Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 03:17 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Μάιος 2013, 15:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μάιος 2013, 14:47
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα κι από εμένα και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις πολύτιμες συμβουλές!
Η γυναίκα μου έχει εδώ και 4-5 χρόνια ένα c3 1.4 2003 μοντέλο με κινητήρα KFV. Στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο, εδώ και 2 χρόνια έχει τοποθετηθεί κιτ υγραερίου χωρίς κάποιο πρόβλημα.
Εδώ και 2-3 μήνες το αυτοκίνητο έχει παρουσιάσει μια παράξενη βλάβη. Καταρχήν εν στάση δεν κρατάει ρελαντί. Οι στροφές ανεβοκατεβαίνουν και μερικές φορές σβήνει κιόλας. Εν κινήσει τώρα, στις αλλαγές ταχυτήτων κάνει ένα κόμπιασμα ενώ δύο φορές της έσβησε. Επίσης μερικές φορές το γκάζι αργεί να αποκριθεί ενώ και δυο φορές επιτάχυνε μόνο του! Κοινώς κάνει ότι του καπνίσει! Σήμερα το πρωί δεν έπαιρνε με τίποτα μπροστά ενώ μετά από μερικές ώρες πήρε τσακμάκι! Μετά από λίγο παρουσίασε πάλι αρρυθμίες στο ρελαντί.
Το πρώτο παράξενο της υπόθεσης είναι ότι αρχικά το πρόβλημα παρουσιάζεται με την βενζίνη ενώ στο υγραέριο λειτουργεί κανονικά και μετά από 1-2 μέρες χειροτερεύει και ''περνάει'' και στο υγραέριο.
Το δεύτερο είναι πως δεν εμφανίζεται ποτέ βλάβη, ενώ αν γίνει επαναφορά βασικών ρυθμίσεων το πρόβλημα ως δια μαγείας λύνεται, μέχρι να παρουσιαστεί ξανά μετά από 2-3 εβδομάδες.
Μια φορά έβγαλε σφάλμα αισθητήρα λ1 ο οποίος αλλάχτηκε και μαζί του και ο μάζας αέρος αν τον λέω καλά. Το πρόβλημα όμως παραμένει.
Το αυτοκίνητο πήγε σε 3 συνεργεία χωρίς κανείς να μπορεί να εντοπίσει το πρόβλημα. Καθαρίστηκαν επαφές και πεταλούδα γκαζιού.
Ο μηχανικός που συνηθίζω να πηγαίνω το αυτοκίνητο λέει πως το πιθανότερο είναι να φταίει η ηλεκτρονική πεταλούδα του γκαζιού ή ίσως ο αισθητήρας στροφών. Μου είπε μάλιστα πως είχε διορθώσει άλλα δύο c3 με παρόμοια συμπεριφορά αλλάζοντας την πεταλούδα. Το κόστος όμως είναι μεγάλο και δεν είμαι για πειράματα.
Περιμένω σχόλια, αν και κατανοώ πως τηλεδιάγνωση δεν μπορεί να γίνει!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Μάιος 2013, 18:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
To προβλημα διχνει ηλεκτρονικο.... το συνεργειο που το φτιαχνεις τι διαγνωστικο εχει? Lexia ή απλο OBD?

Eιχα και εγω καποια προβληματα με ενα C4 και δεν ειχα καταφερει να βρω λυση, τα παιδια στην Μενεξεδων βοηθησαν ομως, εαν εισαι Αθηνα περνα μια βολτα να το δουν εχουν αρκετη εμπειρια σε τετοια θεματα

_________________
http://www.study-in-uk.gr


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε thomasofluton για την δημοσίευση του/της: alex_nous
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Μάιος 2013, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Άλεξ,βγάλε το φίς που κουμπώνει στην πεταλούδα του γκαζιού(εύκολα προσβάσιμο) και κούνα τα καλώδια με δύναμη.
Αν δεν γίνει κάτι,πές μου να σε στείλω κάπου να τελειώνεις.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Tzakos για την δημοσίευση του/της: alex_nous
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Μάιος 2013, 11:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μάιος 2013, 14:47
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας!
Καταρχήν να αναφέρω πως το αυτοκίνητο ελέγχθηκε με διαγνωστικό Lexia αλλά και με OBD της BOSCH αν δεν κάνω λάθος, χωρίς διαφορές. Όπως έγραψα παραπάνω κάνοντας επαναφορά βασικών ρυθμίσεων μέσα από το διαγνωστικό το αυτοκίνητο στρώνει και μετά από μερικές εβδομάδες το ξαναπαρουσιάζει!
Η γυναίκα μου λέει πως είναι ματιαγμένο και το έχει μουλιάσει από τον πολύ αγιασμό!!! :gflag
Πολύ ενδιαφέρουσα η ιδέα σου φίλε Tzakos! Θα το δοκιμάσω το απόγευμα που θα έχω το αυτοκίνητο! Αν δεν βγάλω τίποτα θα χαρώ να επικοινωνήσουμε μια και βλέπω πως κι εσύ Θεσσαλονίκη είσαι!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Μάιος 2013, 13:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
Εν ετει 1995 και εχοντας στην κατοχη μου Fiat Tipo , μου εκανε ακριβως αυτα που λες και εσυ. αν θυμαμαι καλα αλλαξαν αισθητηρες και το προβλημα λυθηκε.

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Μάιος 2013, 15:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μάιος 2013, 14:47
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αισθητήρες? Δυστυχώς το Citroen έχει πληθώρα αισθητήρων και ηλεκτρονικών πλακετών. Να μην μιλήσω καλύτερα για την τιμή των αισθητήρων αυτών! Μόνο ο λ1 που άλλαξα μαζί με τα ''εργατικά'' μου κόστισαν 180 ευρώ. Η πεταλούδα γκαζιού που ρώτησα έχει 200 περίπου. Ειλικρινά δεν μου περισσεύουν για δοκιμές. Ήδη έχω δώσει τελευταίους δύο μήνες ένα σκασμό λεφτά για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Άλλαξα σετ συμπλέκτη, ιμάντες χρονισμού και δυναμό, αντλία νερού, δισκόπλακες, τακάκια, βαλβολίνες, λάδια, φίλτρα, μπουζί και άλλα που μου διαφεύγουν και μαζί με τον λ1 και τα καινούρια λάστιχα, κοντεύω να φτάσω τα 1500 ευρώ χωρίς να έχω καταφέρει να φτιάξω το αυτοκίνητο. Αν το ήξερα πριν τρεις μήνες θα το είχα δώσει και θα έπαιρνα άλλο αυτοκίνητο. Μπορώ να πω πως έχω αγανακτήσει πλέον.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Μάιος 2013, 17:36 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Αδερφέ, συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά όλα όσα ανέφερες -πλην του αισθητήρα λάμδα, που και αυτός με τη χρήση του υγραερίου είναι φυσιολογική φθορά,, είναι φθορές και αναλώσιμα συντήρησης που δυστυχώς θα τα είχες σε οποιοδήποτε όχημα ήταν στη κατοχή σου λόγω χρήσης.

Όσο για το θέμα που έχεις, κάποιες φορές είναι πολύ πιο απλά τα προβλήματα, από αυτά που φαίνονται. Αν δε βρίσκεις μηχανικό που να το αναλάβει χωρίς να σου αλλάξει το μισό αυτοκίνητο, πες μας να σε στείλουμε σε μηχανικό ή/και εξειδικευμένο ηλεκτρολόγο ώστε να εντοπιστεί και να λυθεί το θέμα σου.

Καλή συνέχεια.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Μάιος 2013, 18:45 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
:agree


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Μάιος 2013, 18:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μάιος 2013, 14:47
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Έχεις απόλυτο δίκιο Πράκτορα και δεν λέω το αντίθετο. Απλά ανέφερα τα πολλά έξοδα, φυσιολογικά ως επί το πλείστων, που έχω κάνει τελευταία για αυτό. Μου έτυχαν όλα μαζί και πελάγωσα, μια και μου ξετίναξαν τον οικογενειακό προυπολογισμό στον αέρα. Άσε που αγχώνομαι καθώς το καβαλάει η γυναίκα και φυσικά βάζει μέσα και το μωρό και φοβάμαι πιθανό ατύχημα λόγω της βλάβης.
Θα κοιτάξω αυτό που ανέφερε ο Tzakos και αν δεν βγάλω άκρη περιμένω τις προτάσεις σας. Αυτή τη στιγμή δεν παρουσιάζει πρόβλημα μια και εχθές έγινε επαναφορά βασικών ρυθμίσεων, να περιμένω πρώτα να αρχίσει τις αρρυθμίες πάλι?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Μάιος 2013, 18:56 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Φίλε μου, κι εμένα τα ίδια συμπτώματα είχε παρουσιάσει το saxo που είχα στα 180.000 χλμ.
Όταν το συνδέσαμε την πρώτη φορά ..είχε δείξει αισθητήρα αέρος.
Όταν πήγα να τον αλλάξω και το ξανασυνδέσαμε , έδειξε αισθητήρα λ. Τον αλλάξαμε και τέλος τα περίεργα...
Δέν γνωρίζω εάν το δικό σου μοντέλο έχει έναν ή δύο αισθητήρες. Το saxo είχε μόνο έναν.
Η γνώμη μου είναι να μήν το πειράξεις μέχρι να ξανα-εμφανίσει το πρόβλημα... να ξέρεις ότι οτιδήποτε κι άν είναι, μόλις επιδεινωθεί θα φανεί ξεκάθαρα τί φταίει.
Επίσης, μια φορά μου είχε παρουσιάσει πολλά και διάφορα προβλήματα λόγω κακής βενζίνης.
Δέ χάνεις τίποτα να ρίξεις κι ένα καθαριστικό στα επόμενα 1-2 γεμίσματα, και να το πάς μιά "ζόρικη" βόλτα 20-30 χιλιόμετρα (άν βέβαια έχεις το χρόνο και την όρεξη...)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Μάιος 2013, 19:10 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Φίλε alex_nous σε καταλαβαίνω απόλυτα, δε νομίζω να μην έχει περάσει εδώ μέσα, και γενικά, το λούκι της συντήρησης αυτοκινήτου, πόσο μάλλον τα τελευταία χρόνια που μας πίνουνε το αίμα.

Η χρήση του υγραερίου, σε συνδυασμό με καιρισμένη βενζίνη, δεν είναι ότι καλύτερο για το αυτοκίνητο σου. Τσέκαρε καταρχήν πότε έκανες και πότε πρέπει να κάνεις σέρβις και το σύστημα υγραερίου σου μαζί με κάποια ρύθμιση.

Κάψε και την εναπομείνασα βενζίνη, φούλαρε 100άρα (ή ένα καλό καθαριστικό/ενισχυτικό με απλή αμόλυβδη από καλό πρατήριο) για αρχή, κινήσου μόνο με αυτή για κάποιο διάστημα ενώ έχε μάτια-αυτιά ανοικτά για συνέχιση των θεμάτων που έχεις.


Αύριο μάλιστα έχουμε και συνάντηση στη Θεσσαλονίκη, θα χαρούμε να σε δούμε. Πληροφορίες στο αντίστοιχο θέμα: viewtopic.php?f=8&t=22&start=5505

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 17 Μάιος 2013, 00:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μάιος 2013, 14:47
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αν και η ώρα είναι ακατάλληλη, παρακαλώ τους φίλους Tzakos ή Πράκτορας ή όποιον άλλον τελοσπάντων έχει να προτείνει κάποιο κατάλληλο συνεργείο σχετικά με το πρόβλημά μου να στείλει pm. Μόλις επέστρεψα σπίτι και το αυτοκίνητο άρχισε πάλι σιγά σιγά τις τρέλες. Δοκίμασα νωρίτερα να κουνήσω την καλωδίωση και να καθαρίσω την φύσα της πεταλούδας αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Οπότε μόνο ένα σωστό συνεργείο και μάλιστα σύντομα με σώζει!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 17 Μάιος 2013, 09:28 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Έχεις πμ.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Πράκτορας για την δημοσίευση του/της: alex_nous
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 17 Μάιος 2013, 23:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μάιος 2013, 14:47
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Καταρχήν συγνώμη που δεν μπόρεσα λόγω δουλειάς να είμαι στην συνάντηση σήμερα! Ειλικρινά ήθελα πολύ να είμαι μαζί σας για να περάσω καλά και να πω ένα ευχαριστώ από καρδιάς για τις συμβουλές-κατευθύνσεις.
Το συνεργείο που μου συστήσατε ήταν με μία λέξη ΑΨΟΓΟ. Εντόπισαν το πρόβλημα στο map sensor το οποίο μου άλλαξαν για ΔΟΚΙΜΗ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ! Όταν βεβαιωθούμε πως σίγουρα η βλάβη είναι αυτή, θα τον αλλάξουμε με καινούριο. Συγνώμη για τα κεφαλαία αλλά αυτού του είδους οι επαγγελματίες σπανίζουν και πρέπει να τονίζονται! Ελπίζω ο ''γολγοθάς'' μου να τελειώσει εδώ. Ευχαριστώ και πάλι και υπόσχομαι την επόμενη φορά να είμαι ανάμεσά σας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανεξήγητη Βλάβη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 18 Μάιος 2013, 07:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Μπράβο Άλεξ. :thumb

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 6 [ 79 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο



Συναφή θέματα

Βλαβη στη ρυθμιση καθ'υψους των μαμα xenon.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Manos
Απαντήσεις: 17
Βλαβη αισθητηρα σταθμης αντιψυκτικου και αποκατασταση
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: dimitris1964
Απαντήσεις: 2
Βλαβη σε αισθητηρα MAP ;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: nikosl25
Απαντήσεις: 0
Βλάβη cruise control
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Dim3
Απαντήσεις: 5
Βλαβη LCD οθόνης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια