Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:06 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: μπαταρια c3 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Οκτ 2011, 12:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 15 Οκτ 2011, 09:37
Δημοσιεύσεις: 13
καλημερα εχω μια απορια σε οτι αφορα αλλαγη μπαταριας .εχω ενα c3 1100 και θελει αλλαγη μπαταριας η αντιπροσωπεια την πουλαει 95ευρω 55αμπερωρια και 115 ευρω τα 65αμπερωρια μπορω να βαλω τα ιδια αμπερωρια καποιας αλλης φτηνοτερης ισως μαρκας η θα υπαρχει προβλημα? :hmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μπαταρια c3 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Οκτ 2011, 13:28 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Μακρια απο μπαταρια της αντιπροσωπειας ειναι no name και της κοστολογουν κανα 30€ παραπανω δηθεν οτι ειναι εργοστασιακες!!

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μπαταρια c3 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Οκτ 2011, 15:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 15 Οκτ 2011, 09:37
Δημοσιεύσεις: 13
αλλαζει ευκολα η μπαταρια η εχει καποιο τροπο ιδιαιτερο?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μπαταρια c3 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Οκτ 2011, 18:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Οχι δε θέλει τίποτα ιδιαίτερο. Αν μπορείς για να μην χάσεις μνήμες, θέλεις αρχικοποιήσεις κλπ βάλε 2 καλώδια πάνω στην καινούργια (δηλαδή σύνδεσε την παράλληλα με την παλιά) και μετά βγάλε την παλιά. Αλλά και να μην το κάνεις το πολύ πολύ να θες μερικές αρχικοποιήσεις που περιγράφει το manual (π.χ. παράθυρα).


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μπαταρια c3 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Οκτ 2011, 23:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Οκτ 2007, 11:56
Δημοσιεύσεις: 112
Τοποθεσία: xanthi
65αρα στο 1100 ?? Στο Μαζντα 6 φοράω 60αρα. Τζάμπα λεφτά θα δώσεις και θα ζορίζεται και το δυναμό(έτσι μου έχουν πει τουλάχιστον).
Η μαμίσια ήταν 45αρα FIAMM και μου βγαλε 6.5 χρόνια(στο C3). Εδώ και 2.5 χρόνια φοράω μια 50αρα Μαρέλι με 75€ όσο έιχα πάρει και μια BOSCH 45αρα για το Accent.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μπαταρια c3 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Οκτ 2011, 23:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
60αρα παιρνει το 2λιτρο και 65αρα στο 1100? δεν θα την φορτιζει ποτε ο δυναμος σου και θα μειωθει η διαρκεια ζωης της.

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μπαταρια c3 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 21 Οκτ 2011, 10:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 15:55
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Βρήκα στο car.gr μπαταρία VARTA BLACK 56αρα με 2 χρόνια εγγύηση από έναν στην Αθήνα.Στη στέλνει όπου θες.Την έχω πάνω 8 μήνες και είναι απλά τέλεια.Από τη μέρα που την έβαλα δεν έχει πέσει κάθολου η απόδοση της.Και η τιμή που την πήρα ήταν 65 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Θα βάλω και το λινκ χωρίς να κάνω διαφήμιση αλλά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και αφού είναι και φθηνός πιστεύω αξίζει να τον στηρίξουμε.

http://www.car.gr/parts/view/1176908/
Για μένα πάρτην με κλειστά μάτια.Οπου και να ρώτησα για αυτήν μου είπαν 100,100+.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: μπαταρια c3 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Σεπ 2013, 00:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Οκτ 2007, 11:56
Δημοσιεύσεις: 112
Τοποθεσία: xanthi
alemao έγραψε:
65αρα στο 1100 ?? Στο Μαζντα 6 φοράω 60αρα. Τζάμπα λεφτά θα δώσεις και θα ζορίζεται και το δυναμό(έτσι μου έχουν πει τουλάχιστον).
Η μαμίσια ήταν 45αρα FIAMM και μου βγαλε 6.5 χρόνια(στο C3). Εδώ και 2.5 χρόνια φοράω μια 50αρα Μαρέλι με 75€ όσο έιχα πάρει και μια BOSCH 45αρα για το Accent.

Μεγάλα λόγια λες Μεγάλε!

Τελικά απο αλλού το περίμενα και απο αλλού μου'ρθε! Έμεινε το c3 της συζύγου (MARELLI 50AH 330EN - 75€ πριν 4 χρόνια απο τοπικό συνεργείο) παρόλο τα 100χλμ καθημερινά. Και φυσικά πάντα μένεις σε αργία... τουλάχιστον ήταν σπίτι και έτσι έβαλα την μπαταρία απο το 6αρι η οποία μετά απο ενα ταξίδι 1975χλμ στο c3 πλέον δεν πέφτει κάτω απο 12.85βολτ την επόμενη μέρα, άρα μάλλον ψιλοσυνήλθε, για να δούμε... Μην αγχώνεστε έβαλα και στο δικό μου μπαταρία! Weber Marelli 60Ah 540EN 60€ με δωρεάν μεταφορικά τα οποία παραλίγο να τα πληρώσω πολύ ακριβά: πάω να πάρω την μπαταρία(μεσημέρι) και βλέπω την κούτα λίγο... υγρή! Την ανοίγω και βλεπω ηλεκτρολύτη. Μετά ακούω και το θεϊκό: εντάξει μη σκας ετσι θα την στείλανε μάλλον, κάτσε να τσιμπήσεις έχω τηγανίσει 14 γαυράκια φτάνουν, δεν φτάνουν ε? ΟΤΙ-ΝΑ-ΝΑΙ!
Η μπαταρία είναι τελικά ανοιχτού τύπου απλά έχει για καμουφλάζ μάυρη κολλητική ταινία στα καπάκια τα οποία παρεπιμπτόντως είναι κόκκινα και κάνουν ωραίο κοντράστ.
Ναι συμπλήρωσα ηλεκτρολύτη και δεν την έστειλα πίσω! Αν μου το έλεγε αυτό κανείς πριν 4 χρόνια θα τον περνούσα για τρελλό. Α! και το κουτί της χωρούσε μόνο αν ξεκολλούσα το αφρολέξ στο εσωτερικό του και έτσι το άφησα εκτός. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα που να το βάλω? :cens


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

ΜΠαταρια Xsara
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
μπαταρια
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: antonis76
Απαντήσεις: 10
μπαταρια???
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: malama1967
Απαντήσεις: 1
Κεντρικό κλείδωμα και ίσως μπαταρία
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ