Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 06:35 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: start and stop δεν παιζει.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 15 Απρ 2018, 17:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2014, 18:48
Δημοσιεύσεις: 356
Η εντολη απο μεσα αυτο λεει τωρα το τι κανει στην πραγματικοτητα ειναι αλλο θεμα...και οσα ειχαν θεμα η μπαταρια ηταν απο 80% και κατω....και εχω αλαξει αρκετες....μονο και μονο γιαυτο τονο λογο και γιατι οπωσδηποτε ο πελατης θελει σταρτ στοπ...(αχρηστο κατ εμε)
και δοκιμασμενο σε κινηση της μιας ωρας να εχει σβησει μοτερ 3 λεπτα συνολικα οποτε περι οικονομιας δεν εχει νοημα

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: start and stop δεν παιζει.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 15 Απρ 2018, 20:54 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Giannis307 έγραψε:
Η εντολη απο μεσα αυτο λεει τωρα το τι κανει στην πραγματικοτητα ειναι αλλο θεμα...και οσα ειχαν θεμα η μπαταρια ηταν απο 80% και κατω....και εχω αλαξει αρκετες....μονο και μονο γιαυτο τονο λογο και γιατι οπωσδηποτε ο πελατης θελει σταρτ στοπ...(αχρηστο κατ εμε)
και δοκιμασμενο σε κινηση της μιας ωρας να εχει σβησει μοτερ 3 λεπτα συνολικα οποτε περι οικονομιας δεν εχει νοημα
Στις ελάχιστες έως ανύπαρκτες φορές που το έχω δουλέψει , νομίζω ότι σε εμένα έκανε οικονομία. Δηλαδή σε διαδρομή πχ από Ελευσίνα Καλλιθέα είχε δουλέψει κοντά στα 30 λεπτά τα sst. Συνήθως όμως εγώ η δεύτερη κίνηση που κάνω μετά το start του κινητήρα, είναι να πατήσω το κουμπί απενεργοποίησης του sst.
Και άλλα παιδιά στο 80% δεν τους δουλευαι. Για εμένα δεν ξέρω τι έπαιξε. Δύο χρόνια στο 50% και ήταν άψογο.

Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru !!!

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: start and stop δεν παιζει.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 15 Απρ 2018, 22:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Μάιος 2015, 21:06
Δημοσιεύσεις: 56
Τοποθεσία: Καστοριά
Tzakos έγραψε:
nik0laus έγραψε:
Όσοι σβήνουν συχνά το μοτέρ πριν τελειώσει η αναγέννηση καλά θα κάνουν να κοιτούν και συχνότερα το δείκτη στάθμης ελαίου λίπανσης του κινητήρα ...



Για να το λές,κάτι θα ξέρεις.

:agree


Κ να μυρίζουν κ το δείκτη !!!

_________________
1.4 diesel intercooled c3 eco shic για τη μαμά
1.6 diesel altea xl style Revo stage1 για το μπαμπά (άτιμο VAG group μας τσατάλιασες τα νεύρα)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: start and stop δεν παιζει.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Απρ 2018, 07:56 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Παντα θα μυριζει ο δεικτης πετρελαιο. Τη σταθμη να κοιταμε.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: start and stop δεν παιζει.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Απρ 2018, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
nik0laus έγραψε:
Όσοι σβήνουν συχνά το μοτέρ πριν τελειώσει η αναγέννηση καλά θα κάνουν να κοιτούν και συχνότερα το δείκτη στάθμης ελαίου λίπανσης του κινητήρα ...


Εγώ λόγω του ότι τα τελευταία 2,5 χρόνια κάνω κατά 80% αστικά χλμ, μου έχει τύχει πολλές φορές να σβήσω το αμάξι και να καταλάβω πως έκανε ανανέωση. Όμως δεν έχω κανένα θέμα με πετρέλαιο που γυρίζει στο καρτερ.

Και δε το λέω για να παινεψω το σπίτι μου, απλά η PSA λόγω του ότι είναι η μόνη που χρησιμοποιεί καταλύτες τύπου eolys (κάπου έχει γίνει εκτενής αναφορά) επιτυγχάνει αναγεννήσεις στο 1/3 του χρόνου των υπολοίπων και με λιγότερη έκχυση πετρελαίου.

Οι υπόλοιποι την πατάνε λόγω αυτού κυρίως. Οπότε μη σχολιάσουμε ότι κάποιοι πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες και άλλοι δίνουν τεχνολογία αιχμής και έχουν και το θράσος να λένε για "αναξιόπιστους".

Giannis307 έγραψε:
Η εντολη απο μεσα αυτο λεει τωρα το τι κανει στην πραγματικοτητα ειναι αλλο θεμα...και οσα ειχαν θεμα η μπαταρια ηταν απο 80% και κατω....και εχω αλαξει αρκετες....μονο και μονο γιαυτο τονο λογο και γιατι οπωσδηποτε ο πελατης θελει σταρτ στοπ...(αχρηστο κατ εμε)
και δοκιμασμενο σε κινηση της μιας ωρας να εχει σβησει μοτερ 3 λεπτα συνολικα οποτε περι οικονομιας δεν εχει νοημα


Στο δικό μου πάντως μόνο τώρα τελευταία έχει αρχίσει να μη παίζει καλά (4 χρόνων και 2 μηνών). Αλλά μέχρι τώρα, έχει υπάρξει φορά που έχω δει 22 λεπτά σε κίνηση, ενώ συνήθως παίζω στα 5 και πάνω μόνο από φανάρια σε διαδρομές 5-10 χλμ στην πόλη.

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 3 [ 35 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3



Συναφή θέματα

3rd stop light
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: Kilomeater
Απαντήσεις: 0
Προβλημα με start-stop
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: aenaos15
Απαντήσεις: 11
Μπαταρια start/stop Citroen C4 Picasso
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: Liakos1979
Απαντήσεις: 7
Πρόβλημα με τα ''stop''!!!! S.O.S
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
ΜΕΝΕΙ ΑΝΑΜΕΝΟ ΤΟ STOP K H ΨΕΙΡΑ ΣΤΟ C4 OTAN ΕΙΝΑΙ ΣΒΗΣΤΟ?
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: AGGELOS
Απαντήσεις: 8
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ