Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 19:23 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Ιουν 2021, 22:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 22:16
Δημοσιεύσεις: 22
Καλησπέρα στην ομάδα. Στο πρόσφατο service των 86.000 χλμ που έκανα ( Citroen C4 BlueHDI 1.6 ), διαπιστώθηκε μια διαρροή λαδιών από το πάνω καπάκι του κινητήρα. Η οδηγία που μου δόθηκε ήταν να αναμένω κλήση από το συνεργείο μου για την αποκατάσταση της βλάβης αφού φτάσουν τα κατάλληλα ανταλλακτικά στην Ελλάδα .
Εδώ ακριβώς είναι και το πρόβλημα!! Η μη ύπαρξη ανταλλακτικών όπως μια τσιμούχα και μια κόλλα στην Ελλάδα. Πραγματικά δεν ξέρω πώς να χαρακτηρίσω αυτό το γεγονός. Πολύ ευγενικά θα πω ότι είναι επιεικώς απαράδεκτο η εισαγωγική εταιρεία να μην έχει φροντίσει να υπάρχουν στην χώρα μας προς άμεση χρήση ανταλλακτικά/αναλώσιμα όπως είναι η τσιμούχα και η κόλλα και θα πρέπει να παραγγέλνονται από την Γαλλία . Ας συνυπολογίσουν αυτό το στοιχείο οι μελλοντικοί υποψήφιοι αγοραστές αυτοκινήτων Citroen ως στοιχείο του "after sales support" με την αρνητική έννοια. Πραγματικά λυπάμαι πολύ και προβληματίζομαι ταυτόχρονα για την πολιτική της εταιρείας ως προς την διαχείριση και το στοκάρισμα βασικών και όχι απαραίτητα ακριβών ανταλλακτικών όπως η τσιμούχα και η κόλλα . Δεν έχω να πω κάτι άλλο ...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Ιουν 2021, 23:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2442
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Δυστυχώς δεν είναι μόνο η Σιτροέν φίλτατε. Έχει γίνει πάγια τακτική πιθανώς όλων των εταιριών να μην έχουν καν τα βασικά. Τον λόγο μόνο να τον φανταστώ μπορώ. Σε πρίμιουμ εταιρεία δεν είχαν τακάκια (!!) και είπαν στον πελάτη να ξαναπεράσει μετά από 15 μέρες.
Άσχετο, σου είπαν κόστος? Προφανώς έχει διαρροή το ψευτοκάπακο.

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kostask για την δημοσίευση του/της: cbamak1
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιουν 2021, 07:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Πολύ απλό: Κόστος. Οτιδήποτε είναι στο inventory, κοστίζει. Και όσο πιο πολύ μένει, όσο πιο ακριβό είναι, όσο λιγότερο εμπορικό είναι, τόσο περισσότερο κοστίζει.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε The Ace για την δημοσίευση του/της: cbamak1
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιουν 2021, 09:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Είχαν αρχίσει αυτά την τελευταία δεκαετία με την κρίση, ήρθε κι αυτή η ιστορία με τον κ-ιό, κάτι τα τεφτέρια με τα κόστη, κάτι οι διαθεσιμότητες, απόσωσε το πράγμα. Στοκ/απόθεμα, λέξη που κοντεύει να εξαφανιστεί από το λεξιλόγιό τους.
Όπως και να έχει όμως, υπάρχουν και οι λέξεις "αναλώσιμα" και "βλάβη" και είναι απαράδεκτη τέτοια κατάσταση, να παραμένει πελάτης όμηρος ενός τέτοιου ανταλλακτικού. Για τακάκια και τα τοιαύτα, ποιός τους γ...εί, τα βρίσκει έξω, και μάλιστα αν γουστάρει και πιο πρίμιουμ από αυτά που θα του περάσει κι ο πιο πρίμιουμ μπακαλοτεφτεράς...

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε jalbanis για την δημοσίευση του/της: cbamak1
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιουν 2021, 10:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 22:16
Δημοσιεύσεις: 22
kostask έγραψε:
Δυστυχώς δεν είναι μόνο η Σιτροέν φίλτατε. Έχει γίνει πάγια τακτική πιθανώς όλων των εταιριών να μην έχουν καν τα βασικά. Τον λόγο μόνο να τον φανταστώ μπορώ. Σε πρίμιουμ εταιρεία δεν είχαν τακάκια (!!) και είπαν στον πελάτη να ξαναπεράσει μετά από 15 μέρες.
Άσχετο, σου είπαν κόστος? Προφανώς έχει διαρροή το ψευτοκάπακο.



Σωστά η διαρροή είναι στο ψευτοκάπακο. Ευτυχώς είμαι ακόμα εντός της εργοστασιακής εγγύησης ( 5 χρόνια ) και δεν χρεώνομαι κάτι. Το κόστος πάντως μιας τέτοιας ζημιάς απ΄ότι μου είπαν από το συνεργείο μου ανέρχεται γύρω στα 500 με 550 ευρώ και το αυτοκίνητο μένει μέσα 3 ημέρες .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιουν 2021, 10:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 22:16
Δημοσιεύσεις: 22
jalbanis έγραψε:
Είχαν αρχίσει αυτά την τελευταία δεκαετία με την κρίση, ήρθε κι αυτή η ιστορία με τον κ-ιό, κάτι τα τεφτέρια με τα κόστη, κάτι οι διαθεσιμότητες, απόσωσε το πράγμα. Στοκ/απόθεμα, λέξη που κοντεύει να εξαφανιστεί από το λεξιλόγιό τους.
Όπως και να έχει όμως, υπάρχουν και οι λέξεις "αναλώσιμα" και "βλάβη" και είναι απαράδεκτη τέτοια κατάσταση, να παραμένει πελάτης όμηρος ενός τέτοιου ανταλλακτικού. Για τακάκια και τα τοιαύτα, ποιός τους γ...εί, τα βρίσκει έξω, και μάλιστα αν γουστάρει και πιο πρίμιουμ από αυτά που θα του περάσει κι ο πιο πρίμιουμ μπακαλοτεφτεράς...



Για εμένα δεν είναι αποδεκτή καμία δικαιολογία ( και δεν ευθύνεται το συνεργείο μου γι αυτήν την κατάσταση ) του να μην υπάρχει μια κόλλα και μια τσιμούχα στην Ελλάδα . Αυτό αφορά την εισαγωγική εταιρεία ή όποιος άλλος είναι υπεύθυνος για την διαχείριση των ανταλλακτικών/αναλωσίμων.
Το θέμα είναι εάν τα επίσημα συνεργεία βάζουν μόνο εργοστασιακά αναλώσιμα ή θα μπορούσαν να βάλουν κάτι που να ταιριάζει ίδιας ή καλύτερης ποιότητας .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιουν 2021, 14:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Με ίδιο ακριβώς αυτοκίνητο, παθών αλλά με 160.000 χλμ. στο κοντέρ.

Πολύ σωστά σου είπαν, μιας και για να γίνει στεγανοποίηση του καπακιού των βαλβίδων πρέπει να βγει όλο το σετ χρονισμού.
Πρόσφατα είχα και εγώ διαρροή από το ίδιο σημείο (αλλά δυστυχώς, είχα ήδη αλλάξει σετ χρονισμού και πλήρωσα ξανά τα εργατικά...).
Να έχεις στο νου σου, ότι μετά την επισκευή είχα διαρροή από το μαύρο πλαστικό καπάκι του κινητήρα. Έχουν θέμα και μετά, χάνουν και απο'κει. Στραβώνουν και χάνουν. Το άλλαξα και αυτό εννοείται με το ανάλογο κόστος.

Αν είναι ΕΝΤΟΣ εγγύησης, είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΚΑΙ η αλλαγή ΟΛΟΥ του σετ χρονισμού ΜΕ παραφλού. Το λέω με απόλυτη βεβαιότητα μιας και έχω δει με τα μάτια μου την τεχνική οδηγία της Citroen. Οπότε, κατά τη γνώμη μου, για να μην την πατήσεις, ΑΠΑΙΤΗΣΕ να δεις με τα μάτια σου το τι ακριβώς θα αλλαχθεί. Και αν δεν έχει μέσα το σετ χρονισμού, ζήτα να δεις την επίσημη τεχνική οδηγία της Citroen.

Εγώ πλήρωσα περίπου 400 ευρώ για όλη τη διαδικασία, χωρίς το σετ χρονισμού, συμπεριλαμβανομένου όμως το καπάκι των βαλβίδων.

Είναι ένα ανταλλακτικό το οποίο κινείται γιατί πολλοί κινητήρες έβγαλαν το ανάλογο θέμα. Παρόλα αυτά, μην κατακρίνετε τη Citroen και την εισαγωγική. Μια τσιμούχα είναι (σετ 4 τσιμουχάκια + σετ κόλλες στεγανοποίησης) που δεν έχει και τρελή διαρροή από το συγκεκριμένο σημείο. Είτε την κάνεις τώρα είτε σε 15 μέρες (που πόσα χιλιόμετρα να γράψεις σε 15 μέρες; 5.000-10.000 χλμ.) πρόβλημα δεν θα έχεις! Σιγά τα ωά!

Άλλο σοβαρό πρόβλημα; :hmm

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε bakevang για την δημοσίευση του/της: cbamak1
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιουν 2021, 20:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2442
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Επειδή έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο 208, η απάντηση του μάστορα ήταν επιπέδου Μάνθου, κοινώς 'γράψτο στα @@ σου".... :D

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kostask για την δημοσίευση του/της: cbamak1
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιουν 2021, 22:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 22:16
Δημοσιεύσεις: 22
bakevang έγραψε:
Με ίδιο ακριβώς αυτοκίνητο, παθών αλλά με 160.000 χλμ. στο κοντέρ.

Πολύ σωστά σου είπαν, μιας και για να γίνει στεγανοποίηση του καπακιού των βαλβίδων πρέπει να βγει όλο το σετ χρονισμού.
Πρόσφατα είχα και εγώ διαρροή από το ίδιο σημείο (αλλά δυστυχώς, είχα ήδη αλλάξει σετ χρονισμού και πλήρωσα ξανά τα εργατικά...).
Να έχεις στο νου σου, ότι μετά την επισκευή είχα διαρροή από το μαύρο πλαστικό καπάκι του κινητήρα. Έχουν θέμα και μετά, χάνουν και απο'κει. Στραβώνουν και χάνουν. Το άλλαξα και αυτό εννοείται με το ανάλογο κόστος.

Αν είναι ΕΝΤΟΣ εγγύησης, είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΚΑΙ η αλλαγή ΟΛΟΥ του σετ χρονισμού ΜΕ παραφλού. Το λέω με απόλυτη βεβαιότητα μιας και έχω δει με τα μάτια μου την τεχνική οδηγία της Citroen. Οπότε, κατά τη γνώμη μου, για να μην την πατήσεις, ΑΠΑΙΤΗΣΕ να δεις με τα μάτια σου το τι ακριβώς θα αλλαχθεί. Και αν δεν έχει μέσα το σετ χρονισμού, ζήτα να δεις την επίσημη τεχνική οδηγία της Citroen.

Εγώ πλήρωσα περίπου 400 ευρώ για όλη τη διαδικασία, χωρίς το σετ χρονισμού, συμπεριλαμβανομένου όμως το καπάκι των βαλβίδων.

Είναι ένα ανταλλακτικό το οποίο κινείται γιατί πολλοί κινητήρες έβγαλαν το ανάλογο θέμα. Παρόλα αυτά, μην κατακρίνετε τη Citroen και την εισαγωγική. Μια τσιμούχα είναι (σετ 4 τσιμουχάκια + σετ κόλλες στεγανοποίησης) που δεν έχει και τρελή διαρροή από το συγκεκριμένο σημείο. Είτε την κάνεις τώρα είτε σε 15 μέρες (που πόσα χιλιόμετρα να γράψεις σε 15 μέρες; 5.000-10.000 χλμ.) πρόβλημα δεν θα έχεις! Σιγά τα ωά!

Άλλο σοβαρό πρόβλημα; :hmm



Καλησπέρα, επειδή ρώτησα στο συνεργείο μου τι ακριβώς θα αλλαχθεί, μου απάντησαν κατηγορηματικά τσιμούχα και κόλλα . Τους έθεσα το θέμα του σετ χρονισμού και μου είπαν όχι αυτό. Πραγματικά έχω μπει σε σκέψεις . Θα αναζητήσω την επίσημη τεχνική οδηγία της Citroen . Η διαρροή πάντως δεν είναι μεγάλη, βέβαια όπου παρκάρω αφήνει κάτω σημεία λαδιού. Το θέμα είναι ότι το λάδι αυτό μπορεί να προκαλέσει φθορές όπου ακουμπήσει στον κινητήρα και όχι μόνο, διαρρέοντας . Νομίζω πάντως ότι σαν ζημιά δεν δικαιολογείται για ένα αυτοκίνητο 4,5 ετών με 86.000 χλμ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιουν 2021, 22:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Τότε μάλλον έχεις θέμα με διαρροή από κάπου αλλού.
Σε πολύ σπάνιες και ιδιαίτερα προχωρημένες περιπτώσεις αφήνει στάμπα λαδιού κάτω από το αμάξωμα μετά από στάση όταν χάνει από το ψευτοκάπακο των βαλβίδων.
Μήπως είναι από τα βάση του φίλτρου λαδιού; Πιο λογικό μου ακούγεται. Και εκεί που βρίσκεται, εάν χάνει, τότε ναι, λερώνει κάτω.

Πραγματικά, με έχεις μπερδέψει τώρα...... :hmm (Δεδομένου ότι ανέφερες κόστος κοντά στα 500Ε, το οποίο προσιδιάζει τη βλάβη στο ψευτοκάπακο, αλλά σε καμία περίπτωση μια χαλαρή βάση φίλτρου λαδιού. Από την άλλη, το ψευτοκάπακο, ειδικά στον συγκεκριμένο κινητήρα, αποκλείεται να άφηνε σημάδια κάτω στο έδαφος μετά από στάση...) :hmm

Κάποια φωτογραφία ή καλύτερα φωτογραφίες από μέρη του κινητήρα, θα βοηθούσε να καταλάβω και γω...

Υ.Γ.: Κώστα, εγώ θα διαφωνήσω με το μάστορά σου! :D
Είναι ένα θέμα που "απασχολεί" γιατί αν συνεχίσει σε προχωρημένο βαθμό, πάμε προς τα μπεκ... :rtfm
Να το δεις και να δεις και χρονισμό μαζί. Ειδικά αν είσαι σε εγγύηση.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε bakevang για την δημοσίευση του/της: cbamak1
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Ιουν 2021, 22:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 22:16
Δημοσιεύσεις: 22
bakevang έγραψε:
Τότε μάλλον έχεις θέμα με διαρροή από κάπου αλλού.
Σε πολύ σπάνιες και ιδιαίτερα προχωρημένες περιπτώσεις αφήνει στάμπα λαδιού κάτω από το αμάξωμα μετά από στάση όταν χάνει από το ψευτοκάπακο των βαλβίδων.
Μήπως είναι από τα βάση του φίλτρου λαδιού; Πιο λογικό μου ακούγεται. Και εκεί που βρίσκεται, εάν χάνει, τότε ναι, λερώνει κάτω.

Πραγματικά, με έχεις μπερδέψει τώρα...... :hmm (Δεδομένου ότι ανέφερες κόστος κοντά στα 500Ε, το οποίο προσιδιάζει τη βλάβη στο ψευτοκάπακο, αλλά σε καμία περίπτωση μια χαλαρή βάση φίλτρου λαδιού. Από την άλλη, το ψευτοκάπακο, ειδικά στον συγκεκριμένο κινητήρα, αποκλείεται να άφηνε σημάδια κάτω στο έδαφος μετά από στάση...) :hmm

Κάποια φωτογραφία ή καλύτερα φωτογραφίες από μέρη του κινητήρα, θα βοηθούσε να καταλάβω και γω...

Υ.Γ.: Κώστα, εγώ θα διαφωνήσω με το μάστορά σου! :D
Είναι ένα θέμα που "απασχολεί" γιατί αν συνεχίσει σε προχωρημένο βαθμό, πάμε προς τα μπεκ... :rtfm
Να το δεις και να δεις και χρονισμό μαζί. Ειδικά αν είσαι σε εγγύηση.



Φωτογραφία δεν έχω, όμως μου έδειξαν στο συνεργείο ότι η διαρροή είναι ψηλά στο ψευτοκάπακο ( φαίνεται εάν βγει το μαύρο προστατευτικό ηχομονωτικό ) και από εκεί τρέχει κάτω. Έχω προβληματιστεί αρκετά με το θέμα του σετ χρονισμού, για το οποίο δεν μου ανέφεραν ότι πρέπει να αντικατασταθεί .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 12 Ιουν 2021, 06:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Αυτή η διαρροή δεν φτάνει σε τέτοιο βαθμό, αν δεν προηγηθεί μια μικρότερη διαρροή. Πόσο μάλλον σε τόσα λίγα χιλιόμετρα.

Ζήτα να δεις την τεχνική οδηγία και επειδή είσαι και κοντά στις 90Κ, εννοείται πως προτείνεται και αλλαγή σετ χρονισμού.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 13 Ιουν 2021, 23:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 22:16
Δημοσιεύσεις: 22
Περιμένω την ειδοποίηση από το συνεργείο μου και θα σας ενημερώσω για την έκβαση της υπόθεσης. Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιουν 2021, 15:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Ιούλ 2019, 22:16
Δημοσιεύσεις: 22
Καλησπέρα . Σήμερα παρέλαβα το αυτοκίνητο μετά την αποκατάσταση της διαρροής λαδιού από το πάνω καπάκι του κινητήρα . Μου άλλαξαν επίσης και τον ιμάντα. Το αυτοκίνητο έμεινε στο συνεργείο δύο ημέρες. Με πληροφόρησαν επίσης ότι αλλάχτηκε και η βάση στερέωσης του καταλύτη ( οδηγία της Citroen , δεν έχει σχέση με την διαρροή ). Στα θετικά του συνεργείου μου είναι ότι με κάλυψε για τις ημέρες αυτές με αυτοκίνητο αντικατάστασης .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτη η διαχείριση ανταλλακτικών CITROEN
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιουν 2021, 16:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Μπράβο τους για τη φροντίδα και την εξυπηρέτηση, καλά χιλιόμετρα και για σένα να τη χαρείς από εδώ και πέρα απροβλημάτιστη! :thumb

(Να δω πότε θα τύχει οδηγία της μαμάς και θ' αλλάξουν κάτι, όλο και βλέπω οδηγίες στο web, για τη δική μου τη mrs perfect τίποτα!)

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 16 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Ρεζερβα CITROEN C3
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: kiriakos X
Απαντήσεις: 4
Αγγελιες ανταλλακτικων citroen
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: nonos
Απαντήσεις: 457
Citroen Xsara Picasso - Περί A/C ο λόγος!
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: bakevang
Απαντήσεις: 10
Νέο Citroen C3 Aircross COMPACT SUV
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ CITROEN - ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΜΑΡΟΥΣΙ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Pan_81
Απαντήσεις: 34
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια