Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 20:16 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Εγκατάσταση DVD 2 Din.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Φεβ 2011, 09:54 
Άβαταρ μέλους
Saludos σε όλα τα μέλη του club. Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός Citroen C3 (2004) και θέλω να πειραματιστώ πάνω του. Στην κεντρική κονσόλα "παρακαλάει" το αμαξάκι να του εγκαταστήσουμε μία πηγη των 2 din.

Έχω βρει ορισμένες, αλλά δεν γνωρίζω αν χρειάζεται κάποια άλλη διεργασία, δηλαδή αν θα χρειαστεί να αγοράσω κάποια βάση ή αν θα πρέπει να πειράξω κάτι στην κεντρική κονσόλα. Απλά να ενημερώσω ότι σε όλα τα άλλα μου αυτοκίνητα έχω βάλει μόνος μου τα 1-Din ηχοσυστήματα, δίχως ποτέ να είχα πρόβλημα.

Όποιος έχει γνώση επί του αντικειμένου, ας βοηθήσει... :salute

Ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εγκατάσταση DVD 2 Din.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Φεβ 2011, 11:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
μια βαση χρειαζεται που νομιζω κοστιζει περιπου 30 ευρω. αυτο που πρεπει να σιγουρεψεις ειναι εαν υπαρχει ο απαιτουμενος χωρος απο πισω ωστε να χωρεσει το 2din dvd. γιατι δεν εχει τις ιδιες διαστασεις με το εργοστασιακο.πχ στο c4 ενω υπαρχει η εργοστασιακη βαση 7ιντζων δεν χωραει μεσα στην κανσολα το 2din.και αναγκαστηκα εχω βαλει 1din δεν ξερω εαν εχεις παρκτρονικ η χειριστηρια στο τιμονι τα οποια θα καταργηθουν βεβαια αν παρεις κατι επωνυμο θα βρεις ευκολα ανταπτορες και με μια καμερα οπισθοπορειας θα εισαι οκ.

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εγκατάσταση DVD 2 Din.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Φεβ 2011, 00:36 
Άβαταρ μέλους
Όντως, λίγο που κοίταξα στο Net, δεν βρήκα βίντεο και φώτο από εγκατεστημένα double din σε C3 και αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω μια τέτοια βάση, ή θα πρέπει να παίξει ebay?

Αυτό που θέλω με το C3 είναι να το κάνω ένα fun αμαξάκι που θα σου φτιάχνει την διάθεση όταν το οδηγείς. Επειδή είμαι χομπίστας ηλεκτρονικός, μπορώ να του εγκαταστήσω τα διάφορα αξεσουάρ μόνος μου. Η κάμερα παρκαρίσματος μαζί με το ραντάρ και τον συναγερμό έχει παραγγελθεί ήδη από το ebay. Αυτό που θέλω,είναι να τα συνδυάσω με μία καλή πηγή, άλλα όχι απαραίτητα επώνυμη. Αυτό που έχω βρει είναι το εξής :

http://www.chinavasion.com/product_info ... navigator/

από ένα site που στο παρελθόν δεν με έχει απογοητεύσει, αν και πρώτη φορά θα πάρω κάτι τόσο ακριβό. Άποψη μου πάντως είναι ότι στο μέλλον όλες οι after market οθόνες που βγαίνουν, θα περιλαμβάνουν την δυνατότητα για GPS, γιατί είναι κάτι μακράν πιο πρακτικό στο αυτοκίνητο από την τηλεόραση.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εγκατάσταση DVD 2 Din.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Φεβ 2011, 09:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 10:01
Δημοσιεύσεις: 329
Τοποθεσία: kipseli
για αν μπαίνει ή όχι 2din, μπαίνει. Δες εδώ http://www.citroenim.net/forum/showthre ... b8a55& (δεν ξέρω τι είναι - μάλλον τούρκικο;;)

για βάση δεν ξέρω εδώ που μπορείς να βρεις, αλλά ebay υπάρχει σίγουρα (π.χ. http://cgi.ebay.co.uk/CT23CT01-Citroen- ... 2a09f97bdf)

και μια συμβουλή: πάρε συσκευή που έχει ανάλυση οθόνης 800*480 (αυτή που λες πως θα πάρεις έχει 480*234). στη μικρή ανάλυση τα εικονίδια και γενικά όλη η εικόνα είναι άθλια


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε mutunas για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εγκατάσταση DVD 2 Din.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Φεβ 2011, 10:09 
Άβαταρ μέλους
Την βάση που αναφέρεται, την είχα βρει και εγώ στο ebay, αλλά δεν ήμουν σίγουρος. Πάντως καλά έκανες και μου υπενθύμισες την ανάλυση γιατί δεν έδωσα βαρύτητα σε αυτό το κομμάτι.

Υπολογίζω ότι όλα μαζί θα μου έρθουν κοντά στα 300€ (260 πηγή και μεταφορικά + 40 η βάση), ποσό αστείο αν αναλογιστούμε τις τιμές των προηγούμενων ετών για ένα απλό CD player.

Αυτό που έκανε ο Τούρκος φίλος είναι αυτό που ακριβώς θέλω να κάνω και εγώ. Το αυτοκίνητο το θέλω όσο πιο μινιμαλιστικό και συμμαζεμένο γίνεται ώστε να μην αλλάζει η αισθητική του εσωτερικού.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εγκατάσταση DVD 2 Din.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Φεβ 2011, 19:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
ναι αυτο με την αναλυση να το προσεξεις αν και οι διαφορα θα ειναι ελαχιστη και την αναλυση θα την χρειαστεις στην αναπαραγωγη dvd. τον βασικο ρολο τον παιζει το λογισμικο. τα περισσοτερα επωνυμα radio χρησιμοποιουν λογισμικο της apple το οποιο ειναι και το κορυφαιο σε εικονα και στην ευκρινια του μενου. τα περισσοτερα κινεζικα η και μερικα επωνυμα χρησιμοποιουν δικα τους λογισμικα τα οποια ειναι σαν να βλεπεις κινουμενα σχεδια.

Υ.Γ τα εικονιδια και οτι περιλαμβανει το μενου ειναι θεμα σχεδιασμου του λογισμικου. (δεν σπουδασα γραφιστας) η αναλυση ειναι θεμα αναπαραγωγης. πχ θα δεις ενα αθλιο μενου λες και παιζεις μαριο αλλα στην αναπαραγωγη dvd θα νομιζεις οτι εισαι και συ μεσα.

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Εγκατάσταση Αισθητήρων Παρκαρίσματος
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: tgi
Απαντήσεις: 24
Εγκατάσταση 2 din σε C3
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: InsertCoinToJoin
Απαντήσεις: 1
Εγκατασταση AC σε saxo '96
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Κανόνας!!! πρίν την εγκατάσταση ηχοσυστήματος
Δ. Συζήτηση: Ηχοσυστήματα-DVD-TV-ICE
Συγγραφέας: spkgold
Απαντήσεις: 8
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια