Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 20:41 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Απρ 2021, 12:23 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα.
Η εστίαση αυτή τι στιγμή δείχνει ότι είναι στην Θεσσαλονίκη
Και όταν κινείτε το αυτοκίνητο η εστίαση στον χάρτη δεν αλλάζει!
Δεν ξέρω αν είναι κάποια ρύθμιση η αν χρειάζεται κάποια αναβάθμιση!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Απρ 2021, 12:27 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Giorgos89 έγραψε:
Καλησπέρα.
Η εστίαση αυτή τι στιγμή δείχνει ότι είναι στην Θεσσαλονίκη
Και όταν κινείτε το αυτοκίνητο η εστίαση στον χάρτη δεν αλλάζει!
Δεν ξέρω αν είναι κάποια ρύθμιση η αν χρειάζεται κάποια αναβάθμιση!

Δεν νομίζω να είνια θέμα αναβάθμισης. Δεν έχει κάποιο κουμπι στον χάρτη πχ με αυτοκινητάκι, με κουκίδα να το πατήσεις να εστιάσει σε πραγματικό χρόνο.?

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Απρ 2021, 12:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Giorgos89 έγραψε:
Καλησπέρα στην ομάδα είμαι νέο κάτοχος ενός ds4 Citroen του 2013 το πρόβλημα μου είναι ότι δεν δείχνει το gps σωστά !
Π.χ ενώ είμαι στην Αθήνα η εστίαση δείχνει ότι είμαι Θεσσαλονίκη
Λέτε να θέλει κάποια αναβάθμιση και αν ναι με ποιον τρόπο!
Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση σας!

Μπορεί να είναι και θέμα λογισμικού, και να λυθεί με αναβάθμιση ή επαναφορά του συστήματος και εκ νέου ενημέρωση.
Από την άλλη, αυτό το σύμπτωμα που αναφέρεις, μπορεί βάσιμα να μην είναι θέμα λογισμικού αλλά να είναι hardware.
Και σ' αυτή τη δεύτερη περίπτωση, αν χρειαστεί αντικατάσταση η μονάδα, τότε λογικά μιλάμε για τσουχτερό κόστος.

Προτείνω, να πας σε ένα εξουσιοδοτημένο ή εξειδικευμένο συνεργείο Citroen, που να έχει το γνήσιο διαγνωστικό, να σου το πριζώσουν και να δουν τι φταίει. Αν είναι απλά θέμα λογισμικού, θα σου το επιδιορθώσουν και δεν θα σου κοστίσει ακριβά. Αν όμως θέλει αντικατάσταση η μονάδα, θα το μάθεις με σιγουριά από γνώστη, μαζί και το κόστος.

Έτσι, αν έχεις μόλις αγοράσει το αυτοκίνητο, στην περίπτωση που χρειάζεται αντικατάσταση η μονάδα, θα κινηθείς αναλόγως.
Αν το αγόρασες από "χέρι" απευθείας από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, δεν χάνεις τίποτα να του το πεις, κι αν βγάλεις άκρη και καλύψει αυτός την επισκευή έχει καλώς. Αν όμως το αγόρασες από έμπορο, τότε θα μπορείς να του το πας πίσω έχοντας τη σίγουρη διάγνωση, και να απαιτήσεις να σου αντικαταστήσει τη μονάδα με δικά του έξοδα.
Αν το αγόρασες από ανεξάρτητο έμπορο, μη το πας απευθείας σ' αυτόν για διάγνωση, άκρη είναι μάλλον απίθανο να βγάλεις, να του το πας μόνο με σίγουρη διάγνωση ηλεκτρολόγου Citroen αν θέλει αλλαγή μονάδας. Αν το αγόρασες από αντιπροσωπεία Citroen που το είχε μεταχειρισμένο, πήγαινε κατευθείαν εκεί να λύσουν το πρόβλημα, ότι κι αν θέλει για να λυθεί.
Σε κάθε περίπτωση, είτε για μεταχειρισμένο είτε για καινούργιο μιλάμε, ο έμπορος οφείλει να καλύψει βλάβες που είχε το αυτοκίνητο.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Τελευταία επεξεργασία από jalbanis και Παρ 09 Απρ 2021, 12:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε jalbanis για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Απρ 2021, 12:44 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
jalbanis έγραψε:
Giorgos89 έγραψε:
Καλησπέρα στην ομάδα είμαι νέο κάτοχος ενός ds4 Citroen του 2013 το πρόβλημα μου είναι ότι δεν δείχνει το gps σωστά !
Π.χ ενώ είμαι στην Αθήνα η εστίαση δείχνει ότι είμαι Θεσσαλονίκη
Λέτε να θέλει κάποια αναβάθμιση και αν ναι με ποιον τρόπο!
Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση σας!

Μπορεί να είναι και θέμα λογισμικού, και να λυθεί με αναβάθμιση ή επαναφορά του συστήματος και κ νέου ενημέρωση.
Από την άλλη, αυτό το σύμπτωμα που αναφέρεις, μπορεί βάσιμα να μην είναι θέμα λογισμικού αλλά να είναι hardware.
Και σ' αυτή τη δεύτερη περίπτωση, αν χρειαστεί αντικατάσταση η μονάδα, τότε λογικά μιλάμε για τσουχτερό κόστος.

Προτείνω, να πας σε ένα εξουσιοδοτημένο ή εξειδικευμένο συνεργείο Citroen, που να έχει το γνήσιο διαγνωστικό, να σου το πριζώσουν και να δουν τι φταίει. Αν είναι απλά θέμα λογισμικού, θα σου το επιδιορθώσουν και δεν θα σου κοστίσει ακριβά. Αν όμως θέλει αντικατάσταση η μονάδα, θα το μάθεις με σιγουριά από γνώστη, μαζί και το κόστος.

Έτσι, αν έχεις μόλις αγοράσει το αυτοκίνητο, στην περίπτωση που χρειάζεται αντικατάσταση η μονάδα, θα κινηθείς αναλόγως.
Αν το αγόρασες από "χέρι" απευθείας από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, δεν χάνεις τίποτα να του το πεις, κι αν βγάλεις άκρη και καλύψει αυτός την επισκευή έχει καλώς. Αν όμως το αγόρασες από έμπορο, τότε θα μπορείς να του το πας πίσω έχοντας τη σίγουρη διάγνωση, και να απαιτήσεις να σου αντικαταστήσει τη μονάδα με δικά του έξοδα.
Αν το αγόρασες από ανεξάρτητο έμπορο, μη το πας απευθείας σ' αυτόν για διάγνωση, άκρη είναι μάλλον απίθανο να βγάλεις, να του το πας μόνο με σίγουρη διάγνωση ηλεκτρολόγου Citroen αν θέλει αλλαγή μονάδας. Αν το αγόρασες από αντιπροσωπεία Citroen που το είχε μεταχειρισμένο, πήγαινε κατευθείαν εκεί να λύσουν το πρόβλημα, ότι κι αν θέλει για να λυθεί.
Σε κάθε περίπτωση, είτε για μεταχειρισμένο είτε για καινούργιο μιλάμε, ο έμπορος οφείλει να καλύψει βλάβες που είχε το αυτοκίνητο.

:agree

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Απρ 2021, 13:16 
Άβαταρ μέλους
Θα μπορούσα να κάνω εγω κάποια ενέργεια πρώτα π.χ επαναφορά συστήματος αν ναι πως μπορώ;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Απρ 2021, 13:18 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Αν εβγαζες τον πόλο της μπαταριας για κανα 2λεπτο.....

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Απρ 2021, 14:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 03 Μαρ 2019, 11:24
Δημοσιεύσεις: 171
vpafi έγραψε:
Οχι αυτο είναι το Citroën Connect Box



Ποιος είναι ο εξοπλισμός του συστήματος πλοήγησης της Citroën και οι σχετικές υπηρεσίες της TomTom που περιλαμβάνονται στο Connected Navigation Pack;

Είναι η νέα γενιά ενός συστήματος πλοήγησης που τοποθετείται στα μοντέλα της Citroën. Αυτό το σύστημα πλοήγησης ενσωματώνει τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Ευρεία οθόνη αφής: πιο ευαίσθητη και πιο γρήγορη, παρέχει ομαλή ροή επιλογών και φωτεινότητα αντίστοιχη με τις οθόνες της τελευταίας γενιάς smartphones.
Χαρτογράφηση TomTom 3D. Με δωρεάν 4 ενημερώσεις της χαρτογράφησης από την TomTom το χρόνο, online, μέσω της εφαρμογής My Citroën
Φωνητική αναγνώριση για έλεγχο των βασικών λειτουργιών του συστήματος (πλοήγηση, πολυμέσα, άνεση στο εσωτερικό κλπ.).
Οι υπηρεσίες TomTom που ενσωματώνονται στο πακέτο δικτυωμένης πλοήγησης, όπως οι προειδοποιήσεις για κάμερες ελέγχου ταχύτητας, προϋποθέτουν ότι το αυτοκίνητό σας έχει αγοραστεί στην χώρα που παρέχονται, και διαθέτει εξοπλισμό πλοήγησης Citroën (Γερμανία, Βέλγιο, Ισπανία, Γαλλία, Ιταλία, Λουξεμβούργο, Ολλανδία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ελβετία, Φινλανδία, Νορβηγία, Σουηδία, Δανία, Τσεχική Δημοκρατία, Σλοβακία, Ουγγαρία, Ρουμανία, Κροατία, Ελλάδα, Ιρλανδία).
Λεπτομέρειες της κάλυψης των υπηρεσιών TomTom στη χώρα σας περιλαμβάνονται στο Connected Navigation Pack και διατίθενται στην ενότητα Όροι & Προϋποθέσεις της Υπηρεσίας.
Εάν το αυτοκίνητό σας διαθέτει και το ενσωματωμένο σύστημα Πλοήγησης και το Citroën Connect Box (υπάρχει πλήκτρο SOS), η σύνδεση με τις δικτυωμένες υπηρεσίες γίνεται αυτόματα και χωρίς πρόσθετη επιβάρυνση. Αυτό γίνεται χάρη στην κάρτα SIM που ενσωματώνεται στο όχημα και δίνει τη δυνατότητα ανταλλαγής δεδομένων μέσω του διαδικτύου.
Εάν το αυτοκίνητό σας δεν διαθέτει εξοπλισμό Citroën Connect Box, η σύνδεση με το internet πραγματοποιείται μέσω BlueTooth με το smartphone σας και το πρόγραμμα δεδομένων. Αυτό προϋποθέτει τη σύζευξη με το τηλέφωνο σας.



ΟΚ. απ οτι καταλαβαίνω το Connected Navigation Pack αφορά αυτοκίνητα εξοπλισμένα με NAC wave 3 και 4 σωστά;;

Τα C3 AC προ facelift που έχουν οι φίλοι που ρωτάνε έχουν wave 2, γι αυτούς τι ισχύει;; εξακολουθούν τα μέχρι τώρα γνωστά για 3 χρόνια δωρεάν tomtom?

_________________
C3 aircross 110 BVM6 Shine


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Απρ 2021, 15:30 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Elias_K έγραψε:
vpafi έγραψε:
Οχι αυτο είναι το Citroën Connect Box



Ποιος είναι ο εξοπλισμός του συστήματος πλοήγησης της Citroën και οι σχετικές υπηρεσίες της TomTom που περιλαμβάνονται στο Connected Navigation Pack;

Είναι η νέα γενιά ενός συστήματος πλοήγησης που τοποθετείται στα μοντέλα της Citroën. Αυτό το σύστημα πλοήγησης ενσωματώνει τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Ευρεία οθόνη αφής: πιο ευαίσθητη και πιο γρήγορη, παρέχει ομαλή ροή επιλογών και φωτεινότητα αντίστοιχη με τις οθόνες της τελευταίας γενιάς smartphones.
Χαρτογράφηση TomTom 3D. Με δωρεάν 4 ενημερώσεις της χαρτογράφησης από την TomTom το χρόνο, online, μέσω της εφαρμογής My Citroën
Φωνητική αναγνώριση για έλεγχο των βασικών λειτουργιών του συστήματος (πλοήγηση, πολυμέσα, άνεση στο εσωτερικό κλπ.).
Οι υπηρεσίες TomTom που ενσωματώνονται στο πακέτο δικτυωμένης πλοήγησης, όπως οι προειδοποιήσεις για κάμερες ελέγχου ταχύτητας, προϋποθέτουν ότι το αυτοκίνητό σας έχει αγοραστεί στην χώρα που παρέχονται, και διαθέτει εξοπλισμό πλοήγησης Citroën (Γερμανία, Βέλγιο, Ισπανία, Γαλλία, Ιταλία, Λουξεμβούργο, Ολλανδία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ελβετία, Φινλανδία, Νορβηγία, Σουηδία, Δανία, Τσεχική Δημοκρατία, Σλοβακία, Ουγγαρία, Ρουμανία, Κροατία, Ελλάδα, Ιρλανδία).
Λεπτομέρειες της κάλυψης των υπηρεσιών TomTom στη χώρα σας περιλαμβάνονται στο Connected Navigation Pack και διατίθενται στην ενότητα Όροι & Προϋποθέσεις της Υπηρεσίας.
Εάν το αυτοκίνητό σας διαθέτει και το ενσωματωμένο σύστημα Πλοήγησης και το Citroën Connect Box (υπάρχει πλήκτρο SOS), η σύνδεση με τις δικτυωμένες υπηρεσίες γίνεται αυτόματα και χωρίς πρόσθετη επιβάρυνση. Αυτό γίνεται χάρη στην κάρτα SIM που ενσωματώνεται στο όχημα και δίνει τη δυνατότητα ανταλλαγής δεδομένων μέσω του διαδικτύου.
Εάν το αυτοκίνητό σας δεν διαθέτει εξοπλισμό Citroën Connect Box, η σύνδεση με το internet πραγματοποιείται μέσω BlueTooth με το smartphone σας και το πρόγραμμα δεδομένων. Αυτό προϋποθέτει τη σύζευξη με το τηλέφωνο σας.



ΟΚ. απ οτι καταλαβαίνω το Connected Navigation Pack αφορά αυτοκίνητα εξοπλισμένα με NAC wave 3 και 4 σωστά;;

Τα C3 AC προ facelift που έχουν οι φίλοι που ρωτάνε έχουν wave 2, γι αυτούς τι ισχύει;; εξακολουθούν τα μέχρι τώρα γνωστά για 3 χρόνια δωρεάν tomtom?


Θα πρέπει να μπουν στο λινκ να κάνουν εγγραφή,να βάλουν το vin και από εκεί και πέρα θα δουν αν υπάρχει συμβατότητα. Τώρα τι ισχύει για τους φίλους αυτούς δεν γνωρίζω. Μπαίνοντας όμως στο λινκ σου λέει και αν η εφαρμογή είναι στην τιμή με την αγορά του αυτοκινήτου. Νομίζω στο λέει και στο My Citroen. Από εκεί νομίζω το πρωτοειδα και συνέχισα.

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Απρ 2021, 21:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 19 Ιούλ 2020, 22:46
Δημοσιεύσεις: 121
Φίλοι, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το Tapatalk, το γνωρίζουν οι διαχειριστές;

Φαίνεται πως δεν είναι διαθέσιμο το Tom Tom, θα προσπαθήσω ξανά αργότερα όπως είπατε.
Άλλο ζήτημα, από το λινκ του My Citroën για αναβάθμιση χαρτών, ξεζίπαρα με 7zip το .tar που κατέβηκε με την 5η προσπάθεια, σε φορμαρισμένο 32αρι fat32 φλασάκι αλλά δεν είδα προκοπή...
Απλά κουμπώνω το φλασάκι σε οποιοδήποτε μενού και περιμένω να γίνει κάτι ή κάνω λάθος;

Και κάνω Edit:
Ενώ πριν μου έλεγε TomTom γιοκ, έκανα login στην αγγλική ιστοσελίδα που αναφέρεται στη σελίδα 36 του φόρουμ, και εκεί μου έδωσε 1 χρόνο, χωρίς τα Speedcam που κοστίζει 89£...

Θυμάμαι πως το πρωί είχα κι εγώ κάποια στιγμή το πρόβλημα με τις 2 ώρες νωρίτερα στο ρολόι!

Θα δοκιμάσω κάνα αύριο την αναβάθμιση για τους χάρτες που δεν δούλεψε σήμερα.

Επίσης, στη πρώτη σελίδα του θέματος έχετε λινκ για κατέβασμα χαρτών και firmware. Αυτό το λινκ σε εμένα δίνει μόνο το κλασικό πορταλ της Citroën, με επιλογή για κατέβασμα του My Citroën για Android ή iOS, τίποτε άλλο...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 10 Απρ 2021, 02:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 19 Ιούλ 2020, 22:46
Δημοσιεύσεις: 121
Και για να μην κάνω κι άλλο edit, εφόσον γράφτηκα στην αγγλική ιστοσελίδα της Citroën και πήρα ένα χρόνο TomTom services, έκανα πριν λίγο login στην αντίστοιχη ελληνική σελίδα και βλέπω "συμβόλαιο συνδεδεμένων υπηρεσιών" σε ισχύ μέχρι 9/4/2024... ενώ χθες έγραφε το VIN μου "δεν είναι συμβατό"... μυστήρια πράγματα!

Λοιπόν, για να καταφέρω να ανανεώσω και τους χάρτες, βάζω στο φλασάκι ΜΟΝΟ τον SWL φάκελο, ή ΚΑΙ το xml αρχειάκι που περιέχεται στο .tar. ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 10 Απρ 2021, 09:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 17 Ιούλ 2020, 13:18
Δημοσιεύσεις: 3
patelis έγραψε:
καλημέρα
υπάρχει τρόπος κατά την λειτουργεία του ραδιοφώνου να κάνεις αναζήτηση σταθμού από τα πλήκτρα του τιμονιού και όχι της οθόνης ?
επίσης στην τελευταία αναβάθμιση δεν υπάρχουν οι επικίνδυνες περιοχές στο χάρτη και εμφανίζονται κατι κόκκινα τρίγωνα.
καμία ιδέα ?

:hmm :hmm :hmm :) :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 10 Απρ 2021, 12:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 03 Μαρ 2019, 11:24
Δημοσιεύσεις: 171
Σταθμούς κάνεις αναζήτηση περιστρέφοντας το ροδάκι στο τιμόνι.
Οι "επικίνδυνες περιοχές" δηλ σταθερές κάμερες ταχύτητας είναι υπηρεσία που παρέχεται με συνδρομή, μήπως εννοείς κάτι άλλο;

@piliourits: μόνο το φάκελλο SWL

_________________
C3 aircross 110 BVM6 Shine


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 10 Απρ 2021, 12:51 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Elias_K έγραψε:
Σταθμούς κάνεις αναζήτηση περιστρέφοντας το ροδάκι στο τιμόνι.
Οι "επικίνδυνες περιοχές" δηλ σταθερές κάμερες ταχύτητας είναι υπηρεσία που παρέχεται με συνδρομή, μήπως εννοείς κάτι άλλο;

@piliourits: μόνο το φάκελλο SWL
Είναι με συνδρομή.

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 10 Απρ 2021, 13:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Μαρ 2021, 05:43
Δημοσιεύσεις: 19
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα. Κάτοχος ενός citroen c4 2017 bluehdi. Ακολούθησα τη διαδικασία αλλά δε μπορώ να κάνω την αναβάθμιση του Firmware. Ο φάκελος είναι όπως είναι στις φώτο του θέματος. Κάνω tethering μέσω Bluetooth βάζω το usb αλλά δε μου λέει κάτι για αναβάθμιση. Είναι fat 32. Μήπως τα αρχεία που έχετε βάλει είναι μόνο για c3; ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A715F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 10 Απρ 2021, 13:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
choulio10 έγραψε:
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα. Κάτοχος ενός citroen c4 2017 bluehdi. Ακολούθησα τη διαδικασία αλλά δε μπορώ να κάνω την αναβάθμιση του Firmware. Ο φάκελος είναι όπως είναι στις φώτο του θέματος. Κάνω tethering μέσω Bluetooth βάζω το usb αλλά δε μου λέει κάτι για αναβάθμιση. Είναι fat 32. Μήπως τα αρχεία που έχετε βάλει είναι μόνο για c3; ευχαριστώ

Ναι, οι δικές μας οι C4 έχουν τελείως διαφορετικό σύστημα, το SMEG+IV2, τελείως διαφορετικό από του παρόντος θέματος.
Έχουν βγει ανεπισήμως δύο νέες εκδόσεις firmware, που δεν προσθέτουν κάτι, π.χ. υποστήριξη ελληνικών. Μην ασχολείσαι, άστο όπως είναι!

Καλωσήρθες στην παρέα του GCC, καλή διαμονή "συνάδελφε" με ενδιαφέρουσες και αγχολυτικές συζητήσεις! :)

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Τελευταία επεξεργασία από jalbanis και Σάβ 10 Απρ 2021, 14:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 39 από 47 [ 691 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 47  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αναβάθμιση Χαρτών C5 2009
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
αναβάθμιση χαρτών
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Αναβάθμιση Εργ.Ηχοστήματος ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Δ. Συζήτηση: Ηχοσυστήματα-DVD-TV-ICE
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 15
Αναβαθμιση οθονης απο type A σε type C
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: Vasilikiotis Vlassis
Απαντήσεις: 10
Αναβάθμιση εμπρόσθιων φρένων C3 hdi A51
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C3
Συγγραφέας: stakyr_7
Απαντήσεις: 12
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ