Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 02:43 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Μαρ 2021, 17:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Βαγγέλη, στη βασική διετή βάσει νομοθεσίας υποχρεωτική, είναι όλα δωρεάν. Στις επεκτάσεις, όπως του φίλου, έχω την εντύπωση πως όχι...

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Μαρ 2021, 19:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Μαρ 2021, 09:31
Δημοσιεύσεις: 6
Κι εγώ πιστεύω πως στην επέκταση δεν ισχύει το ίδιο.
Εν πάσει περιπτώσει ας το πάρω με το καλό κι αυτό που με ενδιαφέρει είναι το τι θα γίνει από δω και πέρα. Θα προσπαθήσω να ξεκαθαρίσω το τι πρόκειται να γίνει σε περίπτωση που στο κοντινό μέλλον το δοχείο ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα.
Όσον αφορά την απενεργοποίηση του δοχείου πληθαίνουν οι φωνές που ακούω από ανθρώπους που τα έχουν απενεργοποιήσει γιατί τους δημιουργούν προβλήματα. Και μάλιστα ακούω πως απενεργοποιούν ιδιαίτερα τα dpf γιατί δημιουργούν μπουκώματα στο αυτοκίνητο.
Φυσικά σας μεταφέρω αυτά που ακούω. Να ξεκαθαρίσω βέβαια πως ούτε γνώσεις μηχανικού έχω, ούτε ειδικός είμαι αλλά και ούτε και φυσικά προτρέπω τον οποιονδήποτε να προβεί σε μία τέτοια ενέργεια.
Μόλις παραλάβω το αυτοκίνητο από βδομάδα θα σας ενημερώσω για το τι θα γίνει στη συνέχεια σε περίπτωση που το δοχείο ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Μαρ 2021, 20:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Εγώ πάντως όποτε διαβάζω ή ακούω για αφαίρεση dpf απλά εξοργίζομαι. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν πρόκειται για μομφή προς εσένα συνονόματε, απλά θέλω να βάζω τα πράγματα στη θέση τους. Προφανώς και η αφαίρεση των υποσυστημάτων εκείνων που συγκρατούν ή περιορίζουν την διασπορά των επιβλαβών παραγώγων της καύσης του πετρελαίου είναι απλά εγκληματική. Σκέψου να είσαι πίσω από ένα ντίζελ με βγαλμένο dpf τι βρώμα θα αναπνεύσεις εσύ και τα παιδιά σου. Και οποίος το βγάζει θα πρέπει να αντιμετωπίζεται με τον ποινικό κώδικα και όχι απλά με ένα πρόστιμο. Οι εδώ έξυπνοι που τα αφαιρούν είναι οι ίδιοι άσχετοι που πήραν ένα ντίζελ για να πηγαίνουν Παγκράτι-Κολιάτσου και μετά απορούν γιατί μπουκώνει....και αφού μπουκώνει ας το βγάλουμε, δεν βαριέσαι.

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Μαρ 2021, 20:24 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Πολύ σωστά Κώστα! Ας σκεφτούμε κάποτε την υγεία του κοινωνικού συνόλου πέρα απο την τσέπη μας...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 06 Μαρ 2021, 23:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
KOSTASHATZIS, μέσα στα χαρτιά που σου έδωσαν όταν αγόρασες το αυτοκίνητο, είναι και της επέκτασης εγγύησης, δες, και πες μας κι εμάς.

Στις διετείς που δίνονται υποχρεωτικά βάσει νόμου από τους κατασκευαστές, είναι απολύτως σίγουρο ότι ανταλλακτικά και εργασία είναι δωρεάν. Το ίδιο ισχύει και όταν οι κατασκευαστές δίνουν οι ίδιοι εγγύηση μεγαλύτερη από τη διετή που τους υποχρεώνει ο νόμος. Οι επεκτάσεις εγγύησης δεν δίνονται από τους κατασκευαστές, δίνονται από τις εισαγωγικές με τη σύμφωνη γνώμη των κατασκευαστών ασφαλώς, είναι εμπορικές προωθητικές ενέργειες βασικά, και μπορεί να καλύπτουν μόνο τα ανταλλακτικά με την εργασία πληρωτέα.
Πολλές φορές βέβαια ως "εργοστασιακές" τις παρουσιάζουν, για να τσιμπάει ο κόσμος, και τις πληρώνει κιόλας για να τις πάρει.

Για το δοχείο και το DPF, όπως ακριβώς τα είπε ο Κώστας (kostask) μια χαρά, μη συνεργούμε σε τέτοια εγκλήματα με κανένα τρόπο.
Κι αν σου ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα, τους το ξαναπάς, απαιτείς να σου το αλλάξουν χωρίς να το πληρώσεις, και φτάνεις στα άκρα αν χρειαστεί...

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Μαρ 2021, 10:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
Από την στιγμή που είσαι στην εγγύηση δεν πληρώνεις ανταλλακτικά αλλά ούτε και εργασία :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μαρ 2021, 09:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Μαρ 2021, 09:31
Δημοσιεύσεις: 6
Καλημέρα σε όλους.
Χθες παρέλαβα το αυτοκίνητο. Το δοχείο αντικαταστάθηκε δωρεάν, πλήρωσα όμως τα εργατικά. Σε περίπτωση που ξαναπαρουσιαστεί πρόβλημα με το δοχείο, οι άνθρωποι του συνεργείου με διαβεβαίωσαν πως θα καλυφθεί και πάλι από την εταιρεία, εφόσον συνεχίσω βέβαια και κάνω τα προβλεπόμενα service.
Το θέμα της εγγύησης είναι λίγο θολό. Μου είπαν πως η εγγύηση είναι 2 συν 3 έτη, ό,τι κι αν σημαίνει αυτό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μαρ 2021, 09:49 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Τέλος καλό, όλα καλά.
Ολες οι εγγυήσεις είναι θολές...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Μαρ 2021, 13:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Τίποτα δεν είναι θολό, για κάθε τι όταν αγοράζουμε το αυτοκίνητο, υπογράφουμε και παίρνουμε το αντίτυπο αγοραστή.
Έχουμε τέτοιο και για την εγγύηση, εκεί αναφέρονται οι όροι και οι καλύψεις, ας δει και ας μας πει κάποιος τι λένε αυτές οι 2+3 έτη...

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μάιος 2021, 17:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 25 Νοέμ 2015, 13:19
Δημοσιεύσεις: 37
Εικόνες: 0
Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη σε όλους.

Κάτοχος C3 1.6 100hp, κυκλοφορίας 1ος του 2016 με 95Κ χλμ.
Μπαίνω και εγώ στη λίστα με βλάβη στο δοχείο AdBlue.

Μεγάλο Σάββατο μεσημέρι έβγαλε πρώτα Engine fault και μετά από μερικά δευτερόλεπτα Emission fault - SERVICE.

Σήμερα (5 Μαΐου) πήγα στη Citroen Μακρής (όπου έγιναν τα 2 τελευταία ετήσια σέρβις) το κούμπωσε στο διαγνωστικό και μετά από λίγο με ενημέρωσαν για τα
1087 € ανταλλακτικό + 110€ εργασία.

Να σημειώσω ότι ταυτόχρονα ήταν και ένα C4 Cactus 1.5 Diesel με 80Κ χλμ. με ακριβώς τα ίδια συμπτώματα, την ίδια «διάγνωση» και την ίδια «λυπητερή».

Ο κος Μακρής θα κάνει μια επαφή για τυχόν «υποστήριξη προς τον πελάτη» με τη μορφή έκπτωσης στο ανταλλακτικό,
αλλά δεν ήταν αισιόδοξος λόγω παρέλευσης της (διετούς) εγγύησης και της αγοράς 2ο χέρι του αυτοκινήτου.
Μου είπε ότι μέσα σε 1-2 ημέρες (6-7 Μαΐου) θα έχω κάποια απάντηση.

Σημειώνω ότι όλα τα σέρβις του οχήματος έως τώρα έγιναν σε εξουσιοδοτημένους επισκευαστές-αντιπροσωπείες της Citroen.

Κατόπιν επισκέφτηκα και την Ωμέγα στον Κηφισό, όπου έπρεπε να κρατήσουν το αμάξι για έλεγχο, και επειδή το χρειαζόμουν δεν το άφησα.
Ο κος Θανάσης πάντως στην υποδοχή εκτίμησε ότι πρόκειται για βλάβη δοχείου AdBlue
ήταν όμως πολύ πιο αρνητικός στο να τύχω καλύτερης χρέωσης-μοίρας.

Διάβασα το νήμα και δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

Κάθε συμβουλή και υπόδειξη είναι ευπρόσδεκτη.

Θα σας κρατάω ενήμερους.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μάιος 2021, 18:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Δυστυχώς η μάστιγα του δοχείου AdBlue δεν έχει σταματήσει.
Η PSA, στα Citroen δεν έχει βάλει μυαλό και τους προμηθεύει με χαμηλής ποιότητας ανταλλακτικά πρώτης τοποθέτησης. Γιατί σε Peugeot και DS, δεν ακούω παράπονα για δοχεία.

Άποψή μου, αν δεν καλύψει η Citroen το κόστος ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ του δοχείου τότε, εγώ... θα καταργούσα απλά το AdBlue. Γιατί 1200Ε δεν είναι και χαμηλό κόστος.
Το DPF λειτουργεί κανονικά, η EGR λειτουργεί κανονικά, το Eolys κάνει σωστά τη δουλειά του... Το AdBlue, όπως προστέθηκε με παταγώδη αποτυχία στα αυτοκίνητα της Citroen, απλά ρίχνει ακόμα περισσότερο τους ρύπους για να πιάσει τα πρότυπα. Η σημαντική δουλειά, γίνεται από το DPF όσον αφορά τον "καρκίνο" που φέρνει στην ατμόσφαιρα η καύση του πετρελαίου.

Ξέρω ότι πολλοί δεν θα συμφωνήσουν. Αλλά ας μπουν για λίγο στη θέση σου, λογικά σκεπτόμενοι, να δούμε τι θα πουν.

Υ.Γ.1: 110Ε εργασία, είναι τραγικά πάρα πολλά λεφτά για αλλαγή δοχείου AdBlue. Είναι 4 βίδες εύκολα προσβάσιμες κάτω από το αμάξωμα και 1 φύσα κάτω από το πίσω κάθισμα. Μιλάμε για 10 λεπτά δουλειά. Και άλλα 5 λεπτά, η δήλωση αλλαγής δοχείου AdBlue στον εγκέφαλο και ο μηδενισμός των βλαβών.

Υ.Γ.2: Βάλε και 20 ευρώ ένα καινούριο 10λιτρο AdBlue.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μάιος 2021, 19:33 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Ετσι είναι Βαγγέλη όπως τα λές. Το παράδοξο είναι οτι ενω η Citroen εχει γίνει μια εταιρεία χαμηλών-μικρομεσαίων εισοδημάτων, βγάζει τοσο ακριβες βλάβες. Πως να ανταποκριθούμε σε τέτοιες βλάβες εμείς οι άθλιοι του Βίκτωρος Ουγκώ?...Η Citroen απο πιο παλια ηθελε να ειναι μαζική αλλα σε σοβαρες βλάβες σφύριζε κλέφτικα. Γι'αυτο βλέπεις πολλά Citroen και τα αφηνουν χρέπια οι ιδιοκτήτες τους. Δεν έχουν χρήματα οι άνθρωποι να τα φτιάξουν οπως πρέπει...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μάιος 2021, 19:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Μπα Βαγγέλη... Και τα Peugeot την βγάζουν αυτή τη βλάβη. Έχω γνωστό με το 3008 (leasing και εντός εγγύησης ευτυχώς) δεν πρόλαβε να κλείσει χρόνο και του την έκανε.

Στάλθηκε από το DUB-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μάιος 2021, 19:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Μένω έκπληκτος από δύο πολύ "εύκολες" διαπιστώσεις/τοποθετήσεις:
- Αυτή του φίλου Translatoras, που είπε ότι διάβασε όλο το θέμα και καταλήγει ότι δεν τα βλέπει καθόλου καλά τα πράγματα.
- Αυτή του φίλου bakevang, που έδωσε αυτή τη συμβουλή που έδωσε για κατάργηση του AdBlue, μαζί με τις άλλες εκτιμήσεις του.

Φίλε Translatoras, μη δέχεσαι με τίποτα κανενός αντιπροσώπου την επισκευή με χρέωση του δοχείου! Φτάσε το στα άκρα!
Μη διανοηθείς, ούτε να κάνεις πίσω, στην ανάγκη υπάρχει και νομική υποστήριξη για παθόντες, ούτε να καταργήσεις τίποτα γιατί πρώτον είναι έγκλημα κι όχι τόσο απλό όσο το λέει ο bakevang και δεύτερον αν δεν σε πείθει η κοινωνική πλευρά τότε σκέψου ότι πολύ απλά το αυτοκίνητό σου έχει βγάλει άδεια ως Euro 6 και σε οποιοδήποτε έλεγχο μπορεί να μπλέξεις άσχημα.
Και ξαναδιάβασε ξανά το θέμα εδώ, οι περισσότεροι (δεν ξέρουμε τι έγινε με όσους δεν έδωσαν feedback) που πάθαμε αυτή τη βλάβη, μα λίγο με το καλό, μα λίγο με το άγριο, ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ το δοχείο ως ανταλλακτικό, μόνο την εργασία. Που πήγε 80-140 ευρώ, αναλόγως τον αντιπρόσωπο.
Είμαι ένας από αυτούς, ψυχραιμία και ξαναδές το θέμα, κάτι δεν κατάλαβες καλά, κι εδώ είμαστε.

(Φίλε bakevang, δεν θα ανοίξω καθόλου offtopic για την απαράδεκτη συμβουλή σου εδώ, έχει ήδη συζητηθεί εκτενώς στο GCC...)

Φίλε Νίκο (Τζινόπουλε), ΕΛΕΟΣ! Πετάς ένα "Ετσι είναι Βαγγέλη όπως τα λές" που θα το πάρει όπως θέλει ένας παθών, συν "φιλοσοφίες" offtopic;!

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μάιος 2021, 20:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Δεν σύστησα ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ DPF, σύστησα AdBlue OFF.
Μιλάμε για μία αύξηση των καυσαερίων της τάξης του 0,1%.
Πιθανός έλεγχος μέτρησης καυσαερίων; ΝΟΜΙΜΟΤΟΤΟΣ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ DPF ΣΩΣΤΟ!
Απαράδεκτο θα ήταν να σύστηνα κατάργηση DPF......

Οι γνώστες ας μιλήσουν παρακαλώ, αλλά... νομίζω δεν έχουμε εδώ μέσα. Γνώστες που κάνουν ΕΜΠΡΑΚΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ, αυτούς τους γνώστες του "by the book", τους διαβάζω καιρό τώρα.
Σταύρε, εσύ που ασχολείσαι λίγο παραπάνω, θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σου, σε παρακαλώ. ;)

Θεωρώ ότι στο φίλο μας παραπάνω, δεν θα του πληρώσει η Citroen το δοχείο. Αν συνέβαινε σε σας, τι θα κάνατε; :hmm Θα δίνατε τα 1200; Ή μήπως θα το σκεφτόσασταν ξανά; Έξω απ'το χωρό, πολλά λέω και γω.

Υ.Γ.: Γιάννη μου, μην γίνεσαι τόσο τραγικός με εκφράσεις τύπου "απαράδεκτες συμβουλές", υπογραμμίσεις και κτλ.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 10 από 38 [ 559 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 38  Επόμενο



Συναφή θέματα

Δοχείο Adblue citroen c4 cactus bluehdi
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Επαναφορά Adblue έπειτα από τροποποίηση
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
Ακινητοποιηση
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: ΗΛΙΑΣΚΤΜ
Απαντήσεις: 0
Ακινητοποίηση Xantia για μεγάλο χρονικό διάστημα
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: graphic1970
Απαντήσεις: 3
Ζημιά λόγω απερισκεψίας μου . . .
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 18
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron