Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τετ 24 Απρ 2024, 12:40 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιούλ 2013, 03:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2013, 02:58
Δημοσιεύσεις: 47
Εχω ενα c3 1.4 8v και τον τελευταιο χρονο μου εχει τυχει παρα πολλες φορες αυτο! Δηλαδη να ειμαι σε εναν δρομο απο οπου περναω καθε μερα πχ θηβων, να ανοιγω μια δευτερα και το αμαξι να τρελαινεται!! Δηλαδη μεσα σε πολυ λιγα δευτερολεπτα να ακουω τους κοφτες και να βλεπω στο κοντερ 98χμ..! Τον τελευταιο χρονο βαζω βενζινη απο το ιδιο βενζιναδικο.. Πολλοι μου ειπαν οτι μπορει να φταει η βενζινη αλλα το εχει κανει και με την ιδια βενζινη.... Μιλαμε για απιστευτη διαφορα στις επιδοσεις... Δεν μπορω να καταλαβω.. Αλλοι μου εχουν πει οτι μπορει να φοραει καποιο προγραμμα οχι σωστα ρυθμισμενο... Εγω μεταχειρισμενο το πηρα, πως μπορω να το καταλαβω αυτο.. Αν εχει συμβει και σε καποιον αλλο να μου το πει... εχει αρχισει και με προβληματιζει αρκετα το συγκεκριμενο θεμα... Ευχαριστω πολυ............


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιούλ 2013, 12:43 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Μηπως τα κανει οταν ειναι απλα κρυο??? εκεινη την ωρα ψεκαζει μπολικη βενζινουλα και παντα παει καλυτερα!

:D

Αν και το σωστο ειναι να μην τα καιμε κρυα τα αυτοκινητα...

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιούλ 2013, 14:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2013, 02:58
Δημοσιεύσεις: 47
Το κανει παντα οταν ειναι κρυο.. Αλλα οχι μονο οταν ειναι κρυο... Λογικα ειναι θεμα βενζινης, αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να εχει τοσο μεγαλη διαφορα...! Και σ'αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο... Δεν πρεπει να το καιμε κρυο το αυτοκινητο.. Τον τελευταιο μηνα, 1-2 φορες το εχω κανει.. Ας πουμε εχθες μου κολλαγε ενα corolla του ''05 1.6, τι να σκεφτω?? οτι ειναι κρυο το μοτερ μου, ας μην τον ξετρυπησω??? Τον ξετρυπησα....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιούλ 2013, 21:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Δλδ,το πήγες στον πατέρα σου(συνεργείο έχει,καλά δεν θυμάμαι?)και δεν έλυσε το πρόβλημα?

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Ιούλ 2013, 07:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8106
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
βαλτου υδρογονο και δεν θα εχεις προβλημα

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Ιούλ 2013, 16:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2013, 02:58
Δημοσιεύσεις: 47
Tzakos έγραψε:
Δλδ,το πήγες στον πατέρα σου(συνεργείο έχει,καλά δεν θυμάμαι?)και δεν έλυσε το πρόβλημα?


Αμα πω στον πατερα μου οτι το καιω θα μου κοψει τον κ@λο.... Ακριβως επειδη εχει φανοποιείο και ολα μου τα service τα κανει σε φιλους του μηχανικους και τα πληρωνει ολα αυτος....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Ιούλ 2013, 17:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2013, 02:58
Δημοσιεύσεις: 47
xantiamanolis έγραψε:
βαλτου υδρογονο και δεν θα εχεις προβλημα


Ειρωνευτικα κανεναν??? Με αυτον τον τροπο τι πετυχαινεις... Μαλλον προσπαθεις να αναδείξεις το επιπεδο μορφωσης σου?? Αν σε ειρωνευτικα ποτέ, τοτε παω πασο... Αλλα δεν νομιζω να το εκανα ποτε...!!! Δεν ειρωνευτικα ποτε κανεναν!!!!!!!!!!!
Εγω γραφτηκα στο forum για να μαθω 10 πραγματα και να εκφερω μια αποψη για κατι που ισως μπορει να γνωριζω... Και επειδή ειμαι καυλ@@@@νος citroenακιας και δεν προκειται να αλλαξω αυτη τη μαρκα ποτε μεχρι να πεθανω, θα μου αρεσε να μιλαω και με αλλα τετοια ατομα, που υποστηριζουν σε μεγαλο βαθμο την citroen.. Τωρα εσυ με το να ειρωνευεσαι, σιγουρα καποια λογικη θα εχεις που ομως εμενα δεν μου αρεσει καθολου... Γι'αυτο θα σε παρακαλουσα πολυ να μην ξανα-απαντησεις σε δημοσιευση μου......... Ευχαριστω πολυ....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Ιούλ 2013, 18:55 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
Φρόνιμα παίδες. Τέλος το off topic, αφήστε παρεξηγήσεις στην άκρη. Οι διαφωνίες λύνονται και με πμ.
Παρακαλώ τα επόμενα ποστ να είναι στο πνεύμα του θέματος και να πραγματεύονται τα του τίτλου.

sent from a shiny Xantia II using Τapatalk 2

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Ιούλ 2013, 06:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8106
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
Λοιπον αυτο το ποστ παρακαλω να μην σβηστει...
alex xepa εχεις σε 3 διαφορετικα θεματα που μας λες ενα καρο ανακριβειες διαφωνιες μπορει ολοι να εχουμε σε καποια θεματα εσυ μαλλον πας να περασεις αυτο που θες με αλλο τροπο κατι το οποιο δεν περναει λαθςο τακτικη
1. Επετρεψε να σου πω οτι εισαι 21 χρονων και γω ειμαι 41 και ηλεκτρολογος μηχ/κος και πιο παλιος σιτροενακιας απο σενα....οποτε το κομματι μορφωσης δεν ισχυει ουτε στην κοινωνικη μου ζωη ουτε στο κομματι της μορφωσης απο πλευρας σχολειου
2.Εχω μαθει να σεβομαι, να λεω πολιτισμενα την γνωμη μου και να μην το παιζω ιστορια,
σεβομαι παιδια ηλικιας 20 χρονων οταν απαντανε σοβαρα και με ηθος που τεχνικα ξερουν πολυ περισσοτερα πραγματα απο σενα
3.Το ποστ δεν ηταν ειρωνικο απλα στο συγκεκριμενο και μονο σε αυτο συμφωνησα μαζι σου στο κομματι οτι το υδρογονο ειναι καλυτερο
4.Αν δεν κανω λαθος ειμαι ο δευτερος που σου την λεει μεσα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα (ημερων) οποτε καλο θα ηταν να ριξεις τους τονους γιατι με τον τροπο αυτο που βαδιζεις θα γραφεις και ολοι θα σε εχουν γραμμενο
5.Εαν σε μια παρεα γνωστων προσωπο με προσωπο και οχι πισω απο μια οθονη πληκτρολογια εχεις μια διαφωνια και σου απαντησει οτι απαντησα τι θα του πεις?Αυτα που εγραψες σε μενα παραπανω? Αν ναι τοτε μαλλον πρεπει να τα βρεις με τον εαυτο σου και μετα με τους υπολοιπους.
6.Αποψη σου ειναι το οτι σε ειρωνευτικα...κανεις λαθος και αφου θες να μαθεις καποια πραγματα τοτε ρωτας μαθαινεις λες την αποψη σου που μπορει να ειναι και σωστη αλλα και λαθος προσωπικα και δεχεσε πραγματα εχω αλλαξη αποψη για τεχνικα πραγματα που ειχα αλλη και χαιρομαι γιατι εμαθα το σωστο
7.Δεν νομιζω οτι μπορεις εσυ να επιβαλεις σε αλλο μελος τι θα κανει αν θα σου απαντησει η οχι....διαβασες τους κανονες πριν κανεις εγγραφη? μαλλον οχι διαβασε τους για να μαθεις
Αυτα και συγνωμη απο ολους τους υπολοιπους για το :ot

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Ιούλ 2013, 09:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2013, 02:58
Δημοσιεύσεις: 47
xantiamanolis έγραψε:
Λοιπον αυτο το ποστ παρακαλω να μην σβηστει...
alex xepa εχεις σε 3 διαφορετικα θεματα που μας λες ενα καρο ανακριβειες διαφωνιες μπορει ολοι να εχουμε σε καποια θεματα εσυ μαλλον πας να περασεις αυτο που θες με αλλο τροπο κατι το οποιο δεν περναει λαθςο τακτικη
1. Επετρεψε να σου πω οτι εισαι 21 χρονων και γω ειμαι 41 και ηλεκτρολογος μηχ/κος και πιο παλιος σιτροενακιας απο σενα....οποτε το κομματι μορφωσης δεν ισχυει ουτε στην κοινωνικη μου ζωη ουτε στο κομματι της μορφωσης απο πλευρας σχολειου
2.Εχω μαθει να σεβομαι, να λεω πολιτισμενα την γνωμη μου και να μην το παιζω ιστορια,
σεβομαι παιδια ηλικιας 20 χρονων οταν απαντανε σοβαρα και με ηθος που τεχνικα ξερουν πολυ περισσοτερα πραγματα απο σενα
3.Το ποστ δεν ηταν ειρωνικο απλα στο συγκεκριμενο και μονο σε αυτο συμφωνησα μαζι σου στο κομματι οτι το υδρογονο ειναι καλυτερο
4.Αν δεν κανω λαθος ειμαι ο δευτερος που σου την λεει μεσα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα (ημερων) οποτε καλο θα ηταν να ριξεις τους τονους γιατι με τον τροπο αυτο που βαδιζεις θα γραφεις και ολοι θα σε εχουν γραμμενο
5.Εαν σε μια παρεα γνωστων προσωπο με προσωπο και οχι πισω απο μια οθονη πληκτρολογια εχεις μια διαφωνια και σου απαντησει οτι απαντησα τι θα του πεις?Αυτα που εγραψες σε μενα παραπανω? Αν ναι τοτε μαλλον πρεπει να τα βρεις με τον εαυτο σου και μετα με τους υπολοιπους.
6.Αποψη σου ειναι το οτι σε ειρωνευτικα...κανεις λαθος και αφου θες να μαθεις καποια πραγματα τοτε ρωτας μαθαινεις λες την αποψη σου που μπορει να ειναι και σωστη αλλα και λαθος προσωπικα και δεχεσε πραγματα εχω αλλαξη αποψη για τεχνικα πραγματα που ειχα αλλη και χαιρομαι γιατι εμαθα το σωστο
7.Δεν νομιζω οτι μπορεις εσυ να επιβαλεις σε αλλο μελος τι θα κανει αν θα σου απαντησει η οχι....διαβασες τους κανονες πριν κανεις εγγραφη? μαλλον οχι διαβασε τους για να μαθεις
Αυτα και συγνωμη απο ολους τους υπολοιπους για το :ot


Δεν γινεται σε ενα θεμα να συμφωνουν ολοι.. ειχα καποιες διαφωνιες και σε καποιες απο αυτες καταλαβα οτι ημουν λαθος γιατι μου το εξηγησαν τα παιδια.. δεχτηκα την αποψη τους γιατι ειναι πιο εμπειροι απο εμενα.. δεν προσπαθησα να περασω σε καποιον κατι ουτε την ειπα σε κανενα ουτε ειρωνευτικα κανεναν... μπορει το υφος μου να ηταν λιγο εντονο καποιες φορες, αλλα για αυτο δεν φταιει κανενας απο εδω.. και γι'αυτο θελω να ζητησω συγγνωμη........................................................................


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιεργες επιδοσεις μερικες φορες!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Ιούλ 2013, 10:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2013, 02:58
Δημοσιεύσεις: 47
Τελικα παιδια οντως υπαρχει προβλημα με το αμαξι... Δυο μηχανικοι μου ειπαν σημερα οτι εχω καποιο προβλημα με την αναφλεξη το οποιο δεν ειναι μονιμο.. ανα διαστηματα λειτουργει κανονικα ο κινητηρας και μαλλον αυτες ειναι και οι φορες που νομιζα οτι παει καλυτερα το αμαξι ενω στην ουσια τοτε πηγαινει κανονικα και ολη την υπολοιπη μερα πεφτει η αποδοση του γιατι δεν λειτουργει σωστα.... γραφω δυο μαθηματα στην σχολη σημερα και δεν προλαβαινω να ασχοληθω αλλο.. Αυριο θα παω απο το πρωι να το αφησω να μου πουν ακριβως τι εχει... Ελπιζω να μην ειναι κατι που στοιχηζει πολυ γιατι δεν θα εχω την δυνατοτητα να το φτιαξω.... Σας ευχαριστω πολυ παντως για τον χρονο σας και την βοηθεια σας!!!!!!!!!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

MOY EMΦΑΝΙΖΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ[SUSPENSION FAULTY]
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 9
μερικές φορές δεν "πάει" το αυτοκινητο
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Adamochrist
Απαντήσεις: 2
Τρεις φορες Μπιπ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: InsertCoinToJoin
Απαντήσεις: 12
ΣΒΗΝΕΙ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΚΑΙΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝ ΚΙΝΗΣΕΙ...
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Ayala c4
Απαντήσεις: 13
Επιδόσεις C5 2001
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: Lefteris
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ