Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:39 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 9 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ bluetooth
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 20 Ιούλ 2018, 22:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Ιούλ 2018, 20:22
Δημοσιεύσεις: 7
Καλησπερα σας εχω στο c4 diesel 2013 μοντελο και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα καθως αλλαξα συσκευη samsung a8 2018 με bluetooth 5 πολλες φορες ενω το διαβαζει το αυτοκινητο δεν μου μεταφερει τον ηχο για να μιλησω απο τοαυτοκινητο με αποτελεσμα να χρειαζεται να το κανω επανασυνδεση για να ξαναδουλεψει οσο ειχα την παλια μου συσκευη δουλευε μια χαρα προφανος ευθυνεται το bt5 τι κανω σε αυτη τη περιπτωση;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ bluetooth
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 20 Ιούλ 2018, 22:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Δεν ευθύνεται το Bluetooth 5. Όλες οι version είναι προς τα πίσω συμβατές με όλες τις υπόλοιπες. Οι μόνες διάφορες του 5 με το 4.2 είναι ότι είναι ταχύτερο εις το διπλάσιο, ότι η μέγιστη απόσταση τετραπλασιάζεται σε ανοικτό πεδίο, και ότι οι καινούργιες IoT (Internet of Things) συσκευές χρησιμοποιούν μόνο αυτό.


Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ bluetooth
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Ιούλ 2018, 00:33 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
anestisagg έγραψε:
Καλησπερα σας εχω στο c4 diesel 2013 μοντελο και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα καθως αλλαξα συσκευη samsung a8 2018 με bluetooth 5 πολλες φορες ενω το διαβαζει το αυτοκινητο δεν μου μεταφερει τον ηχο για να μιλησω απο τοαυτοκινητο με αποτελεσμα να χρειαζεται να το κανω επανασυνδεση για να ξαναδουλεψει οσο ειχα την παλια μου συσκευη δουλευε μια χαρα προφανος ευθυνεται το bt5 τι κανω σε αυτη τη περιπτωση;
Δοκίμασε όταν στο κάνει αυτό να πατήσεις το εικονίδιο του BT να βγει και να μπει ξανά. Δες την πρώτη εικόνα. Το κάνει αυτό όταν κάνεις ή δεχτείς κλήσεις στο πρώτο λεπτό που έχει φύγει η σύνδεση.

Επίσης ελέγξε στις ρυθμίσεις του ΒΤ να έχεις ενεργό για κλήσεις φωνητικές το BT (όταν είσαι συνδεδεμένος να είναι ΟΝ, αλλιώς θα φαίνεται κλειστό όπως στην φωτογραφία)

Αν δεν είναι κάτι από αυτό δώσε περισσότερες λεπτομέρειες για αυτό που σου κάνει. Αλλά αυτό με το ΒΤ 5.0 όντως δεν έχει σχέση. ΕικόναΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ bluetooth
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2018, 09:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Ιούλ 2018, 20:22
Δημοσιεύσεις: 7
Καλημερα καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας ολα αυτα που μου αναφερατε τα εχω δοκιμασει αρκετες φορες χωρις ουσιαστικο αποτελεσμα καταρχην οτα προσπαθω να πατησω το εικονιδιο bt στο κινητο δεν τσεκαρεται με αποτελεσμα η κληση να παραμενη στη συσκευη μονο οταν το τσεκαρω απο την οθονη του αυτοκινητου μεταφερεται ο ηχος στο αυτοκινητο αλλα καθε φορα πρεπει να κανω αυτην την διαδικασια οι οποια δεν ειναι οτι καλυτερο οταν οδηγας μεχρι και την ονομασια της συσκευης αλλαξα μηπως δεν την διαβαζε σωστα αλλα τιποτα,γενικα την πρωτη φορα που θα συνδεθει λειτουργει κανονικα μετα γινεται δημιουργειτε το προβλημα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ bluetooth
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Ιούλ 2018, 16:15 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
anestisagg έγραψε:
Καλημερα καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας ολα αυτα που μου αναφερατε τα εχω δοκιμασει αρκετες φορες χωρις ουσιαστικο αποτελεσμα καταρχην οτα προσπαθω να πατησω το εικονιδιο bt στο κινητο δεν τσεκαρεται με αποτελεσμα η κληση να παραμενη στη συσκευη μονο οταν το τσεκαρω απο την οθονη του αυτοκινητου μεταφερεται ο ηχος στο αυτοκινητο αλλα καθε φορα πρεπει να κανω αυτην την διαδικασια οι οποια δεν ειναι οτι καλυτερο οταν οδηγας μεχρι και την ονομασια της συσκευης αλλαξα μηπως δεν την διαβαζε σωστα αλλα τιποτα,γενικα την πρωτη φορα που θα συνδεθει λειτουργει κανονικα μετα γινεται δημιουργειτε το προβλημα
Μου κάνει πολλή εντύπωση γιατί με όσα κινητά και αν έχω αλλάξει (5 μέχρι στιγμής), η σύνδεση κατά 99% ήταν πάντοτε άμεση. Έτρωγε καμιά φορά το κολληματακι του αλλά κυρίως έφταιγε το τηλέφωνο και έστρωνε με επανεκκίνηση.

Γενικά θα ήθελα ομως να μου περιγράψεις με περισσότερη λεπτομέρεια την διαδικασία που κάνεις για να συνδεθείς. Έχεις συνεχώς ενεργοποιημένο το BT στο κινητό; Μήπως έχεις κάποιο άλλο BT hands free το οποίο μένει συνδεδεμένο και δημιουργεί το πρόβλημα; Δοκίμασες να κάνεις διαγραφή σύνδεσης και να το προσθέσεις πάλι;

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ bluetooth
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Ιούλ 2018, 19:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Ιούλ 2018, 20:22
Δημοσιεύσεις: 7
Lohias^ έγραψε:
anestisagg έγραψε:
Καλημερα καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας ολα αυτα που μου αναφερατε τα εχω δοκιμασει αρκετες φορες χωρις ουσιαστικο αποτελεσμα καταρχην οτα προσπαθω να πατησω το εικονιδιο bt στο κινητο δεν τσεκαρεται με αποτελεσμα η κληση να παραμενη στη συσκευη μονο οταν το τσεκαρω απο την οθονη του αυτοκινητου μεταφερεται ο ηχος στο αυτοκινητο αλλα καθε φορα πρεπει να κανω αυτην την διαδικασια οι οποια δεν ειναι οτι καλυτερο οταν οδηγας μεχρι και την ονομασια της συσκευης αλλαξα μηπως δεν την διαβαζε σωστα αλλα τιποτα,γενικα την πρωτη φορα που θα συνδεθει λειτουργει κανονικα μετα γινεται δημιουργειτε το προβλημα
Μου κάνει πολλή εντύπωση γιατί με όσα κινητά και αν έχω αλλάξει (5 μέχρι στιγμής), η σύνδεση κατά 99% ήταν πάντοτε άμεση. Έτρωγε καμιά φορά το κολληματακι του αλλά κυρίως έφταιγε το τηλέφωνο και έστρωνε με επανεκκίνηση.

Γενικά θα ήθελα ομως να μου περιγράψεις με περισσότερη λεπτομέρεια την διαδικασία που κάνεις για να συνδεθείς. Έχεις συνεχώς ενεργοποιημένο το BT στο κινητό; Μήπως έχεις κάποιο άλλο BT hands free το οποίο μένει συνδεδεμένο και δημιουργεί το πρόβλημα; Δοκίμασες να κάνεις διαγραφή σύνδεσης και να το προσθέσεις πάλι;

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ bluetooth
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 26 Ιούλ 2018, 22:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Ιούλ 2018, 20:22
Δημοσιεύσεις: 7
Καλησπερα και παλι Lohias αναφερομαι κυριως σε εσενα το προβλημα δημιουργηθηκε οταν αλλαξα τη συσκευη ακριβως τα ιδια ειχα και με την παλια μου συσκευη και ολα λειτουργουσαν μια χαρα,συνηθως εχω συνδεδεμενο ειτε ενα xiaomi mi band ειτε ενα ρολοι garmin vivoactive τα οποια ειναι μονο για ειδοποιηση και οχι για ομιλια αλλα και χωρις αυτα παλι το ιδιο προβλημα ενω συνδεεται παντα με το αυτοκινητο οταν καλω η με καλουν σταματει το ραδιο με ειδοποιει αλλα δεν μπορω να παρω την κληση στο αυτοκινητο με αποτελεσμα να μιλαω απο την συσκευη,αν κανω μια επανασυνδεση λειτουργει την πρωτη φορα και μετα κανει αυτο που σου περιγραφω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ bluetooth
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Αύγ 2018, 18:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Ιούλ 2018, 20:22
Δημοσιεύσεις: 7
Καλησπερα και παλι μετα απο πολλες προσπαθειες συνδεσιμοτητας το προβλημα λυθηκε μετα απο αναβαθμιση λειτουργικου σε adroid 8 και πλεον λειτουργει απροβληματιστα ευχαριστω για της απαντησεις σας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ bluetooth
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 13 Αύγ 2018, 16:58 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
anestisagg έγραψε:
Καλησπερα και παλι μετα απο πολλες προσπαθειες συνδεσιμοτητας το προβλημα λυθηκε μετα απο αναβαθμιση λειτουργικου σε adroid 8 και πλεον λειτουργει απροβληματιστα ευχαριστω για της απαντησεις σας.
Μια χαρά λοιπόν! :clap

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 9 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΗΧΟΥ ΣΤΟ C5 2012
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C5
Συγγραφέας: spp
Απαντήσεις: 17
ερώτηση για αναβάθμιση εργοστασιακού radio cd
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: mutunas
Απαντήσεις: 11
Αναβάθμιση Χαρτών C5 2009
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Αναβάθμιση Εργ.Ηχοστήματος ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Δ. Συζήτηση: Ηχοσυστήματα-DVD-TV-ICE
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 15
Χαμένο bluetooth ακουστικο
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια