Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 19:29 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Απρ 2021, 20:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Azan Gorde έγραψε:
εγώ το έχω γράψει 100 άδες φορές, άσχετα αν εμφανισιακά αρέσει ή όχι σε κάποιους, η νέα c4 είναι η καλύτερη citroen της τελευταίας 15ετίας χωρίς υπερβολές. :love
Και είναι και πανέμορφη :love

Ναι, ναι, αμέ! Εντάξει... Εσύ αν θες πες και τίποτα άλλο τώρα που έκλεισες γάμο και νύφη... :P :D

(Εννοείται, χιούμορ, πάσο, και με γειά σου! Ισχύουν πάντα τα, "περί ορέξεως...", "άμα θέλει η νύφη κι ο γαμπρός...", και λοιπά σοφά! :) )

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Απρ 2021, 21:01 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση (ειλικρινά) που το στηριζεις αυτό Azan? Δηλαδή πως θα το τεκμηριωνες.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Απρ 2021, 21:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Δεκ 2008, 12:58
Δημοσιεύσεις: 2218
Δεκαπενταετίας όχι , αφού υπάρχει η C5 του 2008-2016.
Αλλά μετά από αυτή οι δύο γενιές C3 , η C4 ΙΙ , το Cactus και το C3 aircross , υστερούν σε αρκετά από την νέα 4 .

Το 5 αιρκρος έχει ένα θεματάκι με την ευρυχωρία μπροστά και με την υλοποίηση της ανάρτησης , που μάλλον θα την διορθώσουν στο φέις λίφτ...

Με αυτή την λογική , ναι η νέα 4 είναι πολύ καλό αμάξι , έστω και αν η φάτσα της έχει σοβαρά αισθητικά θέματα .

Είναι και τυχερή , γιατί η PSA είναι σε πολύ καλό φεγγάρι σε κινητήρες και κιβώτια , έχει δυνατή τεχνολογία και πέτυχε πολύ καλύτερα η υλοποίηση της ανάρτησης , ενώ σωστά επένδυσαν πολύ και στην ηχομόνωση .

Τέλος οι τιμές της είναι σε λογικά επίπεδα , ιδιαίτερα όταν ο ανταγωνισμός της το κία σίντ και το φόκους άκτιβ , δεν λένε κάτι ιδιαίτερο , έστω και αν σε κάποια σημεία είναι πολύ καλά . Το ίδιο ισχύει και το CH-R που έχει ψόφιο κινητήρα και αστείους χώρους.

_________________
Citroen Pony 1981 , Citroen BX atout 1987 , Citroen BX 1.4 i 1991 , Citroen ZX Avantage 1991 , Citroen ZX Havai 1997 , Citroen Xantia II 1.8 16V 1998 , Citroen C4 1.6 exclusive 2005 ,Citroen C5 2.0 exclusive 2009 ,Citroen C3 Aircross Shine 1.2 EAT6 2018, Citroen C3 Aircross Business 1.5 EAT6 2020Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Απρ 2021, 23:44 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Το Κάκτους είναι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση και σημαντικότατο αυτοκίνητο για τη citroen αφού από εκεί ξεκίνησε η οποία...πορεία αποφάσισε να χαράξει... Ήταν πιστό στις αρχές του, την ιδέα του και αυτές τις αρχικές ιδέες τις παραδέχομαι. Δλδ χαμηλό βάρος (ότι καλύτερο από πολλές απόψεις...) , ιδιαίτερο στυλ (οκ δε με κερδισε αλλά αν δεν είχαν γίνει όλα σαν αυτό θα γινόταν έως και κλασσικό πιθανά...ίσως ακόμα και έτσι να γίνει καποτε), νέες πετυχημένες ιδέες (η τοποθέτηση αεροσακων εκεί κ.α.) Σίγουρα όμως δεν ήταν το καλύτερο της δεκαπενταετίας. Εντωμεταξυ οριακά, αν μείνουμε στα 15 χρόνια, δεν περιλαμβανεται η C4 mk1 coupe και η κυρίως...η C6...Θα συμφωνήσω λοιπόν ότι κι εγώ θεωρώ ως πιο σημαντική και ολοκληρωμένη citroen της 15ετιας τη C5 x7 γιατι ήταν ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ αυτοκίνητο όπως είθισται να λεγεται και για κοινό που έπιανε πολλούς επίδοξους αγοραστές άλλων ανταγωνιστικών μοντελων.

Υ.Γ και επί της ευκαιριας..Η αναλογία πωλήσεων c5 x7 70-30 υπέρ των υδροπνευματικων έναντι των "μεταλλικών" καταρρίπτει και τον ισχυρισμό περί λόγους κατάργησης της υδρο περί έλλειψης ενδιαφέροντος-κοινου-πωλησεων.

Εν αναμονή της οδήγησης της νέας c4 κυριολεκτικά πρώτη ευκαιρία και ξεπερνώντας την εξωτερική της αισθητική.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Απρ 2021, 09:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Όλοι έχουν την άποψή τους... Εμένα η δική μου είναι αυτή, ότι το νέο C4, είναι απίστευτα αμφιλεγόμενο, τόσο που εγώ όταν το δω θέλω να βγάλω τα μάτια μου και ο Παναγιώτης ήταν από τους πρώτους που το παρήγγειλε, κάτι το οποίο δεν θα κάνω ούτε μία στο εκατομμύριο... Για μένα και τον μπαμπά μου, η Peugeot έχει την ομορφιά και το κύρος, που αρμόζει, κυρίως στον πατέρα μου.

Φίλοι είμαστε με τον Παναγιώτη και δεν θα τα χαλάσουμε γι'αυτό! Και βόλτα θα με πάει με το C4 του και θα το χρυσώσω, φυσικά! Απλά δεν μπορώ να λογοκρίνομαι γι'αυτό το λόγο!

Πιστεύω οι C4 ΜΚ1 και ΜΚ2, γνώρισαν τεράστια επιτυχία πωλήσεων. Κάτι το οποίο, δεν πιστεύω ότι θα επιτύχει η C4 MK3. Παρόλο που προσφέρει πολλά, είναι ακριβή για Citroen, είναι απίστευτα αμφιλεγόμενη και δύσπεπτη στο μάτι και πλέον ο ανταγωνισμός σε αυτή την κατηγορία είναι στα ύψη.

jalbanis έγραψε:
Ιδίως για το προφίλ χρήσης που λέει ο Βαγγέλης και τα τόσα χιλιόμετρα που γράφουν και αυτός και ο μπαμπάς του!
Προς το παρόν, αμιγώς ηλεκτρικό σε περιπτώσεις σαν τις δικές τους, μόνο αν υπάρχει δυνατότητα για leasing/εταιρικό, νομίζω...

Εμείς δεν μπορούμε σε καμία περίπτωση, για τα δεδομένα της Ελλάδος, να αποκτήσουμε ηλεκτρικό. Μέσα σε μία καθημερινή μέρα (ρουτίνας), μπορεί ο μπαμπάς μου να γράψει από 100 έως και 500 χιλιόμετρα. Για leasing/εταιρικό, επίσης δεν υπάρχει η δυνατότητα μιας και ο μπαμπάς μου είναι στο Δικαστικό Σώμα και εγώ ιδιωτικός υπάλληλος! :P

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Απρ 2021, 10:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
nonos έγραψε:
Χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση (ειλικρινά) που το στηριζεις αυτό Azan? Δηλαδή πως θα το τεκμηριωνες.
προς Θεού καμία αντιπαράθεση!!!Εξηγώ γιατί θεωρώ την νέα c4 την πιο ολοκληρωμένη citroen της τελευταίας 15ετίας πάντα κατά τα δικά μου πρότυπα και χωρίς τα γραφόμενα μου να είναι απόλυτα!Θα εξαιρούσα την c5 του 2008 η οποία πραγματικά ήταν εξαιρετικό αμάξι παντού και με υδρό αλλά δεν το κάνω λόγω της πολύ Γερμανικής-συμβατικής της εμφάνισης κατ'εμέ η οποία δεν είχε καμία σχέση με τις προηγούμενες "θεές" όπως Xantia-Xm.
Θεωρώ λοιπόν την νεα c4 σαν την πιο ολοκληρωμένη citroen της τελευταίας 15ετίας έχοντας στα χέρια μου επι 1 ολόκληρη εβδομάδα μια ολοκαίνουργια c4 1,2 puretech 130 ps με μηχανικο 6άρι σασμάν για τους εξής λόγους.
-Έχει εξωτερική εμφάνιση γνήσια Citroen, διαφορετική απο οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί εκεί έξω στην κατηγορία της, κάνει τα κεφάλια να γυρνάνε προς το μέρος της είτε εκφράζοντας θετικά σχόλια είτε αρνητικά του τύπου "διασταύρωση μηρμυγκοφάγου με ασβού" :P .Μην ξεχνάμε ότι και οι παλιές Citroen GS Ami,Visa,BX,Ζχ, κλπ δεν άρεσαν σε όλους και είτε τις λάτρευες είτε τις μισούσες. Αυτό και μονο για μένα είναι + και κάνει το αμάξι ξεχωριστό.
-Για την συνολική άνεση που προσφέρει και στην καλύτερη υλοποίηση έως τώρα του τρίπτυχου καθίσματα (ενισχυμένα με έξτρα αφρό)-ανάρτηση με υδραυλικά ωστήρια-εξαιρετικήηχομόνωση. Σε αυτό θα ήθελα να σταθώ ιδιαίτερα ως κάτοχος τόσο c4 όσο και aircross. Στην καινούργια c4 κλείνεις την πόρτα και πραγματικά απομονώνεσαι απο κάθε εξωτερικό θόρυβο, ούτε η προηγούμενη c4 ουτε το aircross σου προσφέρουν αυτή την αίσθηση πόσο μάλλον τα παλαιότερα μοντέλα της citroen. Επίσης η ανάρτηση με τα υδραυλικά ωστήρια εκτός απο την ισοπέδωση κάθε είδους ανωμαλίας, μου έδωσε και την αίσθηση ότι μπορώ να πάω το αυτοκίνητο στα όρια του, να παίξω μαζί του χωρίς να τρομάξω. Χωρίς ίχνος υπερβολής είναι τόσο καλά στημένο που αν είχε ένα καλύτερο σε πληροφόρηση τιμόνι θα το συνέκρινα άνετα με το φορντ φόκους το οποίο για εμένα αποτελεί σημείο αναφοράς στην κατηγορία. Δεν θυμάμαι κάποιο άλλο citroen τα τελευταία χρόνια να συνδιαζει τόσο καλά την άνεση και την παιχνιδιάρικη συμπεριφορά, ίσως η xsara αλλά απέχει πολύ συνολικά στο να χαρακτηριστεί άνετη όσο η καινούργια c4.
Τέλος η πλειάδα εκδόσεων και κινητήρων. Το αμάξι συνδιάζεται με ότι κινητήρα θελήσεις, βενζίνη, ντίζελ, ηλεκτρικό, με αυτόματο ή μηχανικό σασμάν και με όλα τα σύγχρονα συστήματα άνεσης και ασφάλειας.
Mε συγχωρείτε αν κάπου φαίνομαι υπερβολικός, εγώ απλά εκφράζω τα δικά μου συμπεράσματα που αποκόμισα απο την συμβίωση μιας εβδομάδας με ένα αυτοκίνητο. Αυτά που για εμένα είναι θετικά ίσως για κάποιον άλλο είναι αρνητικά.Και κάτι τελευταίο, κάποιος ίσως να αναρωτηθεί μα κάλά αρνητικά δεν έχει το αμάξι?Φυσικά και έχει αλλά αυτά θα τα γράψω όταν με το καλό παραλάβω την δική μου c4 για να έχουμε να γράφουμε.Καλή Κυριακή σε όλους :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Τελευταία επεξεργασία από Azan Gorde και Κυρ 18 Απρ 2021, 15:06, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Απρ 2021, 10:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
Παράθεση:
Όλοι έχουν την άποψή τους... Εμένα η δική μου είναι αυτή, ότι το νέο C4, είναι απίστευτα αμφιλεγόμενο, τόσο που εγώ όταν το δω θέλω να βγάλω τα μάτια μου και ο Παναγιώτης ήταν από τους πρώτους που το παρήγγειλε, κάτι το οποίο δεν θα κάνω ούτε μία στο εκατομμύριο... Για μένα και τον μπαμπά μου, η Peugeot έχει την ομορφιά και το κύρος, που αρμόζει, κυρίως στον πατέρα μου.

Φίλοι είμαστε με τον Παναγιώτη και δεν θα τα χαλάσουμε γι'αυτό! Και βόλτα θα με πάει με το C4 του και θα το χρυσώσω, φυσικά! Απλά δεν μπορώ να λογοκρίνομαι γι'αυτό το λόγο!
Βαγγελάκο που ακριβώς είδες λογοκρισία καλέ μου φίλε? :hmm Εγώ τουλάχιστον απο τα σχόλια όλως εδώ μέσα δεν διακρίνω πουθενά λογοκρισία.
Καμία παρεξήγηση προς θεού!Σιγά μην παρεξηγηθώ επειδή δεν αρέσει το αμάξι, αφού αρέσει σε έμενα δεν με νοιάζει ας το κράζουν οι υπόλοιποι, υπάρχουν τόσα άλλα προβλήματα στην ζωή για να στενοχωρηθεί κάποιος :) :) :)

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Απρ 2021, 10:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Παναγιώτη μου, δεν βλέπω λογοκρισία!!! Απλά λέω, ότι επειδή δεν μου αρέσει, επειδή είσαι φίλος μου και επειδή εσύ είσαι ξετρελαμένος μαζί του, δεν σημαίνει ότι εγώ δεν θα λέω αυτό πιο νιώθω!

Όλα καλά! :love

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Απρ 2021, 11:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
bakevang έγραψε:
Παναγιώτη μου, δεν βλέπω λογοκρισία!!! Απλά λέω, ότι επειδή δεν μου αρέσει, επειδή είσαι φίλος μου και επειδή εσύ είσαι ξετρελαμένος μαζί του, δεν σημαίνει ότι εγώ δεν θα λέω αυτό πιο νιώθω!

Όλα καλά! :love
Φυσικά και να το λές, δεν νομίζω να είπε κανείς το αντίθετο!Όπως έχω και εγώ κάθε δικαίωμα να ειμαι ξετρελαμένος μαζί του :) :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Απρ 2021, 18:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Δεκ 2008, 12:58
Δημοσιεύσεις: 2218
https://www.youtube.com/watch?v=7RdBQsfQOO4

_________________
Citroen Pony 1981 , Citroen BX atout 1987 , Citroen BX 1.4 i 1991 , Citroen ZX Avantage 1991 , Citroen ZX Havai 1997 , Citroen Xantia II 1.8 16V 1998 , Citroen C4 1.6 exclusive 2005 ,Citroen C5 2.0 exclusive 2009 ,Citroen C3 Aircross Shine 1.2 EAT6 2018, Citroen C3 Aircross Business 1.5 EAT6 2020Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Απρ 2021, 19:27 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Εγώ χαίρομαι που επιτέλους τα σύγχρονα Citroen εχουν δώσει σημασία στον δείκτη NVH και προσφέρουν ποιοτικά αμαξώματα με την απαιτούμενη ηχομόνωση και την ανάλογη ποιότητα καμπίνας και άνεση ανάρτησης. Mακάρι να μπορούσα (πέρα από την πλάκα και τη γκρίνια που εχω εκφράσει κατα καιρούς) να αγοράσω μια σύγχρονη Citroen και να απολαμβάνω ποιοτικές μετακινήσεις. Οσο για τη σχεδίαση μπορεί αρχικά να σοκάρει αλλά τελικά συνηθίζεται. Εύχομαι με το καλό να παραλάβουν τις νέες C4 οι φίλοι εδώ μέσα που τις εχουν παραγγείλει και να μοιράζονται μαζί μας τις εντυπώσεις τους.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Απρ 2021, 21:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Από αυτό το βίντεο πάντως, κάθε άλλο παρά καλά ηχομονωμένη την ακούω τη νέα C4! Έδειξε 60-65 db με 80-115 km/h.
Έτσι που άκουσα το θόρυβο μου φάνηκε σχεδόν ίδιος με αυτόν που έχω με CC στα 120-140 km/h, παίζει βέβαια ρόλο ο κινητήρας, όπως επίσης και να είναι τέτοια η ευαισθησία του μικροφώνου που να δίνει ανάλογη εντύπωση θορύβου.
Θα μετρήσω από περιέργεια και στη δική μου τη "μεσήλικη" και λιγότερο χάι-τεκ C4, και στις ταχύτητες του βίντεο και σε ψηλότερες, για να δω τι θα πουν οι αριθμοί...

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Απρ 2021, 22:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Εγώ που την οδήγησα με κινητήρα βενζίνης μου φάνηκε πιο θορυβώδης από το παλιό. Βέβαια ήταν για δεκάλεπτο όποτε δεν το θεωρώ ιδιαίτερα αξιόπιστο σαν δείγμα. Απλά μου έκανε εντύπωση...και αυτό που ακούγονταν δεν ήταν τόσο ο κινητήρας όσο η κύλιση και κάποιοι αεροδυναμικοί θόρυβοι.

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Απρ 2021, 12:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
jalbanis έγραψε:
Από αυτό το βίντεο πάντως, κάθε άλλο παρά καλά ηχομονωμένη την ακούω τη νέα C4! Έδειξε 60-65 db με 80-115 km/h.
Έτσι που άκουσα το θόρυβο μου φάνηκε σχεδόν ίδιος με αυτόν που έχω με CC στα 120-140 km/h, παίζει βέβαια ρόλο ο κινητήρας, όπως επίσης και να είναι τέτοια η ευαισθησία του μικροφώνου που να δίνει ανάλογη εντύπωση θορύβου.
Θα μετρήσω από περιέργεια και στη δική μου τη "μεσήλικη" και λιγότερο χάι-τεκ C4, και στις ταχύτητες του βίντεο και σε ψηλότερες, για να δω τι θα πουν οι αριθμοί...
επειδή τυχαίνει να έχουμε ακριβώς το ίδιο αμάξι πίστεψε με καμία σχέση πουθενά, σε κανένα σημείο, απο τον ήχο της πόρτας, αναρτήσεων μέχρι τον ήχο του κλίπ της ζώνης ασφαλείας κλπ :)

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen C4 model 2020
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Απρ 2021, 13:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Δεν αμφιβάλω καθόλου γι' αυτά που αναφέρεις Παναγιώτη, είμαι σίγουρος ότι ποιοτικά είναι σε άλλο επίπεδο! Για του βίντεο μίλησα.
Προσωπικά το εσωτερικό της νέας C4 το βρίσκω εξαιρετικό, μόνο της νέας DS βάζω ψηλότερα η οποία βέβαια είναι και ένα ράφι πιο πάνω.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 29 από 92 [ 1379 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 92  Επόμενο



Συναφή θέματα

C4 CROSS 4x4 ???
Δ. Συζήτηση: Concepts
Συγγραφέας: panc4
Απαντήσεις: 4
C4 C Cross update οθόνης και χαρτών
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Mpegleris
Απαντήσεις: 5
C4 C-cross (Diesel ή Βενζίνη)
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Pankon21
Απαντήσεις: 23
Air cross
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
c4 c cross
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: pipinghot
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ