Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 19:11 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Ιαν 2019, 14:34 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Στο βιβλιο χρησης αναφερεται πως να κανεις αναγεννηση. Αλλη τεχνολογια το corsa αλλη το c3.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Ιαν 2019, 22:20 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Σίγουρα ειναι μια σοβαρή βλάβη η οποία ομως αν γνωριζεις τι παιρνεις απο την αρχη, την περιμενεις μετα απο καποιες εκατονταδες χιλιομετρα.
Ο pank αναφερει ενα εναλλακτικο σεναριο που αν ισχυει ειναι μια καλη λυση...
Τωρα βεβαια απο εδω και περα σε μοντελα diesel θα ακουμε πολλα τετοια και πολυ γκρινια για την Citroen...

Παιδιά η αντικατάσταση του DPF δεν είναι βλάβη.. είναι κάτι που θα επέλθει κάποια στιγμή. Αν το αμάξι είναι του 2012 και ειναι euro5 έχει 100% DPF/FAP. Και στο δικό μου βγάζει αντικατάσταση στις 195.000χλμ και ήδη έχω αρχίσει να πετάω ένα 5€ μέσα σε ένα κουμπαρά κάθε μήνα. :-)


Δύο βασικά πράγματα που λέμε είναι. Πρώτον όσον αφορά μεταχειρισμένα diesel, πρέπει να είσαι ψιλιασμενος, γιατί ναι μεν είναι χαμηλές (σχετικό αυτό) οι τιμές τους, αλλά μπορεί να θέλουν αρκετή συντήρηση για να έρθουν στα ίσια τους.

Δεύτερον, καλά τα ντίζελ, αλλά είπαμε τα εξαργυρώνεις μόνο όταν κάνεις αρκετά χιλιόμετρα. Ειδάλλως δεν υπάρχει λόγος να μπλέξεις.

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Ιαν 2019, 20:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
καλά τα ντίζελ, αλλά είπαμε τα εξαργυρώνεις μόνο όταν κάνεις αρκετά χιλιόμετρα. Ειδάλλως δεν υπάρχει λόγος να μπλέξεις.

:agree :clap

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Ιαν 2019, 21:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Έχω και 'γω παρόμοιο πρόβλημα με το Vitara. Ξεκίνησε να μου κάνει κάτι περίεργα και έντονα "μπουκώματα-κομπιάσματα" από τα 20.000χλμ αλλά στις (4 !!!) αντιπροσωπείες που το πήγα μου είπαν ότι όλα καλά και δεν βλέπουν κάτι το ανησυχητικό. Ένδειξη για το DPF έχει βγάλει μόνο μια φορά, αλλά αφού το πήγα μια βόλτα με υψηλές στροφές μετά από λίγο έσβησε.
Πλέον που έχω 75.000 χλμ τα μπουκώματα-κομπιάσματα της μηχανής έχουν αυξηθεί κατά πολύ, η κατανάλωση έχει ανεβεί και το Auto Start-Stop δεν δουλεύει σχεδόν ποτέ. Επίσης τα καυσαέρια του αυτοκινήτου μυρίζουν πάρα πολύ και πολύ άσχημα, τόσο που πραγματικά λυπάμαι όσους είναι από πίσω μου.
Πρόσφατα πήγα να ανανεώσω την κάρτα καυσαερίων και κόπηκε γιατί αντί για 1,0 -1,5 που είναι οι φυσιολογικές τιμές εμένα είχε 4,7. Μετά από αυτό πήγα στην αντιπροσωπεία που το πήρα και παραπονέθηκα έντονα. Το κρατήσανε 2 μέρες και κάνανε δοκιμές και μετρήσεις και όντως βρήκανε σοβαρό πρόβλημα με το DPF. Μου είπαν ότι έχει φραγμένες κυψέλες και ότι δημιουργούνται πιέσεις μέσα στο φίλτρο και κατακάθια τα οποία το φράζουν γι αυτό και κάνει συνεχώς παθητικές αναγεννήσεις. Πολύ φοβάμαι ότι ίσως έχει πάθει ζημιά και ο καταλύτης, όπως του φίλου παραπάνω, τόσο καιρό που υπολειτουργεί το σύστημα.
Θεωρώ ότι δεν είναι φυσιολογικό για τόσο καινούριο αυτοκίνητο να συμβαίνει κάτι τέτοιο, δεδομένου ότι γίνεται πολύ καλή χρήση του, κινείται σε μεγάλους δρόμους, κάνει πολλά ταξίδια, αλλαγές ταχυτήτων με υψηλές στροφές, πάντα premium καύσιμο από εταιρικά πρατήρια, ποτέ οδήγηση με κομμένη μηχανή κλπ.
Για την ώρα, το συνεργείο έστειλε τεχνική αναφορά στα κεντρικά και περιμένω απάντηση από τον εισαγωγέα για το τι ενέργειες πρέπει να γίνουν και αν θα καλύψει η εγγύηση το κόστος της αποκατάστασης που φαντάζομαι θα είναι τσουχτερό.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Ιαν 2019, 21:55 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Όσο έχεις εγγύηση μη μασάς.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2019, 20:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 03 Ιαν 2019, 16:44
Δημοσιεύσεις: 5
Καλησπέρα σε όλους,
Τα προβλήματα συνεχίζουν. Νέο Λαμπάκι σήμερα και ξανά στο συνεργείο για αλλαγή αισθητήρα θερμοκρασίας FAP. Αυτή τη φορά δεν μου χρέωσαν εργασία και το ανταλλακτικό με έκπτωση 25% - Πληρωτέο 93€. Το ανταλλακτικό (καλώδιο με επαφή κωδ C1618NF επειδή το άφησαν μέσα στο αυτοκίνητο ήταν γεμάτο μαύρο λάδι).
Αρχίζουν και μου μπαίνουν οι παρακάτω υποψίες ...
Πρόσφατα μετά από το Γενικό service και σε 2η επίσκεψη για άσχετο λόγο κατά λάθος άνοιξαν την τάπα στο συνεργείο και δεν την έκλεισαν (την άφησαν παραδίπλα). Αποτέλεσμα μέχρι να το καταλάβω (3 μέρες μετά από τα λάδια στο γκαράζ) όλο το μοτέρ παντού είχε γεμίσει λάδι (μαύρο).
Το πήγαμε αναγνώρισαν το λάθος και μας έπλυναν δωρεάν το μοτέρ. Αυτό έγινε πριν 3 μήνες.
Μήπως από αυτό το περιστατικό βγαίνουν τώρα προβλήματα; Αν υπάρχει κανένας μηχανικός στο forum και έχει άποψη θα το εκτιμούσα να ενημερώσει.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2019, 20:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 03 Ιαν 2019, 16:44
Δημοσιεύσεις: 5
Πράκτορας έγραψε:
Στο βιβλιο χρησης αναφερεται πως να κανεις αναγεννηση. Αλλη τεχνολογια το corsa αλλη το c3.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το είδα στο βιβλίο Σελ. 34 που αναφέρει τι κάνεις, ευχαριστώ. Δεν μας έχει ανάψει όμως ποτέ αυτή η ένδειξη. Ίσως για τα μισά χιλιόμετρα κάθε μέρα από τα 60 που κάνει για τη δουλειά, είναι Εθνική. Το λάθος που βγήκε σε μας είναι το λεκτικό SERVICE (σελ. 30) με ένδειξη για το κορεσμό του φίλτρου λεκτικά στην οθόνη.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2019, 20:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
[quoteΔεύτερον, καλά τα ντίζελ, αλλά είπαμε τα εξαργυρώνεις μόνο όταν κάνεις αρκετά χιλιόμετρα. Ειδάλλως δεν υπάρχει λόγος να μπλέξεις.][/quote]απόλυτα σωστός το βλέπω και εγώ με τα δικά μου και ειδικά με την c4 (το aircross είναι άλλωστε μόλις 6 μηνών), απο τον Ιούνιο μέχρι σήμερα έχει γράψει 18.000 χλμ...Βαγγελάκο ακούς? :no1 :no1

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2019, 20:41 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Νομιζω πως δεν εχει οπτικη ή ακουστικη ενδειξη αναγεννησης.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2019, 20:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
παίδες μία ταπεινή συμβουλή απο εμένα, βάλτε led λαμπάκια στον καθρεφτη προκειμένου να μην διακόπτετε τις αναγεννήσεις και να μην φράζουν τα φίλτρα σας μια ώρα αρχύτερα. Εγώ που είμαι τελείως άσχετος πήγα σε ηλεκτρολόγο του εξήγησα τι ακριβώς θέλω και μέσα σε 5 λεπτά ξεμπέρδεψα.Έχω βάλει και στα 2 μου αυτοκίνητα και απαλλάχτηκα απο την διαδικασία να έχω το μυαλό μου συνέχεια σε θερμοκρασίες καθρεφτών, δούλεμα βεντιλατέρ κλπ :thumb
Για όσους δεν ξέρουν παραθέτω φωτογραφία και μάλιστα σε ταξιδι την ώρα της αναγέννησης του dpf που έχει ανάψει κόκκινο λαμπάκι στον καθρέφτη του οδηγού:
Εικόνα

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Τελευταία επεξεργασία από Azan Gorde και Παρ 11 Ιαν 2019, 20:22, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Azan Gorde για την δημοσίευση του/της: vagelisfil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2019, 21:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Δεκ 2013, 08:42
Δημοσιεύσεις: 933
Ενδιαφερον!!
Στειλε μου σε παρακαλω σε pm το μαγαζι του ηλεκτρολογου και για τι κοστος μιλαμε???
Ισως περασω και εγω απο εκει ;)

_________________
C4 ehdi 115 STT ETG 2015 Attraction
Τριαντάφυλλος


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2019, 21:20 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
30fillos έγραψε:
Ενδιαφερον!!
Στειλε μου σε παρακαλω σε pm το μαγαζι του ηλεκτρολογου και για τι κοστος μιλαμε???
Ισως περασω και εγω απο εκει ;)
Τι κόστος να έχει; Ένα καλώδιο θα τραβήξει από την αντίσταση του καθρέπτη, να δει πότε παίρνει ρεύμα. Γιατί όταν κάνει αναγέννηση το αμάξι, ζεσταίνει καθρέπτες, και αντίσταση πίσω τζαμιού. Για μένα πάντως δεν αξίζει τον κόπο να ασχολείστε παιδιά. Του έχω διακόψει πάρα πολλές φορές (δε λέω υπερβολές) αναγέννηση, και το λέξια βγάζει αντικατάσταση φίλτρου στις 200.000χλμ.

Σκεπτόμενος λογικά, αν η PSA είχε θέμα θα είχε βάλει κι αυτή λαμπάκι, όπως αρκετοί που λέτε (fiat-opel-suzuki κλπ). Όμως υπάρχει μια τεράστια διαφορά, που την έχω αναλύσει σε άλλο θέμα εδώ. Η PSA είναι η ΜΟΝΗ που χρησιμοποίησε Fuel Burn Catalysts (το γνωστό μας eolys), με σκοπό να υποτριπλασιασει τον χρόνο που θέλει για αναγέννηση το φίλτρο της. Έτσι ενώ τα περισσότερα ήθελαν περίπου 15 λεπτά, τα μοτέρ της PSA θέλουν λιγότερο από 5!!! Για αυτό και δεν έχουμε επιστροφές καυσίμου στο καρτερ (θέλετε να σας ποσταρω πάλι την σελίδα από το Mitsubishi L200 MY2019 με euro6 κινητήρα, που λέει για έλεγχο στάθμης ελαίου μη τυχόν και έχει ΑΝΕΒΕΙ; Και αν συμβαίνει αυτό τότε προτείνει σύντομες αλλαγές λαδιών -στο μοτο πονάει πόδι κόψε πόδι-) , για αυτό και δεν έχουμε σπασμένους κινητήρες από υδραυλική, για αυτο και τόσα άλλα.

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Lohias^ για την δημοσίευση του/της: 30fillos
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2019, 21:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
30fillos έγραψε:
Ενδιαφερον!!
Στειλε μου σε παρακαλω σε pm το μαγαζι του ηλεκτρολογου και για τι κοστος μιλαμε???
Ισως περασω και εγω απο εκει ;)
30file πολύ ευχαρίστως να σου προτείνω αλλά είμαι σίγουρος ότι ο δικός μου ηλεκτρολόγος πέφτει πολύυυ μακριά απο εσένα (μένω Αλεξ/πολή) :) .Σίγουρα κάποιος απο εδώ θα ξέρει να σε στείλει κάπου. Δεν είναι και καμία σπουδαία δουλειά άλλωστε και κοστίζει ελάχιστα
(εμένα μου πήρε 5 ευρώ για το κάθε αμάξι) :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Τελευταία επεξεργασία από Azan Gorde και Παρ 11 Ιαν 2019, 20:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Azan Gorde για την δημοσίευση του/της: 30fillos
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Ιαν 2019, 10:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Δεκ 2013, 08:42
Δημοσιεύσεις: 933
Ειναι τοσο απλο τελικα που μπορω να το κανω μονος μου.
Το μονο που δεν ξερω ειναι πως μπορω να βγαλω το καθρεπτη με τετοιο τροπο ωστε να μην κανω ζημια. Που να ειναι αραγε τα κλιπσακια??? Οποιος το εχει κανει μπορει να μου στειλει μνμ??
Ευχαριστω, θα ριξω και μια ματια στο internet :salute

_________________
C4 ehdi 115 STT ETG 2015 Attraction
Τριαντάφυλλος


Τελευταία επεξεργασία από 30fillos και Σάβ 12 Ιαν 2019, 10:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Ιαν 2019, 22:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Πρώτη φορά το ακούω αυτό με τους καθρέπτες και το πίσω τζάμι κατά την αναγέννηση. Δε το έχω προσέξει ποτέ.
Απλά δε καταλαβαίνω που κολλάει η αναγέννηση DPF με τις αντιστάσεις του καθρέπτη...

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 3 [ 35 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

C4 HDI 92 2013 + C4HDI 90 2010
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: mike44
Απαντήσεις: 53
Citroen C3 Picasso με σύστημα micro-hybrid από το 2010
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: FOTINI
Απαντήσεις: 2
Βαλβολίνες για Citroen c3 2015 1.4 Diesel
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: pantska
Απαντήσεις: 5
Adblue σε citroen c3 diesel
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
tesla-style οθόνη για το C4 diesel
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: gerant
Απαντήσεις: 29
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ