Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τετ 24 Απρ 2024, 14:02 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ήρθεεεεεεεεε!!!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Οκτ 2007, 10:55 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Μόλις με πήραν τηλέφωνο από την αντιπροσωπεία, και μου είπαν ότι το αυτοκίνητό έφτασε και είναι έτοιμο να το παραλάβω!!! :yhoo Και μάλιστα ήρθε νωρίτερα απ' ότι μου είχαν πει.

Να δω πότε θα το πάρω όμως, που έχω τον παππού στο νοσοκομείο από χθες με σπασμένη λεκάνη και βαράμε βάρδιες εναλλάξ... Άντε να βρω χρόνο να πάω να το ασφαλίσω πριν το πάρω. Είναι και Παρασκευή γμτ...

Wish me luck! Ελπίζω να είναι όλα εντάξει και να μην χρειαστεί να :rant !


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Οκτ 2007, 11:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2007, 15:30
Δημοσιεύσεις: 636
Τοποθεσία: Μουδανιά Χαλκιδικής
καλό τάξιδο αδερφέ και να το φέρεις στο επόμενο meeting να στο ασημώσουμε!!!!

_________________
ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΣΕΒΕΣΤΕ ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΤΕ......
http://www.noiazomai.net/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Οκτ 2007, 12:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Μάιος 2007, 14:29
Δημοσιεύσεις: 328
Τοποθεσία: Αθήνα
SportBilly έγραψε:
να το φέρεις στο επόμενο meeting να στο ασημώσουμε!!!!

Nαι ε? Κάνετε και τέτοια? Να ανέβω και γω τότε (αν και έχουν περάσει 4 μήνες και 6,500κλμ) μήπως βγάλω καμία δόση :iconcool :tong:
Καλορίζικο και ευλογημένο ρε gr_diver. Περαστικά και στον παππού :thumbup


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ήρθεεεεεεεεε!!!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Οκτ 2007, 15:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 251
gr_diver έγραψε:
Μόλις με πήραν τηλέφωνο από την αντιπροσωπεία, και μου είπαν ότι το αυτοκίνητό έφτασε και είναι έτοιμο να το παραλάβω!!! :yhoo Και μάλιστα ήρθε νωρίτερα απ' ότι μου είχαν πει.

Να δω πότε θα το πάρω όμως, που έχω τον παππού στο νοσοκομείο από χθες με σπασμένη λεκάνη και βαράμε βάρδιες εναλλάξ... Άντε να βρω χρόνο να πάω να το ασφαλίσω πριν το πάρω. Είναι και Παρασκευή γμτ...

Wish me luck! Ελπίζω να είναι όλα εντάξει και να μην χρειαστεί να :rant !


Καλοτάξιδο!

Μπορείς να πεις στην αντιπροσωπεία να στείλει με φαξ το τιμολόγιο (αν θες φωτιά/κλοπή) και την άδεια κυκλοφορίας στην ασφαλιστική, να στείλεις εσύ το δίπλωμα, και να σου στείλει η ασφαλιστική ένα αντίγραφο του σήματος με φαξ ή καλύτερα να σου φέρουν με κούριερ το ασφαλιστήριο. Η διαδικασία είναι απλή, μπορεί να ολοκληρωθεί και αυθημερόν.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Οκτ 2007, 15:07 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Καλοτάξιδο gr_diver :yhoo

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Οκτ 2007, 20:31 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά!

Όλα ΟΚ με την ασφάλεια, το διεκπεραίωσα με τηλέφωνα και fax, και ξέκλεψα μια ωρίτσα το απόγευμα και πήγα και το πήρα.

Ευτυχώς όλα πηγαν καλά και με την παράδοση. Το αυτοκίνητο ήταν σε άριστη κατάσταση μέσα/ έξω και τα αξεσουάρ ήταν τοποθετημένα όπως συμφωνήσαμε. Είχε διανύσει μόλις 5km. Έκανα εξωνυχιστικό έλεγχο, και αφού τελείωσα το "ψάξιμο" που μου πήρε ένα μισάωρο, τότε το "δέχθηκα". Κλασσικά (απ' ότι φαίνεται) πήγαν να μου φάνε το δίχτυ του πορτ-μπαγκάζ και τα αρωματάκια, αλλά τα ζήτησα ευγενικά και μου δώθηκαν χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Τέλος καλό, όλα καλά, ή για να είμαι πιο σωστός, καλή αρχή...

Μόνο που όταν έφτασα στο σπίτι είχε μια μυρωδιά το αμάξι, που όμως δεν είχε περάσει στην καμπίνα. Μάλλον είναι που ζεστάθηκε καλά για πρώτη φορά και τα διάφορα εξαρτήματα "κάηκαν" (η εξάτμιση ίσως; )...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Οκτ 2007, 00:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
ο καταλύτης μάλλον

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Οκτ 2007, 11:50 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
KarlBarks έγραψε:
ο καταλύτης μάλλον


Κάτι τέτοιο ήταν. Το βράδυ που το ξαναπήρα μύριζε αναιπαίσθητα, σχεδόν καθόλου...

Το πεντάλ του συμπλέκτη με χαλάει λίγο, όλη η σύμπλεξη/αποσύμπλεκη γίνεται στο ανώτερο 1/4 της διαδρομής του. Έχω συνηθίσει το "ντιζάτο" πεντάλ του Ascona B μου, που εκτός του ότι έχει μικρότερη διαδρομή, δουλεύει και πιο χαμηλά στη διαδρομή του. Και το Mercedes του πατέρα μου, που κι εκείνο έχει υδραυλικό συμπλέκτη, δεν δουλεύει τόσο πάνω. Θα το πάω από Δευτέρα να το ρίξουν μια ματιά, μην χαλάσει κανένας συμπλέκτης σε 30.000km, και μου πουν "εσύ φταις!". Αν και αφού είναι υδραυλικό, δεν νομίζω να ρυθμίζει, τότε απλά να γραφεί στην καρτέλα ως παρατήρηση του πελάτη...

Έκανε και ένα "ντουκ" σε κάθε λακούβα από το πίσω μέρος, μέσα στην καμπίνα. Τελικά το κάθισμα ήταν ξεκούμπωτο, και (η συγκεκριμένη μεριά) θέλει αρκετή δύναμη για να κουμπώσει. Ρυθμίζεται, αλλά θα αφήσω να το κάνουν αυτοί στα 1500km. Τώρα που κούμπωσε καλά δεν χτυπάει...

Και έφαγα ένα άγχος... Εχουμε μια στροφή με λίγο κλίση για να μπούμε στο σπίτι. Ακούω ένα "σύρσιμο" όπως περνάω από πάνω και έφαγα μια φρίκη ότι βρήκε από κάτω (κανένα αυτοκίνητο δεν έχει βρει ποτέ!). Βγήκα με φακούς μεσ' τα μεσάνυχτα και έψαξα, και πάλι σήμερα με το φως, ευτυχώς δεν έχει απολύτως τίποτα. Μάλλον τα μπροστά φρένα έκαναν εκείνο τον κλασσικό ήχο που κάνουν όλα όταν σε κατηφόρα οριακά αφήνεις να "τσουλάει" λίγα εκατοστά το αυτοκίνητο (έτσι το περνούσα), και επειδή δεν ξέρω τους ήχους του ακόμα μου φάνηκε σαν σύρσιμο. Πολύ ηχομόνωση ρε παιδιά, πάνω από το 80-90 πιο πολύ τον αέρα ακούς παρά τη μηχανή!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Οκτ 2007, 12:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Καλορυζηκο, απροβληματιστο, αστουκαριστο, αματιαστο, ακλευτο, αχαρακτο, α, α, α, και πολυοδηγείτο... :yhoo

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Οκτ 2007, 12:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Παράθεση:
Και έφαγα ένα άγχος... Εχουμε μια στροφή με λίγο κλίση για να μπούμε στο σπίτι. Ακούω ένα "σύρσιμο" όπως περνάω από πάνω και έφαγα μια φρίκη ότι βρήκε από κάτω (κανένα αυτοκίνητο δεν έχει βρει ποτέ!). Βγήκα με φακούς μεσ' τα μεσάνυχτα και έψαξα, και πάλι σήμερα με το φως, ευτυχώς δεν έχει απολύτως τίποτα. Μάλλον τα μπροστά φρένα έκαναν εκείνο τον κλασσικό ήχο που κάνουν όλα όταν σε κατηφόρα οριακά αφήνεις να "τσουλάει" λίγα εκατοστά το αυτοκίνητο (έτσι το περνούσα), και επειδή δεν ξέρω τους ήχους του ακόμα μου φάνηκε σαν σύρσιμο.


Μηπως πάτησες δυνατά το φρένο και δούλεψε το ABS;;; Έτσι την πάτησα κι εγώ σε ένα φανάρι, πλάκωσα τα φρένα και ακούστηκε λες και πήρα πέτρες από κάτω!!

Αυτό με το συμπλέκτη είναι λίγο περίεργο αλλά θα το συνηθήσεις (αρκεί να μην αλλάζεις συχνά το αυτοκίνητο που οδηγάς. Εγώ μετά από 3000χλμ μπορώ να πώ ότι επιτέλους αρχισα να τον συνηθήζω!!!)

Και από εμένα οι κάλύτερες ευχές μου, ακτρακαριστος πάνω από όλα, καλοτάξιδος και καλά χιλιόμετρα!!!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Οκτ 2007, 13:20 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Niphrentil έγραψε:
Παράθεση:
Μηπως πάτησες δυνατά το φρένο και δούλεψε το ABS;;; Έτσι την πάτησα κι εγώ σε ένα φανάρι, πλάκωσα τα φρένα και ακούστηκε λες και πήρα πέτρες από κάτω!!

Όχι δεν ήταν το ABS. Απλά το άφηνα να κυλήσει πολύ αργά επειδή είναι λίγο περίεργο το σημείο (στρίβεις δεξιά σχεδόν 180 μοίρες με κατηφόρα) και, επειδή δεν το ξέρω ακόμα καλά στις διαστάσεις το αυτοκίνητο, πρόσεχα να μην ακουμπήσει η μπροστά αριστερή γωνία στην τσιμεντένια κολώνα της εισόδου...

Κι εσένα ψηλά ο συμπλέκτης ε; Όντως συνηθίζεται εύκολα, στην δεύτερη βόλτα δεν είχα πρόβλημα, ρύθμισα και το κάθισμα καλύτερα και ήμουν ΟΚ. Απλά επειδή στο άλλο αυτοκίνητο όταν ο συμπλέκτης ερχόταν ψηλά, ήξερα ότι ήθελε ρύθμιση (ή αν είχε τερματίσει ο ρεγουλατόρος αλλάγη) είναι ο συνειρμός που κάνω αυθόρμητα...

Ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές. Το μόνο που σκέφτομαι είναι το "αμάτιαστο" που είπε ο φίλος crazywolf, γιατί έχω ένα γείτονα γκαντέμη μέχρι αηδίας! :tong: Θα κρύψω κανένα σκόρδο στη ρεζέρβα! :ysteric


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Οκτ 2007, 16:03 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
Καλορίζικο και καλοτάξιδο σου εύχομαι gr_diver
:thumbup

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Οκτ 2007, 00:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Παράθεση:
Απλά το άφηνα να κυλήσει πολύ αργά επειδή είναι λίγο περίεργο το σημείο (στρίβεις δεξιά σχεδόν 180 μοίρες με κατηφόρα) και, επειδή δεν το ξέρω ακόμα καλά στις διαστάσεις το αυτοκίνητο, πρόσεχα να μην ακουμπήσει η μπροστά αριστερή γωνία στην τσιμεντένια κολώνα της εισόδου...


http://www.youtube.com/watch?v=7RMLt28n0-M

:fsss :fsss :fsss

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Οκτ 2007, 21:52 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
:ysteric :shock: :ysteric :shock: :ysteric: :shock:


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Οκτ 2007, 11:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Μαρ 2007, 20:36
Δημοσιεύσεις: 104
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Μιλάμε απίστευτο το βίντεο. Μα με πόσα να πέσε και γύρισε έτσι εύκολα..


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 16 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ