Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:29 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Ιουν 2020, 10:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 27 Μαρ 2017, 13:21
Δημοσιεύσεις: 7
Καλημέρα, σε όλους.
Επειδή η γνώση όταν αποκτάται πρέπει να μοιράζεται, έτσι θα κάνω και εγώ.
Χθες ανακάλυψα το παρακάτω site μετά από αρκετές αναζητήσεις.
Το αρνητικό είναι πως είναι στα Γαλλικά, αλλά να είναι καλά η ο Google.

Οι αναβάθμίσεις αφορούν τα Citroen & Peugeot με εξοπλισμό (E-MYWAY / WIPNAV +, SMEG, SMEG + IV2)

Το Site είναι το παρακάτω, όπου είναι διαθέσιμοι οι χάρτες 2020-1 PSA
https://www.theobouzige.fr/archives/5434

Τα βήματα για το update είναι τα εξής

1) Χρειάζεται να κατεβάσουμε την Java θα χρειαστεί για να μας δώσει το κλειδί ενεργοποίησης.
2) Κατεβάζουμε το Java Generator είναι η εφαρμογή που θα μας δώσει το κλειδί ενεργοποίησης.
3) Χρειαζόμαστε ένα USB stick το οποίο πρέπει να είναι 8Gb τουλάχιστον και να γίνει Format σε FAT32 με Cluster size 64Kb
4) Καστεβάζουμε του χάρτες και κάνουμε αποσυμπίεση το zip στο Usb που έχουμε κάνει Format.
5) Τρέχουμε το πρόγραμμα Java Generator. Στο πρώτο πεδίο βάζουμε τον αριθμό πλαισίου του οχήματος μας, στο 2ο επιλέγουμε το αρχείο CCT.DATA.inf , από τον φάκελο αντιστοιχα με την συσκευή που διαθέτουμε και πατάμε Generate και θα μας εμφανίσει το κλειδί ενεργοποίησης το οποίο σημειώνουμε γιατί θα μας χρειαστεί για την αναβάθμιση.
Αν δεν είμαστε σίγουροι για το πια συσκευή έχουμε μπορούμε να κάνουμε την διαδικασία για το κλειδί 4 φορές όσα είναι και τα αρχεία CCT.DATA.inf, και θα μας δώσει 4 κλειδιά ( ένα από αυτά σίγουρα θα δουλέψει ).
6) Πάμε στο αυτοκίνητο, και ανοίγουμε το διακόπτη, τοποθετούμε το USB στην θύρα, και έπειτα από το μενού χαρτών επιλέγουμε να κάνει εύρεση χαρτών, θα μας πει ότι βρήκε την αναβάθμιση, επιλέγουμε ποιες περιοχές-χώρες θέλουμε να αναβαθμίσουμε. ( Προσοχή εδώ εγώ τις έκανα όλες και ήθελε περίπου μιάμιση ώρα ). Eφόσον πατήσουμε Update, θα μας ζητήσει τον activation number ο οποίος είναι αυτός που έχουμε σημειώσει, τον γράφουμε και ξεκινάει η αναβάθμιση. Σε περίπτωση που δεν ξεκινήσει μάλλον έχουμε βάλει λάθος κωδικό, και πρέπει να βάλουμε άλλο.
Εφόσον γίνουν όλα τα βήματα σωστά, δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Η αναβάθμιση για τα Risk Areas γίνεται ξεχωριστά, υπάρχει στην παρακάτω σελίδα και είναι του Ιουνίου 2020
https://www.theobouzige.fr/archives/5855

Αυτήν θα επιχειρήσω σήμερα να την κάνω, φαίνεται να είναι πολύ πιο απλή.
Αν έχω νεώτερα θα τα αναφέρω εδώ. Ελπίζω να βοήθησα αρκετά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Ιουν 2020, 15:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Μπράβο σου φίλε για τον αναλυτικό οδηγό σου.

Θα ήθελα να προσθέσω για όσους ψάχνονται ότι στο Telegram υπάρχει κανάλι με bot (αυτοματοποιημένο σύστημα) που επιλέγεις χώρα κλπ και σου κατεβάζει όλες τις διαθέσιμες ενημερώσεις χαρτών, speedcams κλπ...

Εικόνα

Επίσης για να εμπλουτιστεί ο οδηγός, παραθέτω φωτογραφίες με τα βήματα από τη διαδικασία αναβάθμισης.

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 10 Ιαν 2021, 19:43 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα σας, μια ερώτηση θα ήθελα να σας κάνω γιατί έχω δοκιμάσει τα πάντα για την αναβάθμιση των χαρτών και του συστήματος οθόνης και τίποτα δεν πιάνει. Έχω το citroen c4 cactus μοντέλο του 2019 και θέλω να βάλλω την αναβάθμιση του 2020. Μετά από πολλές προσπάθειες έφτασα στα παρακάτω αρχεία αλλά πάνω που πάει να κάνει αναβάθμιση μου το ακυρώνει μόνο του. Σας ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Ιαν 2022, 22:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Απρ 2013, 09:22
Δημοσιεύσεις: 73
Μου εμφάνισε στοmy Citroen ότι υπάρχει αναβάθμιση χαρτών. Το zip που κατέβασα έχει κωδικό 42096.
Οι χάρτες κατά την εγκατάσταση έχουν κωδικό 116.1
Είναι οι τελευταίοι διαθέσιμοι ή υπάρχουν και νεότεροι;
Έχω c4 bluehdi 2016 και το σύστημα είναι λογικά SMEG+IV2



Άκυρο απαντήθηκε ήδη σε άλλο θέμα από jalbanis.
Αν κάποιος έχει κάποια πληροφορία από που μπορεί κανείς να κατεβάσει την τελευταία έκδοση χαρτών συν τροπο ενεργοποίησης θα είναι ευπρόσδεκτη. Είτε δημόσια είτε αν αυτό δεν είναι αποδεκτό μέσω pm.
Ευχαριστώ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 20 Ιαν 2022, 09:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Έκανα μια ενημέρωση χαρτών αρκετά παλιά, το 2020 αν θυμάμαι καλά, αλλά έκτοτε, τίποτε.
Η δωρεάν παροχή χαρτών για εμένα λήγει Ιούνιο του 2022, οπότε θέλω να εγκαταστήσω την τελευταία έκδοση που βγήκε χθες μιας και επίκειται ταξίδι στο εξωτερικό και θα χρειαστεί.

Έχω κατεβάσει τους χάρτες και μου έχει έρθει και ένας κωδικός ενεργοποίησης από την εφαρμογή.
Έχω διαμορφώσει το flash disk μου και έχω κάνει unzip τα αρχεία όλα σε αυτό.
Μπορεί να μου κάποιος τη διαδικασία που απαιτείται; Την τελευταία φορά ήταν πάρα πολύ εύκολο, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα κάνει.

Citroen C4 BlueHDi 2017, υποθέτω με το SMEG+IV2;

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 20 Ιαν 2022, 12:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Μια χαρά μέχρι εδώ Βαγγέλη, τώρα, απλά θα συνδέσεις το φλασάκι στη USB της C4 και λογικά θα αναγνωρίσει ότι περιέχει πακέτο αναβάθμισης χαρτών, και θα ξεκινήσει τη διαδικασία ζητώντας σου τον κωδικό ενεργοποίησης, που θα τον περάσεις με το πληκτρολόγιο που θα σου εμφανίσει.

Υπάρχει περίπτωση, να μην αναγνωρίσει μόνο του ότι έχει πακέτο αναβάθμισης, και μετά την αρχική οθόνη σύνδεσης με το φλασάκι να ξαναγυρίσει στην κανονική της πλοήγησης.
Τότε, με το φλασάκι όπως είναι στη USB, θα πας στις ρυθμίσεις της πλοήγησης στην κάθετη στήλη επιλογών αριστερά, θα πατήσεις εκεί στη κάτω οριζόντια μπάρα "Maps", και στην οθόνη που θα σε βάλει θα πατήσεις και θα το βρει το πακέτο στο φλασάκι, και θα ξεκινήσει τη διαδικασία κανονικά.

Θα σου βγάλει λίστα με χάρτες ανά περιοχή, έχει τις μεγάλες χώρες (Γαλλία, Γερμανία, κλπ) ξεχωριστά και τις μικρότερες σε ομάδες γεωγραφικές, την Ελλάδα μαζί με τις άλλες Βαλκανικές ως νοτιανατολική Ευρώπη. Αφήνεις τσεκαρισμένες όσες θέλεις να αναβαθμίσεις, για να μη φας γύρω στη μια ώρα για αναβάθμιση όλης της Ευρώπης με τον κινητήρα να δουλεύει στο ρελαντί. Για το πακετάκι της Ελλάδας σκάρτο δεκάλεπτο μου παίρνει κάθε φορά, υποθέτω άλλο τόσο θέλει πάνω-κάτω και για καθένα από τα υπόλοιπα, αν ενδιαφέρεσαι και για άλλες χώρες.

Μόλις προχωρήσεις, θα σου βγάλει μπάρα προόδου γράφοντας και ποιό πακέτο χωρών ή χώρα αναβαθμίζει, περιμένεις, ολοκληρώνει, γυρίζει στην οθόνη πλοήγησης, βγάζεις το φλασάκι και τελείωσες.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 20 Ιαν 2022, 19:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Γιάννη, ευχαριστώ πάρα πολύ, να'σαι καλά!
Θα το κάνω Σάββατο ή Κυριακή, καιρού επιτρέποντος και αν υπάρξει λίγος ελεύθερος χρόνος.
Θυμάμαι ότι μου δίνει τις επιλογές να διαγράψω πράγματα... Σκανδιναβία, Αγγλία, Ρωσία και κτλ. θα τα διαγράψω σίγουρα.
Βαλκάνια όμως, θα τα κρατήσω σίγουρα γιατί ο μπαμπάς, φεύγει απροειδοποίητα για τέτοιους προορισμούς.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Φεβ 2022, 08:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 21 Ιαν 2022, 22:38
Δημοσιεύσεις: 11
Καλημέρα στο forum. Κατέβασα κι εγώ τους ενημερωμένους χάρτες για να κάνω αναβάθμιση το Σαββατοκύριακο. Έχω, όμως, μερικές ερωτήσεις και θα ήθελα τη βοήθεια σας αν μπορείτε.
Επειδή το αυτοκίνητο είναι εισαγωγής, η γλώσσα που χρησιμοποιώ είναι αναγκαστικά greeklish. Υπάρχει πιθανότητα να βάλω ελληνική γλώσσα στο σύστημα; Και αν ναι, μπορείτε να με καθοδηγήσετε; Αν ισχύει το προηγούμενο, είναι καλύτερα να κάνω update στη γλώσσα και μετά στους χάρτες ή δεν έχει σημασία ποιο θα γίνει πρώτο;
Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Στις ρυθμίσεις γράφει ότι έχει το software SMEG5.2.A.R9. Έχω το SMEG ή το SMEG+;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Φεβ 2022, 21:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
καλησπέρα και :welc στο Grc.
α. Δυστυχώς θα συνεχίσεις με greeklish, Ελληνικά δεν παίρνει επ'ουδενί.
β. Έχεις δυστυχώς το SMEG και όχι το SMEG +2
Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις και ότι άλλο θέλεις να μάθεις εδώ είμαστε :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Φεβ 2022, 22:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 21 Ιαν 2022, 22:38
Δημοσιεύσεις: 11
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Αύριο θα κάνω την αναβάθμιση και θα γράψω απόψεις.
Γιατί λες δυστυχώς; Τι παραπάνω έχει το SMEG+;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 19 Φεβ 2022, 19:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
spetsos έγραψε:
Στις ρυθμίσεις γράφει ότι έχει το software SMEG5.2.A.R9. Έχω το SMEG ή το SMEG+;


Οι εκδόσεις SMEG 4.x και SMEG 5.x είναι συστήματα με SMEG+.

Η μόνη ουσιαστική διαφορά μεταξύ SMEG και SMEG+ είναι ότι το SMEG+ παίρνει προαιρετικά ψηφιακό ραδιόφωνο (DAB), το οποίο στη χώρα μας είναι ανούσιο, άρα δεν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές. Αντίθετα στις μεταγενέστερες εκδόσεις SMEG+iv2 προστέθηκε λειτουργία Phone Mirroring.

Οι τελευταίοι χάρτες για το μοντέλο σου είναι οι v118 (Q4/2020). Τη διαδικασία εγκατάστασης την γράφει αναλυτικά ο φίλος στο 1ο ποστ.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 19 Φεβ 2022, 19:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 21 Ιαν 2022, 22:38
Δημοσιεύσεις: 11
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Αυτή τη στιγμή που γράφω, κάνω και την ενημέρωση. Παιδιά, πραγματικά μπράβο για τη δουλειά σας και που βοηθάτε κόσμο.
Η αλήθεια είναι, ότι η τελευταία ενημέρωση που βρήκα και κατέβασα είναι η v115. Θα κοιτάξω μήπως βρω τη v118.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 19 Φεβ 2022, 23:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
spetsos έγραψε:
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Αύριο θα κάνω την αναβάθμιση και θα γράψω απόψεις.
Γιατί λες δυστυχώς; Τι παραπάνω έχει το SMEG+;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φυσικά έχει περισσότερη συνδεσιμότητα απο την απλή smeg, δίνει επιλογές miror link, car play κλπ, αυτό και μόνο μετράει πολύ!!!

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Φεβ 2022, 15:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
spetsos έγραψε:
....Θα κοιτάξω μήπως βρω τη v118. ....

Τα επίσημα link της Citroen για τους χάρτες 118:
ΜΟΝΟ ΒΑΛΚΑΝΙΑ
ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση χαρτών & Risk Areas EMYWAY/WIPNAV+ SMEG,SMEG+IV2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Φεβ 2022, 15:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 21 Ιαν 2022, 22:38
Δημοσιεύσεις: 11
Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 23 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αναβαθμιση εγκεφαλου για C4 1.4-1.6-2.0
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: lefos
Απαντήσεις: 184
CITROËN C4 Δυναμική Αναβάθμιση
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: souledge
Απαντήσεις: 0
Αναβάθμιση εμπρόσθιων φρένων C3 hdi A51
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C3
Συγγραφέας: stakyr_7
Απαντήσεις: 12
Αναβάθμιση πίσω άξονα C3 hdi 2013
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C3
Συγγραφέας: stakyr_7
Απαντήσεις: 4
Γενικη Αναβαθμιση της εικονας του ZX
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: Blanc
Απαντήσεις: 6
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια