Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 16:55 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιούλ 2018, 13:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 18 Ιαν 2018, 11:55
Δημοσιεύσεις: 12
Καλησπέρα,

Έχω αγοράσει το Citroen C3 μοντέλο του 2017. Μετά από ένα εξάμηνο μου άναψε λαμπάκι μηχανής. Το πρόβλημα ήταν η αντλία προσθέτου η οποία ήθελε αντικατάσταση. Μετά από έναν αγώνα δρόμου για να έρθει το ανταλλακτικό από την Γαλλία καθώς και επιπλέον ταλαιπωρίας, καθώς το ειδικό εργαλείο για την αντικατάσταση της αντλίας είναι σχεδόν μοναδικό στα συνεργεία της αντιπροσωπίας και με σειρά προτεραιότητας, έστειλα το αυτοκίνητο στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο στην ΛΑΜΙΑ όπου και μου αντικατέστησαν την αντλία.

Το αμάξι δούλεψε κανονικά για ακόμα ένα εξάμηνο. Η βλάβη επανήλθε. Ο έλεγχος από το εξουσιοδοτημένο συνεργείο έδειξε ότι η αντλία προσθέτου δεν έχει πρόβλημα και μου έσβησαν την βλάβη. Κάθε φορά που έβαζα πετρέλαιο η βλάβη επανερχόταν. Ξανά πήγαινα στην αντιπροσωπεία και μου την έσβηναν. Μετά απο καμία 10ριά φορές (2 φορές την εβδομάδα) αφού μίλησαν με τα κεντρικά της Γαλλίας τους ενημέρωσαν ότι πρέπει να αντικατασταθεί το σωληνάκι που πάει από το ντεπόζιτο στην αντλία προσθέτου. Αν το πρόβλημα δεν επιλυθεί το επόμενο βήμα είναι η αντικατάσταση όλου του ντεπόζιτου όπως με ενημέρωσαν. Για να αλλαχθεί αυτό το σωληνάκι απαιτείται να κατέβει όλο το ντεπόζιτο.

Για ένα καινούργιο αυτοκίνητο θεωρώ ότι η ζημιά είναι τραγική και ακόμη και τώρα δεν ξέρουμε κατά πόσο θα επιλυθεί το πρόβλημα.

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα? Μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι?

Ευχαριστώ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιούλ 2018, 13:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Δεν θα έλεγα οτι είναι τραγική ζημιά εφόσον δουλεύει κανονικά (απο οτι κατάλαβα) και απλά ανάβει απο λάθος το λαμπάκι. Τραγικό είναι αυτό με το ειδικό εργαλείο που είναι μοναδικό.
Δυστυχώς ακόμα και σε καινούργια αυτοκίνητα υπάρχουν αστοχίες υλικών.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιούλ 2018, 13:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 18 Ιαν 2018, 11:55
Δημοσιεύσεις: 12
Δεν θεωρεις τραγικο δηλαδη το γεγονος οτι σε καινουριο αυτοκινητο θα πρεπει να κατεβει ντεπόζιτο?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιούλ 2018, 13:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2016, 12:37
Δημοσιεύσεις: 235
Αρχικά, απο την στιγμή που η βλάβη δεν θέτει θέμα σωματικής ακεραιότητας δεν την θεωρώ τραγική.
Καταλαβαίνω όμως απόλυτα την ψυχολογία σου, που τρέχεις για καινούριο αμάξι στην αντιπροσωπεία κάθε τρείς και λίγο.
Τώρα τι γίνεται, το θέμα που έχει προκύψει είναι βλάβη στο δοχείο adblue. Η citroen τα προμηθευεται απο εξωτερικό συνεργάτη και προφανώς κάτι δεν φτιάχτηκε καλά. Προσπαθώντας να γλιτώσουν το κόστος της αλλαγής ολόκληρου του δοχείου κάνουν κάποιες άλλες ενέργειες που πιθανόν λύνουν το πρόβλημα.
Αν η βλάβη σου εμφανιζόταν κανα χρόνο πριν θα αντικαταστούσαν το δοχείο χωρίς να ψάξουν τίποτα άλλο.
Εμένα αυτή η βλάβη (ίδια ακριβώς, βλάβη στην αντλία προσθέτου) παρουσιάστηκε περίπου το Πάσχα με μικρότερη ταλαιπωρία απο την δική σου αλλά με χρόνους αναμονής στην παραλαβή ανταλλακτικών απο Γαλλία. Τότε η οδηγία ήταν αναβάθμιση του λογισμικού του εγκεφάλου του δοχείου. Δεν λειτούργησε, οπότε προχώρησαν στην αντικατάσταση ολόκληρου του δοχείου γιατί η αντία δεν μπορούσε να αλλαχτεί μόνη της, είναι ενσωματωμένη.
Πιθανό να έχουμε και διαφορετικά δοχεία, εγώ έχω c4 6/2016.
Να σε ενημερώσω ότι όλο αυτό το τρέξιμο κράτησε 1,5-2 μήνες σε μένα.
Εννοείται δεν πληρώνεις τίποτα μιας και είσαι στην εγγύηση.
Έχω να προτείνω υπομονή διότι θα λυθεί, είναι κάτι αντιμετωπίσιμο.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε salvatore για την δημοσίευση του/της: dimitrissal123
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιούλ 2018, 13:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2016, 12:37
Δημοσιεύσεις: 235
dimitrissal123 έγραψε:
Δεν θεωρεις τραγικο δηλαδη το γεγονος οτι σε καινουριο αυτοκινητο θα πρεπει να κατεβει ντεπόζιτο?

Το ντεπόζιτο κατεβαίνει σε 1 λεπτό χωρίς να πειράξουν τίποτα άλλο. Κρατιέται απο κάποιες βίδες και φαίνεται απο κάτω αν σκύψεις.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιούλ 2018, 13:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 18 Ιαν 2018, 11:55
Δημοσιεύσεις: 12
Επισης έχει παρατηρηθει οταν ανοιγει η ταπα του πετρελαιου στιγμηαια να βγαινει αερας. Γεγονος που σημαινει οτι για καποιο λογο δεν γινετε καλη εξαερωση στο ντεποζιτο. Τι να πω θα δειξει,.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιούλ 2018, 14:47 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Το καλοκαιρι κ με λιγο καυσιμο στο τεποζιτο ειναι φυσιολογικο. Απο euro 5 πετρελαιο μεχρι κ βενζινη.

Οσο για το θεμα με το δοχειο προσθετου, ειναι γνωστο στις πρωτες παρτιδες c3 κ c4 euro6. Καλυπτεσαι πληρως απο εγγυηση μεχρι να λυθει πληρως το θεμα αλλωστε. Τραγικο δεν ειναι, σπαστικο μπορει.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Ιούλ 2018, 21:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
dimitrissal123 έγραψε:
Δεν θεωρεις τραγικο δηλαδη το γεγονος οτι σε καινουριο αυτοκινητο θα πρεπει να κατεβει ντεπόζιτο?


Οχι φίλε, καθόλου τραγικό. Τεπόζιτο θα σου κατεβάσουν δεν θα λύσουν τον κινητήρα. Ήμαρτον...
Ατυχία και ταλαιπωρία ναι. Αλλά μέχρι εκεί.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Ιούλ 2018, 22:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Είναι πολύ εκνευριστικό σίγουρα καινούργιο αυτοκίνητο να σε ταλαιπωρεί αλλά δεν είναι κάτι του θανατά....σκέψου να είχες κανένα tsi και να έβλεπες τις μπιέλες να κάνουν βόλτα στην στρατόσφαιρα,τότε θα ήταν τραγικό. Ενημερωτικά,και σε εμένα το άλλαξαν όλο το συγκρότημα του δοχείου πρόσθετου χωρίς να έχει παρουσιάσει πρόβλημα αλλά προληπτικά. Σε Πεζώ 208 όμως και στα πλαίσια καμπάνιας ανάκλησης.

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 13 Ιούλ 2018, 08:48 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Παιδιά ότι και να λέμε έχουν κάνει χοντράδα με αυτό το θέμα. Δυστυχώς είναι γενικευμένο στα Euro6 όπως βλέπουμε. Εδώ μέσα έχουμε δει αρκετές περιπτώσεις αυτού του προβλήματος. Και όπως κάνουν όλοι, έτσι και η PSA το αφήνει μέχρι να χτυπήσει την πόρτα το πρόβλημα. Είναι αυτό το Fail-Safe. Τη στιγμή που δε κινδυνεύει η ασφάλεια σου, δε ενδιαφέρονται για το αν θα ταλαιπωρηθείς.

Επίσης, να πούμε την αλήθεια ότι ξενερώνεις να το πάθεις αυτό σε καινούριο αμάξι, οπότε τραγικό, σπαστικό, δεν έχει σημασία πώς θα το πεις. Γιατί με κάτι τέτοια σου βγαίνει το όνομα. Και κακά τα ψέματα και η VW με τους TSI τα ίδια έκανε.

Τουλάχιστον φαίνεται να προσπαθούν να το αντιμετωπίσουν το θέμα, αν και θα έπρεπε να γίνει μια μαζική ανάκληση. Μακάρι να το λύσουν σύντομα

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 13 Ιούλ 2018, 10:42 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Ενα σωληνακι με ταπα κ ενα σακουλακι ειναι Σταυρε μου. Αλκαζει με δικη τους επιβαρυνση.
Δε μπορω να το συγκρινω με σοβαρα θεματα αξιοπιστιας κ αστοχιας αλλαζοντας μοτερ εντος εγγυησης.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 13 Ιούλ 2018, 11:11 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Πράκτορας έγραψε:
Ενα σωληνακι με ταπα κ ενα σακουλακι ειναι Σταυρε μου. Αλκαζει με δικη τους επιβαρυνση.
Δε μπορω να το συγκρινω με σοβαρα θεματα αξιοπιστιας κ αστοχιας αλλαζοντας μοτερ εντος εγγυησης.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δημήτρη εγώ συμφωνώ σε αυτό που λες. Ωστόσο διαβάζοντας και σε ξένα φόρα, το θέμα είναι εντελώς γενικευμένο. Θα μου πεις η psa κάνει αυτό που πρέπει, εντάσσοντας το στην εγγύηση. Όμως αν σου έρθει μετά την εγγύηση; Κλαις γιατί αυτό το "αθώο" σετακι θέλει γύρω στις 1500£! Και κάποιοι σε C4 Picasso (που είναι και το πλέον διαδεδομένο μοντέλο στην Αγγλία) έπαθαν την ζημιά στις 150.000-200.000 χλμ. Θα μου πεις, είναι μια βλάβη που μπορείς να πάθεις, συνεχίζει να μην είναι κάτι σοβαρό, όπως προείπες (σαφώς δε μπλέκεις όπως με το να κατεβάζεις κιβώτια ή κινητήρες ολόκληρους), αλλά είναι ένα προβλήμα, όπως μπορεί να τα φτύσει το dpf ή η τουρμπίνα για διάφορους λόγους.

Και για να πούμε και μια πικρή αλήθεια. Πάντα τα αρχικά μοντέλα υποφέρουν από παιδικές ασθένειες. Όπως και η C4 B7 με την ασφαλειοθηκη ή και αλλά θέματα που άλλοτε διόρθωσαν ή έβγαλαν κάποια ανάκληση, αν πήγαινες συνεργείο κλπ (δηλαδή δεν σε έπαιρναν τηλέφωνο να πας εσπευσμένα). Αυτό γίνεται γιατί δεν υπάρχει θέμα ασφάλειας και είναι πάγια τακτική όλων των εργοστασίων, όχι μόνο της αυτοκινητοβιομηχανίας, αλλά και της αεροναυπηγικής κλπ. "Θα το φτιάξω όταν μπορέσω, εφόσον δεν είναι αναγκαίο και δεν συντρέχει θέμα ασφάλειας ή δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα ακόμη". Αν ήταν θέμα ασφάλειας θα ήταν υποχρεωμένη να κάνει άμεση ανάκληση. Άρα αυτό το λύσαμε.

Το θέμα τώρα σίγουρα αφορά τον προμηθευτή, τον οποίο ήδη μπορεί να έχει αναγκάσει σε βελτίωση του προϊόντος. Το πολύ σημαντικό ωστόσο είναι πως και η Citroën ήδη γνωρίζει και έχει την τιμή να το παραδέχεται και δε σε τρέχουν (ένας φίλος με Polo gti 1.4 tsi, σε 8.000χλμ είχε απώλεια συμπίεσης -το γνωστό θέμα με το ράγισμα- και με το ζόρι του το πέρασαν εγγυηση πληρώνοντας ο ίδιος εργατικά 800€!!!). Έχει λοιπόν θεωρώ εξαιρετικό after sales. Εγώ τουλάχιστον δύο φορές που είχε χρειαστεί (μάλιστα χωρίς τελικά να συντρέχει λόγος εμπλοκής της εγγύησης) ήταν άμεση η ανταπόκριση του συνεργείου.

Δυστυχώς όμως αυτές οι αναθεματισμενες νόρμες euro 5-6 κλπ έχουν δυσκολέψει την αξιοπιστία των κινητήρων, βλέπε dpf, τώρα αυτό κλπ. Αναγκαία κακά για κάποιον που θέλει ντίζελ.

Μια ερώτηση πάνω στο θέμα. Σε κάποιους δε το έχει παρουσιάσει εδώ το θέμα, αν δε κάνω λάθος (bakevang, Johnny's). Μήπως έχουν κάποια τακτική η οποία δεν φέρνει το πρόβλημα στην επιφάνεια; Πχ να παίζει ρόλο το ντεπόζιτο να είναι πάνω από τη μέση συνέχεια κλπ. Μπορεί να λέω και βλακεία, αλλά λέω μήπως...

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Lohias^ για την δημοσίευση του/της: dimitrissal123
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 13 Ιούλ 2018, 12:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Lohias^ έγραψε:
Μια ερώτηση πάνω στο θέμα. Σε κάποιους δε το έχει παρουσιάσει εδώ το θέμα, αν δε κάνω λάθος (bakevang, Johnny's). Μήπως έχουν κάποια τακτική η οποία δεν φέρνει το πρόβλημα στην επιφάνεια; Πχ να παίζει ρόλο το ντεπόζιτο να είναι πάνω από τη μέση συνέχεια κλπ. Μπορεί να λέω και βλακεία, αλλά λέω μήπως...


Φτύστα μη τα ματιάσεις! :laugh

Τα δικά μας αυτοκίνητα, φοράνε τον καινούριο κωδικό ανταλλακτικού, γι'αυτό και δεν έχει βγάλει θέμα.

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους τι κάνουν. Εγώ, κάθε 20Κ που αλλάζω λάδια βάζω 10 λίτρα AdBlue και κάθε 10Κ, μεταξύ του σέρβις, ρίχνω 5 λίτρα AdBlue. Δεν μου έχει ανάψει ποτέ ένδειξη, και ελπίζω να μην μου ανάψει ποτέ!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 13 Ιούλ 2018, 14:46 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
bakevang έγραψε:
Lohias^ έγραψε:
Μια ερώτηση πάνω στο θέμα. Σε κάποιους δε το έχει παρουσιάσει εδώ το θέμα, αν δε κάνω λάθος (bakevang, Johnny's). Μήπως έχουν κάποια τακτική η οποία δεν φέρνει το πρόβλημα στην επιφάνεια; Πχ να παίζει ρόλο το ντεπόζιτο να είναι πάνω από τη μέση συνέχεια κλπ. Μπορεί να λέω και βλακεία, αλλά λέω μήπως...


Φτύστα μη τα ματιάσεις! :laugh

Τα δικά μας αυτοκίνητα, φοράνε τον καινούριο κωδικό ανταλλακτικού, γι'αυτό και δεν έχει βγάλει θέμα.

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους τι κάνουν. Εγώ, κάθε 20Κ που αλλάζω λάδια βάζω 10 λίτρα AdBlue και κάθε 10Κ, μεταξύ του σέρβις, ρίχνω 5 λίτρα AdBlue. Δεν μου έχει ανάψει ποτέ ένδειξη, και ελπίζω να μην μου ανάψει ποτέ!
Αυτό λέω ρε Βαγγελακη. Μήπως το γεγονός ότι εσύ την κρατάς γεμάτη την δεξαμενή, δεν εμφανίζει το πρόβλημα; Μήπως το πρόβλημα έχει να κάνει με συνδυασμό χαμηλής στάθμης adblue?

ΥΓ1: πώς είναι δυνατόν η προγενέστερη C4 να φοράει νεότερο ανταλλακτικό από το μεταγενέστερο C3? Θα μας τρελάνουν τελείως οι Γάλλοι;

ΥΓ2: Επειδή το έχω λίγο το θέμα, με το "μελέτημα" λέω, έχε το νου σου :laugh

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία Προσθέτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 13 Ιούλ 2018, 15:05 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Το νου σας τσακάλια!!!
Αχαχαχαχα.....

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 25 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Πρόβλημα στην αντλία βενζίνης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: nicolas13
Απαντήσεις: 0
Πρόβλημα με αντλία βενζίνης στο ZX
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 17
Πρόβλημα σε εξάτμιση? Ή αντλία νερού
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Johnny kam
Απαντήσεις: 6
Νέα αντλία ουρίας
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Κωστας Παπ.
Απαντήσεις: 2
Αντλία βενζίνης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ