Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 17:22 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 13 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Φεβ 2021, 21:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 11 Ιαν 2020, 00:57
Δημοσιεύσεις: 11
Καλησπερα παιδιά,
Έχω ένα Citroen c3 aircross αγορασμένο τον Φεβρουάριο Του 2020. Από την πρώτη μέρα που το κυκλοφόρησα, άκουγα έναν ήχο ξυσίματός στο πίσω φρένο του οδηγού. Αυτό ενώ δεν πατούσα καθόλου φρένο.
Πήγα στην αντιπροσωπεία που το αγόρασα το σήκωσε τον άκουσε τον ήχο, μου έτριψε την δισκοπλακα από κάτι σαν σκουριά και έφυγα. Με το που πάτησα τα πρώτα φρένα ο ήχος άρχισε σιγά σιγά να επανέρχεται όλο και περισσότερο.
Το άφησα αρκετό καιρό λόγω προσωπικών προβλημάτων με τον ήχο να συνεχίζει μόνιμα.
Μετά από ένα χρόνο που το πήγα στην ωμέγα για το σέρβις όταν τους είπα για τον ήχο μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό παρόλο που αυτοί υποτίθεται δεν άκουσαν τίποτα...
Σήμερα που αναγκάζομαι να γράψω αυτό το θέμα ο ήχος από διακοπτόμενος που ήταν είναι συνεχόμενος, έντονος και έχει μεταφερθεί και σε αλλά φρένα.
Εδώ να πω ότι το αμάξι κάνει μια νορμαλ χρήση εντός πόλης, αρκετές μικρές διαδρομές σε χωματόδρομους και ελάχιστα ταξίδια.
Μπορεί να μου πει κάποιος αν το έχει δει ξανά αυτό και τι πρέπει να κάνω;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Φεβ 2021, 20:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο grc. Εγώ στο δικό μου τέτοιο θέμα δεν έχω αντιμετωπίσει ( μοντέλο Ιούλιος 18) αλλά ούτε κάποιο άλλο μέλος εδώ μέσα από όσο θυμάμαι έχει παραπονεθεί για κάτι ανάλογο. Έχεις παρατηρήσει κάποια φθορά στις πίσω δισκοπλακες με μορφή βαθιάς γραμμής σαν αυλάκι ?
Ο θόρυβος πάντως μπορεί να οφείλεται ή σε σκόνη που μαζεύεται στο τακάκι ή στο υλικό που έχει το τακάκι (πολλά μέταλλα) ή σε φθορά της δισκόπλακας. Μια φωτογραφία από τον πίσω δίσκο σου πιστεύω θα μας βοηθήσει να καταλάβουμε περισσότερα πράγματα !


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 25 Φεβ 2021, 16:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 11 Ιαν 2020, 00:57
Δημοσιεύσεις: 11
Καλησπερα και πάλι. Ο ήχος ακούγεται ξεκάθαρα από τα πίσω φρένα. Σε ένα συνεργείο που το πήγα μου είπαν ότι υπάρχει περίπτωση να είναι από σκληρά τακάκια και με συμβούλεψε να τα αλλάξουμε και βλέπουμε...
επισυνάπτω και φωτογραφίες από τους πίσω δίσκους που μου ζήτησες. Δεν βλέπω πάντως εγώ κάποιο αυλάκι...

https://drive.google.com/drive/folders/ ... vR-PWiZEry


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 25 Φεβ 2021, 17:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
απο την στιγμή που σε ενοχλεί προχώρα σε αντικατάσταση στα τακάκια.Αν θέλεις να μην ασχοληθείς ξανά ουτε με θορύβους ούτε με φθορές για τα επόμενα 100.000 χλμ βάλε ebc greenstuff και πιές μια μπύρα στην υγειά μου :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 25 Φεβ 2021, 18:44 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Πόσα χιλιόμετρα έχεις κάνει;
Οι φωτογραφίες οι 1302-1303 είναι από την μία πλευρά και οι άλλες δύο από την άλλη;
Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω και είμαι σίγουρος. Περιμένω να μου το επιβεβαιώσεις.
Τον θόρυβο τον ακούς από την μεριά με τις φωτό 1304-1305[emoji780]

Στάλθηκε από τον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα..!

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 26 Φεβ 2021, 07:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 11 Ιαν 2020, 00:57
Δημοσιεύσεις: 11
vpafi έγραψε:
Πόσα χιλιόμετρα έχεις κάνει;
Οι φωτογραφίες οι 1302-1303 είναι από την μία πλευρά και οι άλλες δύο από την άλλη;
Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω και είμαι σίγουρος. Περιμένω να μου το επιβεβαιώσεις.
Τον θόρυβο τον ακούς από την μεριά με τις φωτό 1304-1305[emoji780]

Στάλθηκε από τον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα..!


Ακριβώς οι 2 πρώτες φωτογραφίες είναι από την πλευρά του οδηγού ενώ οι άλλες 2 από του συνοδηγού. Όλες από τις πίσω ρόδες. Και από τις 2 πλευρές ακούγεται ο ήχος σαν γρατζουνισμα. Μάλιστα παρατηρήσαμε ότι οι πίσω σε σχέση με τις μπροστά δισκοπλακες έχουν μαυρίλα. Νομίζω φαίνεται και στις φωτογραφίες.
Χιλιόμετρα έχω 18000


Azan Gorde έγραψε:
απο την στιγμή που σε ενοχλεί προχώρα σε αντικατάσταση στα τακάκια.Αν θέλεις να μην ασχοληθείς ξανά ουτε με θορύβους ούτε με φθορές για τα επόμενα 100.000 χλμ βάλε ebc greenstuff και πιές μια μπύρα στην υγειά μου :thumb


Αυτό σκέφτομαι να κάνω.. ίσως παω από βδομάδα. Θα σας ενημερώσω


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 26 Φεβ 2021, 08:22 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
idnik έγραψε:
vpafi έγραψε:
Πόσα χιλιόμετρα έχεις κάνει;
Οι φωτογραφίες οι 1302-1303 είναι από την μία πλευρά και οι άλλες δύο από την άλλη;
Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω και είμαι σίγουρος. Περιμένω να μου το επιβεβαιώσεις.
Τον θόρυβο τον ακούς από την μεριά με τις φωτό 1304-1305[emoji780]

Στάλθηκε από τον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα..!


Ακριβώς οι 2 πρώτες φωτογραφίες είναι από την πλευρά του οδηγού ενώ οι άλλες 2 από του συνοδηγού. Όλες από τις πίσω ρόδες. Και από τις 2 πλευρές ακούγεται ο ήχος σαν γρατζουνισμα. Μάλιστα παρατηρήσαμε ότι οι πίσω σε σχέση με τις μπροστά δισκοπλακες έχουν μαυρίλα. Νομίζω φαίνεται και στις φωτογραφίες.
Χιλιόμετρα έχω 18000


Azan Gorde έγραψε:
απο την στιγμή που σε ενοχλεί προχώρα σε αντικατάσταση στα τακάκια.Αν θέλεις να μην ασχοληθείς ξανά ουτε με θορύβους ούτε με φθορές για τα επόμενα 100.000 χλμ βάλε ebc greenstuff και πιές μια μπύρα στην υγειά μου :thumb


Αυτό σκέφτομαι να κάνω.. ίσως παω από βδομάδα. Θα σας ενημερώσω

Χιλιόμετρα δεν έχεις πολλά. Εγώ αυτό που παρατηρώ, απο τις φωτο τουλάχιστο, είναι οτι στις φωτογραφίες 1304-1305 η δισκόπλακα έχει κάνει δόντι κάτι το οποίο δεν δικαιολογήται για τα χιλιόμετρα που έχεις και ειδικά για τις πίσω. Επίσης διακρίνω οτι στις ίδιες φωτογραφίες η επιφάνεια που πατάει το τακάκι είναι πιο πλατιά σε σχέση με τις φωτογραφίες 1302-1303. Θέλω να πω ότι μήπως δεν είναι το τακάκι , το οποίο απο οτι βλέπω μια χαρά μάρκα είναι, και είναι κάτι άλλο? Μια εξαέρωση ας πούμε, εναν έλεγχο στην δαγκάνα ή στις δισκόπλακες....? Για να ακούγετε το τακάκι με τα λεγόμενα του μάστορα επειδή λεει οτι είναι σκληρό χωρίς να πατάς φρένο, στα αυτιά μου μεταφράζετε οτι κάτι κολλάει και μένει το τακάκι σε επαφή με την πλάκα.Μαυρίλα απο τα τακάκια έχεις στις ζάντες? Δεν ξέρω σε ποια Ω πας ή εχεις την δυνατότητα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη απο αλλού.
Αυτά πάντα σύμφωνα με τις φωτογραφίες και αυτά που βλέπω ή νομίζω οτι βλέπω.
Την καλημέρα μου. :salute
:gflag

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 26 Φεβ 2021, 17:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 11 Ιαν 2020, 00:57
Δημοσιεύσεις: 11
Έχω αλλάξει μέχρι τώρα 3 συνεργεία. Ο ένας μου είπε μέχρι ότι ακούγεται από το σασμάν του αυτόματου και με τρέλανε.
Αφού όταν πατάω φρένο σταματάει ο ήχος εντελώς. Στην ωμέγα που πήγα για σέρβις μου είπαν ότι δεν ακούγεται τπτ... και τώρα είμαι σε τρίτο.
Αυτό που λες ότι μπορεί να κολλάει το τακακι και να μένει σε επαφή ήταν η πρώτη μου σκέψη.
Επίσης τις πρώτες μέρες που είχα πάρει το αμάξι και το είχα πάει στην αντιπροσωπεία που το πήρα το παιδί μου καθάρισε τις δισκοπλακες. Σταμάτησε ο ήχος μέχρι που πάτησα τα πρώτα φρένα...
Θα το ψάξω με το συνεργείο με βάση αυτά που μου είπατε και θα ενημερώσω! Σας ευχαριστώ πολύ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 26 Φεβ 2021, 18:03 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
idnik έγραψε:
Έχω αλλάξει μέχρι τώρα 3 συνεργεία. Ο ένας μου είπε μέχρι ότι ακούγεται από το σασμάν του αυτόματου και με τρέλανε.
Αφού όταν πατάω φρένο σταματάει ο ήχος εντελώς. Στην ωμέγα που πήγα για σέρβις μου είπαν ότι δεν ακούγεται τπτ... και τώρα είμαι σε τρίτο.
Αυτό που λες ότι μπορεί να κολλάει το τακακι και να μένει σε επαφή ήταν η πρώτη μου σκέψη.
Επίσης τις πρώτες μέρες που είχα πάρει το αμάξι και το είχα πάει στην αντιπροσωπεία που το πήρα το παιδί μου καθάρισε τις δισκοπλακες. Σταμάτησε ο ήχος μέχρι που πάτησα τα πρώτα φρένα...
Θα το ψάξω με το συνεργείο με βάση αυτά που μου είπατε και θα ενημερώσω! Σας ευχαριστώ πολύ!
Στην Ω στον Κηφισό πηγές;

Στάλθηκε από τον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα..!

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 28 Φεβ 2021, 08:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 11 Ιαν 2020, 00:57
Δημοσιεύσεις: 11
Εκεί πήγα για σέρβις το αμάξι και ήταν που μου είπαν ότι δεν ακούνε τπτ. Ενώ μου φάνηκε το παιδί πολύ καλό που μιλούσα δεν ξέρω καν αν το κάνανε βόλτα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 28 Φεβ 2021, 14:04 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
idnik έγραψε:
Εκεί πήγα για σέρβις το αμάξι και ήταν που μου είπαν ότι δεν ακούνε τπτ. Ενώ μου φάνηκε το παιδί πολύ καλό που μιλούσα δεν ξέρω καν αν το κάνανε βόλτα
Στην ράμπα αν γυρίσει με το χέρι την ροδα δεν ακούγεται;
Τώρα πάμε να κάνουμε διάγνωση από το πληκτρολόγιο βέβαια. Πάντος εγώ επιμένω ότι κολλάει η δαγκάνα.

Στάλθηκε από τον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα..!

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Μαρ 2021, 18:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2010, 20:20
Δημοσιεύσεις: 211
Τοποθεσία: Αθήνα
vpafi έγραψε:
Χιλιόμετρα δεν έχεις πολλά. Εγώ αυτό που παρατηρώ, απο τις φωτο τουλάχιστο, είναι οτι στις φωτογραφίες 1304-1305 η δισκόπλακα έχει κάνει δόντι κάτι το οποίο δεν δικαιολογήται για τα χιλιόμετρα που έχεις και ειδικά για τις πίσω. Επίσης διακρίνω οτι στις ίδιες φωτογραφίες η επιφάνεια που πατάει το τακάκι είναι πιο πλατιά σε σχέση με τις φωτογραφίες 1302-1303. Θέλω να πω ότι μήπως δεν είναι το τακάκι , το οποίο απο οτι βλέπω μια χαρά μάρκα είναι, και είναι κάτι άλλο? Μια εξαέρωση ας πούμε, εναν έλεγχο στην δαγκάνα ή στις δισκόπλακες....? Για να ακούγετε το τακάκι με τα λεγόμενα του μάστορα επειδή λεει οτι είναι σκληρό χωρίς να πατάς φρένο, στα αυτιά μου μεταφράζετε οτι κάτι κολλάει και μένει το τακάκι σε επαφή με την πλάκα.Μαυρίλα απο τα τακάκια έχεις στις ζάντες? Δεν ξέρω σε ποια Ω πας ή εχεις την δυνατότητα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη απο αλλού.
Αυτά πάντα σύμφωνα με τις φωτογραφίες και αυτά που βλέπω ή νομίζω οτι βλέπω.
Την καλημέρα μου. :salute
:gflag
[/quote][/quote]

:agree


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήχος ξυσιματος φρένα c3 aircross
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Μαρ 2021, 18:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2010, 20:20
Δημοσιεύσεις: 211
Τοποθεσία: Αθήνα
demkat1 έγραψε:
vpafi έγραψε:
Χιλιόμετρα δεν έχεις πολλά. Εγώ αυτό που παρατηρώ, απο τις φωτο τουλάχιστο, .... Επίσης διακρίνω οτι στις ίδιες φωτογραφίες η επιφάνεια που πατάει το τακάκι είναι πιο πλατιά σε σχέση με τις φωτογραφίες 1302-1303. Θέλω να πω ότι μήπως δεν είναι το τακάκι , το οποίο απο οτι βλέπω μια χαρά μάρκα είναι, και είναι κάτι άλλο? Μια εξαέρωση ας πούμε, εναν έλεγχο στην δαγκάνα ή στις δισκόπλακες....? Για να ακούγετε το τακάκι με τα λεγόμενα του μάστορα επειδή λεει οτι είναι σκληρό χωρίς να πατάς φρένο, στα αυτιά μου μεταφράζετε οτι κάτι κολλάει και μένει το τακάκι σε επαφή με την πλάκα.Μαυρίλα απο τα τακάκια έχεις στις ζάντες? Δεν ξέρω σε ποια Ω πας ή εχεις την δυνατότητα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη απο αλλού.
Αυτά πάντα σύμφωνα με τις φωτογραφίες και αυτά που βλέπω ή νομίζω οτι βλέπω.
Την καλημέρα μου. :salute
:gflag
[/quote]

:agree[/quote]


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 13 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Περίεργος ήχος (;)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: kaparo
Απαντήσεις: 5
ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: AGGELOS
Απαντήσεις: 9
Ανάκληση καινούργιου C3 Aircross (αγορά 8/2020)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Skats
Απαντήσεις: 5
Προσοχή Καύσιμα c5 aircross πετρέλαιο
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Johndmk1973
Απαντήσεις: 24
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ C5 AIRCROSS
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Thodoris78
Απαντήσεις: 28
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια