Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 08:37 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Ιούλ 2020, 22:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Liakos1979 έγραψε:
Ναι, το εβγαλε αμεσως μετα το γεμισμα. Χωραει 60lt το ντεποζιτο. Εκανα τις πραξεις που ειπες και βγαζει 11lt/100 μεση καταναλωση. Δεν ειναι και λιγα. Δεν εχω βαρυ ποδι, ποτε δεν ειχα, καταλαβαινω ομως πως ειναι βαρυ το αυτοκινητο. Ειναι το μονο παραπονο που εχω για να πω την αληθεια! Σε ολα τα αλλα ειναι παρα πολυ καλο.

Μαλλον δεν θα ξεφυγω απο την λυση του υγραεριου. Θεωρω πως θα γινει αποσβεση σιγα σιγα, ομως το πιο σημαντικο ειναι πως αλλο να δινεις 85€ φουλαρισμα και αλλο 35 (υγραεριο). Σου καθεται στο στομαχι το ατιμο!

Ωραία, βαρύ πόδι δεν έχεις, αλλά είπαμε ότι, αυτή η κατανάλωση που θα βγάλεις έχει να κάνει με το που-πως κινήθηκες αμέσως πριν το φουλάρισμα, αν οι (τελευταίες) διαδρομές που έκανες πριν ήταν αστικές και (υπό συνθήκες) τέτοιες που ανεβάζουν την κατανάλωση το λογικό είναι να σου βγάλει λίγα χιλιόμετρα!
Βάσει εργοστασιακών δεδομένων το αυτοκίνητό σου καταναλώνει, εντός πόλης 10,0 L/100km, εκτός πόλης 5,9 L/100km, έχοντας μέση 7,4 L/100km. Σίγουρα οι τιμές που δίνουν οι κατασκευαστές είναι πάντα πολύ αισιόδοξες γιατί υπολογίζονται με μικρές ταχύτητες και "εργαστηριακές" διαμορφώσεις, οι πραγματικές είναι μεγαλύτερες έτσι όπως κινούμαστε.
Λογικά, αμέσως πριν το φουλάρισμα κινήθηκες κυρίως (αν όχι αποκλειστικά) εντός πόλης, είναι η απάντηση που δεν έδωσες στη δεύτερη ερώτηση:

jalbanis έγραψε:
Και τι διαδρομές έκανες με τι συνθήκες και τι ταχύτητες;

Αν όντως είναι έτσι, δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλεις τα κλάματα. Χαμογέλα, έχεις ένα εξαιρετικό αυτοκίνητο, αναφορά στην κατηγορία του!
Μπορείς να το κρατήσεις κι έτσι όπως είναι. Από εκεί και πέρα, αν με τις γνώμες που θα σου πουν οι έμπειροι αισθανθείς άνετος κι ότι θα ζεις πια χωρίς τους φόβους σου με τη λύση του αερίου, και ότι μπορείς να εξασφαλίσεις τη συντήρηση που απαιτεί, μπορείς μια χαρά να πας σε αέριο και να εξασφαλίσεις και περισσότερα χαμόγελα... :)

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Τελευταία επεξεργασία από jalbanis και Παρ 24 Ιούλ 2020, 22:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Ιούλ 2020, 22:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
Με αέριο καίει ένα 10% παραπάνω σε σχέση με τι βενζινη, αλλά η τιμή είναι στο μισό. Πρακτικά η οικονομία είναι από 35% στα άμεσου ψεκασμού έως 45-50% στα υπόλοιπα. Η δική μου εμπειρία από kia ceed, 9 χρόνια 100.000 δεν έχει πάθει τίποτα. Καλός εγκατάστατης, από πριν άριστη λειτουργία σε βενζινη και αν το πηγαίνεις max 3000-3500 στροφές δεν θα πάθει τίποτα.

Τώρα σκέφτομαι να κάνω και το c3 αέριο μόλις βγει από την εγγύηση. Δεν την παλεύω με την ακριβη βενζίνη. Συγκεκριμένα μάζεψα τον τελευταίο μήνα 3000χμ, 300€ βενζίνη δηλαδή. Με έσκισε.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Ιούλ 2020, 23:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 15 Οκτ 2016, 20:06
Δημοσιεύσεις: 48
jalbanis έγραψε:
Liakos1979 έγραψε:
Ναι, το εβγαλε αμεσως μετα το γεμισμα. Χωραει 60lt το ντεποζιτο. Εκανα τις πραξεις που ειπες και βγαζει 11lt/100 μεση καταναλωση. Δεν ειναι και λιγα. Δεν εχω βαρυ ποδι, ποτε δεν ειχα, καταλαβαινω ομως πως ειναι βαρυ το αυτοκινητο. Ειναι το μονο παραπονο που εχω για να πω την αληθεια! Σε ολα τα αλλα ειναι παρα πολυ καλο.

Μαλλον δεν θα ξεφυγω απο την λυση του υγραεριου. Θεωρω πως θα γινει αποσβεση σιγα σιγα, ομως το πιο σημαντικο ειναι πως αλλο να δινεις 85€ φουλαρισμα και αλλο 35 (υγραεριο). Σου καθεται στο στομαχι το ατιμο!

Ωραία, βαρύ πόδι δεν έχεις, αλλά είπαμε ότι, αυτή η κατανάλωση που θα βγάλεις έχει να κάνει με το που-πως κινήθηκες αμέσως πριν το φουλάρισμα, αν οι (τελευταίες) διαδρομές που έκανες πριν ήταν αστικές και (υπό συνθήκες) τέτοιες που ανεβάζουν την κατανάλωση το λογικό είναι να σου βγάλει λίγα χιλιόμετρα!
Βάσει εργοστασιακών δεδομένων το αυτοκίνητό σου καταναλώνει, εντός πόλης 10,0 L/100km, εκτός πόλης 5,9 L/100km, έχοντας μέση 7,4 L/100km. Σίγουρα οι τιμές που δίνουν οι κατασκευαστές είναι πάντα πολύ αισιόδοξες γιατί υπολογίζονται με μικρές ταχύτητες και "εργαστηριακές" διαμορφώσεις, οι πραγματικές είναι μεγαλύτερες έτσι όπως κινούμαστε.
Λογικά, αμέσως πριν το φουλάρισμα κινήθηκες κυρίως (αν όχι αποκλειστικά) εντός πόλης, είναι η απάντηση που δεν έδωσες στη δεύτερη ερώτηση:

jalbanis έγραψε:
Και τι διαδρομές έκανες με τι συνθήκες και τι ταχύτητες;

Αν όντως είναι έτσι, δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλεις τα κλάματα. Χαμογέλα, έχεις ένα εξαιρετικό αυτοκίνητο, αναφορά στην κατηγορία του!
Μπορείς να το κρατήσεις κι έτσι όπως είναι. Από εκεί και πέρα, αν με τις γνώμες που θα σου πουν οι έμπειροι αισθανθείς άνετος κι ότι θα ζεις πια χωρίς τους φόβους σου με τη λύση του αερίου, και ότι μπορείς να εξασφαλίσεις τη συντήρηση που απαιτεί, μπορείς μια χαρά να πας σε αέριο και να εξασφαλίσεις και περισσότερα χαμόγελα... :)


Ναι εχεις δικιο, ειναι ενα εξαιρετικο αυτοκινητο για μια οικογενεια με 3 παιδια οπως εμεις! Φοβεροι χωροι, ανετη οδηγηση, κ.τ.λ. Δεν το εχω μετανιωσει που πηρα το αυτοκινητο αυτο.

_________________
Σκιές ονείρων είμαστε, σύννεφα που περνούμε, βάλτε να πιούμε!

Citroen C4 Picasso 2016 Diesel


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Ιούλ 2020, 23:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 15 Οκτ 2016, 20:06
Δημοσιεύσεις: 48
barimagas έγραψε:
Με αέριο καίει ένα 10% παραπάνω σε σχέση με τι βενζινη, αλλά η τιμή είναι στο μισό. Πρακτικά η οικονομία είναι από 35% στα άμεσου ψεκασμού έως 45-50% στα υπόλοιπα. Η δική μου εμπειρία από kia ceed, 9 χρόνια 100.000 δεν έχει πάθει τίποτα. Καλός εγκατάστατης, από πριν άριστη λειτουργία σε βενζινη και αν το πηγαίνεις max 3000-3500 στροφές δεν θα πάθει τίποτα.

Τώρα σκέφτομαι να κάνω και το c3 αέριο μόλις βγει από την εγγύηση. Δεν την παλεύω με την ακριβη βενζίνη. Συγκεκριμένα μάζεψα τον τελευταίο μήνα 3000χμ, 300€ βενζίνη δηλαδή. Με έσκισε.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ειχα ενα c3 πετρελαιο πριν και ειλικρινα ηταν απιστευτα οικονομικο! Ξεχναγα ποτε ειχα βαλει πετρελαιο.

Ναι, η λυση του υγραεριου ειναι μονοδρομος μαλλον. 35% οικονομια δεν ειναι και λιγο! Πρακτικα στα 4 γεμισματα, θα εχω γλιτωσει το 1!

_________________
Σκιές ονείρων είμαστε, σύννεφα που περνούμε, βάλτε να πιούμε!

Citroen C4 Picasso 2016 Diesel


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 01 Αύγ 2020, 09:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
Καλημέρες στην παρέα!
Δε ξέρω αν θα βοηθήσουν το φίλο στην επιλογή του αυτά που θα πω, απλώς θα καταθέσω τις εμπειρίες μου από το υγραέριο..
C4 1400..το σύστημα μπήκε κάπου στις 150.000, τώρα έχω 265.000 χωρίς προβλήματα
Συμφέρει; Σαφώς..και όσο περνάνε τα χρόνια τόσο ανοίγει η ψαλίδα προς όφελος δικό σου
Όπως είπαν οι προλαλήσαντες έχεις περισσότερη κατανάλωση αλλά κερδίζεις από την τιμή
Στο κόστος να υπολογίζεις και ένα 50άρικο ανά 15.000 για φίλτρα-ρύθμιση του υγραερίου

ΣΤΑ ΘΕΤΙΚΑ: Γράφεις άπειρα χλμ και νομίζεις ότι κάποιον κλέβεις :D :D :D
Επεκτείνεις την αυτονομία του οχήματός σου κατά 500 χλμ περίπου
Κάνεις ταξίδια με άλλη ψυχολογία αφού δεν αδειάζεις ένα πορτοφόλι στους δρόμους
Τα λεφτά που κερδίζεις γουστάρεις και τα ξοδεύεις εκεί που θέλεις χωρίς πολλές σκέψεις!

ΣΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ: Κάποιος βάζει χέρι στο αμάξι σου..η ιδέα του κόψε-ράψε πάνω στο αμάξι θέλει λίγο καιρό να τη χωνέψεις..τρύπες, σωλήνες, καλώδια, εγκέφαλοι, ειδικά ο κάθε petrolhead σκέφτεται το αμάξι του σα τη γυναίκα του και δε θέλει να του βάζουν χέρι :D :D
Χάνεις κάποια άλογα όταν δουλεύει με υγραέριο, κοινώς δε τραβάει το ίδιο..αυτό ίσως σε προσπεράσεις, ανηφόρες, φορτωμένος κτλ να σε ξενερώσει λίγο, εγώ προσωπικά αρκετές φορές το γυρνάω στη βενζίνη και το επαναφέρω μετά από λίγο..

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 02:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
GeoC4Madness έγραψε:

Χάνεις κάποια άλογα όταν δουλεύει με υγραέριο, κοινώς δε τραβάει το ίδιο..αυτό ίσως σε προσπεράσεις, ανηφόρες, φορτωμένος κτλ να σε ξενερώσει λίγο, εγώ προσωπικά αρκετές φορές το γυρνάω στη βενζίνη και το επαναφέρω μετά από λίγο..


Εδώ θα διαφωνήσω! Όπως τραβούσε με τη βενζίνη το δικό μου, έτσι ακριβώς τραβούσε και με το αέριο! Και είχε και 470.000 χλμ στην πλάτη του το καημένο!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 18:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
bakevang έγραψε:
Εδώ θα διαφωνήσω! Όπως τραβούσε με τη βενζίνη το δικό μου, έτσι ακριβώς τραβούσε και με το αέριο! Και είχε και 470.000 χλμ στην πλάτη του το καημένο!


Από άλλους χρήστες τι έχεις ακούσει; Ότι πάνε το ίδιο τα αμάξια τους;

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 19:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
GeoC4Madness έγραψε:
Από άλλους χρήστες τι έχεις ακούσει; Ότι πάνε το ίδιο τα αμάξια τους;


Από άλλους κατόχους, έχω ακούσει ότι πηγαίνουν μέχρι και καλύτερα με αέριο απ'ότι με βενζίνη ή έστω ίδιες επιδόσεις.
Το οποίο αντιλήφθηκα και γω 2-3 φορές ανεβαίνοντας φορτωμένος την Πίνδο με κατεύθυνση προς Γιάννενα, στις ανηφόρες μετά την Βέροια.

Από όσους έχω ακούσει αυτό που περιγράφεις παραπάνω, είχαν κάποιο θέμα στο σύστημά τους ή στην χαρτογράφηση.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 19:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
Είναι θεμα πρατηρίου, άλλες φορές δεν παει, άλλες δεν έχει διαφορά, άλλες πάει καλύτερα. Είναι μια αναλογία βουτανιου- προπανίου, που παίζει αναλογα με τις θερμοκρασίες και τη... νοθεία...

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 19:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Πάντα έβαζα ΠΕΤΡΟΓΚΑΖ και το αμάξι πετούσε. Όπως επίσης, μου έβγαζε πολλά χιλιόμετρα στο ντεπόζιτο.
Έτσι και έβαζα Coral GAS ή κανένα no name, παρακαλούσα να τελειώσει...

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 20:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
Το εχω ξανακουσει για πετρογκαζ. Τώρα coral gaz θεωρουσα ότι ήταν καποιας ποιοτητας, αλλά για να το λες...

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 20:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
Θα συμβούλευα τον μάχημο αεροπόρο να τσεκάρει ποια έκδοση λογισμικού φοράει ο εγκέφαλος του οχήματος. Χρειάζεται lexia. Η τελευταία που βγήκε είναι του 2011 και ξερω τουλάχιστον τρια ίδια οχήματα που αντιμετώπισαν ό,τι θεματακια είχαν με το αέριο έτσι. Αν βεβαια δεν έχει κανει τηλεφόρτωση ήδη. Σε καθε περίπτωση μια νεα χαρτογραφηση ισως βοηθήσει.
ΣΖυμφωνω οτι αναλογα την ποιοτητα του αεριου παει και το οχημα. Αλλα οταν βαζω ρε φιλε με 0,58 ε δεν με νοιαζει στο cruise 120χλμ και πάω....Ο,τι κερδίζω μπιφτέκι στον καραβόμυλο.

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 20:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
bakevang έγραψε:
Έτσι και έβαζα Coral GAS ή κανένα no name, παρακαλούσα να τελειώσει...

barimagas έγραψε:
Τώρα coral gaz θεωρουσα ότι ήταν καποιας ποιοτητας, αλλά για να το λες...

Μεγάλο όνομα αυτή η Shell και εγγύηση όλα της τα καύσιμα, είτε πρόκειται για αέριο είτε για τα τα μυθικά της V-Power που τα συστήνουν κιόλας διάφοροι έμποροι και συνεργειάδες... :D

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 20:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
και ο Σουμάχερ και η Φερράρι!!

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: LPG - CNG στο αυτοκινητο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 20:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
barimagas έγραψε:
και ο Σουμάχερ και η Φερράρι!!

Μετά και το σημερινό γκραν πρι, αρχίζω να πιστεύω ότι η Φερράρι μάλλον φουλάρει κάθε Τρίτη που έχει προσφορά η Shell... :P

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 3 [ 41 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αυτοκίνητο του μήνα Μαρτιου 2008
Δ. Συζήτηση: Διαγωνισμοί - Δημοσκοπήσεις
Συγγραφέας: crazywolf
Απαντήσεις: 50
Μπορώ με αριθμό κινητήρα-πλαισίου να "ψάξω" ένα αυτοκίνητο;
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: dap
Απαντήσεις: 3
Τι σημαινει τελικα ΚΑΛΟ αυτοκινητο?
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: axakis
Απαντήσεις: 39
Αυτοκίνητο του μήνα Φεβρουαρίου 2008
Δ. Συζήτηση: Διαγωνισμοί - Δημοσκοπήσεις
Συγγραφέας: crazywolf
Απαντήσεις: 71
Ποντίκια στο αυτοκίνητο!!!
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: vagosvtr
Απαντήσεις: 26
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια