Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:47 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Δεκ 2019, 11:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
Το gps το χρειάζεσαι; Αν ναι τότε βάλε ένα σύστημα με gps. Αν όχι πήγαινε για το Pioneer, η τιμή του είναι μια χαρά..Και δεν υπάρχει σύγκριση διότι akai έχει πάψει να υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια σαν εταιρία, το όνομα έχουν πάρει οι Κινέζοι και το χρησιμοποιούν σε φτηνά ηλεκτρονικά.
1.Λίστα με εργασίες..;ε δεν αλλάζεις και σασμάν :D ..βγαίνει παλιό ράδιο, βγαίνει παλιά κονσόλα, μπαίνει καινούργια με το μεγάλο άνοιγμα, μπαίνει αντάπτορας στη φίσα για να μην κόβεις καλώδια και αυτό ήταν.
2.Θέλεις μια κονσόλα-πρόσοψη με το μεγάλο άνοιγμα και έναν αντάπτορα για τη φίσα
3.Από τη στιγμή που δεν έχουν cd, όλα αυτά τα συστήματα είναι πιο φτηνά..μη σε προβληματίζει αυτό. Πρόσφατα έβαλε ο πατέρας μου ένα pioneer φτηνό (με μικρή οθόνη) και μου άρεσε πάρα πολύ ο ήχος του..πολύ περισσότερο από το προηγούμενο sony xplod και έχει και πάρα πολλές ρυθμίσεις..καλύτερα μη μπλέξεις με φτηνά κινέζικα

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Δεκ 2019, 12:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 17:46
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: 35°31'33.73"N 24° 4'22.44"E
GeoC4Madness έγραψε:
Το gps το χρειάζεσαι; Αν ναι τότε βάλε ένα σύστημα με gps. Αν όχι πήγαινε για το Pioneer, η τιμή του είναι μια χαρά..Και δεν υπάρχει σύγκριση διότι akai έχει πάψει να υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια σαν εταιρία, το όνομα έχουν πάρει οι Κινέζοι και το χρησιμοποιούν σε φτηνά ηλεκτρονικά.
1.Λίστα με εργασίες..;ε δεν αλλάζεις και σασμάν :D ..βγαίνει παλιό ράδιο, βγαίνει παλιά κονσόλα, μπαίνει καινούργια με το μεγάλο άνοιγμα, μπαίνει αντάπτορας στη φίσα για να μην κόβεις καλώδια και αυτό ήταν.
2.Θέλεις μια κονσόλα-πρόσοψη με το μεγάλο άνοιγμα και έναν αντάπτορα για τη φίσα
3.Από τη στιγμή που δεν έχουν cd, όλα αυτά τα συστήματα είναι πιο φτηνά..μη σε προβληματίζει αυτό. Πρόσφατα έβαλε ο πατέρας μου ένα pioneer φτηνό (με μικρή οθόνη) και μου άρεσε πάρα πολύ ο ήχος του..πολύ περισσότερο από το προηγούμενο sony xplod και έχει και πάρα πολλές ρυθμίσεις..καλύτερα μη μπλέξεις με φτηνά κινέζικα



Το ΑΚΑΙ είναι τόσο χάλια όσο λες? Δλδ το ίδιο με φτηνο-κινεζιές?

1-2. ο αντάπτορας για τη φίσα που λες είναι για να δουλεύουν τα χειριστήρια στο τιμόνι ?
3. Το GPS το θέλω, εκτός κι αν είναι κάποιος ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι θα μπορώ να ανοίγω την εφαρμογή στο κινητό και θα την προβάλω στην οθόνη. Επειδή όμως πολλές φορές ΔΕ πιάνει καλά το κινητό δορυφόρο μέσα στο αυτοκίνητο... θα ήταν προτιμότερο να έχει η multimedia οθόνη GPS. Άρα... για Pioneer πάμε σε 350+ ευρώ και δε νομίζω ότι υπολόγιζε ο δωρίζων ότι θα διαθέσει τόσα..! :D

To RD4 καταργείται τελείως ? (ίσως χαζή ερώτηση). Γιατί αν ναι... τι μπαίνει στη θέση του? Εφόσον τα 2DIN είναι η οθόνη ενδείξεων και το ντουλαπάκι με το ανακλινόμενο πορτάκι...

_________________
Citroen C4 1.6 Elegance+ 2008


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Δεκ 2019, 14:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
1nv1nc1ble έγραψε:
Το ΑΚΑΙ είναι τόσο χάλια όσο λες? Δλδ το ίδιο με φτηνο-κινεζιές?

1-2. ο αντάπτορας για τη φίσα που λες είναι για να δουλεύουν τα χειριστήρια στο τιμόνι ?
3. Το GPS το θέλω, εκτός κι αν είναι κάποιος ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι θα μπορώ να ανοίγω την εφαρμογή στο κινητό και θα την προβάλω στην οθόνη. Επειδή όμως πολλές φορές ΔΕ πιάνει καλά το κινητό δορυφόρο μέσα στο αυτοκίνητο... θα ήταν προτιμότερο να έχει η multimedia οθόνη GPS. Άρα... για Pioneer πάμε σε 350+ ευρώ και δε νομίζω ότι υπολόγιζε ο δωρίζων ότι θα διαθέσει τόσα..! :D

To RD4 καταργείται τελείως ? (ίσως χαζή ερώτηση). Γιατί αν ναι... τι μπαίνει στη θέση του? Εφόσον τα 2DIN είναι η οθόνη ενδείξεων και το ντουλαπάκι με το ανακλινόμενο πορτάκι...


-Ποτέ δεν είπα ότι είναι χάλια το akai...απλά τα pioneer κατασκευάζονται από την pioneer γιατί είναι (ακόμα) υπαρκτή εταιρία..τα akai δε ξέρεις ποιος τα κατασκευάζει..απλά κοτσάρουν το όνομα επάνω..Μπορεί να είναι και πολύ καλό το προϊόν, εγώ σου εξηγώ τι παίζει.
-Ο αντάπτορας είναι για να συνδέσεις το ράδιο γενικά..Το αυτοκίνητό σου έχει φίσα για "μαμα" στερεοφωνικά...εσύ θέλεις να βάλεις πάνω ένα "universal"... άρα..κάτι πρέπει να μπει μεταξύ τους.. για τα χειριστήρια στο τιμόνι δε ξέρω αν θα δουλεύουν, αυτό θα πρέπει να το ρωτήσεις.
-Αν θέλεις και gps τότε πάρε απ'ευθείας ένα σύστημα με gps για να μην ασχολείσαι με το κινητό με ότι αυτό συνεπάγεται
-Το rd4 θα το βγάλεις για να βάλεις το καινούργιο ράδιο, όπως θα βγάλεις και το ντουλαπάκι για να χωρέσει η 2din..

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Δεκ 2019, 16:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 17:46
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: 35°31'33.73"N 24° 4'22.44"E
GeoC4Madness έγραψε:
1nv1nc1ble έγραψε:
-Το rd4 θα το βγάλεις για να βάλεις το καινούργιο ράδιο, όπως θα βγάλεις και το ντουλαπάκι για να χωρέσει η 2din..


μα... επάνω είναι η οθόνη και το ντουλαπάκι και κάτω είναι το RD4 και το κλιματιστικό

η 2DIN θα μπει επάνω...! Κάτω τι θα υπάρχει με το νέο setup ?!?

_________________
Citroen C4 1.6 Elegance+ 2008


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Δεκ 2019, 18:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
Αρχηγέ μου έχεις δίκιο, μπερδεύτηκα και γω.. θέλεις διαιρούμενη μονάδα με την οθόνη χωριστά..
Κάτι σαν αυτό:
Εικόνα
Υπάρχουν πολλά τέτοια.. ή θα πάρεις μονάδα που ξεδιπλώνεται η οθόνη όπως αυτή:
Εικόνα

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 05 Ιαν 2020, 14:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
Καλησπέρα, ριξε μια ματιά στο witson.com απο κει πήρα κ γω κ ο mutunas αρκετα χρονια πίσω κ είμαστε ευχαριστημένοι. Αν είσαι κ καπου Μοσχάτο ή Καλλιθέα κοντά, ελα να το δεις κ από κοντά.

_________________
C4 THP BlackTop


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Italos για την δημοσίευση του/της: 1nv1nc1ble
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 05 Ιαν 2020, 19:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 17:46
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: 35°31'33.73"N 24° 4'22.44"E
Italos έγραψε:
Καλησπέρα, ριξε μια ματιά στο witson.com απο κει πήρα κ γω κ ο mutunas αρκετα χρονια πίσω κ είμαστε ευχαριστημένοι. Αν είσαι κ καπου Μοσχάτο ή Καλλιθέα κοντά, ελα να το δεις κ από κοντά.



ωωωωωω μέχρι στιγμής εντυπωσιάστηκα...! Τιμές δεν έχει το site... Πρέπει να έρθω σε επαφή μαζί τους..?!?

_________________
Citroen C4 1.6 Elegance+ 2008


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 05 Ιαν 2020, 21:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
1nv1nc1ble έγραψε:
Italos έγραψε:
Καλησπέρα, ριξε μια ματιά στο witson.com απο κει πήρα κ γω κ ο mutunas αρκετα χρονια πίσω κ είμαστε ευχαριστημένοι. Αν είσαι κ καπου Μοσχάτο ή Καλλιθέα κοντά, ελα να το δεις κ από κοντά.



ωωωωωω μέχρι στιγμής εντυπωσιάστηκα...! Τιμές δεν έχει το site... Πρέπει να έρθω σε επαφή μαζί τους..?!?


Καποτε ειχαν... Περίεργο. Εγω είχα μιλήσει πολλες φορές και με καλη συνεννόηση,απαντουν.

Βρηκα κ την παραγγελία

The price of W2-M088B with GPS (no map included)+WiFi+including shipping cost (door to door service) is USD365.00 - tax free shipping
CP6008 USD65/UNIT
DVB-T Box:USD69/unit (Operate by DVD screen)http://www.witson.com/en/displayproduct.html?proID=101942498

Total cost is 499USD +6% paypal fees= 529USD.

_________________
C4 THP BlackTop


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 06 Ιαν 2020, 13:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 17:46
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: 35°31'33.73"N 24° 4'22.44"E
Νομίζω ότι βρήκα την άκρη...

https://witson.en.made-in-china.com/pro ... Phone.html

Αν και έστειλα email στο witson.com, ρωτώντας για τιμή και τι περιλαμβάνεται στο πακέτο...

Εσύ που ξέρεις τι είχε το δικό σου... είχε μέσα το CAN BUS ?!?

_________________
Citroen C4 1.6 Elegance+ 2008


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 06 Ιαν 2020, 16:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
Δεν ξερω αν απαντάω στην ερώτησή σου αλλά είναι συμβατο με canbus κ παίρνω ενδείξεις απο bsi.

_________________
C4 THP BlackTop


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 06 Ιαν 2020, 16:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 17:46
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: 35°31'33.73"N 24° 4'22.44"E
για να παίζουν τα χειριστήρια στο τιμόνι ρωτάω...

_________________
Citroen C4 1.6 Elegance+ 2008


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 06 Ιαν 2020, 18:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
Παιζουν αλλά η ροδελα παει συν πλην 0.5 στο ραδιο κ οχι στις μνήμες. Αυτό έγινε βέβαια μετα απο update. Μπορεί τωρα να είναι κ πιο updated. Δεν ασχολούμαι ποα... Να ξέρεις οτι απο ολα τα μπλιμπλικια, στο τέλος ασχολείσαι με ραδιο, gps κ καμερα οπισθοπορειας αν βαλεις. Εχει τυχει να δω κ λιγο ματς σε διαδρομή προς τη δουλεια...

_________________
C4 THP BlackTop


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 και GPS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 06 Ιαν 2020, 18:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Μάιος 2008, 17:46
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: 35°31'33.73"N 24° 4'22.44"E
το θέλω κυρίως για bluetooth και gps. Πιστεύω ότι θα μου κάνει. Ευχαριστώ πολύ για το info

_________________
Citroen C4 1.6 Elegance+ 2008


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 29 από 29 [ 433 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 25, 26, 27, 28, 29





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ