Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 01:46 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: !!ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΧΑΛΙΑ 1,6 VTRS!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 09:44 
Άβαταρ μέλους
Καταρχήν χαιρετώ όλο τον κόσμο μιας που μόλις έγινα μέλος και πραγματικά είστε μια εγκυκλοπαίδεια.
Πριν 15 μέρες παράγγειλα ένα μαύρο C4 Coupe, 1,6l VTRS από γνωστό dealer στον Κηφισό.
Όλα καλά μέχρι την παράδοση στην Ιερά οδό. ¨ΕΦΡΙΞΑ!!!!!! Το αμάξι ήταν μέσα στην σκόνη και βρώμα. Είχε 12χλμ??????, έλειπαν οι αλουμινένιες επενδύσεις στα χερούλια της πόρτας ενώ τα είχα παραγγείλει, έλλειπε καπάκι από βαλβίδα στη ζάντα, έλειπε η κουκούλα ενώ ήταν δώρο, στον πίσω προφυλακτήρα στην γωνία με το φτερό είχε ξεκολλήσει η μπογιά!!!!, το εσωτερικό ήταν όλο βρωμιές και κομματάκια από το μαύρο φιλμ που είχα ζητήσει να ντύσουν τα παράθυρα, γρατσουνιές στα πλαστικά μέσα, και τα καλύτερα για το τέλος, το σετακι επένδυσης αλουμινίου που είχε περαστεί 7 τεμάχια, όχι ήταν ξεκολλημένο, αλλά η κόλλα ήταν παντού στο ταμπλό, αεραγωγούς κλπ.
Και το καλύτερο, όταν κάθισα στην θέση του οδηγού και κοίταξα τον καθρέπτη είδα ένα ηχειάκι να κρέμεται σαν χριστουγενιατικο δέντρο από την οροφή πάνω από τα πίσω προσκέφαλα. ΝΑΙ καλά καταλάβατε ήταν το ηχείο από τους αισθητήρες παρκαρίσματος.!!!!!!
Αφήνιασα και τους είπα να το κρατήσουν. Μετά από χέσιμο το πήγα στον Κηφισό το έδειξα στον πωλητή ο οποίος φώναξε τον Big Boss Mr. Χαν….η αυτοπροσώπως. Άκουσα τις μα…ς του αιώνα και όταν τους είπα ότι είμαι Ηλεκτρολογος/Μηχανολογος με μεταπτυχιακά και 22 χρόνια στα εργοτάξια και κανένας μ….ς δεν μπορεί να με δουλέψει , μου είπε να το πάω , θα το μαζέψουν κλπ, κλπ.
Τι να πω ρε παιδιά, σπάστηκα, καινούργιο αμάξι και δεν θέλω ούτε να το βλέπω.
Καμιά συμβουλή πώς να το χειριστώ γιατί άμα διαλέξω τον δικό μου τρόπο θα τους το κατεδαφίσω….


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 10:31 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Τώρα να σου πώ καλορίζικο ή θα το θεωρήσεις προσβολή; hmmm

Κοιτα:

-Σκόνη και βρώμα: σχεδόν όλα ετσι ειναι όταν ερχονται. Γι αυτό και πάντα τα πλένουν πρίν τα παραδώσουν.

-12χλμ: Λογικό ειναι. Εργοστάσιο->Πάρκιν εργοστασίου->Λιμάνι->Τελωνίο Ελλάδας κλπ.

-Αλουμίνιο στα χερούλια/κουκούλα: Ή το ξέχασαν ή το ..."ξέχασαν"

-Καπάκι απα βαλβίδα: Μπορεί να ειναι και τυχαίο. Κανονικά θα έπρεπε να σου βάλουν, αν ειχαν δει οτι λείπει.

-Σετ αλουμινιου: Μα αυτά ειναι αυτοκόλλητα, πώς βρεθηκε στο ταμπλό η κόλλα; Μήπως ειναι απο τίποτα άλλο;

-Ηχειάκι: Είχες ζητήσει να σου κάνουν δώρο τους αισθητήρες παρκαρίσματος; Αν ναι, λογικό ειναι να βλέπεις το ηχειάκι. Αλλά συνήθως το τοποθετούν πίσω...

-Μπογια στο φτερό: Ειναι απο χτύπημα ή ελλάτωμα του εργοστασίου;

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 10:57 
Άβαταρ μέλους
Τι να πω....., θα το παω σημερα για "μαζεμα". Η μπογια μου ειπαν ειναι αστοχια υλικου, το ρομποτ ειχε αλτσχαιμερ.......
Μαλλον θα με δειτε στις ειδησεις αποψε...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 11:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Αμα είναι να βγεις ειδήσεις να σου δωσουμε να κρατας και ενα πανο του club... :tong:

Παρα το μπλεξιμο σου και τα δικαιολογιμενα σου νευρα, εγω θα σου ευχηθώ καλορυζικο, και απροβληματιστο το αμαξι. Καθε αρχη και δισκολη. Φυσικά μην τους επιτρεψεις να σου παραδωσουν παρα ενα τελειο αμαξι, και απο κει και περα καλη απολαυση... :thumbup

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 11:07 
Άβαταρ μέλους
Αυτο σκοπευω να κανω, γιατι το λατρευω το C4.
Ναι, κανενα στικερακι του club για τον φακο δεν θα ηταν ασχημο...
Αφτιας all the way


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 11:09 
Άβαταρ μέλους
Ξεχασα, το φως στον αναπτηρα οπως το περιγραφετε εσεις οι γκουρου, φυσικα και δεν αναβει.......


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 11:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιαν 2007, 10:47
Δημοσιεύσεις: 232
Τοποθεσία: ΛΑΜΙΑ
καλημερα σε ολους.
εμενα και τα δωδεκα χιλιομετρα μου φαινονται αρκετα. το δικο μου ειχε 4,5 χιλιομετρα και ηρθε και λαμια. θα μου πειτε οτι ηρθε με φορτωτικη. συμφωνο σε αυτο αλλα δεν ειχε και δωδεκα. οσο για την κατασταση του αυτοκινητου εχω να πω οτι ειναι γενικος απαραδεκτοι στις αντιπροσωπιες. εγω που το ειχα αφισει μια εβδομαδα για ενα ανταλακτικο το οποιο δεν ειχα ετοιμοπαραδοτο, το παρελαβα πολυ χαλια το αυτοκινητο. το ειχαν μονιμα παρκαρισμενο κατω απο δεντρα και ειχε γινει αναγλυφο απο τους χυμους που βγαζουν και απο το παρπριζ δεν εβλεπα τιποτα. μεχρι και οι γυαλοκαθαριστηρες ειχαν κολλησει επανω στο τζαμι. εκτος οτι ηταν μεσα γεματο φυλλα. μου εφυγε η μαγκια για να το κανω παλι αυτοκινητο.
η λαλακια μου ηταν οτι δεν μιλησα καθολου :schraeg
ΑΙΣΧΟΣ :rant :rant :rant :rant :rant :spank: :spank:


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 11:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
12 χιλμ περιπου δεν ειναι πειραιας - κηφισος με τις μανουβρες? Αυτα κανωνικα δεν τα βάζουν σε φορτωτική? hmmm

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 11:22 
Άβαταρ μέλους
Οχι μονο δεν μιλησα, αλλα ποιος ειδε τον διαολο μεταμορφωμενο και δεν
αλαξοπιστησε, 17025 ευρω ρε γαμωτο.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 11:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιαν 2007, 10:47
Δημοσιεύσεις: 232
Τοποθεσία: ΛΑΜΙΑ
απο οσο γνωριζω η μετακινηση των αυτοκινητων στους δρομους απο την στιγμη που φευγουν απο το εργοστασιο εως την παραδοση στις αντιπροσωπιες σε ολο τον κοσμο γινεται με μεταφορικες. δεν γινεται καμια κινηση οδικος σε δρομους, μονο στα λιμανια απο το καραβι στο τελωνιο. δυο καινουρια εχω παραλαβει τα οποια δεν ειχαν πανω απο 5 χιλιομετρα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 11:44 
Άβαταρ μέλους
Τοτε που γινανε τα 12? Ελα μου ντε?
Test drive στην Ιερα οδό? Βολτα με το γκομενακι το βραδυ?
Demo για τους πελατες, μιας που ηταν εκει?
...........................?????????????????


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 11:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 22:02
Δημοσιεύσεις: 101
Τοποθεσία: Athens
shootingsharky έγραψε:
Τοτε που γινανε τα 12? Ελα μου ντε?
Test drive στην Ιερα οδό? Βολτα με το γκομενακι το βραδυ?
Demo για τους πελατες, μιας που ηταν εκει?
...........................?????????????????


Να σε ρωτήσω. Τους πίεσες να στο φέρουν; Αν ναι στο φέρανε οδικώς από την Μάντρα που τα φυλάνε.

Και γιατί το λέω αυτό.Ο ίδιος αντιπρόσωπος μου είπε ότι μπορεί να μου το φέρει..

_________________
ΕικόναΕικόνα


Τελευταία επεξεργασία από vasim και Δευτ 02 Ιούλ 2007, 12:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 11:55 
Άβαταρ μέλους
Ισα, ισα που οταν μου ειπαν 12 εργασιμες παραδοση, τους ειπα με την ησυχια σας για να μην γινει καμια στραβη, δεν εχω προβλημα.
Και κοιτα τι εγινε, φαντασου να τους ειχα πιεσει.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 12:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Τα χιλιόμετρα για μένα είναι πολλά...Οδικώς από την μάντρα(αν έχουν αλλού) αποκλείεται να το φέρουν.Δεν είναι μόνο ένα αυτοκίνητο σε εξέλιξη αλλά και άλλες παραγγελίες οπότε νταλίκα..Επίσης έιναι και ρίσκο (ατύχημα) να στο φέρουν οδικώς....Για τα opel που ξέρω υπάρχει δυνατότητα να γυρίσεις χιλιόμετρα στο κοντέρ μέχρι το αυτοκίνητο να κάνει 100 κμ,μετά δεν γίνεται κλειδώνει και με το διαγνωστικό δεν παίζει να γυρίσουν...(Μόνο κοντερατζής μετά το κάνει)..Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει κάτι αντίστοιχο στα citroen.(Δεν πιστέυω γιατί είναι έτη φωτός πίσω σε τέτοια).Κατά πάσα πιθανότητα είναι χιλιόμετρα "εργοστασίου".Έχω και ακραίο παράδειγμα,παλικάρι με corsa είχε 68κμ :shock: ....

-Τώρα για το ηχειάκι που λές...ήταν στηριγμένο κάπου πάνω από τα προσκέφαλα?Μήπως έπεσε με την ζέστη?
-Σκόνη βρώμα....Εξωτερικά?....Το αυτοκίνητο το είδες πριν την οριστική παράδοση του σε σένα?Αν ναι φυσιολογικό είναι..cargo wax λέγεται και προστατεύει από τον ήλιο και τις φθορές γενικά..Με το που έρχεται μπαίνει μέσα για τα περαστικά (δώρα) και μετά ετοιμάζεται για παράδοση.(Ανάλογα πάντα και την αντιπροσωπεία)
-Όσον αφορά το χρώμα...είναι στην ένωση προφυλακτήρα-πίσω φτερό? :-? περιέργο αυτό
Τώρα για την βαλβίδα δεν χάλασε ο κόσμος :thumbup
Παρ όλη αυτή την ταλαιπωρία σου,καλορίζικο,καλοτάξιδο :thumbup

Περιμένω ενημέρωση :thumbup

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιούλ 2007, 12:16 
Άβαταρ μέλους
Μια ερωτηση που με βασανιζει, στον χωρο της μηχανης εκει που ειναι η συμπληρωση του νερου για του υαλοκαθαριστηρες, υπαρχει καποιο πλαστικο καλλυμα οπως δειχνει και το manual ή απλα κρεμεται ενας πλαστικος λαιμος?


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 8 [ 110 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Επόμενο



Συναφή θέματα

το C2 μου σβηνει μολις βαζω νεκρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 36
Οδηγείστε πρώτοι το καινούργιο DS3
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 13
Michelin Pilot Απαράδεκτο Σκίσιμο
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: ger_zoym
Απαντήσεις: 28
Καινούργιο ΖΧ, το ξέρατε;;;
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: oiko79
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron