Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 23 Απρ 2024, 11:17 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: μεταχειρισμένο C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 22 Μάιος 2007, 18:46 
Άβαταρ μέλους
Γεια σας παιδία, ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα δεύτερο αυτοκίνητο και λέω γεια μεταχειρισμένο C3 1100.
Το θέλω και για την γυναίκα και για της χαμαλοδουλειές.
Δεν με ενδιαφέρουν τα γκάζια (έχω αρκετά στο πρώτο αυτοκίνητο ) αλλά η ασφάλεια και να είναι οικονομικό και όσο γίνετε με λιγότερα προβλήματα.
Γεια πείτε μου λοιπόν μια λογική τιμή για ένα C3 1100 με 30.000-40.000χλμ χωρίς ABS και επίσης το σημαντικότερο τα προβλήματα που βγάζουν τα C3 συνήθως

Ευχαριστώ προκαταβολικά


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 22 Μάιος 2007, 19:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
6-7000 βαριά 7500 :thumbup

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 22 Μάιος 2007, 20:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:31
Δημοσιεύσεις: 2112
Τοποθεσία: ειμαι απλα και γαμω τα ατομα
5000-6000. μην δωσεις παραπανω. το μονο προβλημα που θα εχεις θα ειναι τπτ ψιλοτριγμοι μονο στο εσωτερικο.

_________________
citroen c3 μαμα...ειχα

ανατροπη και πεναλτι στην γκομενα απεναντι :)

GET A FUCKING LIFE


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 22 Μάιος 2007, 20:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Πρόσεχε μην πέσεις σε κάποιο εταιρικό αυτοκίνητο μόνο...Είναι άστα να πάνε από χρήση....Το καλύτερο θα είναι να βρείς ένα αυτοκίνητο από ιδιώτη στα κυβικά αυτά μέσω αγγελίας ;)

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 22 Μάιος 2007, 22:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
χωρις abs ?

γιατι ετσι ?

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 22 Μάιος 2007, 23:05 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 10:04
Δημοσιεύσεις: 2781
Τοποθεσία: MAKRIA POLU MAKRIA
smpokos έγραψε:
5000-6000. μην δωσεις παραπανω. το μονο προβλημα που θα εχεις θα ειναι τπτ ψιλοτριγμοι μονο στο εσωτερικο.

Τι τριγμούς έχεις εσύ; Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει τίποτα στο δικό σου και το αμάξι φοράει και 17αρες και κούτσουρα αναρτήσεις

_________________
ΕικόναΕπιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Μάιος 2007, 00:38 
Άβαταρ μέλους
5000χιλιαδες ειναι καλα....οχι παραπανω...
το δικο μου το περνανε 6000χιλ. και ειναι 1.4elegance!!:rant :rant
εχει ομως 70.000κμ....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Μάιος 2007, 06:22 
Άβαταρ μέλους
KarlBarks έγραψε:
χωρις abs ?

γιατι ετσι ?

Δεν υπάρχει έκδοση χωρίς abs ?
Παιδία έχω κάτι στα υπόψη με 32.000χλμ.1100 2003 και πρώτη τιμή 5.500
από ιδιώτη αγρατζουνιστο.
Τι λέτε.
Τι προβλήματα βγάζουν ?
Ηλεκτρικά ? τρόμπες νερού ? βενζίνης ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Μάιος 2007, 10:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:31
Δημοσιεύσεις: 2112
Τοποθεσία: ειμαι απλα και γαμω τα ατομα
με αυτα που αναφερεις δεν θα εχεις απολυτος κανενα προβλημα. εχω φιλο ο οποιος εχει ξεσκισει το σε3 κυριολεκτικα και το παει μονιμος οσο μπορει να παει και κανει μονο τα σερβις του ανα 10000χλμ. καλη τιμη αλλα μπορεις να την ριξεις ακομα λιγο. οι βασικες εκδοσεις μεχρι και το 2004 εβγαιναν χωρις abs ;)

_________________
citroen c3 μαμα...ειχα

ανατροπη και πεναλτι στην γκομενα απεναντι :)

GET A FUCKING LIFE


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μεταχειρισμένο C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 29 Ιαν 2011, 15:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 24 Ιαν 2011, 19:52
Δημοσιεύσεις: 67
Τοποθεσία: Αθήνα
20vt έγραψε:
Γεια σας παιδία, ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα δεύτερο αυτοκίνητο και λέω γεια μεταχειρισμένο C3 1100.
Το θέλω και για την γυναίκα και για της χαμαλοδουλειές.
Δεν με ενδιαφέρουν τα γκάζια (έχω αρκετά στο πρώτο αυτοκίνητο ) αλλά η ασφάλεια και να είναι οικονομικό και όσο γίνετε με λιγότερα προβλήματα.
Γεια πείτε μου λοιπόν μια λογική τιμή για ένα C3 1100 με 30.000-40.000χλμ χωρίς ABS και επίσης το σημαντικότερο τα προβλήματα που βγάζουν τα C3 συνήθως

Ευχαριστώ προκαταβολικά



Δεν ξέρω αν βρήκες το μοντέλο ακόμα, αλλα εγώ πήρα πριν απο τρέις μήνες μεταχειρισμένο c3 1.1 μοντέλο 2006. Το μοντέλο που θες θα το βρείς απο 3 έως 5 χιλιάρικα Απο άποψη επιδόσεων δέν βάζει φωτιά στην άσφαλτο αλλα το έχει το γκαζάκι του, που σε κάνει να απορείς (έχω μόνο 61 ίππους;). Εκδοση χωρίς ABS νομίζω δέν υπάρχει, αλλα κατα την γνώμη μου είναι απαραίτητο για καλύτερη ασφάλεια ειδικά στο βρεγμένο οδόστρομα. Απο προβλήματα; Μηδέν. :no1 Στην δική μου περίπτωση όλα ειναι άψογα, το ίδιο και σε ενα c3 μοντέλου 2002 μιας θείας μου. Αλλα οταν φτάσει η στιγμή να αγοράσεις μεταχειρισμένο έλενξε τον κινητήρα δίνοντας προσωχή στο ήχο, πρέπει να είναι ομαλός και χωρίς αυξομιώσεις μπορείς βάλεις και το χέρι σου πάνω στον κινήτηρα ετσι θα νίωσεις άν ρολάρει ομάλα. Έλενξε τις ηλεκτρικές λειτουργίες αν είναι οκ αλλα και στο πατάκι του συνοδηγού δες αν υπάρχουν νερά λόγο διαρροής του ac ,ετσι έκανα κι εγώ και ελένξε στην οδήγηση πχ τα φρένα , το τιμόνι κα ...Δέν ξέρεις τί χρήση του έχει κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης. Τελος το αμάξι θεωρείται οικονομικό γιατί η κατανάλωση καυσίμου με κυρυλέ οδήγηση (βάση trip computer) στην πόλη είναι στα 8,2 l/100 klms και στον αυτοκινητόδρομο 5,3 με 6 l/100 klms

Για μεταχειρισμένα ψάξε στα site:

http://www.car.gr
http://www.mynextcar.gr


Τελευταία επεξεργασία από Kostas C3 και Κυρ 30 Ιαν 2011, 20:15, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μεταχειρισμένο C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 29 Ιαν 2011, 16:20 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
πωπω... που το ξεθαψες το θέμα???

τελευταια δημοσίευση: Τετ Μάιος 23, 2007 11:41 am αν δεν εχει βρει απο τοτε κάτι μαλλον δεν παει καλα!

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μεταχειρισμένο C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Οκτ 2011, 00:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 22 Οκτ 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 9
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ
Και το ξεθάψιμο καλό κάνει!!!
Σήμερα γράφτηκα στο forum και ψάχνω και γω για C3 1100 μεταχείρα!!!

Είδωμεν...

_________________
ΠΑΡΕ TURBO ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μεταχειρισμένο C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Ιουν 2014, 13:38 
Άβαταρ μέλους
Καλησπερα σε ολους
Ειμαι νεος στο forum και συγγνωμη εκ των προτερων για τις πολλες ερωτησεις που ακολουουν απλα το ψαχνω το θεμα εδω και καιρο και θελω τα φωτα σας....Καταρχην εχω ενα peugeot 106 900 κυβικα σε καλη κατασταση πολυ οικονομικο αλλα με ενα μεγαλο μειονεκτημα δεν εχει air-condition και τωρα το καλοκαιρι η κατασταση ειναι δραμα ,ηρθε πιστευω η ωρα να αλλαξει αυτο.Ψαχνω για μεταχειρισμενο πηγα σε διαφορες μαντρες αλλα βρηκα αμφιβολου ποιοτητας αυτοκινητα μου προτειναν ενα c3 1,4 vti 95 ιπποι του 2010 μοντελο με 22000 χιλιομετρα στα 7000 ευρω απο ιδιώτη αγνωστο σε εμενα.Απο τη πειρα σας πως το βλεπετε το deal?Αξιζει ?Σαν αυτοκινητο τι λέει?Τι καταναλωση έχει?Τι θέματα μπορει να εχω με το αυτοκινητο?Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη σαφως.Σε περιπτωση που το προχωρησω τι πρεπει να προσεξω στο αυτοκινητο η να ρωτησω?Απο θεμα ασφαλειας πως τα παει?Εχω διαβασει διαφορα για το c3 αλλα οχι για αυτο το μεντελο και γενικα δεν το εχω δει να πολυκυκλοφορει.Σημειωτεον τα χρηματα που διαθετω ειναι αυτα οποτε για παραπανω και καινουργιο δεν παιζει(ατιμη κριση)....Λοιπον τι λετε να κανω?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μεταχειρισμένο C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Ιουν 2014, 14:56 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Ρίξε μια ματιά στα τεστ του:

https://www.google.gr/?gws_rd=ssl#q=test+c3+1.4+vti



Στα αρνητικά του θα έλεγα πως έχει να κάνει με το μοτέρ που είναι λίγο δύσκολο στο να το συνδυάσεις με υγραεριοκίνηση (αν το επιθυμείς) όπως επίσης και στο γεγονός πως (μάλλον) όπως και το 16vti και thp, έχουν ένα θεματάκι με τα κατώτερης ποιότητας καύσιμα που οδηγεί σε αποχρονισμό του μοτέρ.


Κατά τα άλλα, ελέγχεις τα πάντα, όπως σε οποιοδήποτε μεταχειρισμένο: να είναι ατρακάριστο και άβαφο αν γίνεται, να έχει καλή κατάσταση σε μηχανικό και ηλεκτρικό επίπεδο όπως και φυσικά το βιβλίο σέρβις να είναι συμπληρωμένο και εννοείται, με όλα τα τακτικά σέρβις στην ώρα τους.
Τέλος, κοιτάς λάστιχα-φρένα-αμορτισέρ να έχουν ψωμί ακόμη κλπ ώστε να μη τα πληρώνεις στη πορεία.

Οι παραπάνω έλεγχοι θα πρέπει να γίνουν από εξειδικευμένο ηλεκτρολόγο Citroen και γατόνι μηχανικό.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μεταχειρισμένο C3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Ιουν 2014, 17:21 
Άβαταρ μέλους
Πράκτορας έγραψε:
Ρίξε μια ματιά στα τεστ του:

https://www.google.gr/?gws_rd=ssl#q=test+c3+1.4+vti



Στα αρνητικά του θα έλεγα πως έχει να κάνει με το μοτέρ που είναι λίγο δύσκολο στο να το συνδυάσεις με υγραεριοκίνηση (αν το επιθυμείς) όπως επίσης και στο γεγονός πως (μάλλον) όπως και το 16vti και thp, έχουν ένα θεματάκι με τα κατώτερης ποιότητας καύσιμα που οδηγεί σε αποχρονισμό του μοτέρ.


Κατά τα άλλα, ελέγχεις τα πάντα, όπως σε οποιοδήποτε μεταχειρισμένο: να είναι ατρακάριστο και άβαφο αν γίνεται, να έχει καλή κατάσταση σε μηχανικό και ηλεκτρικό επίπεδο όπως και φυσικά το βιβλίο σέρβις να είναι συμπληρωμένο και εννοείται, με όλα τα τακτικά σέρβις στην ώρα τους.
Τέλος, κοιτάς λάστιχα-φρένα-αμορτισέρ να έχουν ψωμί ακόμη κλπ ώστε να μη τα πληρώνεις στη πορεία.

Οι παραπάνω έλεγχοι θα πρέπει να γίνουν από εξειδικευμένο ηλεκτρολόγο Citroen και γατόνι μηχανικό.



ευχαριστω πολυ για τη γρηγορη ανταποκριση
διαβασα καποια πραγματα απο το link καπου λεει για καταναλωση 7,2 στα 100, παιζει να ισχυει ή θα ειναι κατα πολυ παραπανω?
η τιμη του αυτοκινητου πως σου φαινεται(τα 7000)?
σκεφτομουν μετα απο καιρο να του βαλω αεριο αλλα με αυτα που λες με αποθαρυνουν
σε περιπτωση αποχρονισμου του μοτερ μιλαμε για ακινητοποιηση του αυτοκινητου? τι κοστος επισκευης εχει?Δεν εχω γνωση επι του θεματος.


ευχαριστω


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 23 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Καινούργιο vs Μεταχειρισμένο
Δ. Συζήτηση: Διαγωνισμοί - Δημοσκοπήσεις
Συγγραφέας: Blanc
Απαντήσεις: 52
Μεταχειρισμένο c2 VTR ( αγορά )?
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: lem99
Απαντήσεις: 1
ψαχνω μεταχειρισμενο προφυλακτηρα μπραστα κατω μερος
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Μεταχειρισμένο C3
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: zelista7
Απαντήσεις: 0
Μεταχειρισμένο c2 VTR ( αγορά ) ?
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: lem99
Απαντήσεις: 8
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron