Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 09:32 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Ιούλ 2020, 13:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2015, 18:25
Δημοσιεύσεις: 64
jalbanis έγραψε:
Γνώμη μου, να πας σε συνεργείο εξειδικευμένο Citroen, να τους πεις τι σου παρουσίασε και να σου κουμπώσουν το διαγνωστικό να δουν τι θα τους βγάλει. Ένας λόγος παραπάνω που είσαι για δουλειά στην Αθήνα και έχεις επιστροφή στον τόπο σου, ιδίως αν πρόκειται για μεγάλο ταξίδι.
Ίσως να είναι κάτι που να μπορείς να ταξιδέψεις χωρίς έγνοιες και να το επισκευάσεις στην περιοχή σου, στο συνεργείο που συντηρείς το αυτοκίνητό σου, και να μη μπλοκαριστείς στην Αθήνα. Μη πας όπου-όπου και σκεπτόμενος τιμές πέσεις σε μη γνώστες, μία διάγνωση δεν κοστίζει πολύ, και σίγουρα πρέπει να γίνει σε συνεργείο με εμπειρία σε Citroen που να διαθέτει το γνήσιο διαγνωστικό.
Εγώ στην Ωμέγα στον Κηφισό (https://www.google.com/maps/place/Citro ... 4d23.71828) πήγα και εξυπηρετήθηκα άψογα, είναι άριστοι γνώστες του συγκεκριμένου θέματος, το αντιμετωπίζουν με γνώμονα να καλυφθεί ο ιδιοκτήτης (όπως έγινε και στην περίπτωσή μου) αν τελικά χρειάζεται ολική αντικατάσταση του δοχείου, και αν τους πεις ότι είσαι Αθήνα για δουλειά χωρίς δυνατότητες διαμονής θα σε εξυπηρετήσουν το γρηγορότερο δυνατόν. Την συστήνω. Αν κάποιοι άλλοι φίλοι εδώ στο Club έχουν να σου συστήσουν εκ πείρας άλλο εξειδικευμένο συνεργείο, θα σου πουν.
Αν πας εκεί, πες στον κ. Σοφοκλή Βαρβαρήγο (εκ των ιδιοκτητών, και ο τεχνικός σύμβουλος) που λογικά θα είναι εκεί και θα σε υποδεχτεί στο συνεργείο, ή στην υποδοχή αν τυχόν δεν είναι ο ίδιος, ότι πας συστημένος από το Club, από Αθηναίους και Λαμιώτες... ;)


Σε ευχαριστω , αρα θα παω στην Ω για να εξυπηρετηθω πιο σωστα.
Ερωτηση: αν τελικα χρειαστει αλλαγη ολική αντικατάσταση του δοχείου μου καλυπτουν τα εξοδα? ειμαι εκτος εγγυησης ωστοσο εχω στο βιβλιαρακι ολα τα προβλεπομενα service αλλα δεν εχω κρατημενες τις αποδειξεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 16 Ιούλ 2020, 14:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Η πολιτική της Citroen (βλ. PSA) όταν είμαστε εκτός εγγύησης, είναι να καλύπτει το κόστος του δοχείου και να πληρώνουμε μόνο την εργασία.
Σίγουρα με τις εξής δύο προϋποθέσεις που τις ξέρω και από πρώτο χέρι:
- Να έχουν γίνει τα προγραμματισμένα σέρβις όπως ακριβώς προβλέπεται χρονικά/χιλιομετρικά και με τα αναλώσιμα των προδιαγραφών.
- Να μην έχει χτυπηθεί το δοχείο AdBlue, πράγμα καθόλου δύσκολο να βρει εκεί από κάτω όπως είναι με όλη την κοιλιά του εκτεθειμένη.
(Στο διαδίκτυο είδα να αναφέρονται και άλλες δύο για τη χρήση του AdBlue, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν όσοι τις λένε έχουν καταλάβει καλά.)
Η πρώτη, εξακριβώνεται και από το βιβλίο συντήρησης και από τα αναλυτικά παραστατικά των σέρβις τα οποία μπορεί και πρέπει το συνεργείο σου να στείλει αντίγραφά τους. Η δεύτερη, εξακριβώνεται από το συνεργείο που θα αλλάξει το δοχείο (δεν μιλάμε βεβαίως για φυσιολογικές γρατζουνιές από φερτά-πετραδάκια-βλαστησούλα-κλπ, μιλάμε για χτύπημα!) και θα γνωματεύσει για την κατάσταση του δοχείου. Αυτά, τα ζητάνε οι Γάλλοι, στους οποίους τα στέλνει το συνεργείο που θα κάνει την αλλαγή, και αυτοί βάσει αυτών εγκρίνουν για να μη χρεωθεί το δοχείο.
Έτσι έγινε στην περίπτωσή μου, έτσι είδα και στο διαδίκτυο να κάνουν και εκτός Ελλάδας, έτσι σου λέω.
Πήγαινε στην Ωμέγα (ή όπου αλλού πας αν επιλέξεις από άλλη πρόταση) και αν χρειάζεται όντως αλλαγή θα σου πουν εκεί τι και πως, και θα συνεννοηθούν και απευθείας με το συνεργείο σου χωρίς να χρειαστεί να κάνεις κάτι εσύ. Και πες μας τι έγινε τελικά, για συνεργεία και αυτοκινητοβιομηχανίες μιλάμε και καμιά φορά αλλάζουν διάφορα στην πορεία.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Ιούλ 2020, 16:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Σήμερα βάρεσαν και για μένα οι καμπάνες.
C3 BlueHDi 1.6.
Ενδείξεις "Service", "AdBlue" και "Βλάβη στον καταλύτη".
Αγορασμένο καινούριο 03/2017 με 70.000 και εκτός εγγύησης (είχα 2 χρόνια).
Το αυτοκίνητο αυτό το διάστημα το έχει η αδερφή μου και βρίσκεται στη Ρόδο λόγω μετάθεσης. Πήγε στην εκεί αντιπροσωπεία και όταν έφτασε είχε σβήσει το σφάλμα. Μετά από λίγο που έφυγε, άναψε ξανά, πήγε σε ένα συνεργείο έξω που είχε κάνει και το τελευταίο σέρβις και αφού το ψάξανε και συμπληρώσανε AdBlue έσβησε το σφάλμα. Αργότερα άναψε ξανά...
Πήρα στον Μακρή που το αγόρασα και έκανα και τα σέρβις όλο τον καιρό, μου είπαν ότι λογικά είναι το δοχείο AdBlue και μου είπε ότι πρέπει να το δούνε αυτοί ή κάποιο εξουσιοδοτημένο και να γίνει αίτημα στην Citroen μήπως καταφέρουν και μου καλύψουν κάποιο μέρος του κόστους που είναι 1.000+ € (δεν μου είπε λεπτομέρειες παρότι του είπα για όσα διάβασα εδώ).
Βιβλίο σέρβις και αναλυτικά παραστατικά υπάρχουν, ελπίζω να μην τσινήσουν που το τελευταίο έγινε πριν λίγο καιρό εκτός δικτύου.

Αυτό που δε ξέρω είναι αν θα πρέπει να ακινητοποιηθεί το αυτοκίνητο για να μη γίνει χοντρή ζημιά γιατί στο συνεργείο στη Ρόδο είπαν της αδερφής μου να το κάνει βόλτες μέχρι την άλλη εβδομάδα μήπως διαβάσει ο εγκέφαλος το AdBlue και σβήσει το σφάλμα...

Εικόνα

Εικόνα

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Ιούλ 2020, 23:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 22:16
Δημοσιεύσεις: 22
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Tιποτα παραπάνω δεν εννοώ Γιάννη απο όλα οσα εξαιρετικά εξήγησες. Απλά βρήκα το επεξηγηματικο βιντεο και ειπα να το δουμε για το εκπαιδευτικο του θέματος!
Ειναι γεγονος οτι στη διαρκεια συμβιωσης μας με ενα αυτοκινητο μας διαφευγει συχνα οτι εχουμε να κανουμε με ενα πολυσυνθετο εργαλειο υψηλης τεχνολογιας με δεκαδες χιλιαδες εξαρτηματα που προερχονται απο διαφορους κατασκευαστες. Εξαρτηματα που αναλογα με το κοστος καθε μοντελου εχουν και αυτα διαφορα κοστους, ποιοτητας και αξιοπιστιας. Σαφως και εδω παιζει ρολο η πολιτικη after sales του καθε κατασκευαστη αλλα δεν ζουμε σε εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο...Ευχομαι ξένοιαστες διαδρομες απο δω και στο εξης αγαπητε cbamak1.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Ιούλ 2020, 00:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
vagelisfil έγραψε:
Πήρα στον Μακρή που το αγόρασα και έκανα και τα σέρβις όλο τον καιρό, μου είπαν ότι λογικά είναι το δοχείο AdBlue και μου είπε ότι πρέπει να το δούνε αυτοί ή κάποιο εξουσιοδοτημένο και να γίνει αίτημα στην Citroen μήπως καταφέρουν και μου καλύψουν κάποιο μέρος του κόστους που είναι 1.000+ € (δεν μου είπε λεπτομέρειες παρότι του είπα για όσα διάβασα εδώ).
Βιβλίο σέρβις και αναλυτικά παραστατικά υπάρχουν, ελπίζω να μην τσινήσουν που το τελευταίο έγινε πριν λίγο καιρό εκτός δικτύου.

Αυτό που δε ξέρω είναι αν θα πρέπει να ακινητοποιηθεί το αυτοκίνητο για να μη γίνει χοντρή ζημιά γιατί στο συνεργείο στη Ρόδο είπαν της αδερφής μου να το κάνει βόλτες μέχρι την άλλη εβδομάδα μήπως διαβάσει ο εγκέφαλος το AdBlue και σβήσει το σφάλμα..

Βαγγέλη, δεν έχουν κανένα δικαίωμα να τσινίσουν για το τελευταίο service, αρκεί να έγινε βάσει των προβλεπόμενων και στην ώρα του, με όλα τα παραστατικά για αναλώσιμα-εργασία και πέρασμα στο βιβλίο του αυτοκινήτου. Πακέτο τα παραστατικά και αυτού του service μαζί με των υπόλοιπων, και στους Γάλλους για τα περαιτέρω, από το εξουσιοδοτημένο που θα προτιμήσετε πάτε. Και να καλύψουν όχι "κάποιο μέρος του κόστους"... Να καλύψουν το κόστος του δοχείου και να πληρώσετε την εργασία αντικατάστασης μόνο.

Να προσέξει να δει στο ταμπλό αν έχει ανάψει ή αν ανάψει η αντίστροφη μέτρηση για ακινητοποίηση λόγω έλλειψης AdBlue.
Αν τα έχει παίξει η αντλία, το ότι συμπληρώθηκε AdBlue δεν παίζει κανένα ρόλο, κι αυτό που είπαν στο συνεργείο στη Ρόδο δεν στέκει. Ούτως ή άλλως είχε αρκετό μέσα στο δοχείο, αν τα έπαιξε η αντλία δεν άναψε ειδοποίηση επειδή διάβασε οριακή στάθμη, άναψε βλάβη επειδή διάβασε ότι δεν ψεκάζεται AdBlue. Ούτε πρόκειται η αντλία να διορθωθεί.
Μη το καθυστερήσετε, ποιά "άλλη εβδομάδα"! Να πάτε το συντομότερο δυνατόν το αυτοκίνητο σε εξουσιοδοτημένο, να διαγνώσει και να προχωρήσει αναλόγως.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Ιούλ 2020, 00:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Να επισημάνω και κάτι σημαντικό πάνω και στο συγκεκριμένο θέμα και γενικότερα στο ρόλο μας ως club...

Έγραψαν 15 Ιουλίου δυο νέα μέλη εδώ για το ίδιο πρόβλημα που τους παρουσιάστηκε, συζητήσαμε, κι από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
Ας καταλάβουμε ότι το forum είναι πολύ δυνατό μέσο πίεσης προς τη Citroen για μας τους ιδιοκτήτες, όλα όσα συζητάμε εδώ τα παρακολουθούν και πολλοί μη εγγεγραμμένοι ιδιοκτήτες, αλλά και αντιπρόσωποι, και πιθανόν και υψηλότερα ιστάμενοι εντός κι εκτός Ελλάδας. Σε κάθε περίπτωση είναι πολύ σημαντικό να ενημερώνουμε τι έγινε τελικά, για να ξέρει ο κόσμος τι έχει να αντιμετωπίσει και πως. Και για να καταλαβαίνουν οι "άρχοντες" της Citroen (βλ. PSA) ότι δεν είμαστε ξεκομμένες μονάδες που μπορούν να μας παίζουν τον καθένα ξεχωριστά όπως τους βολεύει.

Να ενημερώνουμε λοιπόν ο καθένας μόλις ξεμπερδέψουμε με το θέμα, ή τέλος πάντων πως έχει αν δεν έχουμε ξεμπερδέψει!
Ούτε να αδιαφορούμε μόλις κάνουμε τη δουλειά μας, ούτε να μας λένε στα συνεργεία τίποτα γνωστές ελληνικούρες τύπου "μεταξύ μας" και "θα το βολέψουμε αλλά μη το πεις πουθενά" και "μη το κάνουμε θέμα" και τα τοιαύτα και να τους κάνουμε εμείς αυτή τη χάρη!

Σε περιπτώσεις όπως αυτή εδώ με την ευπάθεια του δοχείου AdBlue, που είναι τόσο εκτεταμένη, και την αντιμετωπίζει η εταιρεία χωρίς ανάκληση (...και ολίγον τι περίεργα;) θα μπορούσαμε κάλλιστα να κινηθούμε ομαδικά, ακόμη και νομικά και μέσω φορέων προστασίας καταναλωτών.
Ας το καταλάβουμε καλά, ότι ετούτο εδώ το club εκτός των άλλων είναι ήδη και ένας άτυπος φορέας συνασπισμένων καταναλωτών, όπου η συμμετοχή μας και ο λόγος μας μετράνε πάρα πολύ, και μπορούν να αποβούν σε όφελος και δικό μας και ανθρώπων που βρέθηκαν στη θέση μας.

cit86 και PAPADOPOULOUGRIGORIA, και Χρήστο από το Βόλο που μου έστειλες email και μιλήσαμε, περιμένουμε να μας ενημερώσετε τι έγινε.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Ιούλ 2020, 06:27 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Mπράβο Γιάννη! Jalbanis for President!!!

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Ιούλ 2020, 07:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
Εννοειται πως μπράβο, συμφώνω και επ' αυξάνω. Ζητάμε βοήθεια, μας δίνουν τις γραμμές και μετά "μην τον είδατε τον Παναή". Εάν δεν υπάρξει το feedback δεν ξέρουν και οι επόμενοι πως θα κινηθούν - πως πράξουν. Αλυσίδα πάει.

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Ιούλ 2020, 12:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ 2019, 03:37
Δημοσιεύσεις: 9
Καλησπέρα στη όμορφη ομάδα μας. Μετά από κάποιες ημέρες απουσίας μου , θα ήθελα να ενημερώσω ότι η βλάβη αποκαταστάθηκε . Πήγα το αυτοκίνητο στο συνεργείο στις 25/6/20 και το παρέλαβα έτοιμο στις 9/7/20 δηλαδή 14 ημέρες ακινησία. Όταν παρέλαβα το αυτοκίνητο μου είπαν ότι και άλλο c4 ήταν σε αναμονή αντικατάστασης του δοχείου adblue , ακριβώς μόλις είχε λήξει η εγγύησή του. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας με βάση τις γνώσεις και τις εμπειρίες σας!!. Συμφωνώ και εγώ απόλυτα ότι πρέπει να γνωστοποιούνται τέτοια θέματα τα οποία μας βοηθούν στην διαχείριση της υπόθεσης. Εμένω στην άποψη ότι οι εταιρείες θα πρέπει να διατηρούν έναν αριθμό ανταλλακτικών, διότι δεν είναι δυνατόν να ακινητοποιείται ένα αυτοκίνητο για 15 ή 20 ημέρες. Δεν έχουμε όλοι από δύο-τρία αυτοκίνητα ώστε να καλυπτόμεθα , αλλά ένα το οποίο στις περισσότερες περιπτώσεις είναι σημαντικό "εργαλείο" για την οικογένεια. Εύχομαι και ελπίζω η εισαγωγική εταιρεία ή όποιος άλλος είναι αρμόδιος να δεί το θέμα λίγο διαφορετικά ώστε να υποστηρίζονται οι πελάτες άμεσα!! Εύχομαι σε όλους σας καλό υπόλοιπο καλοκαιριού με μηδενικές βλάβες στα αυτοκίνητα μας!!


Τελευταία επεξεργασία από cbamak και Παρ 31 Ιούλ 2020, 15:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Ιούλ 2020, 13:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Σήμερα πήγε η αδερφή μου το αυτοκίνητο στην αντιπροσωπεία και το έβαλαν στο διαγνωστικό.
Όντως υπάρχει πρόβλημα στο δοχείο AdBlue το αυτοκίνητο επρεπε να ακινητοποιηθεί και το κρατήσανε.
Επίσης τους ανέφερε όσα λέμε εδώ μέσα και της είπαν ότι δεν υπάρχει καμία σιωπηρή ανάκληση (ή όπως αλλιώς λέγεται) αλλά κάτι που το λένε αυτοί "βοήθεια πελάτη".
Τέλοσπάντων τους έδωσε και το αρχείο των service και της είπαν ότι θα κάνουν το αίτημα.
Δεν γράφω παραπάνω απ' όσα ειπώθηκαν μέχρι να έχω πλήρη εικόνα και απάντηση για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω εσάς που το έχετε κάνει εκτός εγγύησης, είναι πόσες μέρες διαρκεί το αίτημα μέχρι να έρθει η απάντηση?
Και το αίτημα τι ακριβώς είναι? Στέλνει απευθείας η αντιπροσωπεία στη Γαλλία? Στέλνει στον εισαγωγέα και μετά αυτός έξω?

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Ιούλ 2020, 14:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Στη δική μου περίπτωση, μπήκε το αυτοκίνητο στο συνεργείο Δευτέρα 13 Ιανουαρίου μεσημέρι και το παρέλαβα έτοιμο την Τετάρτη 22 Ιανουαρίου μεσημέρι. Βάλε το να στείλουν από Λαμία στην Αθήνα τα σχετικά συν την επισκευή, περίπου μια εβδομάδα έκανε να έρθει η έγκριση.
Μου είπαν ότι στέλνουν οι ίδιοι στους Γάλλους όσα σχετίζονται με την αγορά και τη συντήρηση, υποθέτω ότι θα είναι και εις γνώση της εισαγωγικής.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Τελευταία επεξεργασία από jalbanis και Παρ 31 Ιούλ 2020, 14:47, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Ιούλ 2020, 14:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Για να δούμε λοιπόν τι θα κάνουν οι Ροδίτες...

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Ιούλ 2020, 19:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
vagelisfil έγραψε:
Για να δούμε λοιπόν τι θα κάνουν οι Ροδίτες...

Και εγώ που το έκανα στην Ρόδο την αλλαγή της δεξαμενής 15 μέρες έκαναν να το φέρουν,τα εργατικά πλήρωσα μόνο,εκτός εγγύησης και εγώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Ιούλ 2020, 21:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημήτρη σου έχω στείλει ένα ΠΜ.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση C4 1.6 Blue HDI λόγω βλάβης δοχείου adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Αύγ 2020, 15:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2015, 18:25
Δημοσιεύσεις: 64
Καλησπερα σας και απο εμενα. Συγγνωμη που δεν ενημερωσα αλλα το δικο μου προβλημα ηταν τελικα πιο απλο.....
οπως ειχα περιγραψει το αυτοκινητο ειχε μεινει ακινητοποιημενο για πολυ καιρο. Οταν το οδηγησα μου εβγαλε αυτα τα σφαλματα τα οποια εσβησαν με λιγη οδηγηση.
δεν επισκεφτηκα καποια αντιπροσωπεια καθως εχω κανει ηδη 5000 χιλιομετρα απο τοτε χωρις κανενα προβλημα.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 38 [ 559 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38  Επόμενο



Συναφή θέματα

Επαναφορά Adblue έπειτα από τροποποίηση
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
Ακινητοποιηση
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: ΗΛΙΑΣΚΤΜ
Απαντήσεις: 0
C5 Aircross - Adblue
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: patramike
Απαντήσεις: 35
Δοχείο Adblue citroen c4 cactus bluehdi
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΠΑΚΙ ΔΟΧΕΙΟΥ ΨΥΚΤΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Oplon
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ