Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 21:51 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Μάιος 2018, 21:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2014, 20:01
Δημοσιεύσεις: 275
Απάντησα σύμφωνα με την αναφορά σου να του δώσει εκ των προτέρων εγγύηση ότι δεν θα διαλυθεί σε 1 μήνα.
Το σύνηθες στα μεταχειρισμένα ανταλλακτικα είναι αυτό που έγραψα.
Σε ανάλογη περίπτωση εγώ πάντως προτίμησα να ανοίξω το δικό μου και να το επισκευάσω και να ξέρω τι έχω και τι έχω κάνει.
aiolos έγραψε:
Αυτό που λες δεν είναι εγγύηση; Αν δε δουλεύει στο αλλάζει η σου δίνει πίσω τα λεφτά σου. Δηλαδή τι άλλο να κάνει για να είναι εγγύηση;


Στάλθηκε από το E6553 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 24 Μάιος 2018, 12:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
stakyr_7 έγραψε:
Απάντησα σύμφωνα με την αναφορά σου να του δώσει εκ των προτέρων εγγύηση ότι δεν θα διαλυθεί σε 1 μήνα.
Το σύνηθες στα μεταχειρισμένα ανταλλακτικα είναι αυτό που έγραψα.
Σε ανάλογη περίπτωση εγώ πάντως προτίμησα να ανοίξω το δικό μου και να το επισκευάσω και να ξέρω τι έχω και τι έχω κάνει.
aiolos έγραψε:
Αυτό που λες δεν είναι εγγύηση; Αν δε δουλεύει στο αλλάζει η σου δίνει πίσω τα λεφτά σου. Δηλαδή τι άλλο να κάνει για να είναι εγγύηση;


Στάλθηκε από το E6553 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αυτό που έγραψες λέγεται εγγύηση. ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Μάιος 2018, 00:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 22 Μαρ 2018, 18:20
Δημοσιεύσεις: 14
Ενα "χαλασμένο" σασμαν επιρεάζει και τις επιδόσεις?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Μάιος 2018, 13:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Τι εννοείς χαλασμένο; Αν θέλεις 5 λεπτά για να καταφέρεις να αλλάξεις ταχύτητα δεν θα τις επηρεάσει;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Μάιος 2018, 04:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 22 Μαρ 2018, 18:20
Δημοσιεύσεις: 14
Λογικό... η διαγνωση που εχω ειναι οτι καποιοι "θορυβοι" που ακουγονται γυρω στις 2000 σαλ δειχνουν οτι το κιβωτιο θελει επισκευη ή αλλαγη - οι ταχυτητες , παντως, κουμπωνουν κανονικα , προς το παρόν...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Μάιος 2018, 12:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Δηλαδή ο θόρυβος ακούγεται μόνο στις 2000 και μετά φεύγει;
Πάντως για να απαντήσω την ερώτηση σου, οχι σε αυτή την περίπτωση δεν επηρεάζονται οι επιδόσεις. Αυτό όμως δε σημαίνει οτι πρέπει να το αφήσεις έτσι γιατί ανάλογα με το πρόβλημα μπορεί να χειροτερέψει και να σου κοστίσει περισσότερα αργότερα.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε aiolos για την δημοσίευση του/της: PavlosB_C3
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Μάιος 2018, 15:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 22 Μαρ 2018, 18:20
Δημοσιεύσεις: 14
Αυτό σκεφτομαι κι εγω, σ' ευχαριστω! (ναι, ο "θορυβος" ειναι κυριως γυρω απ τις 2000 σαλ)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Ιούλ 2018, 23:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Οκτ 2007, 11:56
Δημοσιεύσεις: 112
Τοποθεσία: xanthi
Τελικά τι έγινε φίλε Παύλο; Χρόνια πολλά παρεπιμπτόντως! Η τιμή 200+100 είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα πάντως.
Τώρα το ΦΠΑ είναι μεγάλη ιστορία στην Ελλάδα... Πήγες δηλαδή στο συνεργείο απλά λόγω θορύβου? Εγώ στην θέση σου
αν δεν καιγόμουν, είχα οδική ή και δεύτερο αυτοκίνητο, προληπτικά 400-600€ δεν θα έδινα σε καμία περίπτωση. Αυτά τα
"θα χαλάσει σίγουρα" κλπ ατάκες των μαστόρων τις έχω ακούσει ουκ ολίγες φορές στα 16 χρόνια κατοχής του c3. Σχέδόν
απο την αρχή έκανε ένα περιέργο ήχο στις χαμηλομεσαίες στροφές όταν κινείται κυρίως. Σε στάση ακούγεται διαφορετικά.
Άκουσα διαφορα "θα σου βγάλει κομπλέρ αιρκοντισιον, σασμάν, μπεκ, φλάντζες, τροχαλίες" κλπ... Προχθές πέρασα τα 300.000. Ακόμα περιμένω να δω τι είναι αυτός ο θόρυβος! Προσωπικά είμαι και εγώ υπέρ της επισκευής του δικού μου. Το έχω ποτίσει και Μοτορκοτέ τόσα χρόνια. Δεν βάζεις κι εσύ μπας και γλιτώσεις την επισκευή?


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε alemao για την δημοσίευση του/της: PavlosB_C3
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Ιούλ 2018, 14:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 22 Μαρ 2018, 18:20
Δημοσιεύσεις: 14
Καταρχάς σ'ευχαριστώ κι αντεύχομαι! Νεότερα: μτχ ανταλλ 170 ευρω + 100 εργασια με βαλβολινες (ολα χωρις ΦΠΑ).
θορυβοι/ηχοι φεύγουν κι ερχονται , λοιπή λειτουργία κιβωτίου οκ... δεν ξερω ποιον να πιστεψω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 17 Ιούλ 2018, 20:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 22 Μαρ 2018, 18:20
Δημοσιεύσεις: 14
PavlosB_C3 έγραψε:
Καταρχάς σ'ευχαριστώ κι αντεύχομαι! Νεότερα: μτχ ανταλλ 170 ευρω + 100 εργασια με βαλβολινες (ολα χωρις ΦΠΑ).
θορυβοι/ηχοι φεύγουν κι ερχονται , λοιπή λειτουργία κιβωτίου οκ... δεν ξερω ποιον να πιστεψω.

Eπίσης και 3 μήνες γραπτή εγγυηση ,μου είπε... (το ανταλλακτικο)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ή ΕΠΙΣΚΕΥΗ ? C3 / 2003 -1,4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Δεκ 2019, 04:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 22 Μαρ 2018, 18:20
Δημοσιεύσεις: 14
Παρεμπιπτόντως, το αυτοκινητο εφτασε τα 278.000 km και ειναι μια χαρα, το πούλησα κιόλας...


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 26 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

Νέα αγορά C4 diesel 1600cc 90HP...και αμέσως κιβώτιο;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Johnfromhaidari
Απαντήσεις: 44
Πρόβλημα δίσκο - πλατό σε αυτόματο κιβώτιο
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C1
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 23
Επιδότηση για την επισκευή / συντήρηση ιστορικού οχήματος
Δ. Συζήτηση: DS / Traction Avant
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Μεταχειρισμένο c2 VTR ( αγορά ) ?
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: lem99
Απαντήσεις: 8
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ