Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:15 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Δεκ 2013, 00:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
Καλημέρα σε όλους.

Τις προάλλες περνώντας από ΚΤΕΟ μου βρήκαν μικρή διαρροή λαδιών στην μηχανή. Το πήγα αμέσως στο service (Μενεξεδών στην Κηφισιά) και μου έφεραν και μου άλλαξαν μετά από 2 μέρες την πάνω φλάντζα βαλβίδας, που συγκρατεί τα λάδια της μηχανής από το να βγαίνουν έξω. Δεν πήγε ακριβά αυτό. Αλλά ανησύχησα γιατί μου είπαν ότι ενδέχεται να μην είναι το πρόβλημα μόνο στην πάνω φλάντζα αλλά και στην κάτω, της οποίας η αλλαγή κοστίζει πολύ παραπάνω (γύρω στα 500€ !!!!!) και αλλάζεται μαζί και ένας ιμάντας, όπως μου είπαν. Αλλά μου άλλαξαν πρώτα την πάνω φλάντζα (που δεν κοστίζει πολύ) και μου είπαν να παρατηρήσω αν εξακολουθώ να βλέπω λάδια και να το ξαναπάω αν δω κάτι μετά από κάποιες μέρες. Δυστυχώς εγώ κοιτάζοντας πάλι στην μηχανή σήμερα, μετά από 2 μέρες δηλαδή από την αλλαγή την πάνω φλάντζας, βλέπω λάδια στο κάτω μέρος, οπότε έχω ανησυχήσει ότι πιθανόν υπάρχει πρόβλημα και με την κάτω φλάντζα και θα πρέπει να "ξηλωθώ" κανονικά. Το πρόβλημα είναι ότι θέλω να είμαι σίγουρος, γιατί αυτή την περίοδο είμαι άνεργος και δεν μπορώ να δίνω τόσο εύκολα 500€ για μια επισκευή στο αυτοκίνητο, ιδιαίτερα αν δεν είναι σημαντική.
Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά όποιοι γνωρίζετε κάτι παραπάνω στο θέμα μου, κατά πόσο δηλαδή είναι σημαντικό το πρόβλημα και αν είναι πραγματικά τόσο ακριβή η διόρθωση του προβλήματος;; Μπορείτε να μου αναφέρετε μια ενδεικτική τιμή που θα πρέπει να περιμένω αν όντως υπάρχει πρόβλημα;;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας, ιδιαίτερα σε όσους έχουν τις γνώσεις να μου απαντήσουν και να με βοηθήσουν. Να σημειώσω ότι έχω Citroen C4 1.6, Hatchback, μοντέλο 2005. Τον Φεβρουάριο (2013) είχα προχωρήσει σε εγκατάσταση συστήματος υγραερίου BRC, δεν νομίζω ότι έχει καμία σχέση αλλά απλά το αναφέρω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Δεκ 2013, 09:10 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Καλημέρα Κώστα.
Απο μηχανολογικά δέν γνωρίζω να σου απαντήσω, αλλα η γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να το πάς σε κάποιον μηχανικό που να εντοπίσει με σιγουριά απο πού χάνει. Ίσως να πρέπει να πάρεις γνώμη απο 2-3 να δείς εάν όλοι καταλήγουν στο ίδιο σημείο.
Διαφορετικά θα χρεώνεσαι το λύσιμο-δέσιμο και την ταλαιπωρία χωρίς αποτέλεσμα.
(εγώ είχα στο σάξο τέτοιες περιπτώσεις, τη μία ήταν η εσωτερική φούσκα ημιαξονίου, την άλλη ήταν τσιμούχα στροφάλου...)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Δεκ 2013, 10:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
Προφανώς σου άλλαξαν φλάντζα καπακιού βαλβίδων ή "ψευτοκάπακου" όπως λέγεται στη γλώσσα των μηχανικών . Για να σου έκαναν και νύξη για αλλαγή φλάντζας κυλινδροκεφαλής πάει να πει ότι το μοτέρ σου είναι πολύ βρώμικο από τη διαρροή λαδιού και δεν μπορούν να δούν με ακρίβεια το ακριβές σημείο αυτής.
Σου συνιστώ να καθαρίσεις τον κινητήρα (πλύσιμο) και μετά από δυο - τρεις μέρες να περάσεις από το συνεργείο να δουν από που είναι η διαρροή .
Πιθανές αιτίες της διαρροής σε έναν κινητήρα είναι :
1.Η φλάντζα που σου άλλαξαν (μακάρι)
2.Τσιμούχες εκκεντροφόρου (όχι ιδιαίτερα ακριβή εργασία)
3.Φλάντζα κεφαλής (ουπς αυτό πονάει ...)
4.Φλάντζα κάρτερ (όπως το Νο 2)
5.Κάποιος αισθητήρας -βαλβίδα που βιδώνει στο μοτέρ
6.Τσιμούχα στροφάλου (ουπς κι αυτό πονάει....)
7.Αντλία λαδιού (κι αυτό συνήθως πονάει...)

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:10 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Αμα ητανε φλατζα καρτερ θα χε λαδια πολυ χαμηλα οχι εκει που τα ειδε.. το πιο πιθανο αν οντως υπαρχει θεμα ειναι η φλατζα κεφαλης.. Οπως πολυ σωστα λες του αλλαξαν τη φλατζα ψευτοκαπακου,ενα λαστιχενιο "περιγραμμα"..
Εγω για να σιγουρευτω και επειδη δεν εμπιστευομαι γενικα αντιπροσωπειες ,θα εκανα ενα καλο καθαρισμα οπως λες μετα θα το δουλευα μια βδομαδα και μετα θα πηγαινα σε ενα συνεργειο citroen π.χ. στον Πανο που ειναι τιμιος ανθρωπος να μου πει την αποψη του..

Εδω ειχα γραψει για τα περι φλατζας σε citroen zx.
viewtopic.php?f=181&t=9832
Γενικα ξεψαχνισε λιγο τα τεχνικα σε προβληματα περι φλατζας και θα μαθεις καποια πραγματα, να εχεις αποψη :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Δεκ 2013, 16:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
Φίλτατε νονέ εγώ απλά ανέφερα πιθανές αιτίες διαρροής λαδιού σε έναν κινητήρα (υπάρχουν και δυο τρεις ακόμα ,εξαιρετικά σπάνιες θα λέγαμε ) και έχω εμβαθύνει πάρα πολύ στο θέμα φλάντζα .... επίσης μου έχει τύχει να έχω διαρροή ελαίου λιπάνσεως από φλάντζα κυλινδροκεφαλής χωρίς απαραιτήτως να αναμειγνύονται τα νερά με τα λάδια όπως αναφέρεις στην εξαιρετική σου ανάλυση στο θέμα για το ΖΧ :)

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Δεκ 2013, 23:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
nonos έγραψε:
Αμα ητανε φλατζα καρτερ θα χε λαδια πολυ χαμηλα οχι εκει που τα ειδε.. το πιο πιθανο αν οντως υπαρχει θεμα ειναι η φλατζα κεφαλης.. Οπως πολυ σωστα λες του αλλαξαν τη φλατζα ψευτοκαπακου,ενα λαστιχενιο "περιγραμμα"..
Εγω για να σιγουρευτω και επειδη δεν εμπιστευομαι γενικα αντιπροσωπειες ,θα εκανα ενα καλο καθαρισμα οπως λες μετα θα το δουλευα μια βδομαδα και μετα θα πηγαινα σε ενα συνεργειο citroen π.χ. στον Πανο που ειναι τιμιος ανθρωπος να μου πει την αποψη του..

Εδω ειχα γραψει για τα περι φλατζας σε citroen zx.
viewtopic.php?f=181&t=9832
Γενικα ξεψαχνισε λιγο τα τεχνικα σε προβληματα περι φλατζας και θα μαθεις καποια πραγματα, να εχεις αποψη :thumb


Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου, όπως και όλους όσους μου απάντησαν και προσπαθούν να με βοηθήσουν.
Να υπενθυμίσω ότι έχω Citroen C4 1.6, μοντέλο 2005, όχι ZX, εκτός και αν είναι παρόμοια η κατάσταση και εκεί για αυτό και μου παραθέτεις το σχετικό link.
Από τις πιθανές αιτίες διαρροής που αναφέρει ο φίλος μας ο nik0laus, μάλλον την 3 θα εννοούσαν στο συνεργείο στην Μενεξεδών ότι πιθανότατα έχω εφόσον δεν διορθώθηκε το πρόβλημα δυστυχώς με την αλλαγή της φλάντζας καπακιού.
Πιστεύετε ότι υπάρχει πιθανότητα να έχω τις αιτίες 6. ή 7., ή το θεωρείτε κάπως απίθανο;;

Τέλος (και μακάρι) υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να έχουν τοποθετήσει λάθος την φλάντζα καπακιού και να μην σταμάτησε η διαρροή για αυτό το λόγο; Απ'ότι μου είπαν η συγκεκριμένη διαρροή φαίνεται να υπάρχει από το πάνω μέρος της μηχανής, αν καταλαβαίνετε τι εννοούσαν. Αλλά εγώ τώρα, δυστυχώς, βλέπω την διαρροή να υπάρχει στο κάτω μέρος της μηχανής, οπότε μάλλον χλωμό να μην έχουν απλά τοποθετήσει καλά την φλάντζα καπακιού, και μάλλον το πρόβλημα είναι πιο σοβαρό (και ακριβό δυστυχώς!)...

Όταν αναφέρεστε στο συνεργείο Citroen του "Πάνου", πιο ακριβώς εννοείτε; Είναι εξουσιοδοτημένο, όπως αυτό που πάω στην Μενεξεδών;
Τα συνεργεία που έχω διαβάσει εγώ εδώ μέσα για αξιόλογα, εκτός αυτού που ήδη πάω εγώ στην Μενεξεδών, είναι, αν θυμάμαι καλά, το Ωμέγα (Κηφισός, που είναι κοντά μου, ή Κηφισιά) και ο Δραγασάκης(;), που δεν έχω ψάξει ακόμη που βρίσκεται. Σε ποιο από όλα να πάω να πάρω μια 2η γνώμη και μια προσφορά για την διόρθωση του προβλήματος λέτε;;

Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Δεκ 2013, 23:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
se οσα συνεργεια και να πας αν δεν πλυνεις μοτερ θα βγει λαθος συμπερασμα κατα 50%.
για μενα πλυνε το μοτερ καλα με ζεστο νερο σε συνδυασμο με καποιο χημικο προιον σε καποιον επαγγελματια που ξερει να πλενει μηχανες και να τον ρωτησεις εαν εχει ξαναπλυνει μοτερ C4, και θα του κανεις την συμφωνια οτι επειδη ψαχνεις διαρροη οτι θα το ξαναπας για τοπικο πλυσιμο πλεον εκει ποιυ εντοπιζεις την διαρροη να μην σε τσεκουρωσει παλι διοτι οι καιροι ειναι δυσκολοι καλο θα ειναι μολις δεις που εχεις την διαρροη να πας αμεσως για δευτερο πλυσιμο και μετα να πας στο συνεργειο ο Πανος ειναι καλο παιδι και τιμιος μηχανικος και εκτος απο οτι θα σου πει τι ειναι θα σουκανει και σωστη και υπευθυνη δουλεια γιατι δουλευει μονος του καλες και οι αντιπροσωπειες αλλα....
τωρα στου μπορει να ειναι το προβλημα πολλες οι εικασιες αλλα αποτελεσμα 0
περιμενουμε νεα σου ..

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Δεκ 2013, 00:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
Να σημειώσω ότι στην Μενεξεδών κατά την διαδικασία για την αλλαγή του καπακιού φλάντζας, πρώτα άνοιξαν και έπλυναν-καθάρισαν το εσωτερικό της μηχανής από το λάδι με τη χρήση ενός ειδικού χημικού υγρού (δεν ξέρω τι ήταν) και μου το παρέδωσαν στεγνό εντελώς μετά την αλλαγή. Έτσι εγώ, μετά από 2 μέρες, παρατήρησα στο κάτω μέρος της μηχανής λάδια αυτή τη φορά. Εσείς μου προτείνετε να το πλύνω ξανά για να σιγουρευτώ για την διαρροή;; Σε ποιον προτείνετε (αν ξέρετε) να το πάω να μου πλύνει την μηχανή και να έχει εμπειρία χωρίς να μου δημιουργήσει προβλήματα; Δεν θα πρέπει πάλι εφόσον μου το πλύνει κάποιος ειδικός να πάω μετά αμέσως στο συνεργείο και να το ελέγξουν αυτοί που ξέρουν και καλύτερα από εμένα που πρέπει να κοιτάξουν ακριβώς για την πηγή της διαρροής;
Τέλος, δεν μου λέτε ποια συνεργεία μου προτείνετε τελικά, από αυτά που ανέφερα ή άλλα; Και που είναι ακριβώς το συνεργείο του Πάνου;

Ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Δεκ 2013, 10:47 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Να πω πως ο NFU δεν επιδέχεται αλλαγή φλάντζας στο ψευτοκάπακο αλλά είτε εξολοκλήρου αλλαγή ή κόλλημα με ειδική κόλλα.

Από την άλλη η διαρροή χαμηλά δεν είναι καλό νέο...

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
Πράκτορας έγραψε:
Να πω πως ο NFU δεν επιδέχεται αλλαγή φλάντζας στο ψευτοκάπακο αλλά είτε εξολοκλήρου αλλαγή ή κόλλημα με ειδική κόλλα.

Από την άλλη η διαρροή χαμηλά δεν είναι καλό νέο...


Όπου NFU;; Διαφώτισε και εμάς τους λιγότερο σχετικούς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
Ενημέρωση: Το πήγα σήμερα για κανά 10-λεπτο στην Citroen Ωμέγα, που είναι και κοντά μου, και πήρα μια 2η γνώμη, και ρώτησα και λίγο για τις τιμές. Μου είπαν βασικά τα ίδια με τα παιδιά και τον Κο Δημήτρη στην Μενεξεδών. Μετά το πήγα στην Μενεξεδών, μιας και εκεί ξεκίνησαν να βλέπουν και το συγκεκριμένο πρόβλημα, και το ανέβασαν να το δουν. Ήταν πραγματικά γεμάτο λάδια από κάτω, που μάλλον είχαν πάει παντού από την κίνηση του αυτοκινήτου όλες αυτές τις μέρες. Μέχρι και στο σασμάν είδαμε λάδι να στάζει!
Μου το καθάρισαν πάλι αρκετά καλά από κάτω, με ένα ειδικό υγρό που διώχνει τα λάδια, και το έκαναν να φαίνεται εντελώς στεγνό και δώσαμε ραντεβού την Παρασκευή το πρωί για να προχωρήσουμε αρχικά μάλλον με αλλαγή στην φλάντζα από κάτω από την φλάντζα καπακιού. Όπως το είδαν μου είπαν πιστεύουν ότι εκεί είναι το πρόβλημα και θα ήταν πολύ "κουφό" και δύσκολο να έχει αρχίσει να στάζει λάδια από παντού. Οπότε προχωράμε με αυτό την Παρασκευή, το παρατηρούμε για κάποιες μέρες και βλέπουμε αν ξανα-υπάρξει διαρροή μετά. Υπολογίζουν γύρω στα 130€ την επισκευή αυτή.
Σχεδόν απέκλεισαν το ενδεχόμενο να είναι κάτι άλλο και κυρίως απέκλεισαν για την ώρα το ενδεχόμενο να πρόκειται για φλάντζα κεφαλής. Για την φλάντζα κεφαλής μου είπαν ότι συμβαίνει περισσότερο σε Citroen C4 1.4, όχι 1.6, δεν ξέρω το γιατί, απλά σας μεταφέρω τι μου είπαν.

Αυτά τα νέα μέχρι τώρα. Αν έχετε να μου πείτε ή να με συμβουλέψετε κάτι άλλο μέχρι την Παρασκευή που θα το πάω.

Ευχαριστώ όλους και πάλι.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με φλάντζες βαλβίδας σε Citroen C4 (2005 μοντέλο).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Δεκ 2013, 22:35 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Kostas75 έγραψε:
Πράκτορας έγραψε:
Να πω πως ο NFU δεν επιδέχεται αλλαγή φλάντζας στο ψευτοκάπακο αλλά είτε εξολοκλήρου αλλαγή ή κόλλημα με ειδική κόλλα.

Από την άλλη η διαρροή χαμηλά δεν είναι καλό νέο...


Όπου NFU;; Διαφώτισε και εμάς τους λιγότερο σχετικούς.



Είναι ο κωδικός του μοτέρ σου. Όντως οι 14άρηδες (8 και 16βάλβιδοι) πάσχουν στο κομμάτι φλάντζας, κάτι σπάνιο στο δικό σου μοτέρ.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Αύξηση θερμοκρασίας στο citroen sxara 1.4 VTR Μοντέλο 2001
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Πρόβλημα εξάτμισης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Bill30f
Απαντήσεις: 33
Προς Citroen στρέφεται ο Solberg
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Παλαιά-παρατημένα Citroen
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: crazywolf
Απαντήσεις: 711
Θερμοκρασία νερών Citroen c3 2006 μοντελο
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: tzo
Απαντήσεις: 9
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια