Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:55 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιουν 2018, 05:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Ιουν 2018, 06:46
Δημοσιεύσεις: 57
vagelisfil έγραψε:
Θες να κάνεις σούζες και εσύ? :laugh :laugh :laugh

Αν θυμάμαι καλά έχεις τον ίδιο κινητήρα με εμένα, BlueHDi 100.
Αν ναι, τότε και το δικό σου κουβαδάκι παίρνει RaceChip. Στην Citroen Makris στο Γαλάτσι πουλάνε και τοποθετούν τέτοια.
Υπάρχουν 2 γενιές συστημάτων, για παράδειγμα στην 2η γενιά έχει 3 μοντέλα
S - 120Hp / 305Nm - 139€
RS - 125Hp / 318Nm - 249€
GTS - 130Hp / 330Nm - 479€

Κατεβάζει και μια εφαρμογή στο κινητό και επιλέγεις πως θέλεις να λειτουργεί (Sport, ECO, Normal κλπ), ή να το απενεργοποιείς την ώρα που οδηγείς.
Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις και εδώ
RaceChip Makris, RaceChip

Το καλό είναι ότι απ' ότι διάβασα το συγκεκριμένο τσιπάκι είναι plug-n-play, δηλαδή το βάζεις και παίζει χωρίς να πειράξεις τίποτα και αν δε σου αρέσει το βγάζεις και είναι όλα όπως πριν. Σίγουρα δεν είναι όπως κάτι κινέζικα που πουλάνε στο eBay και δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Υπάρχουν διαθέσιμα πολλά βιντεάκια στο YouTube με δοκιμές που όντως δουλεύει. Τουλάχιστον ελπίζω να είναι αξιόπιστο και να μην βγάζει ζημιές, άσχετα με την μηχανική εγγύηση που παρέχει.
Το ακόμα καλύτερο είναι ότι ρώτησα στον Μακρή και μου είπε ότι άμα θέλω μου δίνει ένα δανεικό να το δοκιμάσω και αν μου αρέσει το κρατάω :love . Ακόμα δε το τόλμησα...



λοιπον.
μπηκα στην σελιδα του προιοντος αλλα στην επιλογη του αυτοκινητου δεν υπηρχαν οι δικες μας εκδοσεις. εχω αυτη με τους 100 ιππους οπως κι εσυ.
υπηρχαν μονο παλιοτερα c3.
αφου ειναι τοσο φτηνο γιατι δεν το εχεις βαλει ακομα;
δεν το εμπιστευεσαι;
θα εχω καποιο προβλημα με εγγυηση ή γενικα με τα μηχανικα μερη του αυτοκινητου (καταπονηση κτλ) αν το βαλω;
μιλαω παντα για το πρωτο με τους 120 ιππους, γιατι μου αρκουν.
επειτα, μενω θεσσαλονικη.
ξερεις κανενα καταστημα εδω;
στην ιδια την επισημη σιτροεν το βαζουν;

αντε, πες!
θελω να το κανω πυραυλακι! :no1


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιουν 2018, 07:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 18:57
Δημοσιεύσεις: 386
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Αυτο που συνδεεται στην OBD η στον αισθητηρα του common rail αμα συνδεεται στην obd ειναι καλο αν οχι και συνδεεται στον αισθητηρα ειναι το ιδιο με τα αλλα τα κινεζικα η διαφορα ειναι οτι ειναι ποιο ακριβο και εχει μεσα οπως λες και wifi h bluetooth.

Αν οπως προειπα ειναι στον αισθητηρα τοτε δεν κανει τιποτα παραπανω απο το να ξεγελαει τον αισθητηρα λεγοντας οτι εχει λιγοτερο καυσιμο και ο εγκεφαλος του αμαξιου θα προσπαθει να ανεβασει την πιεση πετρελαιου με αποτελεσμα να παερναει περισσοτερη ποσοτητα οποτε και αποδοση . Το μειων ειναι πολλα καυσαερια και γρηγορο βουλωμα του dpf . Διαφορα θα δεις να το ξερεις ειτε παρεις αυτο που λες η κινεζικο ειναι το ισιο ακροβος μην σου λενε οτι ειναι πιστοποιημενα και π@π@ριες ολα το ιδιο κανουν .
Επισης να γνωριζεις οτι ανιβαζοντας την πιεση στο common rail ζωριζεις και το μπεκ και την αντλια πετρελαιου

Αν θες κατι ποιο καλο πας κανεις κανονικο προγραμματισμο και εχεις το κεφαλι σου ήσυχο .

Ειδα οτι εισαι απο Θεσσαλονικη εγω εχω ενα που συνδεεται σε common rail αμα θελεις να στο δωσω να το δοκιμασεις να δεις αρκει να εχεις χερι σισπασιον γιατι εκει που ειναι ο αισθητηρας ειναι δυσκολο να το βγαλεις αλλα τεσπα

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιουν 2018, 09:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Στην επίσημη σελίδα δεν έχουν περάσει το δικό μας C3 αλλά αν βάλεις άλλα αυτοκίνητα με τον ίδιο κινητήρα (DS3, C4 κλπ) δείχνει ότι είναι συμβατό κανονικά.
Επίσης αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις αρκετά μαγαζιά που το φέρνουν σε όλη την Ελλάδα. Στο Μακρή το είχα δει τυχαία όταν είχα πάει να αλλάξω τον αεραγωγό, και έχει το καλό αν πάθει κάτι θα μου το φτιάξει κατευθείαν από το να του πάω χαλασμένο αυτοκίνητο με τσιπάκι που πήρα από άλλο μαγαζί.
Το RaceChip απ' ότι έχω δει συνδέεται με common rail και όχι με OBD.
Δε το έχω βάλει ακόμα γιατί αν έβαζα θα έπαιρνα το μεγάλο μοντέλο που δε το λες και φθηνό κοντά 500€, επίσης αν αποφασίσω να το πάρω θα το βάλω στο Vitara να ψεκάζω κανένα Tiguan στο δρόμο :D ,αλλά πρέπει να δω πως θα ξεγελάσω τη γυναίκα γιατί είναι δικό της και δεν με αφήνει ούτε πατάκια να αλλάξω :sad .
Επίσης είναι σίγουρο ότι θα καταπονεί περισσότερο το αυτοκίνητο και σε αυτά που λέει ο συνονόματος έχει δίκιο για το DPF και τα μπεκ.
Το μόνο που με δελεάζει είναι αυτό που έγραψα και στο πρώτο πόστ για το plug-n-play. Δηλαδή το βάζω και αν δε μου αρέσει το βγάζω, ενώ αν πάω να κάνω προγραμματισμούς και χαρτογραφίσεις αλλάζει το πράμα.
Πάντως σε όσα βιντεάκια έχω δει στο YouTube από διάφορους reviewers και όχι στημένα της εταιρείας, παρατήρησα ότι όντως κάνει δουλειά. Και ένα παιδί από το φόρουμ του Vitara που συζητάγαμε αντίστοιχα και το είχε βάλει σε ένα Yaris είπε ότι όντως του δούλεψε κανονικά και είχε διαφορά στις επιδόσεις.



*** Ο φίλος stakyr_7 που το έβαλε στο δικό μου και δε του δούλεψε αν δε το θέλει ας μας το δώσει να κάνουμε καμιά δοκιμή. :lol :lol

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιουν 2018, 11:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 18:57
Δημοσιεύσεις: 386
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Εαν θελεις ριξε μια ματια εστον παρακατω συνδεσμο

viewtopic.php?f=73&t=12091

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιουν 2018, 23:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2014, 20:01
Δημοσιεύσεις: 275
Έφαγε πούλημα που ήταν όλο δικό του! Και καπάκι πρόγραμμα για πραγματική απογείωση επιδόσεων (πλέον +intercooler +K&N πάνελ φίλτρο)

Στάλθηκε από το E6553 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Ιουν 2018, 05:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Ιουν 2018, 06:46
Δημοσιεύσεις: 57
Βαγγελη 333
σ ευχαριστω κατ αρχην για την προσφορα, αλλα απο αυτα που μου λετε ολοι δεν ψηνομαι πλεον.
καινουριο αμαξι μην το ζορισουμε, δε λεει.
(χαζη ερωτηση: ιντερκουλερ δεν εχει το δικο μας, ε;)

απ οτι καταλαβα πιο σοβαρος ειναι ο προγραμματισμος.
αλλα επειδη δεν εχω ιδεα, ποσο κοστιζει (περιπου) και τι ακριβως κανουν;
τι γινεται με την εργοστασιακη εγγυηση που τρεχει;
αν εχετε κανα βιντεο, ριξτε το!
θενξ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Ιουν 2018, 15:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 18:57
Δημοσιεύσεις: 386
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Το 1,4 HDI με τα 68 hp δεν ειχε μονο τα 1.6 .Στα καινουργια τα 1.6 νομιζω εχουν ολα .

Κοιτα αν κανεις προγραμμα και αφαιρεσεις dpf και egr για καλυτερα αποτελεσματα τοτε φοβαμαι οτι η εγγυηση παυει να ισχυει .

Αν οχι δυσκολα να το καταλαβουν στο σερβις αλλα δεν θα εχεις τα ιδια αποτελεσματα .

Απο οσο εχω δει με την σταθερη γεωμετρια τουρμινα μπορει μεχρι 120Hp+ και 320NM
Αν εχει μεταβλητη γεωμετρια τουρμινα συνηθως την φοραν τα 1,6 115Hp και 120Hp φτανει 150+ 350ΝΜ

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Ιουν 2018, 17:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Καινούρια αυτοκίνητα καλό είναι να μην "πειράζονται", εκτός που χάνεις την εγγύηση είναι κρίμα να πάει κάτι στραβά και να σου μείνει αυτοκίνητο του κουτιού (που πιθανότατα να το πληρώνεις ακόμα στις τράπεζες) στο χέρι.
Το DPF είναι το φίλτρο που κρατάει ότι χειρότερο μπορεί να εκπέμψει ένας ντιζελοκινητήρας. Δεν είναι ηθικό να το αφαιρέσεις ούτε για 10 ούτε για 500 παραπάνω άλογα, θα είναι σαν να κυκλοφορείς στο δρόμο και να σκορπάς καρκίνο.
Στο κάτω κάτω όλοι μας ξέραμε τι αυτοκίνητο πήραμε, και δε νομίζω κανείς από εμάς με τα C3 και τα C4 ότι τα προτίμησε για τις επιδόσεις Rally.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Ιουν 2018, 19:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
vagelisfil έγραψε:
Καινούρια αυτοκίνητα καλό είναι να μην "πειράζονται", εκτός που χάνεις την εγγύηση είναι κρίμα να πάει κάτι στραβά και να σου μείνει αυτοκίνητο του κουτιού (που πιθανότατα να το πληρώνεις ακόμα στις τράπεζες) στο χέρι.
Το DPF είναι το φίλτρο που κρατάει ότι χειρότερο μπορεί να εκπέμψει ένας ντιζελοκινητήρας. Δεν είναι ηθικό να το αφαιρέσεις ούτε για 10 ούτε για 500 παραπάνω άλογα, θα είναι σαν να κυκλοφορείς στο δρόμο και να σκορπάς καρκίνο.
Στο κάτω κάτω όλοι μας ξέραμε τι αυτοκίνητο πήραμε, και δε νομίζω κανείς από εμάς με τα C3 και τα C4 ότι τα προτίμησε για τις επιδόσεις Rally.
+1000 :clap

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Ιουν 2018, 20:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
Αντί για τέτοια ημίμετρα καλύτερα πρόγραμμα αν το θες σώνει και καλά. Από ότι βλέπω ίδιο κόστος έχει και είναι πιο safe.

Επίσης +1000 στον Βαγγέλη για τα περι DPF.
Εννοείται οτι δεν υπάρχει Εγγύηση. Επίσης δεν υπάρχει και λόγος να τα αφαιρέσεις.

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Ιουν 2018, 21:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
εκτός που χάνεις την εγγύηση

Δεν χάνεται καμιά εγγύηση,πρώτον γιατί δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα και δεύτερον το αυτοκίνητο είναι δικό σου,όχι της εκάστοτε κάθετης.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Ιουν 2018, 22:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
Tzakos έγραψε:
εκτός που χάνεις την εγγύηση

Δεν χάνεται καμιά εγγύηση,πρώτον γιατί δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα και δεύτερον το αυτοκίνητο είναι δικό σου,όχι της εκάστοτε κάθετης.

:agree
Αλλά αν χρειαστεί τηλεφορτιση λόγο εργοστασιακής αναβάθμισης, τον ήπιες!!!!
πάει το πρόγραμμα και το ξαναπληρώνεις!!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιουν 2018, 17:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Ιουν 2018, 06:46
Δημοσιεύσεις: 57
thanx για τις απαντησεις.
βασικα, εγω δεν ηθελα να πειραξω τιποτα στο αμαξι.
να αφαιρεσω, εννοω.
ειδα που λεγατε για τα τσιπ και σκεφτηκα οτι αν ειναι τοσο απλο, και δεν εχει μετατροπες, και δεν καταπονει παραλληλα το αμαξι ουτε χαλαει κατι απο τα μηχανικα του μερη και την εγγυηση του, ε..
οσο κι αν κανει, ας το βαλουμε. αφου κερδιζεις εστω και 10-15 ιππους, αξιζει.
και φυσικα δεν θελω να βγαλω φιλτρα κτλ.
εψαχνα απλα εναν ασφαλη απ ολες τις αποψεις τροπο να παρω λιγους ιππους.
αφου δεν υπαρχει θα το ξανασκεφτω οταν η εγγυηση τελειωσει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιουν 2018, 20:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Και εγώ απαντώντας σου στο αρχικό ποστ αυτό υποστήριξα. Ότι δεν αξίζει να πειράξεις κάτι σε καινούριο αμάξι. Από το λίγο ψάξιμο που είχα κάνει είχα βρει αυτό το RaceChip που λέμε που όντως δεν πειράζεις κάτι, απλά το τοποθετείς και δουλεύει και όποτε θες το βγάζεις και είναι σαν να μην υπήρξε ποτέ και με ενθάρρυνε και μένα. Τώρα κατά πόσο κάνει δουλειά και αξίζει δε ξέρω και δε μπορώ να πω αν δε το δοκιμάσω ο ίδιος. Άλλος λέει δουλεύει άλλος ότι δεν κάνει τίποτα. Όπως είχα γράψει και παραπάνω από την έρευνα που είχα κάνει φαινόταν το μοναδικό σοβαρό προϊόν plug-n-play που κάνει δουλειά γιατί όντως αυτά τα φτηνιάρικα του eBay από 8€ έως και 120€ που πουλάνε διάφοροι δεν κάνουν τίποτα άλλο εκτός από το να αναβοσβήνουν 2-3 πράσινα-κόκκινα λαμπάκια.
Τα 100 αλογάκια που έχει το C3 είναι υπέρ-αρκετά για τη δουλειά που το θέλω. Αν ήθελα να κάνω κόντρες και να οδηγώ με 200+ με τα ίδια λεφτά θα έπαιρνα κανένα μεταχειρισμένο S2000 ή EVO να πουλάω μούρη αλλά δεν είναι του στυλ μου.
Αν κάποια στιγμή αποφασίσω να πάρω το ρίσκο μπορεί να πάω στο Μακρή να του πω να μου το δώσει δοκιμαστικά και θα σας πω τις εντυπώσεις μου αν όντως κάνει κάτι στον BlueHDi.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: RaceChip σε C3 BlueHDI κινητήρες 2017-18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιουν 2018, 20:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
Όλοι οι σοβαροί προγραμματιστές που ρώτησα, μου είπαν οτι μετά τον προγραμματισμό δίνουν το εργοστασιακό αρχείο της χαρτογράφισης και αν προκύψει οτιδήποτε στο ξαναπερνάνε.

Οπότε αν πας για τα φουλ άλογα και όχι για τα ενδιάμεσα στάδια, το κόστος είναι ίδιο με το πρόγραμμα.

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 21 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΝΕΟ CITROEN C3 AIRCROSS ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ 2017
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: diofter
Απαντήσεις: 68
c4 bluehdi 1600
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: ddouloudis
Απαντήσεις: 175
Κινητηρες DIESEL αξιοπιστια.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Κινητήρες THP.
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Tzakos
Απαντήσεις: 4
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια