Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 17:54 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Μαρ 2013, 19:34 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
:clap :clap :clap :clap :clap :clap Καλορίζικο και καλοτάξιδο, στην υπογραφή μου θα δείς την επονομαζόμενη "Ασπρούλα" αλλά και σε άλλους φίλους εδω μέσα θα δεις και παρουσιάσεις των δικών τους.. :thumb

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Μαρ 2013, 20:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Με το καλό να το παραλάβεις Πάνο! :clap :clap :clap


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Μαρ 2013, 20:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2013, 19:37
Δημοσιεύσεις: 873
Εικόνες: 0
panos_thesniki έγραψε:
Πράκτορας έγραψε:
Ανάμεσα στα 2 θα προτιμούσα το λευκό μιας και δεν είμαι φαν των γκρι. Πάντως και τα 2 "κρατούν" καλά και δε φαίνονται εύκολα βρώμικα. Ζημιά παθαίνουν όλα την ίδια, αφού το βερνίκι ευθύνεται για αυτή και όχι το χρώμα, απλά είναι περισσότερο ορατό σε άλλα σκούρα (μπλε, κόκκινο, μαύρο).

Θεωρώ πάντως το κόκκινο του νέου C4 πολύ ωραίο/επιτυχημένο ως συνδυασμός και απορώ που κανείς δε το έχει επιλέξει ως τώρα. Κάποιοι "κακεντρεχείς" θα σπεύσουν να με χαρακτηρίσουν προκατειλημμένο βέβαια για το συγκεκριμένο χρώμα :D :D


Κόκκινο είχα στο προηγούμενο μου αυτοκίνητα, οπότε ήθελα να πάω σε κάτι διαφορετικό. Το λευκό πιστεύω ότι αναδυκνύει περισσότερο από κάθε άλλο χρώμα το αμάξωμα του C4, αν και θεωρώ ότι το grey shark ως μεταλλικό θα παραμείνει πιο φρέσκο στην πάροδο του χρόνου.

Από εκεί και πέρα να πώ ότι η έκδοση κλείδωσε και είναι η Attaction. Όχι ότι μου είναι απαραίτητα όλα τα έξρα καλούδια και μου περισεύουν τα 1200 ευρώ....κάθε άλλο....απλά ξέρω ότι κάποια στιγμή στο μέλλον θα έπιανα τον ευατό μου να διαμαρτύρεται που δεν έκανα αυτή την επιλογή.

Τέλος να πω ότι η αντιπροσωπεία δήλωσε άγνοια για τα 320 ευρω και τις ζάντες....αλλά επιφυλάχτηκε να μου απαντήσει αύριο. Ενδέχεται επίσης το αυτοκίνητο να παραδοθεί στον χρόνο ρεκόρ των 5 ημερών.

Πανοοο καλως να το δεχτεις να ξερεις οτι θα το χαρεις παρα πολυ και θα ειναι καλυτερο απο αυτο που περιμενεις στην κατηγορια του και στα λεφτα του ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ :c4

_________________
C4 Hdi 90 Attraction Noir BLACK...αμ πως


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Μαρ 2013, 21:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
καλοτάξιδο....τωρα θα αναρωτιεσαι παντα πως θα ηταν η εκδοση exclusive !!!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Μαρ 2013, 22:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Μαρ 2013, 21:02
Δημοσιεύσεις: 226
dasimo έγραψε:
καλοτάξιδο....τωρα θα αναρωτιεσαι παντα πως θα ηταν η εκδοση exclusive !!!

Το αποκλείω γιατί έκανα την υπέρβαση ακόμη και με την Attraction...η λογική έλεγε trend plus για τις εποχές που ζούμε :)

_________________
C4 Hdi92 Attraction White


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Μαρ 2013, 22:33 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Δεν την πουλάνε όμως απο τον Σεπτέμβρη :spank .Αλλιώς θα την ειχα στο γκαράζ. :shift

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Μαρ 2013, 14:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2012, 16:58
Δημοσιεύσεις: 336
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Ν.Καλλικράτεια
Με το καλό Πάνο!! :clap :clap

_________________
Citroen C5 hdi 1.6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 13:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Μαρ 2013, 21:02
Δημοσιεύσεις: 226
azzazel έγραψε:
Σε όλες τις εκδόσεις εκτός της exclusive οι ζάντες χρεώνονται έξτρα. +320 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Επειδή το διάβασα και αλλού αυτό....αποφάσισα να τις βάλω και εγώ. Στην αντιπροσωπεία όμως δηλώνουν πλήρη άγνοια για αυτή την προσφορά. Υποστήριξαν ότι κάλεσαν και στα κεντρικά για να ρωτήσουν και έλαβαν επίσης αρνητική απάντηση. Γνωρίζει κανείς τίποτα παραπάνω?

_________________
C4 Hdi92 Attraction White


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 13:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Μαρ 2013, 21:02
Δημοσιεύσεις: 226
Βορειος έγραψε:
Πανοοο καλως να το δεχτεις να ξερεις οτι θα το χαρεις παρα πολυ και θα ειναι καλυτερο απο αυτο που περιμενεις στην κατηγορια του και στα λεφτα του ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ

Μακάρι φίλε μου, γιατί όπως ίσως ξαναείπα το αυτοκίνητο το πήρα με αρκετά μεγάλο ποσοστό αμφιβολιών ως προς την αξιοπιστία του. Οτιδήποτε χοτνρό βγάλει (χτύπα ξύλο) θα με πετάξει εκτός προυπολογισμού.

Δυστυχώς οι περισσότεροι πλέον επιλέγουμε αυτοκίνητο με οικονομοτεχνικά κριτήρια και το C4 επιλέχτηκε με γνώμονα ότι θα έκανα απόσβεση την μισή του αξία σε μια πενταετία από το καύσιμα.
Πιο συγκεκριμένα με 20.000 χλμ ετησίως, την βενζίνη στο 1,75 και το πετρέλαιο στο 1.40 υπολόγισα ότι:
- Με το Stilo να καίει μικτά 8.5-9 Lit/100km θα είχα ετήσιο κόστος περίπου 3.300 ευρώ μαζί με το σήμα.
Το αντίστοιχο κόστος για το C4 με μικτή κατανάλωση 5.5-6 lit/100km το υπολόγισα στα 1700 ευρώ.
Περίπου δηλαδή 1600 ευρώ κέρδος ετησίως και συνολικα 8.000 ευρώ στην 5ετία. Δεν ξέρω αν είναι πολύ απλοϊκή η σκέψη μου, αλλά εγώ έτσι αποφάσισα να αλλάξω αυτοκίνητο. :)

_________________
C4 Hdi92 Attraction White


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 13:39 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Αν βάλεις και φθορές/αβαρείες λόγω παλαιότητας αλλά και την εναπομείνασα αξία του C4 στη πενταετία, θα βγεις ακόμη περισσότερο κερδισμένος.

Ακριβώς τους ίδιους υπολογισμούς έκανα για τη Xsara μου και πήρα C3 diesel :thumb

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 16:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
Οι υπολογισμοι ειναι σωστοι.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 16:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
panos_thesniki έγραψε:
Βορειος έγραψε:
Πανοοο καλως να το δεχτεις να ξερεις οτι θα το χαρεις παρα πολυ και θα ειναι καλυτερο απο αυτο που περιμενεις στην κατηγορια του και στα λεφτα του ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ

Μακάρι φίλε μου, γιατί όπως ίσως ξαναείπα το αυτοκίνητο το πήρα με αρκετά μεγάλο ποσοστό αμφιβολιών ως προς την αξιοπιστία του. Οτιδήποτε χοτνρό βγάλει (χτύπα ξύλο) θα με πετάξει εκτός προυπολογισμού.

Δυστυχώς οι περισσότεροι πλέον επιλέγουμε αυτοκίνητο με οικονομοτεχνικά κριτήρια και το C4 επιλέχτηκε με γνώμονα ότι θα έκανα απόσβεση την μισή του αξία σε μια πενταετία από το καύσιμα.
Πιο συγκεκριμένα με 20.000 χλμ ετησίως, την βενζίνη στο 1,75 και το πετρέλαιο στο 1.40 υπολόγισα ότι:
- Με το Stilo να καίει μικτά 8.5-9 Lit/100km θα είχα ετήσιο κόστος περίπου 3.300 ευρώ μαζί με το σήμα.
Το αντίστοιχο κόστος για το C4 με μικτή κατανάλωση 5.5-6 lit/100km το υπολόγισα στα 1700 ευρώ.
Περίπου δηλαδή 1600 ευρώ κέρδος ετησίως και συνολικα 8.000 ευρώ στην 5ετία. Δεν ξέρω αν είναι πολύ απλοϊκή η σκέψη μου, αλλά εγώ έτσι αποφάσισα να αλλάξω αυτοκίνητο. :)

Για να παρεις μια ιδεα , με 15500 χλμ εχω ξοδεψει 1100 ευρω , αλλα με C3 1,4 e-hdi stt bmp

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 18:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 19:48
Δημοσιεύσεις: 4375
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Πράκτορας έγραψε:
Αν βάλεις και φθορές/αβαρείες λόγω παλαιότητας αλλά και την εναπομείνασα αξία του C4 στη πενταετία, θα βγεις ακόμη περισσότερο κερδισμένος.

Ακριβώς τους ίδιους υπολογισμούς έκανα για τη Xsara μου και πήρα C3 diesel :thumb

Να 'ναι καλά το excel! :D


Πέρα από την πλάκα οι υπολογισμοί είναι σωστοί. Και αν συνυπολογίσεις, όπως λέει κι ο πράκτορας πιθανές φθορές που θα σου έβγαζε το παλιό αμάξι, μπορεί η απόσβεση να γίνει ακόμα γρηγορότερα (ειδικά αν σκεφτείς ότι το stilo είχε βγει από τα πιο ζημιάρικα αυτοκίνητα :s )

_________________
Εικόνα

-C4 1.6 THP
-C3 1.4 diesel


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 20:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2013, 19:37
Δημοσιεύσεις: 873
Εικόνες: 0
panos_thesniki έγραψε:
Βορειος έγραψε:
Πανοοο καλως να το δεχτεις να ξερεις οτι θα το χαρεις παρα πολυ και θα ειναι καλυτερο απο αυτο που περιμενεις στην κατηγορια του και στα λεφτα του ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ

Μακάρι φίλε μου, γιατί όπως ίσως ξαναείπα το αυτοκίνητο το πήρα με αρκετά μεγάλο ποσοστό αμφιβολιών ως προς την αξιοπιστία του. Οτιδήποτε χοτνρό βγάλει (χτύπα ξύλο) θα με πετάξει εκτός προυπολογισμού.

Δυστυχώς οι περισσότεροι πλέον επιλέγουμε αυτοκίνητο με οικονομοτεχνικά κριτήρια και το C4 επιλέχτηκε με γνώμονα ότι θα έκανα απόσβεση την μισή του αξία σε μια πενταετία από το καύσιμα.
Πιο συγκεκριμένα με 20.000 χλμ ετησίως, την βενζίνη στο 1,75 και το πετρέλαιο στο 1.40 υπολόγισα ότι:
- Με το Stilo να καίει μικτά 8.5-9 Lit/100km θα είχα ετήσιο κόστος περίπου 3.300 ευρώ μαζί με το σήμα.
Το αντίστοιχο κόστος για το C4 με μικτή κατανάλωση 5.5-6 lit/100km το υπολόγισα στα 1700 ευρώ.
Περίπου δηλαδή 1600 ευρώ κέρδος ετησίως και συνολικα 8.000 ευρώ στην 5ετία. Δεν ξέρω αν είναι πολύ απλοϊκή η σκέψη μου, αλλά εγώ έτσι αποφάσισα να αλλάξω αυτοκίνητο. :)

Λοιπον Πανο επειδη ολοι μας λιγο πολυ που πηραμε ντιζελ για τον ιδιο λογο τα πηραμε κοιτ και να επωφεληθεις απο αυτο το γεγονος ,το αυτοκινητο πηγαινει παρα πολλα χιλιομετρα με λιγα λιτρα εγω εχοντας ενεργοποιηση το Cruise control με οριο τα 100 χλμ/ωρα πετυχα καταναλωση 3,4/100 και ετσι εκανα μια υπεροχη βολτα 220 χλμ χωρις να καψω τιποτα και παραληλλα να απολαυσω για πρωτη φορα το C4 σε ταξιδη.Το ΔΕΡΒΕΝΙ ερχομενος απο Καβαλα το ανεβηκα με 5η χωρις σχεδον να ακουμπαω το γκαζι μολις το (πατησα ) λιγο χαιρετησα κατι BMW KAI KATI OCTAVIA,και να σκεφτεις οτι ειμαι ακομα στο στρωσιμο 1200 χλμ :) εχοντας πετυχει μικτη καταναλωση 800 στην πολη 200 σε εθνικη οδο και 200 σε επαρχιακους δρομους 4.8/100 χλμ. :) :) :) :) :)

_________________
C4 Hdi 90 Attraction Noir BLACK...αμ πως


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Μαρ 2013, 12:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Μαρ 2013, 21:02
Δημοσιεύσεις: 226
panos_thesniki έγραψε:
Τέλος να πω ότι η αντιπροσωπεία δήλωσε άγνοια για τα 320 ευρω και τις ζάντες....αλλά επιφυλάχτηκε να μου απαντήσει αύριο. Ενδέχεται επίσης το αυτοκίνητο να παραδοθεί στον χρόνο ρεκόρ των 5 ημερών.

UPDATE:
Τελικά οι αντιπροσωπείες στην Αθήνα φαίνεται να είναι πολύ πιο ενημερωμένες από τις αντίστοιχες που έχουμε στην Θεσ/νικη. Πήρα τηλέφωνο (να μην κάνω διαφήμιση που) και μια ευγενική κυρία με ενημέρωσε άμεσα (ούτε θα ψάξω, ούτε θα ρωτήσω, ούτε δεν γνωρίζω/δεν απαντώ) ότι η τιμή των 320 ευρώ αφορά τιμολόγηση εργοστασίου στην περίπτωση ειδικής παραγγελίας. Εφόσον δηλαδή επιλέξουμε να διαμορφώσουμε εμείς το αυτοκίνητο όπως το θέλουμε ...(απαιτείται βέβαια έξτρα υπομονή 3-4 μηνών για την παραλαβή του αυτοκινήτου).
Επίσης μου είπε ότι τρέχει μια προσφορά για τις ζάντες αλουμινίου BOSTON 16αρες στα 450 η 4αδα.

_________________
C4 Hdi92 Attraction White


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 3 [ 45 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3



Συναφή θέματα

Περιπολικο Citroen Xsara
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 17
CITROEN XSARA 1 ΘΟΛΩΜΑ ΤΖΑΜΙΩΝ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: johnkou
Απαντήσεις: 18
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ CITROEN, ΑΠΟΡΙΕΣ
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: psafan
Απαντήσεις: 10
ΚΑΝΤΡΑΝ ΠΙΝΑΚΑΣ ΟΡΓΑΝΩΝ CITROEN SAXO VTS 1.4 75HP 2003
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: nicktoyas
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ