Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 14:56 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Ιουν 2018, 20:24 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα στην ομάδα!!!!
Έχω το C3 disel mod 2013 1400cc εχει 100.000 χλμ και παρουσίασε βλάβη σύμφωνα με την ένδειξη του διαγνωστικού στο φίλτρο μικροσωματίδίων. Απο την αντιπροσωπεία είπαν αφού το άνοιξαν ότι αποκολλήθηκε το μωνοτικό σαν υαλοβάμβακας και πήγε φρακαρε στο φίλτρο μικροσωματίδίων. Ευτυχώς που δεν έσπασε το κεραμικό μέρος . Η λύση ..... Γύρω στα 2000 ευρώ για αλλαγή ολου του συστηματος εξάτμισης και επειδή το αυτοκίνητο έχει κάνει όλα τα σέρβις στη αντιπροσωπεία και δεν συμπληρώθηκε ο απαιτούμενος χρόνος των 180.000 χλμ που προβλέπονται για αλλαγή του φίλτρου μικροσωματίδίων ο υπεύθυνος θα στείλει έγγραφο στη εταιρεία και στο εργοστάσιο για τυχόν αντικατάσταση δωρεάν του ανταλλακτικού. Η επόμενη λύση εάν δεν δεχθεί η εταιρεία να επισκευασθεί από την αντιπροσωπεία το φίλτρο τοποθετώντας εναν δακτύλιο συγκράτησης του μωνοτικου και αντικατασταση του φίλτρου μικροσωματίδίων κόστους 400 ευρώ. Αφού το έψαξα έμαθα ότι έχουν πάθει και άλλα όμοια C3 παρόμοια προβλήματα με την διαπίστωση ότι έχουν αστοχία υλικού στο συγκεκριμένο θέμα . ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Ιουν 2018, 22:51 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Stefos10 έγραψε:
Καλησπέρα στην ομάδα!!!!
Έχω το C3 disel mod 2013 1400cc εχει 100.000 χλμ και παρουσίασε βλάβη σύμφωνα με την ένδειξη του διαγνωστικού στο φίλτρο μικροσωματίδίων. Απο την αντιπροσωπεία είπαν αφού το άνοιξαν ότι αποκολλήθηκε το μωνοτικό σαν υαλοβάμβακας και πήγε φρακαρε στο φίλτρο μικροσωματίδίων. Ευτυχώς που δεν έσπασε το κεραμικό μέρος . Η λύση ..... Γύρω στα 2000 ευρώ για αλλαγή ολου του συστηματος εξάτμισης και επειδή το αυτοκίνητο έχει κάνει όλα τα σέρβις στη αντιπροσωπεία και δεν συμπληρώθηκε ο απαιτούμενος χρόνος των 180.000 χλμ που προβλέπονται για αλλαγή του φίλτρου μικροσωματίδίων ο υπεύθυνος θα στείλει έγγραφο στη εταιρεία και στο εργοστάσιο για τυχόν αντικατάσταση δωρεάν του ανταλλακτικού. Η επόμενη λύση εάν δεν δεχθεί η εταιρεία να επισκευασθεί από την αντιπροσωπεία το φίλτρο τοποθετώντας εναν δακτύλιο συγκράτησης του μωνοτικου και αντικατασταση του φίλτρου μικροσωματίδίων κόστους 400 ευρώ. Αφού το έψαξα έμαθα ότι έχουν πάθει και άλλα όμοια C3 παρόμοια προβλήματα με την διαπίστωση ότι έχουν αστοχία υλικού στο συγκεκριμένο θέμα . ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ?
Χωλαινουν τα C3 1.4 με το dpf. Άκουσα μια ακόμη περίπτωση με φραγμένο φίλτρο μόλις στις 100.000χλμ. Εσένα βέβαια μάλλον δεν είναι φραγμένο, αλλά κάτι άλλο συμβαίνει.

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Lohias^ για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Ιουν 2018, 13:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Απρ 2013, 14:12
Δημοσιεύσεις: 101
Stefos10 έγραψε:
Καλησπέρα στην ομάδα!!!!
Έχω το C3 disel mod 2013 1400cc εχει 100.000 χλμ και παρουσίασε βλάβη σύμφωνα με την ένδειξη του διαγνωστικού στο φίλτρο μικροσωματίδίων. Απο την αντιπροσωπεία είπαν αφού το άνοιξαν ότι αποκολλήθηκε το μωνοτικό σαν υαλοβάμβακας και πήγε φρακαρε στο φίλτρο μικροσωματίδίων. Ευτυχώς που δεν έσπασε το κεραμικό μέρος . Η λύση ..... Γύρω στα 2000 ευρώ για αλλαγή ολου του συστηματος εξάτμισης και επειδή το αυτοκίνητο έχει κάνει όλα τα σέρβις στη αντιπροσωπεία και δεν συμπληρώθηκε ο απαιτούμενος χρόνος των 180.000 χλμ που προβλέπονται για αλλαγή του φίλτρου μικροσωματίδίων ο υπεύθυνος θα στείλει έγγραφο στη εταιρεία και στο εργοστάσιο για τυχόν αντικατάσταση δωρεάν του ανταλλακτικού. Η επόμενη λύση εάν δεν δεχθεί η εταιρεία να επισκευασθεί από την αντιπροσωπεία το φίλτρο τοποθετώντας εναν δακτύλιο συγκράτησης του μωνοτικου και αντικατασταση του φίλτρου μικροσωματίδίων κόστους 400 ευρώ. Αφού το έψαξα έμαθα ότι έχουν πάθει και άλλα όμοια C3 παρόμοια προβλήματα με την διαπίστωση ότι έχουν αστοχία υλικού στο συγκεκριμένο θέμα . ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ?



Αν μπορεί να περαστεί σαν αστοχία υλικού εννοειται ότι το τρέχεις. Αν όχι εγω προτείνω αλλαγή φίλτρου. Η αν μπορεί να επισκευαστεί αυτό?? Με επιφύλαξη πάντα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Ιουν 2018, 23:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 16 Σεπ 2012, 12:27
Δημοσιεύσεις: 1053
Αν δεν στο αντικαταστήσουν τότε εξοπλίζεσαι με υπομονή και γκουγλάρεις ...

1731YQ dpf c3 diesel

Χμμμ ... πέρασα τα 100000 προχθές ....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Ιουν 2018, 20:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Αν είναι γνωστό πρόβλημα πάντως εκτός του οτι θα έπρεπε να βγάλουν οδηγία, θα πρέπει να στο αντικαταστήσουν.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Ιουν 2018, 09:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
nbackal έγραψε:
Αν δεν στο αντικαταστήσουν τότε εξοπλίζεσαι με υπομονή και γκουγλάρεις ...

1731YQ dpf c3 diesel

Χμμμ ... πέρασα τα 100000 προχθές ....
Να παίρνεις και λίγο το άλλο για να ξεκουραζεις το ασπρουλι. Είναι λίγο αργό το άλλο αλλά τι να καμεις. Υπομονή.....

Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru !!!

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 05 Ιαν 2019, 23:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 03 Ιαν 2019, 16:44
Δημοσιεύσεις: 5
Σε C3 Diesel 1.4 HDI 70ps στα 170.000 χλμ έβγαλε στις γιορτές προειδοποίηση για το φίλτρο σωματιδίων και στη συνέχεια πρόβλημα στο ίδιο σημείο. Το πήγαμε με το νέο έτος και μας είπαν αλλαγή του φίλτρου σωματιδίων 500 ευρώ. Στη συνέχεια κατά την εξαγωγή βρέθηκε και ο καταλύτης κομμένος. Πριν τρεις μήνες είχε περάσει κτέο και γενικό service. Ο καταλύτης έχει 1300 original (εξωφρενική τιμή). Το ψάχνω λίγο και βρίσκω ότι το φίλτρο μπορεί να καθαριστεί με 230 Ευρώ. Επίσης ο Καταλύτης μπορεί να αλλαχτεί με 280 ευρώ. Δίνω εντολή πάνε στο συνεργείο παίρνουν τα προβληματικά κομμάτια και τα επιστρέφουν καινούργια την ίδια μέρα. Το συνεργείο μου χρέωσε 110 ευρώ για την εργασία και 120 ευρώ αλλαγή και του δοχείου πρόσθετου υγρού Eolys. Τελικά όλα στα 750 ευρώ από 2000 με αξία αυτοκινήτου 6000 ευρώ μοντ. 2012. :guns
Μου φαίνεται ότι τις καλές τιμές αρχικά των καινούργιων αυτοκινήτων θα τις πληρώσουμε αργότερα στα ανταλλακτικά.
Έχετε και άλλοι παρόμοιες εμπειρίες ή πρόβλημα στο ίδιο σημείο;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Ιαν 2019, 06:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Γιατί παραπονιέσαι; Πριν αγοράσεις ντίζελ δεν είχες ρωτήσει για τα πιθανά προβλήματα; Την αντικατάσταση ή την επισκευή του φίλτρου τώρα την έμαθες που έτυχε σε εσένα;
Btw μια χαρά είναι η τιμή που σου είπαν. Θα μπορούσε να είναι και χειρότερα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Ιαν 2019, 09:03 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Πολυ φυσιολογικες φθορες, σε βενζινες καπου τοσο αλλαζεται ο καταλυτης αλλωστε. Καλες τελικες τιμες.

Μετρα για τα 170.000χλμ ποσα κερδισες σε καυσιμα κ τελη κυκλοφοριας, κανε σουμα αφαιρωντας τα οσα πληρωσες τωρα κ πες μας το νουμερο.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Ιαν 2019, 09:53 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Σίγουρα ειναι μια σοβαρή βλάβη η οποία ομως αν γνωριζεις τι παιρνεις απο την αρχη, την περιμενεις μετα απο καποιες εκατονταδες χιλιομετρα.
Ο pank αναφερει ενα εναλλακτικο σεναριο που αν ισχυει ειναι μια καλη λυση...
Τωρα βεβαια απο εδω και περα σε μοντελα diesel θα ακουμε πολλα τετοια και πολυ γκρινια για την Citroen...
Δυστυχως αυτη η τεχνολογια ειναι ακριβη, οταν ερθει η στιγμη των σοβαρών αναλλώσιμων. Οπως και κάθε συνθετη τεχνολογια.
Οπως τα υβριδικα που μετα απο καποιες εκατονταδες χιλιομετρα θελουν αλλαγη οι συσσωρευτες τους. Φιλος μου ανεφερε οτι γνωστος του ευπορος επιχειρηματιας, εχει μια Mercedes S400 Hybrid που μεσα στην πενταετια του εκαψε τις μπαταριες. Κοστος 4000 ευρω...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Ιαν 2019, 13:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 03 Ιαν 2019, 16:44
Δημοσιεύσεις: 5
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Πράγματι από ντιζελ δεν ξέρω τίποτα. Το πήραμε μεταχειρισμένο και το μόνο που προσέχουμε είναι το που βάζω καύσιμο.
Το κόστος του καταλύτη μου φαίνεται εξωφρενικό. Όλα τα diesel έχουν πολύ ακριβό καταλύτη;
Στη βενζίνη δεν νομίζω να ισχύουν τέτοιες τιμές. Το αυτοκίνητο είναι της συζύγου, στο δικό μου εκτός από ψαλίδια, ρουλεμάν τροχών κλπ έχω 280.000 χλμ και δεν έχω πειράξει ακόμα τίποτα σχετικό με μοτέρ, εξάτμιση και έχω βάλει και πριν 100.000 χλμ υγραέριο.
Στο c3 επίσης έχουμε αλλάξει δύο φορές (διάστημα 1,5 χρόνια) Ηλεκτροβάνα Turbo (κωδ. C9810400480) με κόστος 78€.
Ψάχνω επίσης και το σχεδιάγραμμα μηχανής αλλά δεν το έχω καταφέρει.
Το μοτέρ είναι HDI 70 8HZC και στο βιβλίο σελίδα 172 κεφ.12 Τεχνικά χαρακτηριστικά αναφέρει ότι δεν έχει φίλτρο σωματιδίων (FAP). Αυτό είναι άλλο φίλτρο από το DPF;
Κάτι δεν μου κολλάει σε όλα αυτά λοιπόν, για αυτό το ψάχνω. Το συνεργείο μου είπε ότι ο καταλύτης πιθανά χάλασε από το μπλοκαρισμένο φίλτρο σωματιδίων. Ένδειξη το αυτοκίνητο έβγαλε 50-60 χλμ πριν το τελικό error το οποίο έβγαινε μόνο αν πάταγες βαθιά το γκάζι. Αν το δούλευα πολύ χαλαρά δεν έβγαινε κάποια ένδειξη, ούτε προειδοποίηση.
Μήπως λοιπόν δεν είναι φυσιολογική φθορά και συμβαίνει κάτι άλλο;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Ιαν 2019, 18:39 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Το μονο που πιθανα συμβαινει ειναι να εχει γυρισμενα χλμ. Αλλα κ να μην εχει η ζωη ενος καταλυτη ειναι 150-200Κ. Αν δεν εχει βγει off σε αυτα τα χλμ λογικα υπολειτουργει.



Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Ιαν 2019, 16:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Αν το πήρες απο έμπορο θα έχει σίγουρα γυρισμένα χιλιόμετρα. Αν είναι και απο το εξωτερικό μπορεί να έχει και τα διπλά άνετα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Ιαν 2019, 22:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 03 Ιαν 2019, 16:44
Δημοσιεύσεις: 5
Το αυτοκίνητο είναι από ιδιώτη και δεν έχει γυρισμένα χιλιόμετρα. Το θέμα δεν είναι αυτό. Το πρόβλημά μου είναι ότι έγινε απροειδοποίητα και μετά από προγραμματισμένο service σε εξουσιοδοτημένο συνεργειο κάθε 20.000χλμ και κτέο.
Μετά τη προειδοποίηση έκανα 2 βόλτες χαλαρά στην εθνική για 20 λεπτά (όπως προτείνεται ο αυτοκαθαρισμός στα opel corsa) αλλά παρόλα αυτά στη συνέχεια βγήκε το error. Δυστυχώς ήταν Χριστούγεννα οπότε δεν υπήρχε δυνατότητα να το πάω άμεσα σε συνεργείο. Άλλωστε δεν εμφάνιζε κάτι άλλο το μοτερ στη πράξη (ρετάρισμα, λαμπάκι μοτερ κλπ)
Έχω την αίσθηση ότι δεν κάνουν σωστή δουλειά στα συνεργεία (διαγνωστικό έλεγχο κλπ) ίσως και λόγω φόρτου εργασίας ή κάποια άλλη αιτία που πάλι να μου δημιουργήσει πρόβλημα στο μέλλον. Γι αυτό το ψάχνω.
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Αν θέλετε πληροφορίες για την εταιρεία με τους καταλύτες και τον καθαρισμό στείλτε pm να σας ενημερώσω. Από φίλο έχω ακούσει το καλύτερα και για τον καθαρισμό ή οποιαδήποτε άλλη αλλαγή ανταλλακτικού δίνουν γραπτή εγγύηση για 2 χρόνια ή 80.000χλμ. :agree


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα εξάτμισης καυσαερίων c3 diesel mod 2013
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Ιαν 2019, 23:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 16 Σεπ 2012, 12:27
Δημοσιεύσεις: 1053
Καλησπέρα, άκουσα σε συνεργείο που είχε ραγίσει το DPF σε c3 1.4 οτι του έδωσε η αντιπροσωπεία νέο (δεν ξέρω εαν ήταν ανακατασκευασμένο) με 400 €.

Εμένα μου δείχνει ποσοστό φράξης 67% στα 110000 χλμ. Θεωρώ οτι στα 170Κ θα έχει θέμα έτσι όπως πάει.

Όταν θα έρθει η ώρα του μάλλον θα πάει για καθαρισμό στα σέξυ πλυστικά για φίλτρο και καταλύτη.

Το θέμα όταν τα αγοράζεις είναι δεν θα σου αναφέρουν τα κατά του diesel ή του υβριδικού.

Το μεγάλο γέλιο είναι τα ηλεκτρικά αυτονομίες που δεν επιτυγχάνονται ποτέ με κλειστά A/C , φώτα και γενικώς ένα καλό πάτημα και -10% η αυτονομία.

Επειδή δεν γνωρίζουμε τι κατασκευής είναι το Original DPF , αντικαταστάτες με 300 - 400 € υπάρχουν αλλά δουλεύουν ;


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 35 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

C4 HDI 92 2013 + C4HDI 90 2010
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: mike44
Απαντήσεις: 53
Ds3 1.4-hdi 2013
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: ΧΡΗΣΤΟΣ 73
Απαντήσεις: 46
ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ C4 DIESEL
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 12
Κάτοχοι c3 diesel
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: dreamfighter
Απαντήσεις: 256
Γλώσσα συστήματος citroen C3 2012 diesel
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ