 club
ex ZX 1.4 Avantage
ex ΖΧ 2.0 16v
ex Xsara VTS 1.6 16v

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Σεπ 2009, 14:59 
Άβαταρ μέλους
Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα. θα μπορούσε καποιος να μου υποδείξει πώς να "ανεβάσω φωτογραφίες και πως να σας συστηθώ"?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Σεπ 2009, 22:42 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 6098
Τοποθεσία: Πισω σου και παίζω φώτα
Μπορεις να συστηθεις εδω
viewtopic.php?f=4&t=6&p=148617&sid=0b0c52a184c964f5e2ecf6cef2323748#p148617
και αφου ανεβασεις φωτο σε καποιον host οπως π.χ. imageshack.com ή photobucket.com ή καποιον αλλο να βαλεις το λινκ για φορουμ εδω...
viewtopic.php?f=4&t=7&p=148584&sid=0b0c52a184c964f5e2ecf6cef2323748#p148584

_________________
ex GS 1220 club
ex ZX 1.4 Avantage
ex ΖΧ 2.0 16v
ex Xsara VTS 1.6 16v

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Ιουν 2010, 07:44 
Άβαταρ μέλους
με χαρα σας λεω οτι εγινα κατοχος ενος καινουργιου c3 picasso 1,6 exlusive με ηλιοροφη,ζαντες 17αρες,μαυρο μεταλλικο και esp αξιας 20500 με το κλειδι στο χερι,εκανα το πρωτο μου μινι ταξιδι και ειμαι ενθουσιασμενος γιατι βρηκα αυτο που ηθελα. βολικο για πολη αλλα ταυτοχρονα ανετο για ταξιδι με πολλα καλουδια και ευκολιες. να φανταστητε οτι ημουν κατοχοσ ενοσ ROVER 75 V6 2000CC και παλιοτερα ενος ALFA ROMEO 156 1,6 και εκανα στροφη 180 μοιρων και πηρα αυτοκινητο που να ειναι βολικο και οχι μονο φινετσα και οδικη συμπεριφορα. πρωτη φορα πηρα citroen παρολο που εχω ακουσει διαφορα αλλα ελπιζω να αποδειχτουν αερας αφου ετσι και αλλιως και αυτα που ειχα πριν ακουν τα ιδια και χειροτερα.ευχομαι σε ολους καλα ταξιδια


υ.γ. να φορατε ζωνη


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Ιουν 2010, 09:56 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
:welc PICASSOMAN
Καλοταξιδο να ναι, με πολλα απροβληματιστα και ασφαλη χιλιομετρα! :thumb

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Ιουν 2010, 11:46 
Άβαταρ μέλους
ευχαριστω πολυ :gflag


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Ιουν 2010, 17:59 
Άβαταρ μέλους
ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ καλως ηρθες στο club. Ολα καλα στο δικο μου μεχρι τωρα φιλε φαινεται καλο, εχω κανει 33.000 χλμ εκανα και το πρωτο σερβις.116 ευρω με καρτα καυσαεριων και φιλτρο καμπινας.Ειναι πραγματικα παρα πολυ ανετο για το εξωτερικο του μεγεθος.πολυ καλο στο δρομο και αρχιζω να πιστευω οτι αδικα κατηγορουμε η κατηγορουσαμε τα γαλικα καλοταξιδο και παλι :gflag


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Σεπ 2010, 09:59 
Άβαταρ μέλους
Άλλο ένα C3 Picasso κυκλοφορεί στους δρόμους της Πάτρας εδώ και 1 μήνα περίπου!!! Το καινούριο τουτού με έχει εκπλήξει ευχάριστα στον τομέα της ποιότητας κύλισης, αν και θα μου πείτε καινούριο είναι, τι περίμενες... Αρκετά ευρύχωρο και έξυπνο σε χώρους. Το μόνο που με ανησυχεί προς το παρόν είναι ο ήχος του κιβωτίου ο οποίος είναι σχεδόν ίδιος είτε έχεις όπισθεν είτε 1η ακόμα και 2α. Δεν το σκέφτομαι παραπέρα λόγω της εγγύησης. Ελπίζω στο καλύτερο. Στα 800km που έχει κάνει είναι το μόνο "αρνητικό" που έχουμε παρατηρήσει. Στο θέμα της πώλησης τώρα, γεγονός είναι πως είμασταν ίσως οι πιο εύκολοι πελάτες για τον κ. Αθανασάτο. Γνωρίζαμε αρκετά για το αυοκίνητο, από παρουσιάσεις στο διαδίκτυο περισσότερο, αλλά να μην έχει test drive(;) είναι μειονέκτημα σοβαρό. Δώρο 2 μπλουζάκια και 2 καπέλα με 50% προκαταβολή! ΕΛΕΟΣ!!! Ακόμα και τα πατάκια (εμπρός), ναι μεν έχουν logo της εταιρείας αλλά δεν έχουν τις υποδοχές για να ταιριάζουν στο πάτωμα και να μην κολλάνε ανάμεσα στα pedal πράγμα επικίνδυνο! Στα δικά σας βρήκατε ζελατίνες στα καθίσματα γιατί εμείς δε βρήκαμε και η δικαιολογία, για να μη μας κουράσουν τις έβγαλαν οι ίδιοι(!). Αυτά... ψιλοπράγματα θα πείτε, ίσως είμαι κι εγώ περίεργος αλλά περίμενα λίγη παραπάνω προσοχή σαν πελάτης για αντικείμενο, θεωρητικής πάντα, αξίας 18k+, δεν αγόρασα μια γραβάτα...

Καλά km σε όλους μας!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Σεπ 2010, 11:06 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
ouzakias
Καλοταξιδο να ναι και να το χαιρεσαι, ο κ.Αθανασατος εχει τα περιεργα του εδω στην Πατρα και εχουν ακουστει καποια παρατραγουδα και απο αλλα μελη.
Αν ποτε μπορεσεις να ερθεις σε μια συναντηση μας εδω στην Πατρα, σιγουρα θα τα πουμε πιο αναλητικα και θα τα μαθεις και απο πρωτο χερι τα περι Αθανασατου, υπαρχουν και αλλες επιλογες παντως στην Πατρα. :thumb

Εδω η σχετικη ενοτητα: viewforum.php?f=8 , παρακολουθησε το Meeting Πατρας, ελπιζω καποια στιγμη να τα πουμε και απο κοντα!
Να σαι καλα,
και παλι καλοταξιδο! :salute

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Μαρ 2011, 21:57 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
120 αλογα και σχεδον 30 κιλα ροπης απο τον ταπεινο 1.6 hdi του ομιλου.


_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C3 Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Μαρ 2011, 01:16 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 6098
Τοποθεσία: Πισω σου και παίζω φώτα
Αχ αγάπη μουυυυ! Αυτο ειναι μοτερακι! Επι τη ευκαιρια να δηλωσω οτι ΛΑΤΡΕΥΩ το C3 Picasso! Μου αρεσε πολυ η Xsara Picasso που υπαρχει και στον οικογενειακο μου περιγυρο, λατρευω την C4 Picasso αλλα ειδικα την C3 την αγαπω!

_________________
ex GS 1220 club
ex ZX 1.4 Avantage
ex ΖΧ 2.0 16v
ex Xsara VTS 1.6 16v

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 43 [ 634 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Επόμενο



Συναφή θέματα

Νέος κάτοχος C4 Picasso
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: billys
Απαντήσεις: 27
C4 Picasso (grand)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: c3.driver2
Απαντήσεις: 0
C4-picasso 2014
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
Νέος Κάτοχος C4 Grand Picasso
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: Sotosmn8
Απαντήσεις: 12
c3 Picasso :Bluetooth & usb για mp3... parrot ή κάτι άλλο ;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: dJ_nikodemus
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ