Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 25 Απρ 2024, 00:31 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 04 Δεκ 2020, 19:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Σεπ 2020, 00:34
Δημοσιεύσεις: 32
Κοιτα εγω εχω κανει τις αναβαθμισεις και ολα καλα..δε νομιζω να επηρεαζεται η εγγύηση...επισημες αναβαθμισεις ειναι..κ απο οτι διαβασα σε κάποια παιδια έρχονται κ στο my citroen


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 05 Δεκ 2020, 20:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Μην αγχώνεστε με τις αναβαθμίσεις. Είναι επίσημες από τη Citroen και είναι για να γίνονται από τους χρήστες γι' αυτό και είναι ελεύθερα διαθέσιμες στο site της Citroen και στην εφαρμογή. Ακόμα και κάτι να πάει καλά και να "μπλοκάρει" η αναβάθμιση ή να προκληθεί κάποια βλάβη (που δεν έχω διαβάσει πουθενά για κάτι τέτοιο τόσα χρόνια) δεν έχουν λόγο να μην σας το καλύψουν στην εγγύηση εφόσον όλα γίνουν βάσει οδηγιών.

Οι αναβαθμίσεις λογισμικού θέλουν υποχρεωτικά αρχείο license το οποίο καλό είναι να γίνει με την μέθοδο hotspot η οποία δουλεύει πάντα, αφού όπως έχουμε πει οι περισσότεροι εδώ μέσα με το αρχείο στο φλασάκι βγάζει σφάλμα.

Τέλος επειδή πολλοί λέτε για σφάλματα και στους χάρτες και στο λογισμικό κατά την εγκατάσταση... Σε εσάς 99% φταίει το αρχείο που κατεβάσατε είτε γιατί δεν κατέβηκε σωστά είτε γιατί δεν αποσυμπιέστηκε σωστά.
Από εμπειρία, αν δείτε και κατεβαίνει η αναβάθμιση με ασυνήθιστη χαμηλή ταχύτητα, ακυρώστε το και ξαναδοκιμάστε από την αρχή (έχω διαβάσει ότι μερικοί κάνετα 6+ ώρες για να το κατεβάσετε τη στιγμή που εγώ κατεβάζω τους χάρτες σε λίγα λεπτά και το firmware σε πολύ λιγότερο. Επίσης καλό είναι να χρησιμοποιείτε κάποιο καλό download manager που κάνει και τελικό check ποιότητας του αρχείο.
Όσο για την αποσυμπίεση καλό είναι να χρησιμοποιείται την εφαρμογή 7zip ή την τελευταία έκδοση του WinRAR. Έχω παρατηρήσει πολλές φορές ότι σε πιο παλιές εκδόσεις των εφαρμογών υπάρχουν προβλήματα στις αποσυμπιέσεις μεγάλων αρχείων όπως αυτά των χαρτών.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Δεκ 2020, 18:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1854
Lazaros_K έγραψε:
Μόλις ξεκίνησα να ασχολούμαι με το λογισμικό του C3(Facelift,Connect Nav) μου, που παρέλαβα πριν μια εβδομάδα και είδα ότι η έκδοση συστήματος είναι : 21.08.22.32_NAC-r0 της 2019-05-29 και έκδοση χαρτών : 14.0.0-r0 της 2019-04-26. Απ' ότι βλέπω εδώ υπάρχουν πολλές καινούριες ενημερώσεις συστήματος και χαρτών.
Όταν είχα ρωτήσει τη Citroen για τις ενημερώσεις μου είπαν ότι τα αυτοκίνητα που είναι να παραδώσουν είναι στις πιο πρόσφατες.
Φυσικά στο MyCitroen App για Android, και στην ιστοσελίδα της Citroen.uk/Citroen.fr λένε ότι δεν υπάρχει κάποια διαθέσιμη ενημέρωση.(Οπότε και αυτοί στη Citroen μάλλον δεν μπορούν να δουν κάποια ενημέρωση ; :s , αλλιώς θα μου έλεγαν.)
Φοβάμαι να κάνω κάποια ενημέρωση γιατί σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά και χρειαστεί να το πάω στη Citroen, μπορεί να μου πουν που βρήκα αυτή την έκδοση που προσπαθούσα να εγκαταστήσω....
μην ανησυχείς καθόλου, να τις κάνεις άνετα τις αναβαθμίσεις χωρίς να το καθυστερήσεις!Όπως σου είπε και ο Βαγγέλης έχουν την έγκριση της citroen οπότε προχώρα άφοβα :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Δεκ 2020, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Μαρ 2020, 20:06
Δημοσιεύσεις: 27
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Στους χάρτες έχω την έκδοση 14.0.0...... , και θέλω να κάνω την ενημέρωση στους πιο πρόσφατους 18.0.... Πρέπει να κάνω με τη σειρά τις ενημερώσεις ; Δηλαδή πρώτα την 15.0... μετα την 16.0... ή να κάνω απευθείας την ενημέρωση 18.0..;

(Για το λογισμικό οθόνης, στο MyCitroen.uk μου έδειξε ότι είχα μια διαθέσιμη ενημέρωση, δηλαδή η πιο πρόσφατη ,την οποία έκανα με επιτυχία μετά από ένα μικρό εμπόδιο.)

_________________
C3 I 1.1 2002
C3 III FL 1.2 2020 Shine
C3 III FL 1.2 2020 Shine Plus


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω Lazaros_K στις Δευτ 07 Δεκ 2020, 22:15.
Αιτία: Διπλή δημοσίευση.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Δεκ 2020, 10:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
Την τελευταία θα κάνεις.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Δεκ 2020, 07:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Σεπ 2020, 00:34
Δημοσιεύσεις: 32
Βγηκε κ αλλη εκδοση my citroen 1.27...

Η οποιοα διαφημίζει αυτο π συζηταγατε τις προαλλες..για να δουμε αν δουλευει.

My Citroën. Η επιλογή Send2Nav σας επιτρέπει να στείλετε τον προορισμό σας στο GPS navigation σύστημα του αυτοκινήτου. Για να χρησιμοποιήσετε αυτή τη λειτουργία, το όχημα θα πρέπει να είναι εξοπλισμένο με οθόνη αφής NAC W3, NAC W4 ή AIO NAC W2.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Δεκ 2020, 12:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 31 Μάιος 2020, 12:18
Δημοσιεύσεις: 31
Καλησπέρα σε όλους

Πέρασα τελικά πριν λίγο στο C3 μου την τελευταία ενημέρωση για το firmware της οθόνης κ συγκεκριμένη αυτήν την έκδοση 21.08.84.12_NAC-r0 - 2.54 GB (30/09/2020)

Η όλη διαδικασία περατώθηκε επιτυχώς, ακριβώς όπως κ με τους χάρτες. Δηλαδή χωρίς licence αρχείο, χωρίς tethering, χωρίς hot spot, χωρίς wifi or data (internet)

Απορώ γιατί ορισμένοι έχουνε γράψει για την αναγκαιότητά τους, δεδομένου πως στην περίπτωσή μου δεν επαληθεύεται.

_________________
scientia potentia est


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Δεκ 2020, 14:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
@stelnats περιμένουμε feedback αν δούλεψε το send2nav με το δικό μας σύστημα nac wave2

@epirusfield πολύ περίεργο αυτό με το license... είσαι σίγουρος ότι δε το αντέγραψες στο φλασάκι ή το αυτοκίνητο δεν ήταν συνδεδεμένο σε κάποιο αποθηκευμένο wifi ή αυτόματα στο bluetooth tethering του κινητού σου?

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Δεκ 2020, 16:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 31 Μάιος 2020, 12:18
Δημοσιεύσεις: 31
@vagelisfil: Ναι Βαγγέλη, είναι η 2η φορά που το παρατηρώ.

_________________
scientia potentia est


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 12 Δεκ 2020, 18:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Σεπ 2020, 00:34
Δημοσιεύσεις: 32
Χμμμμ...η νεα εκδοση παλι δε μου βγαλε διαδρομες...εκανα μια χτες και τιποτα...μα τόσο δυσκολο είναι...

Υγ. Βαγγέλη δε δοκιμασα αν περναει η διαδρομή


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Δεκ 2020, 17:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Δεκ 2020, 17:26
Δημοσιεύσεις: 5
Χαιρετώ την ομάδα. Κάτοχος Citroen C3, εδώ και λίγους μήνες. Το αυτοκίνητο το έχω πάρει μεταχειρισμένο από επίσημη αντιπροσωπεία της Citroen. Είναι μεταχειρισμένο, έκδοση του 18΄ Corporate (ήταν σε εταιρεία leasing). Η έκδοση του συστήματος Infotainment είναι η : 190624_16.1Β116.4. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει η δυνατότητα να εγκαταστήσω το firmware του topic σας, ώστε να μπορώ να κάνω τις αναβαθμίσεις και εγώ.
Σας ευχαριστώ.:) :) :clap


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Δεκ 2020, 19:07 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Καλώς ήρθες φίλε μου! Θα σου απαντήσουν τα παιδιά με περισσότερη εμπειρία στο συγκεκριμένο θέμα.
Σου διόρθωσα λίγο την γραμματοσειρά γιατί ήταν τεράστια και έντονη.

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Skotis για την δημοσίευση του/της: KonstantinosL
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Δεκ 2020, 19:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Κωνσταντίνε καλωσήρθες στην παρέα.
Η έκδοση που γράφεις δεν μοιάζει να είναι από σύστημα ConnectNAV.
Δοκίμασε να μπεις στη σελίδα της MyCitroen και να βάλεις τον αριθμό πλαισίου σου, να δεις αν θα σου βγάλει κάποια αναβάθμιση.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε vagelisfil για την δημοσίευση του/της: KonstantinosL
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Δεκ 2020, 20:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Δεκ 2020, 17:26
Δημοσιεύσεις: 5
Όχι δεν βγάζει κάποια αναβάθμιση. Γι αυτό και γράφει " Map service is currently unavailable".
Γενικότερα δεν βλέπω να ενημερώνεται το firmware που έχει το αυτοκίνητο μου. Η τελευταία ενημέρωση είναι από το καλοκαίρι του 19.
Γι αυτό έγραψα και εδώ. Γιατί θέλω να αλλάξω την ρομ που έχει το αυτοκίνητο αυτή την στιγμή, με την ρομ που κατεβάζουμε από εδώ για να είναι πλήρως ενημερωμένο το λειτουργικό του σύστημα. Απλά δεν ξέρω πως γίνεται η εγκατάσταση. (Πιστεύω ότι είναι σαν να κάνεις εγκατάσταση σε ένα κινητό μια custom rom, σε μια stock rom).
Ξέχασα να αναφέρω ότι το αυτοκίνητο δεν έχει εγκατεστημένο σύστημα GPS. Μόνο με Android Auto.
Ότι άλλο χρειάζεστε μπορείτε να μου πείτε. Ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 34 από 47 [ 691 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 47  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: tgi
Απαντήσεις: 1
Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: tgi
Απαντήσεις: 60
Αναβάθμιση μοτέρ c3 από 1,1 σε 1,4
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 11
Αναβαθμιση εγκεφαλου για C4 1.4-1.6-2.0
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: lefos
Απαντήσεις: 184
Αναβάθμιση χαρτών Connect Nav
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ