Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 18 Απρ 2024, 21:10 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Αύγ 2020, 12:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 04 Ιούλ 2020, 23:56
Δημοσιεύσεις: 16
In NAC, I know that it will not display VIN, but I mean after connecting to the service computer, if the NAC was not modified and comes from the original C4, then for me, after connecting, the VIN number of the car from which NAC comes from should be displayed in the Diabox options?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Αύγ 2020, 19:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Sorry, I don't know that.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Αύγ 2020, 08:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
Elias_K έγραψε:
Νέα έκδοση χάρτες:

18.0.0-r0-NAC_EUR_WAVE2

Να σαι καλα φιλε!!!!
Και ο Βαγγελης βεβαιως βεβαιως!!!!!

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε aenaos15 για την δημοσίευση του/της: vagelisfil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Αύγ 2020, 18:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 30 Ιούλ 2020, 23:13
Δημοσιεύσεις: 30
Καλησπέρα στην ομάδα.
Για την αναβάθμιση του firm, θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:
Κατέβασα τα δυο αρχεία, το ένα το ξεζιπάρισα (PSA_rcc-firmware_4_085_19-1E028-5_RCC_EU_W3_ECO) και το άλλο πως να ονομάσω τον φάκελο που θα φτιάξω; Licence ή License?
ΥΓ. Υπάρχει τρόπος να κάνω mirror αρχεια (έχω την έκδοση Feel) στην οθόνη του αυτοκινήτου? Και έαν ναι πως γίνεται με android 10?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Αύγ 2020, 21:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Ο φάκελος πρέπει να είναι license. Στο πρώτο ποστ δείχνω με φώτο ακριβώς τη δομή του φακέλου.
Επειδή στους περισσότερους βγάζει σφάλμα η αναβάθμιση του firmware με τ license, καλύτερα μη το βάλεις καθόλου και απλά κάνε hotspot το κινητό σου και σύνδεσε το με το αυτοκίνητο με wifi και θα το κάνει αυτόματα μέσω internet.

Όταν λες mirror αρχεία?? Να βλέπεις βίντεο και φώτο του κινητού στην οθόνη του αυτοκινήτου???
Αν λες αυτό, όχι δε γίνεται (τουλάχιστον υπο φυσιολογικές συνθήκες) Αν το κατέχεις και ξέρεις από root κλπ υπάρχουν κάποια βίντεο στο youtube που εξηγούν πως γίνεται, αλλά είναι πολύ πατέντα και δεν αξίζει.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Αύγ 2020, 08:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 30 Ιούλ 2020, 23:13
Δημοσιεύσεις: 30
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου... έγινε η αναβάθμιση με τον τρόπο του 1ου post που έχεις. Δηλαδή με δυο αρχεία - φακέλους.
Έβαλα στην συνέχεια ένα άλλο USB sticK 32ΜΒ με τραγούδια στην θύρα USB και δεν μου το αναγνωρίζει. Μήπως ξέρετε τι συμβαίνει και τι πρέπει να κάνω για να το υποστηρίζει?
¨Οταν θα κάνω root το κινητό μου κάποια στιγμή, θα κάνω τότε και το σύστημα του αυτοκινήτου. Προς το παρόν καλύπτομαι με τον καθρέπτη που αγόρασα που κάνει τα ΠΑΝΤΑ....δες βελτιώσεις....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Σεπ 2020, 22:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
To φλασάκι πρέπει να είναι φορμαρισμένο σε FAT32. Δοκίμασε και με άλλο φλασάκι κατά προτίμηση από 16GB και κάτω.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 05 Σεπ 2020, 19:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 30 Ιούλ 2020, 23:13
Δημοσιεύσεις: 30
Ευχαριστώ και πάλι. Θέλει πράγματι φλασάκι μέχρι 16GB για να λειτουργήσει, σε xFat είχα και το άλλο των 32GB, αλλά δεν...
Πως θα ξέρουμε κάθε φορά ότι το σύστημα μας προτείνει την νέα αναβάθμιση, εμείς που την κάναμε χειροκίνητα?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Σεπ 2020, 11:32 
Άβαταρ μέλους
Καλησπερα στην ομαδα εχω ενα Peugeot 208 μοντελο του 2017. ο οδηγος αναβαθμισης συστηματος ειναι ο καλυτερος που εχω βρει οπου και αν εχω ψαξει οποτε θελω να ρωτησω καποια πραγματα να με βοηθησετε! η οθονη μου ειναι εκδοση 21.05.68.24_NAC-r0. εχω κατεβασει την εκδοση 21.08.25.12_NAC-r0 για να κανω εγκατασταση απλα εχω μπερδευτει με το license. εκανα εξαγωγη ενα instkey. το βαζω απλα σε φακελο LICENSE και το περναω μαζι με το SWL ή χρειαζεται καποια μετανομασια?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Σεπ 2020, 12:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 03 Μαρ 2019, 11:24
Δημοσιεύσεις: 171
@Skats: Εχεις ειδοποίηση απο την εφαρμογή myCitroen σε κινητό, ή ανοίγεις λογαριασμό myCitroen στο Γαλλικό ή Αγγλικό site και βλέπεις και κατεβάζεις απο εκεί αν υπάρχουν νέες εκδόσεις.

@VasilisPlou: το instkey file μπαίνει σε ένα φάκελο με την ονομασία license και τον φάκελο αυτό μαζί με τον SWL στο στικάκι, Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις μόνο το SWL και να κάνεις tethering το κινητό οπότε το license κατεβαίνει απο το ιντερνετ αυτόματα.

_________________
C3 aircross 110 BVM6 Shine


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Σεπ 2020, 13:17 
Άβαταρ μέλους
Elias_K έγραψε:
@Skats: Εχεις ειδοποίηση απο την εφαρμογή myCitroen σε κινητό, ή ανοίγεις λογαριασμό myCitroen στο Γαλλικό ή Αγγλικό site και βλέπεις και κατεβάζεις απο εκεί αν υπάρχουν νέες εκδόσεις.

@VasilisPlou: το instkey file μπαίνει σε ένα φάκελο με την ονομασία license και τον φάκελο αυτό μαζί με τον SWL στο στικάκι, Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις μόνο το SWL και να κάνεις tethering το κινητό οπότε το license κατεβαίνει απο το ιντερνετ αυτόματα.

ευχαριστω πολυ. η εφαρμογη μου λεει οτι δε θελει αναβαθμιση αλλα φοραει πανω την πρωτη εκδοση. οποτε λεω να το κανω με το στικ. απλα για να κανω την διαδικασια θελω να ειμαι σιγουρος οτι ακολουοω τα σωστα βηματα. το πηρα προσφατα και οσο να ναι ειμαι λιγο διστακτικος να μπω σε αυτη την διαδικασια.απλα το πας αντιπροσωπεια και σου λενε ειναι τελευταια εκδοση του και αυτο φοραει πανω την πρωτη. κατι δε παει σωστα!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Σεπ 2020, 17:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Η εφαρμογή σε πολλούς καθυστερεί να εμφανίσει τις τελευταίες αναβαθμίσεις. Στο topic εδώ ανεβάζουμε (συνήθως όποιος τις δει πρώτος) τις αναβαθμίσεις άρα μπορείτε απλά παρακολουθώντας να ενημερώνεστε.
Για την δομή του φακέλου έχω ανεβάσει αναλυτικές φωτογραφίες στο πρώτο post για να μην μπερδεύεστε, άμα τις δείτε προσεκτικά θα καταλάβετε πως μπαίνει το license και πως τα λοιπά αρχεία. Προσοχή με το όνομα του φακέλου είναι license και όχι licence. Επίσης δεν κάνουμε καμία μετονομασία στα αρχεία της αναβάθμισης.

Εικόνα

Αλλά επειδή οι περισσότεροι στις τελευταίες αναβαθμίσεις έχουν αναφέρει σφάλματα που βγάζει το αυτοκίνητο κατά την εγκατάσταση τα οποία οφείλονται στο license προτείνεται να αντιγράφετε μόνο το φάκελο SWL στο φλασάκι και να κάνετε τη διαδικασία με το tethering. Είναι πιο απλό-εύκολο και πιο σίγουρο. Ειδικά ο φίλος με το Peugeot που θα πρέπει να ψάξει το license από την αντίστοιχη σελίδα της Peugeot.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε vagelisfil για την δημοσίευση του/της: aenaos15
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Σεπ 2020, 20:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Σεπ 2020, 00:34
Δημοσιεύσεις: 32
Θα σου πω εγω προς το τελος της εβδομαδας!!ελπίζω

Υγ. Για να μπει το αμαξι σε wifi με Hotspot χρειαζετια root??η το ρουτ ειναι μόνο για πληρες screen mirroring??


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 16 Σεπ 2020, 15:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Έχει λινκ πιο πάνω, αλλά διόρθωσα το link στο πρώτο ποστ για να σε πηγαίνει κατευθείαν εκεί που βάζεις τον αριθμό πλαισίου.
Έτσι κι αλλιώς έχω βάλει όλα τα link για τα συστήματα WAVE2 στο πρώτο post μαζεμένα ώστε να μπορείτε από εκεί να τα κατεβάζετε χωρίς να μπαίνετε στη σελίδα της Citroen.

Όπως έγραψα και πιο πάνω στους περισσότερους όταν έκαναν τα τελευταία firmware update μας έβγαζε σφάλμα. Αυτό λύνεται αφαιρώντας το φάκελο με το αρχείο license από το φλασάκι και αφήνοντας μόνο μέσα (στο φλασάκι) το φάκελο SWL με τα αρχεία τις αναβάθμισης. Θα πρέπει όμως πριν ξεκινήσει η αναβάθμιση από το μενού του αυτοκινήτου να συνδέσουμε την οθόνη στο ίντερνετ (είτε με το wifi του σπιτιού μας αν πιάνει είτε κάνοντας hotspot το κινητό μας και χρησιμοποιώντας τα δεδομένα). Έτσι το αρχείο license θα φορτωθεί αυτόματα από το ίντερνετ και δε θα βγάλει σφάλμα.
[το αρχείο license που κατεβαίνει από το ίντερνετ είναι μερικά κιλομπάιτ κι έτσι δεν χρειάζεται να ανησυχούμε μη μας "φάει" τα δεδομένα από την κάρτα μας]

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση Infotainment Connect NAV (Continental NAC)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Σεπ 2020, 19:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1854
Βαγγέλη η τελευταία έκδοση firmware είναι η 21-08-25-12 σωστα?

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 27 από 47 [ 691 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 47  Επόμενο



Συναφή θέματα

multicity connect key
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: petrosklm
Απαντήσεις: 0
Αναβάθμιση κινητήρα σε xsara vtr 1.4
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 11
CITROËN C4 Δυναμική Αναβάθμιση
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: souledge
Απαντήσεις: 0
Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: ccks22
Απαντήσεις: 22
Αναβαθμιση εγκεφαλου για C4 1.4-1.6-2.0
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: lefos
Απαντήσεις: 184
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ