Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:28 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 23:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ 2019, 03:37
Δημοσιεύσεις: 9
Γεια σας και από εμένα .
Είμαι νέος στο forum , οδηγώ ένα C4 Diesel 1.6 Blue HDI , αγορά τον Δεκέμβριο του 2016 με 50.000 χλμ.τώρα . Μετά από μια ολιγοήμερη περίεργη οδηγική συμπεριφορά ( το αυτοκίνητο "χτυπούσε" ακόμη και στα πολύ μικρά σαμαράκια ) επισκέφθηκα στο συνεργείο μου , όπου με έκπληξή μου με πληροφόρησαν ότι είχαν "σκάσει" και τα δύο μπροστινά αμορτισέρ . Τα αμορτισέρ αντικαταστάθηκαν μαζί και οι βάσεις τους . Θεωρώ ότι πρόκειται για αστοχία υλικού δεδομένης της οδηγικής μου συμπεριφοράς που είναι εξαιρετικά συντηρητική και με μεγάλη προσοχή ειδικά στις λακκούβες . Επίσης θεωρώ ότι δεν πρόκειται σε καμιά περίπτωση για φυσιολογική φθορά σε σχέση με τα διανυθέντα χιλιόμετρα , γιατί εδώ συνέβη πλήρης καταστροφή και των δύο .
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος άλλος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα , και εάν το κάλυψε η εταιρεία και το συνεργείο .
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας !!


Τελευταία επεξεργασία από cbamak και Δευτ 08 Ιούλ 2019, 08:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 23:36 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Σε μοντέλα του 2016 έχουν αναφερθεί για το ίδιο θέμα κι άλλα παιδιά!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε NEKTARIOS C5 για την δημοσίευση του/της: cbamak
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 23:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Εχει αναφερθει ξανα απο 2 μελη. Ειναι αστεια πραγματα αυτα σε νεα αυτοκινητα, δυστυχως. Περαστικα και ευχομαι να σε καλυψαν.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε nonos για την δημοσίευση του/της: cbamak
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 00:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ 2019, 03:37
Δημοσιεύσεις: 9
nonos έγραψε:
Εχει αναφερθει ξανα απο 2 μελη. Ειναι αστεια πραγματα αυτα σε νεα αυτοκινητα, δυστυχως. Περαστικα και ευχομαι να σε καλυψαν.



Με κάλυψαν μερικώς ! Πέρασαν σε εγγύηση μόνο τα αμορτισέρ . Όχι τις βάσεις απ΄ότι μου είπαν . Δυστυχώς πλήρωσα την εργασία . Το απαράδεκτο για εμένα ήταν η δικαιολογία υπεύθυνου τεχνικού του συνεργείου προσπαθώντας να με πείσει , λέγοντάς μου ότι πρόκειται για φυσιολογική φθορά . Εάν ήταν κάποια φυσιολογική φθορά σε σχέση με τα χιλιόμετρα , θα παρατηρούσα μία διαφοροποίηση στις αποσβέσεις και όχι ολική καταστροφή των αμορτισέρ !! Το παράδοξο είναι ότι όταν παρέλαβα το αυτοκίνητο , με πληροφόρησαν ότι αλλάχθηκαν μόνο τα αμορτισέρ και οι βάσεις χωρίς να γίνει ευθυγράμμιση στο αυτοκίνητο . Ακολουθήθηκε η ενδεδειγμένη διαδικασία από το συνεργείο ; , γιατί εξ όσων γνωρίζω όταν αντικαθίσταται ένα στοιχείο της ανάρτησης ή της διεύθυνσης ακολουθεί και ευθυγράμμιση .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 00:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Στο ίδιο μοντέλο, συνέβη και σε μένα στις 70+Κ. Είναι θέμα. Δεν με κάλυψε η Citroën. Το έκανα όμως να με καλύψει εκ των έσω. Δεν χρειάζεται να κάνεις ευθυγράμμιση. Ούτε οι βάσεις αμορτισέρ ήθελαν αλλαγή.

Υ.Γ.: Δεν υπάρχει "ολική" καταστροφή αμορτισέρ. Το αμορτισέρ ή είναι χαλασμένο ή δεν είναι. Ακούγεται και λίγο τραγικό! :P

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 06:48 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
cbamak σε ποιό συνεργείο πήγες?

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 08:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ 2019, 03:37
Δημοσιεύσεις: 9
[quote="bakevang"]Στο ίδιο μοντέλο, συνέβη και σε μένα στις 70+Κ. Είναι θέμα. Δεν με κάλυψε η Citroën. Το έκανα όμως να με καλύψει εκ των έσω. Δεν χρειάζεται να κάνεις ευθυγράμμιση. Ούτε οι βάσεις αμορτισέρ ήθελαν αλλαγή.

Υ.Γ.: Δεν υπάρχει "ολική" καταστροφή αμορτισέρ. Το αμορτισέρ ή είναι χαλασμένο ή δεν είναι. Ακούγεται και λίγο τραγικό! :P[


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 08:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ 2019, 03:37
Δημοσιεύσεις: 9
cbamak έγραψε:
bakevang έγραψε:
Στο ίδιο μοντέλο, συνέβη και σε μένα στις 70+Κ. Είναι θέμα. Δεν με κάλυψε η Citroën. Το έκανα όμως να με καλύψει εκ των έσω. Δεν χρειάζεται να κάνεις ευθυγράμμιση. Ούτε οι βάσεις αμορτισέρ ήθελαν αλλαγή.

Υ.Γ.: Δεν υπάρχει "ολική" καταστροφή αμορτισέρ. Το αμορτισέρ ή είναι χαλασμένο ή δεν είναι. Ακούγεται και λίγο τραγικό! :P[



Τα top mounts αλλάχθηκαν . Απ΄ότι μου είπαν από το συνεργείο δεν είχαν ξαναδεί τέτοια ζημιά σε αμορτισέρ , η κατάσταση ήταν πράγματι τραγική και το αυτοκίνητο πολύ επικίνδυνο στην οδήγηση .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 08:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ 2019, 03:37
Δημοσιεύσεις: 9
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
cbamak σε ποιό συνεργείο πήγες?



Στη CItroen Χανιαδάκης . Από το συνεργείο είμαι γενικά ευχαριστημένος . Ο υπεύθυνος του συνεργείου προσπάθησε να βρεί μια λύση και να με εξυπηρετήσει . Το εκτιμώ αυτό !! .
Συνάδελφός του όμως προσπάθησε να μου παρουσιάσει την κατάσταση ως απόλυτα φυσιολογική . Αυτό είναι, κατά την άποψή μου , απαράδεκτο γιατί υποτιμούν την νοημοσύνη του πελάτη τους λέγοντάς του ανακρίβειες.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε cbamak για την δημοσίευση του/της: ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 10:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
Κλασικη τακτική, πετανε την παπατζα πρωτα, οσοι δεν ξερουν το χάβουν και πληρωνουν, υπαρχουν αρκετοι ασχετοι κυριως γυναικες. Αν δουν οτι σηκωνεις τσαμπουκαδες και με το δίκιο σου δηλαδη αλλαζουν ροτα και κανουν πως σε καλύπτουν, χρεωνοντας μονο εργασια συνηθως.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε barimagas για την δημοσίευση του/της: cbamak
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 11:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
Τραγικό αυτό με τα αμορτισέρ. Εργασία γιατί να πληρώσεις; Αφού πρόκειται για κάτι ελαττωματικό από την εταιρεία; Νταβατζιλίκι.

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 11:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Τα ίδια κάνει και η Πεζώ....εμένα μου τα πέταξαν στο πορτ μπαγκάζ γιατί δεν ήθελα να πληρώσω 140 ευρώ περαστικά και μου έκαναν και χάρη. Δυστυχώς,μια από τα ίδια καθώς θέλουν πάλι αλλαγή τουλάχιστον τα top mount μετά από μόλις 16.000χλμ.
Σε εμένα έκαναν το άλλο...τους ενημέρωσα για το πρόβλημα με τα αμορτισέρ,το διαπίστωσαν και οι ίδιοι και μου είπαν ότι μόλις τα έχουν θα με πάρουν τηλέφωνο και θα με καλύψουν πλήρως. Μετά από 3 (!!) μήνες πάω ο ίδιος από εκεί και μου λένε όμορφα και ωραία ότι άλλαξαν οι όροι της εγγύησης και πρέπει να πληρώσω τα εργατικά. Μετά από λίγα "γαλλικά" μου έδωσαν τα ανταλλακτικά και πήγα αλλού και τα έβαλα. Από τότε τους έκοψα τελείως.

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kostask για την δημοσίευση του/της: cbamak
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 15:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ 2019, 03:37
Δημοσιεύσεις: 9
billys έγραψε:
Τραγικό αυτό με τα αμορτισέρ. Εργασία γιατί να πληρώσεις; Αφού πρόκειται για κάτι ελαττωματικό από την εταιρεία; Νταβατζιλίκι.



Στους όρους της εγγύησης αναφέρεται ότι τα αμορτισέρ δεν καλύπτονται . Εάν όμως ένα υλικό είναι ελαττωματικό ( γιατί το να σκάσουν και τα δύο αμορτισέρ στα 50.000 χλμ. είναι καθαρά αστοχία υλικού ) , ανεξάρτητα με τους όρους της εγγύησης και στα πλαίσια της λογικής θα πρέπει να το δει διαφορετικά η εταιρεία και να καλύψει την ζημιά . Σαν μέση λύση επιλέγεται η πληρωμή της εργασίας του συνεργείου που κατά την άποψή μου είναι αρκετά υπερτιμημένη . Σαφώς και θα έπρεπε να καλύπτεται όπως και τα ανταλλακτικά .

Σε κάθε περίπτωση , όλοι αξιολογούνται με βάση τις πράξεις τους και την πολιτική τους . Η εισαγωγική εταιρεία , το εκάστοτε συνεργείο , οι άνθρωποι του συνεργείου κλπ.
Καλό θα είναι ως καταναλωτές να κοινοποιούμε αυτές τις αξιολογήσεις και τις εμπειρίες μας , προκειμένου και εμείς αλλά και οι άλλοι υποψήφιοι πελάτες να τις λαμβάνουμε υπόψιν για να κάνουμε τις επιλογές μας !!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιούλ 2019, 12:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 01 Μαρ 2007, 14:53
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: Athina
Έτος 2007 - μετά απο 3 μήνες το αυτοκινητο κοπανούσε απο πίσω σαν τρελό ακόμη και στην παραμικρή λακούβα..
Πάω στον Χανιαδάκη μου λέει "Ναι βεβαίως πήγαινε στο συνεργειο (αφου το πήρες κι απο μένα το αυτοκίνητο) να σου αλλάξουν τα αμορτισερ να σου βάλουν ενισχυμένα."...
Πάω στο συνεργείο ο υπεύθυνος "Δεν ξέρω τι σου είπε το αφεντικό, τα αμορτισέρ είναι φυσιολογική φθορά δεν αλλάζουν στην εγγύηση και στην τελική ΑΜΑ θέλω στο αλλάζω" (φαντάσου το με ύφος Υπουργού)..
Φεύγω....Παρμένος...Και κάνω το πιο απλό... Στέλνω εμαιλ στην εταιρεία με τα πάντα "Πήγα την Χ του μηνός στο συνεργείο, μιλησα με τον τάδε μου είπε αυτό το αυτοκίνητο συνεχίζει να έχει πρόβλημα"... κλπ κλπ κλπ.. (Στα Αγγλικά απο οτι θυμάμαι και ΟΧΙ στο citroen.gr αλλά στο citroen.fr/com δεν θυμάμαι)..
Μετά απο 2 μέρες χτυπάει το κινητό
- Ναι γειά σας απο Χανιαδάκη, έχετε στείλει ενα .. μειλ.. στην Citroen... (με ύφος)
- Ναι έστειλα..
- Πότε μπορείτε να περάσετε να βάλουμε τα καινούργια αμορτισερ?
Εννοειται δεν είχε καμια χρεώση για εγκατάσταση/αμορτισέρ κλπ γιατί το κέρατο μου γι αυτο είναι η εγγύηση....
Αυτό που θέλω να πώ είναι οτι καμιά φορά το να γίνεις μ@@κας και να στείλεις στο εξωτερικό το πως σου συμπεριφέρονται εδώ δεν είναι τελικά και τόσο κακή ιδέα...

_________________
C4 1.6 VTS - 2007
15 years on the road and counting....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ολική καταστροφή των μπροστινών αμορτισέρ ( C4 1.6 BlueHDI )
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Ιούλ 2019, 14:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
Γνωστος μου πριν αρκετα χρονια ειχε παρει ενα c3 απο τον απο πανω αναφερομενο και τελικα βρηκαν οτι είχε κατεβασμενα χιλιόμετρα. Ο αγοραστής εβαλε δικηγόρο, και κερδισε μια τετραδα καινούργια αμορτισερ. Κατα τ'αλλα στην Ελλαδα, οχι μόνο στην citroen, τα δικαιώματα της εγγύησης πρεπει να τα διεκδικήσεις, είτε με φασαρια ειτε ψάχνοντας αντιπροσωπο με ανθρωπινο προσωπο. Στην τελικη εκτιμας μια εταιρια-αντιπροσωπεια απο το aftersale. Μια πωληση με μια έκπτωση λιγο-πολυ ολοι θα κανουν. Το θεμα ειναι η υποστήριξη.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε barimagas για την δημοσίευση του/της: cbamak
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 18 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Γενική συζήτηση για αμορτισερ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 179
αλλαγή αμορτισέρ
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: jorgos_p
Απαντήσεις: 2
Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: diofter
Απαντήσεις: 68
Αμορτισέρ Picasso 1.8
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια