Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 11:52 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Αύγ 2019, 09:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Αύγ 2019, 08:56
Δημοσιεύσεις: 46
Το εχει δει κάποιος από κοντά το συγκεκριμένο;;;; ειναι στην ωμέγα

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/22970993/

Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:00 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Η Ωμεγα δε γυρναει χιλιομετρα. Θεωρω οτι δεν παιρνει και ανταλλαγη οποιοδηποτε αυτοκινητο, υπο την εννοια οτι δε θα επαιρνε ενα 3-4 χερι πιθανα που εχει περασει και απο 2 μαντραδες αναμεσα. Το λεω αυτο γιατι τα χιλιομετρα ειναι λιγα και αληθινα αν εμπιστευθουμε την Ω που δεν εχει δωσει αφορμες για σχολια αλλα βλεπω φθορα στο καθισμα του οδηγου ,το πατακι και τα ισως τα πενταλ. Ωστοσο μεσα ειναι πολυ προσεγμενο κατα τ αλλα. Επισης εχουν γινει και εργασιες φανοποιας απ οτι φαινεται στις φωτογραφιες και εμπρος και στο πισω φτερο της μεριας του οδηγου. Θα το εβλεπα σιγουρα απο κοντα. Ισως ειναι πελατη τους που το αλλαξε για καποιο αλλο, οποτε και το πηραν ανταλλαγη γιατι ξερουν ιστορικο κτλπ.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Αύγ 2019, 09:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Αύγ 2019, 08:56
Δημοσιεύσεις: 46
Ναι έτσι μου είπαν ότι είναι πελάτη τους....με βιβλίο σέρβις κτλ. Φαίνεται καλό...

Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Αύγ 2019, 22:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
υπαρχει εδω στην πρεβεζα μια c4 2007 1600 110 αλογα με καπου στα 50.000 απο γερμανια εισαγωγης δεν ξερω τιμη αν θες μπορω να σου δωσω το τηλεφωνο ειναι μια βυσσινι 5θυρη οχι ομως exclusive....την ειδα μου φανηκε καλη και οχι ταλαιπωρημενη....

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Σεπ 2019, 15:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Αύγ 2019, 08:56
Δημοσιεύσεις: 46
Επανέρχομαι σε αυτό το θέμα για να σας περιγράψω την τραγική κατάσταση στην οποία είμαι πρωταγωνιστης.Χθες αγορά στην Λάρισα από την auto kondilopoulos το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.Περαν του ότι το αυτοκίνητο είχε γυρισμένα χιλιόμετρα (που κατά βάθος το ήξερα αλλά εντάξει) φεύγοντας από εκεί πηγαίνοντας τογια service άκουγα στο δρόμο ένα θόρυβο μετάξυ βουητού και γρατσούνισματος στην 1η 2η και 3η. Του αλλάζω λάδια φίλτρο λαδιού βαλβολινες φίλτρο πετρελαίου αέρος καμπίνας και μια τσιμουχα στην τουρμπινα. Το κοιτάει ο μάστορας μου λέει δεν βλέπω κάτι για το σασμάν. Κάτι θα συντονίζει... Παίρνω τηλ την μαντρα που το πήρα του το λέω ότι άκου θόρυβο και μου λέει δεν είναι κάτι αυτό.Δεν με έπεισε αλλά είπα ότι θα το δω στην πορεία. Μετά από κάποια χιλιόμετρα μου ανάβει το stop και μου είχε ανεβάσει θερμοκρασία στο τέρμα. Σταματάω το σβηνω ανοίγω καπω είχε νερά κανονικά. Να σημειώσω ότι ερχόμουν με ac αναμμένο. Βάζω πάλι μπρος όλα καλά. Σταματάω Γιάννενα για κάποιες ώρες και φεύγοντας στην Ιόνια το κάνει πάλι. Σταματαω σβηνω ανοίγω καπό... Καπνοί. Τα νερά πάλι οκ αλλά τα βεντιλατερ6στο φουλ. Ξαναβάζω μπρος όλα καλά. Στα επόμενα 100 μέτρα πάλι τα ίδια. Εκεί πήρα την οδική... Και αυτόν ο οποίος μου είπε ότι δεν είναι κάτι να το πάω συνεργείο και να μιλήσουμε. Περιττό ότι έχω τραβήξει τόση ταλαιπωρία δεν ξέρω τι έχει το αυτοκίνητο... Σε περίπτωση που δεν θέλει να με αποζημίωσει πως μπορώ να κινηθώ;;;

Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Σεπ 2019, 18:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
Και να πεις οτι δεν σου ειχαμε επιστησει την προσοχη σχετικα με 'τιμιους' μαντραδες και ιστοριες κατεβασμενων χιλιομετρων....να λεγαμε ενταξει. Κριμα, τι να πω, τωρα αντε να βγαλεις το φιδι απο την τρυπα...

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Τελευταία επεξεργασία από barimagas και Σάβ 14 Σεπ 2019, 23:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Σεπ 2019, 21:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Καλά ξεμπερδεματα φίλε τώρα...
Σα να μη γράψαμε τίποτα. Και το πήρες πιστευοντας ότι έχει και γυρισμένα χιλιόμετρα και ο ίδιος! Δεν έχω λόγια. :(
Δυστυχώς βρίσκουν και τα κανουν.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 15 Σεπ 2019, 19:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
κρίμα!Να το πας απο εκεί που το πήρες και να του το αφήσεις μέχρι να αποκαταστήσει την βλάβη!iesel ή βενζίνη είναι?

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Σεπ 2019, 06:32 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
klaklap063 έγραψε:
Επανέρχομαι σε αυτό το θέμα για να σας περιγράψω την τραγική κατάσταση στην οποία είμαι πρωταγωνιστης.Χθες αγορά στην Λάρισα από την auto kondilopoulos το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.Περαν του ότι το αυτοκίνητο είχε γυρισμένα χιλιόμετρα (που κατά βάθος το ήξερα αλλά εντάξει) φεύγοντας από εκεί πηγαίνοντας τογια service άκουγα στο δρόμο ένα θόρυβο μετάξυ βουητού και γρατσούνισματος στην 1η 2η και 3η. Του αλλάζω λάδια φίλτρο λαδιού βαλβολινες φίλτρο πετρελαίου αέρος καμπίνας και μια τσιμουχα στην τουρμπινα. Το κοιτάει ο μάστορας μου λέει δεν βλέπω κάτι για το σασμάν. Κάτι θα συντονίζει... Παίρνω τηλ την μαντρα που το πήρα του το λέω ότι άκου θόρυβο και μου λέει δεν είναι κάτι αυτό.Δεν με έπεισε αλλά είπα ότι θα το δω στην πορεία. Μετά από κάποια χιλιόμετρα μου ανάβει το stop και μου είχε ανεβάσει θερμοκρασία στο τέρμα. Σταματάω το σβηνω ανοίγω καπω είχε νερά κανονικά. Να σημειώσω ότι ερχόμουν με ac αναμμένο. Βάζω πάλι μπρος όλα καλά. Σταματάω Γιάννενα για κάποιες ώρες και φεύγοντας στην Ιόνια το κάνει πάλι. Σταματαω σβηνω ανοίγω καπό... Καπνοί. Τα νερά πάλι οκ αλλά τα βεντιλατερ6στο φουλ. Ξαναβάζω μπρος όλα καλά. Στα επόμενα 100 μέτρα πάλι τα ίδια. Εκεί πήρα την οδική... Και αυτόν ο οποίος μου είπε ότι δεν είναι κάτι να το πάω συνεργείο και να μιλήσουμε. Περιττό ότι έχω τραβήξει τόση ταλαιπωρία δεν ξέρω τι έχει το αυτοκίνητο... Σε περίπτωση που δεν θέλει να με αποζημίωσει πως μπορώ να κινηθώ;;;

Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δυστυχώς φίλε μου για αυτό φωνάζουμε μακρυά. Γενικά όμως μην απογοητεύεσαι, καθώς μπορεί να είναι κάτι απλό. Βέβαια θα πρέπει να απαιτήσεις να στο επισκευάσει. Ίσως υπάρχει και η δυνατότητα επιστροφής, αν αποδείξεις εξαπάτηση. Αυτό βέβαια προϋποθέτει στομάχι, ψάξιμο, δικηγόρους και αναμονή.



Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Σεπ 2019, 14:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Αύγ 2019, 08:56
Δημοσιεύσεις: 46
Άλλαξα μια αντίσταση στο βεντιλατερ και φαίνεται να έχει φτιάξει.... Το θέμα είναι ότι έχει πρόβλημα στο σασμάν... Μάλλον τα ρουλεμάν. Όταν τον πήρα τηλέφωνο και του το είπα αρνούνταν ότι έχει θέμα το σασμάν και ότι είναι από το βολάν... Αφού ρίξαμε ένα ματς που μου τσαμπουκαλευτηκε στο τέλος μου είπε στείλε μου ένα ποσό να σου βάλω τα χρήματα. Του έχω στείλει την προσφορά του συνεργείου και περιμένω... Για το καλό του να μου καταβάλει το ποσό ειδάλλως θα μιλήσει με τους δικηγόρους της arag!

Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Σεπ 2019, 16:26 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
klaklap063 έγραψε:
Άλλαξα μια αντίσταση στο βεντιλατερ και φαίνεται να έχει φτιάξει.... Το θέμα είναι ότι έχει πρόβλημα στο σασμάν... Μάλλον τα ρουλεμάν. Όταν τον πήρα τηλέφωνο και του το είπα αρνούνταν ότι έχει θέμα το σασμάν και ότι είναι από το βολάν... Αφού ρίξαμε ένα ματς που μου τσαμπουκαλευτηκε στο τέλος μου είπε στείλε μου ένα ποσό να σου βάλω τα χρήματα. Του έχω στείλει την προσφορά του συνεργείου και περιμένω... Για το καλό του να μου καταβάλει το ποσό ειδάλλως θα μιλήσει με τους δικηγόρους της arag!

Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κανείς δεν είναι διατεθειμένος να μπλέξει με φόβο και μόνο την δημοσίευση της ειδήσεις, την στιγμή μάλιστα τον τελευταίο καιρό ο και καλά ειδικός τύπος έχει γίνει πολύ ευαίσθητος με αυτό το θέμα. Μαζί με αυτό, είναι πολύ θετικό το γεγονός ότι έχουν βγει ήδη δικαστικές αποφάσεις για τέτοια θέματα.

Επομένως ακόμη και να θες να το επιστρέψεις επικαλούμενος εξαπάτηση (γιατί εσύ δεν υπέγραψες κάτι που να λέει ότι παραλαμβάνεις αυτοκίνητο με αυτά τα προβλήματα).

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα c4 1.6hdi
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Σεπ 2019, 17:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Αύγ 2019, 08:56
Δημοσιεύσεις: 46
Φυσικά και δεν υπέγραψα κάτι τέτοιο....Και εννοείται ότι δεν θα τον αφήσω έτσι. Ψαχνω να βρω σασμάν τώρα για να του πω τιμή... Και θα δούμε! Πάντως μιλάμε για μεγάλο απατεώνα.... Δεν ήθελε να παραδεχτεί τπτ. Μέχρι που μου είπε να μου δώσει 150 ευρώ και τα υπόλοιπα να τα βάλω εγώ. Ότι να ναι ο τύπος...

Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 3 [ 42 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3



Συναφή θέματα

Ανάκληση καινούργιου C3 Aircross (αγορά 8/2020)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Skats
Απαντήσεις: 5
Προσωπικές γνώμες ...αντιπροσωπος για ανταλλαγη και αγορα
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Alexandros K.
Απαντήσεις: 4
Ελεγχος πριν την αγορα μεταχειρισμενου
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: InsertCoinToJoin
Απαντήσεις: 7
ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ C2 VTS
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Γεωργίου Φώτιος
Απαντήσεις: 18
Πωλείται Citroën C5 Tourer 1.6HDI (link).
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ