Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 19:24 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 5 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: C4 Diesel 110 (112) μετά από 19k km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Οκτ 2013, 16:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Ιούλ 2012, 20:01
Δημοσιεύσεις: 12
Γεια χαρά!
Με το περί ου ο λόγος πλησιάζω τα 20k km και νομίζω ότι έχω μια καλή εικόνα που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας.
Λοιπόν,
Το μόνο ζήτημα ήταν ότι κρέμασε η πλαφονιέρα πάνω απ΄τον καθρέφτη, η αντιπροσωπεία χρειάστηκε μια βδομάδα να καταλάβει τι ήταν (έβγαλαν φωτογραφίες και επικοινώνησαν με Γαλλία, μου είπαν) και 10 λεπτά να την ξανακουμπώσουν. Άλλαξα λάδια στα 10k (στα 15 είναι η πρόταση του κατασκευαστή) θα αλλάξω και στα 20k και από τα 30 θα ακολουθώ την πρόταση του κατασκευαστή. Έχω προσθέσει μισό λίτρο λάδι πριν από την πρώτη και άλλο τόσο πριν από τη δεύτερη αλλαγή. Όλα τα χιλιόμετρα έχουν γίνει με shell V από πρατήριο Μυρτεα, το ίδιο πάντα, δεν με προβληματίζει αφού η αυτονομία βγαίνει 1100+ km, ακόμα και όταν η πρόβλεψη αυτονομίας είναι κάτω από 900. Η κατανάλωση είναι σταθερά 5 L/100km, από τα 5k km και μετά, πριν ήταν λίγο πιο κάτω γιατί το πήγαινα σαφώς αργότερα (να στρώσει το χρυσό μου...) Άνετο (9/10) καλή ποιότητα κύλισης (9/10) καλά κρατήματα (9/10) και κατευθυντικότητα. Πολύ καλά φρένα. Αbs και esp έχουν ενεργοποιηθεί μόνο σε πάγο. Δεν με προβληματίζει η όπισθεν, δεν έχει τρίξει ποτέ! Τα προσπεράσματα είναι απλή υπόθεση, ακόμα και με 6η, τηρουμένων των αναλογιών. Το clima του διακριτικό και πολύ καλό. Γενικά αρχοντικό ταξείδι, σε κάθε είδος - ασφάλτινου - δρόμου και υψηλές μέσες ταχύτητες. Οταν βλέπω ανοιχτές καμπύλες το πάω πιο γρήγορα από την προηγούμενη ευθεία, έτσι για να παίξω λίγο μαζί του. Θα ήθελα καλύτερη ποιότητα στο ηχοσύστημα (6/10 για τα αυτιά μου, τα καλομαθημένα σε βιολιά και κοντραμπάσσα) Φορτίζω το κινητό μου απ' ευθείας στο usb του και το συνδέω με bluetooth στο ηχοσύστημα, που δεν το βλέπει πάντα αμέσως.
Οι εξωτερικοί καθρέφτες σφυρίζουν από 40 και πάνω, μέχρι τα 80, που τους καλύπτουν πια οι άλλοι αεροδυναμικοί θόρυβοι. Τους ακούω μόνο με ανοιχτά παράθυρα. Έχετε καμιά ιδέα πώς θα απαλλαγώ; Όταν αφήνω γκάζι γύρω στις 2000 στροφές ακούω από τη μηχανή ένα θόρυβο (τακ τακ τακ) σαν αυτό που έκαναν μια φορά κι έναν καιρό οι αρύθμιστες βαλβίδες. Θεωρώ ότι είναι κάποια βαλβίδα εκτόνωσης του υπερσυμπιεστή. Θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει;
Είναι το τρίτο citroen και πάνω κάτω το 10ο στη σειρά των αυτοκινήτων που απόκτησα και μπορώ να πω το καλύτερο ως τώρα.
Γεια σας και πάλι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Diesel 110 (112) μετά από 19k km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Οκτ 2013, 17:14 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
:clap :clap :clap :clap :thumb :no1 Δεν ξέρω τι άλλο να βάλω... :D :D

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Diesel 110 (112) μετά από 19k km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Οκτ 2013, 20:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
ρε συ Dion.......αυτο το τακ, τακ στο τελος με κανει να πιστευω οτι απλα μου παιρνεις το αμάξι οταν το αφηνω ! Οπως ακριβως τα περιγραφεις μεχρι και το τακ τακ, που σημειωτεον το κανει μονο αν αφησεις το γκαζι με τριτη, η εν παση περίπτωση τοτε το ακουω εγώ! Ωραίος!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Diesel 110 (112) μετά από 19k km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Οκτ 2013, 17:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2013, 19:37
Δημοσιεύσεις: 873
Εικόνες: 0
...αχ 110 :clap τελος παντων καλα ειμαστε και μεις οι 92αρηδες,φιλε dion εχω φτασει τα 12600 χλμ και ειδικα μετα την τοποθετηση τον καινουριων δισκων καθε μερα γινεται και καλυτερο μαλακωσαν και οι ταχυτητες,το θεμα με τον θορυβο δεν νομιζω να λυνεται θα πρεπει να αλλαξει ο προσανατολισμος του καθρεπτη πραγμα αδυνατο.Αυτα

_________________
C4 Hdi 90 Attraction Noir BLACK...αμ πως


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Diesel 110 (112) μετά από 19k km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Οκτ 2013, 19:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Δία,αφού τίς δύο πρώτες φορές συμπλήρωσες λάδι,μην ακολουθείς τα του κατασκευαστή(αλλαγή στίς 15.000 χλμ),με την πρόταση του Έλληνα αντιπροσώπου.
Εάν θέλεις τέτοια,ή μεγαλύτερα διαστήματα αλλαγών,πήγαινε σε κάτι που να αντέχει.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 5 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Προγραμμα Diesel
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις DS3
Συγγραφέας: DS3 POWER
Απαντήσεις: 72
Άποψη για το 1.6 diesel
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση DS3
Συγγραφέας: Toshiba2014
Απαντήσεις: 137
Μετά το Φ.Π.Ε και τους εκκεντροφόρους
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C2
Συγγραφέας: scorer
Απαντήσεις: 16
ψυγειο αυτοκινητου C4 GP Diesel
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: zetor
Απαντήσεις: 8
ESP/ASR fault, Engine fault, Service, 1,6 Diesel - ΛΥΘΗΚΕ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: billys
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια