Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 14:13 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 20:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2015, 22:56
Δημοσιεύσεις: 2772
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 0
Marmel έγραψε:
τις παρενθεσεις περι...

Εισαι Αθηνα;

_________________
Εικόνα
C4 Coupe 1.6 16V LPG *253000 km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 20:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Οκτ 2016, 03:52
Δημοσιεύσεις: 1465
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εμένα έχει 278.000, 1.6 του 2005. Ηλεκτρολογικά θέματα, ένα πηνίο του κληματισμου, εναν λαμδα, δυναμο και μια λάμπα στα ξένον. Όταν το αγόρασα είχε μηδενική φροντίδα απο τον προηγουμενο και τα παιδια εδω το ξερουν καλα το αμαξι. Μετα απο κάποια μικρομαζεματα στο συστημα διευθυνσης επειδη ειχε παρει σβαρνα τις λακουβες, το αμαξι δεν εχει βγαλει κιχ. Η μονη ζημια που δεν περιμενα ηταν οι ντιζες του σασμαν.

Φιλος αστυνομικος, 480.000 στο c4 στο τμημα, ολα εντος θεσσαλονικης και με ξεσκισμα μερα νυχτα, με κουτουρου συντηριση. Βλαβες? Δυο φορες τρυπησε κολαρο.

Όσο για το δικο μου, μπορεις να καταλαβεις απο την φωτογραφια τι μεταχειρηση εχει. Δεν μεγαλωνει με γαλλικα και πιανο. Μεγαλωνει αλλα γαλλικα σε βουνα. Βρες ενα σωστο, και δεν θα το μετανιωσεις.

Εικόνα



Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Χρήστος


Citroen C4 1.6 Exclusive - Η κορόνα μου
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 20:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 04 Ιαν 2018, 19:00
Δημοσιεύσεις: 54
nonos έγραψε:
Φιλε εχεις εντελως λαθος οπτικη για το ολο θεμα... Αλλος ισως και να σου λεγε ''γιατι μας ζαλιζεις'' και μαζι παιδευεσαι κι εσυ... Αφου εισαι πεπεισμενος... Δλδ ολοι εκει εξω που τα εχουν μαζοχες ειναι? :D Ο αλλος σου πε οτι το αμαξι του ειναι μια χαρα και εσυ εχεις πεισθει οτι δεν ειναι. :D Σαφως και μπορει ως πωλητης απλα να προσπαθει να σε πεισει αλλα εσυ εχεις πεισθει πριν σου πουν οτιδηποτε...!! Θες να παρεις αμαξι μεταχειρισμενο χωρις να το ελεγξεις... Λαθος κινηση. Ελεγξε το και σε μαστορα της αρεσκειας σου, δε χρειαζεται να πας σε citroen. Οσο για τα λαδια εισαι εντελως λαθος! Κι ασε με εμενα... Ο αλλος που σου ειπε οτι σου ειπε ειναι επισημος εισαγωγεας και γνωστης του αντικειμενου...
Σ αυτα που εγραψα δεν απαντησες... τα προσπερασες επιμελως χωρις τεκμηρια. Βεβαια εγω το περιμενα ολοι οι τογιοτακιδες παντα το ιδιο κανουν. Ως μηχανολογος σου λεω οτι ολα χαλανε και ολα πρεπει να συντηρουνται σωστα. ΟΛΑ. :thumb

τι να σου απαντησω φιλε μου? περι τουοτα? περι αξιοπιστιας τους? ξερω αν ειναι αξιοπιστα η οχι
το λαδι που βαζω καλυπτει τις προδιαγραφες που ζητα ο κινητηρας μου. δεν λειπει γραμμαριο στις αλαγες μου. τ αμαξι δεν χαλαει δεν σταματαει ποτε για κανενα λογο. κανει την ημερα 155κμ περιπου.
γιατι να αλαξω την συνταγη δλδ? δεν μαυριζει το λαδι....

φυσικα και θα κανω ελεγχο καποιου c4 που θα θελω να παρω.
απλα ξαναλεω οτι δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε την ορεξη πλεον να συντηρω σχολαστικα ενα αυτοκινητο και προσπαθω να βγαλω ακρη αν θα καταφερει ενα c4 σε καλη σχετικα κατασταση να ανταπεξελθει...
ολα τα c4 ειναι κατασκευη γαλλιας?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 20:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 04 Ιαν 2018, 19:00
Δημοσιεύσεις: 54
Θάνος έγραψε:
Marmel έγραψε:
τις παρενθεσεις περι...

Εισαι Αθηνα;

πειραια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 20:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 04 Ιαν 2018, 19:00
Δημοσιεύσεις: 54
Reizakos έγραψε:
Εμένα έχει 278.000, 1.6 του 2005. Ηλεκτρολογικά θέματα, ένα πηνίο του κληματισμου, εναν λαμδα, δυναμο και μια λάμπα στα ξένον. Όταν το αγόρασα είχε μηδενική φροντίδα απο τον προηγουμενο και τα παιδια εδω το ξερουν καλα το αμαξι. Μετα απο κάποια μικρομαζεματα στο συστημα διευθυνσης επειδη ειχε παρει σβαρνα τις λακουβες, το αμαξι δεν εχει βγαλει κιχ. Η μονη ζημια που δεν περιμενα ηταν οι ντιζες του σασμαν.

Φιλος αστυνομικος, 480.000 στο c4 στο τμημα, ολα εντος θεσσαλονικης και με ξεσκισμα μερα νυχτα, με κουτουρου συντηριση. Βλαβες? Δυο φορες τρυπησε κολαρο.

Όσο για το δικο μου, μπορεις να καταλαβεις απο την φωτογραφια τι μεταχειρηση εχει. Δεν μεγαλωνει με γαλλικα και πιανο. Μεγαλωνει αλλα γαλλικα σε βουνα. Βρες ενα σωστο, και δεν θα το μετανιωσεις.

Εικόνα
μακαρι φιλε...
εχω σκαλωσει με την συγκεκριμενη καροτσα
αλλιως υπομονη μεχρι το πασχα μπας και παρω κανα υβριδικο



Sent from my iPhone using Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 20:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2015, 22:56
Δημοσιεύσεις: 2772
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 0
Reizakos έγραψε:
Εικόνα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Με εστειλες τωρα!!! Υποκλινομαι. :salute
Σορρυ για το :ot

_________________
Εικόνα
C4 Coupe 1.6 16V LPG *253000 km


Τελευταία επεξεργασία από Θάνος και Παρ 05 Ιαν 2018, 21:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 21:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2015, 22:56
Δημοσιεύσεις: 2772
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 0
Marmel έγραψε:
Θάνος έγραψε:
Marmel έγραψε:
τις παρενθεσεις περι...

Εισαι Αθηνα;

πειραια

Ανεβα Ηρακλειο το ΣΚ αν δεν βαριεσαι.
Σε πμ για να κανονισουμε αν θες.
Υγ. Δεν το πουλαω.. να το δεις μονο. ;)

_________________
Εικόνα
C4 Coupe 1.6 16V LPG *253000 km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 21:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Οκτ 2016, 03:52
Δημοσιεύσεις: 1465
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Φιλε μου, κατανοω οτι εισαι κι εσυ μηχανικος, αλλα η γνωμη μου ειναι να βρεις καποιον που να ξερει τα c4 απ εξω, να ξερει ακριβως τι θα κοιταξει, ωστε να μην βρεθεις προ εκπληξεως. Εγω απο το αυτοκινητο πλεον δεν εχω κανενα παραπονο στο οτιδηποτε, λατρευω το πως ταξιδευει, το πως στριβει, τον εξοπλισμο του κ.α.

Θανουλη εχω και πιο λαμπαδιασμενη φωτο, αλλα κρατηθηκα :laugh

_________________
Χρήστος


Citroen C4 1.6 Exclusive - Η κορόνα μου
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 21:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Αποσύρομαι και εγώ,γιατί ο φίλος κάνει 155 χλμ τη μέρα.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 21:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 04 Ιαν 2018, 19:00
Δημοσιεύσεις: 54
θανος αν θελεις στειλε ενα πμ το κινητο σου να προσπαθησω να ανεβω κυριακη. και ευχαριστω για τον ενδιαφερον


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 21:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2015, 22:56
Δημοσιεύσεις: 2772
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 0
Marmel έγραψε:
θανος αν θελεις στειλε ενα πμ το κινητο σου να προσπαθησω να ανεβω κυριακη. και ευχαριστω για τον ενδιαφερον

:thumb

_________________
Εικόνα
C4 Coupe 1.6 16V LPG *253000 km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 21:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2015, 22:56
Δημοσιεύσεις: 2772
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 0
Reizakos έγραψε:
Θανουλη εχω και πιο λαμπαδιασμενη φωτο, αλλα κρατηθηκα :laugh

Μην ντρεπεσαι Χρηστο. Ανεβασε την στο αντιστοιχο θεμα να ζηλεψουν μερικα THP! :P

_________________
Εικόνα
C4 Coupe 1.6 16V LPG *253000 km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 21:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Οκτ 2016, 03:52
Δημοσιεύσεις: 1465
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ποια thp? Αυτα τα εχουμε για πλακα :D

Υ.Γ Με αυτους που καθονται πισω απο το τιμονι των thp, δεν εχουμε ελπιδα

_________________
Χρήστος


Citroen C4 1.6 Exclusive - Η κορόνα μου
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 21:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
Marmel έγραψε:
τι να σου απαντησω φιλε μου? περι τουοτα? περι αξιοπιστιας τους? ξερω αν ειναι αξιοπιστα η οχι
το λαδι που βαζω καλυπτει τις προδιαγραφες που ζητα ο κινητηρας μου. δεν λειπει γραμμαριο στις αλαγες μου. τ αμαξι δεν χαλαει δεν σταματαει ποτε για κανενα λογο. κανει την ημερα 155κμ περιπου.
γιατι να αλαξω την συνταγη δλδ? δεν μαυριζει το λαδι....

φυσικα και θα κανω ελεγχο καποιου c4 που θα θελω να παρω.
απλα ξαναλεω οτι δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε την ορεξη πλεον να συντηρω σχολαστικα ενα αυτοκινητο και προσπαθω να βγαλω ακρη αν θα καταφερει ενα c4 σε καλη σχετικα κατασταση να ανταπεξελθει...


Marmel έγραψε:
τις παρενθεσεις περι τουοτα θα τις προσπερασω γιατι θα ανοιξει περισσοτερο η κουβεντα μας. το αν κανω λαθος στο γιαρις μου για τα λαδια του το ξερει το ιδιο τ αμαξι και τα προηγουμενα που ειχα. περι αξιοπιστιας των κινητηρων τουοτα καλυτερα ξερουν τα συνεργεια που ΔΕΝ περασα ποτε ουτε απ εξω.

οι πρωτες μερες αναζητησης μου ειναι απογοητευτικες. πηρα καποια τηλ απο αγγελιες.
ο πρωτος που μιλησα ειχε ενα 2007 μοντ 1.6 και το εδωσε 2000ε γιατι δεν μπορουσε να να το δωσει με τπτ. ισως εκανε λαθος ισως βιαζοταν και μου κλεισε το τηλ.
τον ξαναπηρα πιο μετα και τον ρωτησα για το c4 και ευτυχως μου ειπε καποια πραγματα. μου ειπε οτι αναγκαστηκε να το βαλει 2000 γιατι οταν το ειχε 3000 δεν χτυπησε ουτε το τηλ. μου ειπε οτι το δωσε γιατι βαρεθηκε τις επισκεψεις σε συνεργεια. μου ειπε οτι μετα τα 4-5 χρονια σχεδον τα μισα ηλεκτρονικα δεν δουλευαν. δεν δουλευε επισης ο αυτοματος πιλοτος. επισης μου ανεφερε τριγμους εντονους στο σασμαν. μου ανεφερε οτι δυσκολευοταν να βαλει οπισθεν οταν ηταν ζεστο. μου ανεφερε χτυπηματα πισω. μου ανεφερε επισης οτι το 1.6 ειναι γενικα καλο μοτερ. απλα μου ειπε οτι γενικα ειναι ενα καλο αμαξι αλλα με συχνες επισκεψεις στο συνεργειο....
το τελευταιο που μου πε........ γιατι θες να μπλεξεις ρε φιλε

ο αλλος που πηρα τηλ εδινε ενα 1.6 του 06 με 170000κμ.
απο τις ερωτησεις που του εκανα, προσπαθησε να με πεισει οτι τ αμαξι ειναι ενα αμαξι διαστημοπλοιο που δεν ξερει την λεξη συνεργειο δεν χαλασε ποτε δεν του εβγαλε βλαβη ποτε....
ιχνος εξοδο δεν εχει κανει περα απο το σερβις των λαδιων φιλτρων κτλ... δεν το εχει πουλησει ακομα

ο αλλος που πηρα τηλ εδινε ενα 1.6 125.000 του 05 που μου ανεφερε βαρυ σασμαν θορυβο σε αυτο χαλασμενο αυτοματο πιλοτο χαλασμενα τα ηλεκτρικα παραθυρα και δυσκολιες στο κομπλαρισμα του a/c
δεν τον εχει πουλησει ακομα

απο βδομαδα θα προσπαθησω να βρω 2-3 εστω να τα οδηγησω

ολους οσους ρωτησα φιλους η συναδελφους οοολοι μου ειπαν μακρια απο γαλλικα
δεν ξερω γιατι παντου παντου κυκλοφορει αυτη η βρωμα χρονια τωρα. και γω ποτε δεν θεωρησα αξιοπιστα τα citroen.
απλα τωρα εχω σκαλωσει με το συγκεκριμενο μοντελο και θα εξαντλησω ολα τα περιθωρια αποκτησης του...


Marmel, όπως βλέπεις και όπως σου λένε και οι φίλοι, σου αλλά και οι πωλητές των Γαλλικών αυτοκινήτων, είναι μάπα........
γιατί δεν ψάχνεις να βρεις ένα καλό και ωραίο toyota που όπως λες ξέρεις και την συνταγή και δεν την χαλάς, που δε σπάει δε χαλάει ????
ένα auris ας πούμε, ένα corolla ρε παιδί μου, δεν θα σε αφήσει ποτέ στο δρόμο με τα παιδιά πίσω, δεν θα κουβαλάς πολλαπλασιαστές και ασφαλιοθηκες μαζί σου.....
πραγματικά δεν το καταλαβαίνω!!!!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 coupe
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιαν 2018, 21:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Να βαλω 2α ή να μεινω στην 1η;;; χαχαχαχα

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 17 [ 244 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Επόμενο



Συναφή θέματα

Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C1
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 61
Citroen C4 Coupe 1,4 Mk 1 Big Trip Athens- Bucarest
Δ. Συζήτηση: Road Trips
Συγγραφέας: Bill30f
Απαντήσεις: 16
Αγορά Μεταχειρισμένου C4 1.4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: johnjohn
Απαντήσεις: 26
Συμβουλές για Αγορά Μπαγκαζιέρας Οροφής
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: vagelisfil
Απαντήσεις: 3
ΑΓΟΡΑ C4 COUPE VTRS 1.4 ΣΕ ΛΕΥΚΟ
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 165
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ