Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 15:36 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Οκτ 2018, 00:41 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
https://www.drive.gr/news/nea-montela/e ... citroen-c4

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Οκτ 2018, 07:55 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Ενα rendering ειναι απλώς. Νομιζω οτι μπροστα θα ειναι κάπως ετσι γιατι θα χρησιμοποιησουν αισθητικα στοιχεια απο το concept CXperience. Για το πισω μερος θα ηθελα να χρησιμοποiει επισης την αισθητικη του concept και οχι του C3. Eχουμε ακομα αρκετο καιρο για να δουμε πως τελικα θα την διαμορφωσει η νεα σχεδιαστικη ομαδα υπο την καθοδηγηση του νεου Βελγου αρχισχεδιαστη. Το οτι το αρθρο αναφερει οτι θα βασιζεται σε μια βελτιωμενη εκδοση της παλιας πλατφορμας και οχι της καινουργιας προκαλει εντυπωση και μαλλον προκειται για ανακριβεια αφου η νεα πλατφορμα εχει μελετηθει απο την αρχη για να εχει ηλεκτροκινηση και ολα τα συγχρονα συστηματα τεχνολογιας. Θα δουμε, εχουμε καιρο...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
να μην την βγάλουν γιατί μας βλέπω πάλι σε έξοδα να μπαίνουμε :laugh :laugh :P

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Οκτ 2018, 15:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Εμένα πάντως πολύ μου αρέσει αυτό το rendering. Αυτό που κάνουν τώρα με τα διπλά φανάρια τύπου cactus ποτέ δεν μου άρεσε, πολύ καλύτερα να τα κάνουν όπως σε αυτό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Οκτ 2018, 22:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Δεν είναι απλώς ένα rendering, είναι ντιπ του ποδαριού, είναι αυτή η C4 II που ξέρουμε, ίδια και απαράλλαχτη με μια διαφορετική μάσκα μόνο.
Πίσω φανάρια, πλαϊνά με τις νευρώσεις τους, παράθυρα, παρμπρίζ, καπό, το σήμα με τις δυο νικελένιες γρίλιες του, όλα όπως ακριβώς τα ξέρουμε, μέχρι κι ο αρμός φτερού-προφυλακτήρα ακριβώς εκεί που τον ξέρουμε. Πήραν τη συνταξιοδοτημένη C4, της έφτιαξαν στον υπολογιστή διαφορετικά φανάρια και μια μάσκα ηλεκτρικής έκδοσης κλειστή χωρίς εισαγωγές αέρα, και καθάρισαν κατά τον γνωστό παμπάλαιο τρόπο του ειδικού τύπου "να 'χουμε να κάνουμε εφέ". Δεν είναι από την PSA αυτή η εικόνα, θα 'ταν πολύ λυπηρό να είναι.
Η αξία του link που έδωσε ο Νεκτάριος δεν είναι στην εικόνα του, είναι στην είδηση ότι προγραμματίζεται η νέα C4 και μάλιστα με ηλεκτρική έκδοση στη γκάμα της.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Οκτ 2018, 22:50 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Έτσι ακριβώς....


Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2018, 20:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
έτσι όπως την ξανακοίταξα πιο πολύ με τουότα corolla μοιάζει παρά με citroen :guns :guns

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2018, 07:25 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Azan Gorde έγραψε:
έτσι όπως την ξανακοίταξα πιο πολύ με τουότα corolla μοιάζει παρά με citroen :guns :guns


Ναι ρε φίλε, θα την βγάλουμε ετσι να μοιάζει με Toyota μήπως και πουλήσει τρελλά! :laugh :laugh :laugh

Τοσα χρόνια που βγάζαμε εξαιρετικα, ξεχωριστά αυτοκινητα δεν αγοράζατε γιατι δεν εμοιαζαν με Toyota η Audi.

Azan, αστειεύομαι... :D

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2018, 18:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Azan Gorde έγραψε:
έτσι όπως την ξανακοίταξα πιο πολύ με τουότα corolla μοιάζει παρά με citroen :guns :guns


Ναι ρε φίλε, θα την βγάλουμε ετσι να μοιάζει με Toyota μήπως και πουλήσει τρελλά! :laugh :laugh :laugh

Τοσα χρόνια που βγάζαμε εξαιρετικα, ξεχωριστά αυτοκινητα δεν αγοράζατε γιατι δεν εμοιαζαν με Toyota η Audi.

Azan, αστειεύομαι... :D
: πλάκα πλάκα δεν έχεις άδικο :laugh ....Εμείς ήμασταν πάντα της Γαλλικής σχολής αλλά Ρενάκηδες, ο πατέρας μου ειδικά είναι φανατικός , τελευταία τον βλέπω ζαχαρώνει πολύ το "aircross "...λές η Λίντα να έχει δίκιο τελικά? :laugh :laugh

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2018, 19:37 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Azan Gorde έγραψε:
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Azan Gorde έγραψε:
έτσι όπως την ξανακοίταξα πιο πολύ με τουότα corolla μοιάζει παρά με citroen :guns :guns


Ναι ρε φίλε, θα την βγάλουμε ετσι να μοιάζει με Toyota μήπως και πουλήσει τρελλά! :laugh :laugh :laugh

Τοσα χρόνια που βγάζαμε εξαιρετικα, ξεχωριστά αυτοκινητα δεν αγοράζατε γιατι δεν εμοιαζαν με Toyota η Audi.

Azan, αστειεύομαι... :D
: πλάκα πλάκα δεν έχεις άδικο :laugh ....Εμείς ήμασταν πάντα της Γαλλικής σχολής αλλά Ρενάκηδες, ο πατέρας μου ειδικά είναι φανατικός , τελευταία τον βλέπω ζαχαρώνει πολύ το "aircross "...λές η Λίντα να έχει δίκιο τελικά? :laugh :laugh


Πιο συντηρητική τα πιο παλιά χρόνια η Ρενώ αλλα εξίσου ανετα και πρακτικά τα αμαξια της. Σίγουρα η πιο σπορτιβ γαλλικη φίρμα τα παλια χρονια με τα αξέχαστα Gordini R8, R16, R15, R17, R5, Fuego, R18 Turbo, R11 Turbo, Alpine A110, A310, A610... Γεμάτη η γκάμα της απο μοναδικά αυτοκινητα που θα μεινουν αξέχαστα. Για να μην λησμονήσουμε και την επιτυχημενη συμμετοχή στη F1! Η πρόσφατη γκάμα της αποτελειται απο ποιοτικα αυτοκινητα με γαλλικη-φρεσκια σχεδιαση και ποιοτικα εσωτερικα. Εντυπωσιασμενος απο την ποιοτητα συναρμογης και αισθηση στιβαροτητας καμπινας και αμαξωματος των προσφατων Clio και Megane που τα περιεργαστηκα στην περσινη εκθεση της Αθηνας. Νομιζω η Ρενώ ειναι εδω και πολλά χρονια η πιο "γερμανικη" σε ποιοτητα και νοοτροπια απο τις γαλλικες εταιρειες. Σαφως παει καλυτερα στην Ελλαδα απο τοτε που την ανελαβε ο Θεοχαρακης. Δεν εχω οδηγησει , ουτε ειχα ποτε Ρενώ , αλλά την παρακολουθω στενά με ενδιαφερον και συμπάθεια!

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2018, 20:48 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Τι λες Νικολα μου για το Κλιο; Πιο χαλια πλαστικο κ απο saxo εχει μεσα στα πλαινα. Κ το γερμανικο προτυπο το ολα μεσα μαυρα νεκροφορε-αυτοκτονε-γκοθ με κανενα γυαλιστερο ψευτοπλαστικο λακας πιανου ή βαμμενο ασημι. Αυτα δεν ειναι προτυπα, τσαλεντζ για το αν θα χαμογελασεις ποτε μεσα στο οχημα ειναι.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2018, 22:52 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Συμφωνώ με τον πράκτορα για να μην μιλήσουμε για την ασυμμετρία ταμπλό με την κεντρική κονσόλα που είναι αλλού για αλλού.

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Οκτ 2018, 06:38 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Νεκτάριε, εχεις δικιο για την ασσυμετρία του ταμπλω με την κεντρικη κονσολα και εμενα με χαλαει αλλα εχει γινει σιγουρα για καποιο τεχνικο λογο αποκλειεται να μην το ειδαν. Για προσεξε καλυτερα στις φωτο του DS3 Crossback (netcarshow) την ασσυμετρια των κεντρικων διακοπτων στο ταμπλω σε σχεση με την κονσολα. Δυστυχως τετοια θεματα συμβαινουν κατα την εφαρμογη του σχεδιου της καμπινας στην κατασκευη. Να αναφερω επισης την μικρη ασσυμετρια του τιμονιου και κλιση του προς τα αριστερα σε σχεση με τα οργανα στα C4-DS4. Aν προσεξετε το τιμονι δεν ειναι απολυτως ευθυγραμμισμενο με το κεντρο των οργανων και δημιουργει ενα κενο στη βαση τους. Οταν το ειχα πρωτοδει ρωτησα στην Ωμεγα και μου ειπαν οτι ολα ετσι ειναι. Μπηκα σε μια C4 στην εκθεση και το επιβεβαιωσα... :spank . Επίσης θυμαμαι οτι και η Mito , το Punto και το Corsa εχουν τετοιες ασσυμετριες στην κεντρικη κονσολα. Κατι τέτοιο δεν θυμαμαι να συμβαινει στην C4 ΜΚ1 που ειχε απολυτως κεντραρισμενο τιμονι με το στροφομετρο μπροστα του!
Δημήτρη το Clio μου αρεσει πολυ εξωτερικα και σαν ποιοτητα συναρμογης και ποιοτητα βαφης . Η καμπινα του εχει μοντερνα σχεδιαση αλλα σιγουρα πρεπει να επιλεξεις καποιο συνδυασμο υφασματων διαφορετικο περα απο τον βασικο για να φωτισει λιγο. Το εχει μια εξαδελφη, εχει αρκετα ποιοτικο εσωτερικο. Μου αρεσει η κεντρικη του κονσολα αλλα οχι ο πινακας οργανων. Τα πλαινα πλαστικα δεν θυμαμαι να μου προξενησαν αρνητικη εντυπωση.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Δεκ 2018, 18:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
Εικόνα

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μελλοντική Citroën C4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Δεκ 2018, 18:28 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Πολύ προχωρημένο σχέδιο ιδίως σε σχέση με την συντηρητική τελευταία γενιά.

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 5 [ 65 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

NEΑ CITROËN C-ELYSÉE
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 63
Νιώσε ασφαλής. Οδηγείς Citroen !!!
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 8
Citroen C1 2015 παρουσίαση
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C1
Συγγραφέας: gmavro
Απαντήσεις: 23
Σύνδεση Camera οπισθοπορείας AFTERMARKET CITROEN C3 III FEEL
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: trika9
Απαντήσεις: 20
Citroen zx volcane 1.9 βενζίνη 1991
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: Cooltsip
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ