Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 18 Απρ 2024, 03:45 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 14:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Χωρίς δεύτερη σκέψη, αν έχεις το κουράγιο να περιμένεις 2 μήνες να πάρεις το αυτοκίνητο, βάλε ESP! Είναι 500 Euro μόνο και είναι, χωρίς να υπερβάλω, ένας δεύτερος οδηγός που οδηγεί μαζί σου... Αν μπορείς να κάνεις υπομονή βάλτο και θα το εκτιμήσεις στην πορεία.

Αν από την άλλη το βιάζεσαι το αυτοκίνητο (όπως εγώ) τότε θα πρέπει να ανεβείς κατηγορία δυστυχώς...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: HELP! ΚΡΙΣΙΜΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 14:55 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
Γειά σου manina και καλός όρισες στο κλάμπ. Η γνώμη μου είναι ότι είναι να κάνεις στο αυτοκίνητο κάντο τώρα στην παραγγελία. Μην βιαστείς και πάρεις κάποια έκδοση η οποία θα σου φανεί αργότερα φτωχή. Σκέψου το καλά. Καλό το ΕSP και εμένα μου έχει χρησιμεύσει πολλές φορές(σε ακραίες περιπτώσεις που σκόπιμα το πιέζω) αλλά να θυμάσαι οτι το αμάξι έχει φανταστικό κράτημα στο δρόμο. Στην αντιπροσωπεία ζήτα τα πάντα δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Ότι πάρεις παραπάνω είναι + για σένα. Να θυμάσαι οτι απο το εργοστάσιο το αμάξι είναι εφοδιασμένο με πατάκια, δυχτάκι, τρίγωνο, φαρμακείο, ένα σέτ αρωματάκια και πυροσβεστήρα. Όπως είπε και ο φίλος agiorgitis μην τσιμπίσεις αν σου πουν οτι είναι δώρο. Εγώ περίμενα 3.5 μήνες μέχρι να έρθει και δεν το μετάνιωσα. Καλή συνέχεια και μην ανυσηχείς περί πρηξίματος και άλλα. Όλοι μας έτσι ξεκινήσαμε. :thumbup :thumbup

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 15:40 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Και αν το πάρεις με πολλές δόσεις, πάρε κάποια παραπάνω εκδοση. Τί να πληρώνεις π.χ. 300 το μήνα, τί να πληρώνεις 330...

Ή εκεί που θα το ξεχρεώνες σε 36 μήνες, τωρα θα το ξεχρεώσεις σε 40. ;)


Γιατί συνήθως όταν ειναι να πάρουμε κάτι καινούριο λέμε "Εντάξει δεν πειράζει, φέρε το αυτοκίνητο τώρα που ειμαι σε κεφια και δεν κρατιέμαι, και ας μην ειναι όπως το θέλω :yhoo ".

Και συνήθως μετά απο μερικούς μήνες λέμε "Α ρε γαμώτο, επρεπε να βάλω και το Χ εξάρτημα. 1 δόση ακόμα ήταν. :s "


Αυτά ισχύουν και για το χρώμα. Αν δεν εχει το χρώμα που πραγματικά σου αρέσει, καλύτερα κάνε παραγγελία και περίμενέ το 2,5 μήνες ;)

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 16:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Μάιος 2007, 14:29
Δημοσιεύσεις: 328
Τοποθεσία: Αθήνα
Παιδιά.. 3000 ευρώ είναι αρκετά λεφτά. Κάποια στιγμή, μόλις περάσει ο πρώτος ενθουσιασμός και προκύψουν και οι πρώτες ζημιές - φθορές, κάποιος που έδωσε περισσότερα από όσα μπορούσε ίσως μετανιώσει πικρά. Όλοι, ότι και αν έχουμε, θέλουμε κάτι παραπάνω. Ας έχουμε εγκράτεια και λογική :tong:
Και γω και ήθελα VTS. Το βλέπω ακόμα και μου τρέχουν τα σάλια. Αλλά και με αυτό που έχω είμαι υπερ ευτυχισμένος. Βέβαια όπως είπαμε όλα εξαρτώνται από το βαλάντιο μας ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 18:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Αποψη μου...
Παρε ESP. Γιατι... Οσοι οδηγανε ξερουν...
Καλα τα κρατηματα του C4 αλλα γυρναει ευκολα αν γλιστρά ο δρομος... και δεν μαζευεται ευκολα (και εδω δεν σηκώνω κουβεντα) απο καποιον που δεν ξερει να οδηγάει με το πλαι...
Το μεσημέρι μου γυρισε το saxo με 50!!!!!!!!!!! σε μια στροφη που κανω 2-3 φορες την μερα...
Να το μαζεψω έκανα 3 ανάποδα... :mad
Με την ελληνικη ασφαλτο η καλητερη οδιγος να εισαι, βαλτο.
Και στην τελικη μια φορα να σου φύγει, θα κλαις πολλα παραπανω απο την τιμη του ESP.
Τα αλλα ειναι οντως μπικλιβιδια...

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 18:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
crazywolf έγραψε:
Αποψη μου...
Παρε ESP. Γιατι... Οσοι οδηγανε ξερουν...
Καλα τα κρατηματα του C4 αλλα γυρναει ευκολα αν γλιστρά ο δρομος... και δεν μαζευεται ευκολα (και εδω δεν σηκώνω κουβεντα) απο καποιον που δεν ξερει να οδηγάει με το πλαι...

Σωστός ο λύκος εδώ,,,αυτό το αυτοκίνητο μπαίνει όπως θέλει,ότι θες το κάνεις.....τωρα το δεν μαζευεται ευκολα είναι στα χέρια του οδηγου εν μερη αλλα και κατα ενα μερος του οδοστρωματος. :thumbup

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 18:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Ναι αλλα μην ξεχναμε οτι η κοπελια δεν ειναι σουμαχερ, ή `GiAnNiS`ή καποιος που θα παιζει...
Αν μου γυρισει ακομα και μενα το C4 παιζει να το χασω, ευκολα...

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 19:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
crazywolf έγραψε:
Ναι αλλα μην ξεχναμε οτι η κοπελια δεν ειναι σουμαχερ, ή `GiAnNiS`ή καποιος που θα παιζει...
Αν μου γυρισει ακομα και μενα το C4 παιζει να το χασω, ευκολα...

Nαι ρε οκ σε καθε περιπτωση συμφωνω :thumbup Το esp σε κανει να αλλαζεις τελειως χαρακτηρα απεναντι στην οδηγηση σε ορισμενες περιπτωσεις.Εχουμε στο vectra και astra και τουλαχιστον στο τελευταιο που το χωνει ο bro ειναι ενα μετρο που σε κανει να μην φοβασαι τοσο.Στο c4 για παραδειγμα δεν εχει χωσιματα,ενα φευγα και τελος μετα ειναι :s

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 19:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 18:10
Δημοσιεύσεις: 433
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Παιδία καλό το ΕSP και σίγουρα είναι θέμα χρόνου (αν δεν συμβαίνει ήδη) να είναι ΣΤΑΝΤΑΡ σε όλα τα αυτοκίνητα.Anyway, τα λεφτά είναι ήδη αρκετούτσικα...και δεν νομίζω η φίλη manina να ανέβει κατηγορία (ήδη είναι over) για το ESP (ούτε εγώ θα το έκανα).Θα την μπερδέψουμε την κοπέλα :shock: :shock: Εκτός από το θέμα ESP manina, όλα τα υπόλοιπα που γράφουν τα παιδιά είναι σωστά.Πίεσε κ για τα δώρα κ ότι γίνει.Και τέλος πρόσεξε κατά την ημέρα της παράδοσης μην σου κάνουν καμία λαμογία και από πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής σου, στην καταντίσουν ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ :rant Κάνουν "λαδίες" εκείνη την ημέρα ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 20:39 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
djfanis έγραψε:
Παιδία καλό το ΕSP και σίγουρα είναι θέμα χρόνου (αν δεν συμβαίνει ήδη) να είναι ΣΤΑΝΤΑΡ σε όλα τα αυτοκίνητα.

Κάπου είχα διαβάσει απο το 2011 και μετά...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 21:38 
Άβαταρ μέλους
Λοιπόν παιδιά!!!
:yhoo Μόλις γύρισα από την αντιπροσωπεία...Μπήκα πρώτη μου φορά στο C4....συγκίνηση απίστευτη..αυτό έχω να πω μόνο..!!!
Anyway, κατ' αρχήν, ευχαριστώ το φόρουμ για τις χρησιμότατες πληριφορίες που μου έδωσε, όχι μόνο σήμερα, αλλά γενικά. Ο πωλητής έπαθε πλάκα, μου είπε δεν είχε ξαναδει κοπέλα να είναι τόσο ενημερωμένη. Ούτε καν πρόλαβε να μου πει τον εξοπλισμό. Και σαφώς του ανέφερα και για το φόρουμ! Thanks guys!
Πήγα στον Γιαννίρη, για τους Θεσσαλονικείς το λέω, κατέληξα στο 1600 elegance, 15.785 ευρώ, όπως μου είχαν πει και στον πατέρα μου στην άλλη αντιπροσωπεία. Για δώρα δεν έκανε καν κουβέντα, μέχρι που τον ρώτησα εγώ στην ψύχρα "τι δώρο θα μου κάνετε?" και μου είπε ή συναγερμό ή αισθητήρες παρακαρίσματος...όχι εργοστασιακά, γιατί όπως είπε θα πρέπει να περιμένω καιρό..Βέβαια, ξέχασα να ρωτήσω τί μάρκα συναγερμό. Θα προτιμήσω το συναγερμό, τους αισθητήρες μπορεί να μου τους βάλει ένας φίλος μου μηχανικός. Για πατάκια 3D ούτε λόγος, θα χρεωθώ 60-70ευρώ.Καλά, δεν με απασχολούν και πολύ..
Του ανέφερα επίσης και για περιπτώσεις που διάβασα στο φόρουμ για παραλαβές αυτοκινήτων σε όχι καλή κατάσταση και με διαβεβαίωσε οτι κάτι τέτοιο δεν θα συμβεί. Του ξεκαθάρισα οτι το αμάξι το θέλω έτσι όπως το βλέπω στο προσπέκτους.
Όσο για το ESP..η αλήθεια είναι πως λίγο μπερδεύτηκα...Για επόμενη έκδοση, δεν το συζητώ, τα 600 ευρώ τα δίνω, αλλά πως θα περιμένω, είμαι τόσο ενθουσιασμένη.Και όσο για αυτά που είπε ο crazywolf..συμφωνώ, αλλά το θέμα είναι και τι χρήση κάνεις στο αυτοκίνητο...Δεν μπορώ να πω οτι είμαι σούπερ οδηγός, 2,5 χρόνια οδηγό άλλωστε, απλά είμαι προσεκτική,Μ'αρέσει πολύ η ταχύτητα, αλλά είμαι και πολύ φοβιτσιάρα.
Αυτά...από δευτέρα αναμένω να γίνει η παραγγελία..
Υ.Γ. Πως σας φαίνεται το C4 στο Iridis χρώμα? Είμαι μεταξύ αυτύ και του γκρι Fer, αλλά μόνο το γκρι υπάρχει ετοιμοπαραδοτο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 21:41 
Άβαταρ μέλους
Σόρυ για το τεράστιο ποστ... :s


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 21:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
το ESP ειναι σαν τον αεροσακο δεν το χρειάζεσαι αλλα οταν το χρειαστεις θα σου σωσει την ζωη και το αυτοκινητο .

+ οτι οταν ερθει η ωρα να το πουλησεις μετα απο 5-10 χρονια θα το ζητανε ολοι


(ποιος θα αγόραζε σήμερα αυτοκίνητο χωρίς ABS η αερόσακους )

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 22:45 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
manina
Σχετικά με τον συναγερμό και τους αισθητήρες, δε χρειάζεται να περιμένεις καιρο... Άντε το πολύ πολύ 8 εργάσιμες μέρες μέχρι να έρθουν αεροπορική απο Γαλλιά, αν δεν υπάρχουν στην Ελλάδα.
Βέβαια κοστίζει 350 ευρώ, ίσως τα 2πλα/3πλα απ'οσο ο μή-εργοστασιακός...

Και ειδικά με τον συναγερμό, η διαδικασία τοποθετησής του είναι τόσο απλή που απλά κουμπώνει πάνω σε φίσες-αναμονές. Αν τελικά σου βάλουν τον μή-εργοστασιακό παρατήρησε 2 πράγματα:

1)Υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν και ενα 2ο τηλεκοντρόλ που θα ειναι για να οπλίζει ο συνεγερμός. Ενώ στον εργοστασιακό, αυτός οπλίζει με το κλειδί του αυτοκινήτου.
(Υπάρχουν όμως και μη-εργοστασιακοί που συνδέονται με το κλειδί. Εξαρτάται τι μάρκα θα σου βάλουν.)

2)Για να μπεί ο μή-εργοστασιακός πρεπει να κοπούν καμια 10αριά-20αριά καλώδια που πάνε στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου.


Ο Karlbarks εχει βάλει τον εργοστασιακό συναγερμό μερικούς μήνες μετά την αγορά του αυτοκινήτου του. Πόσο καιρό περίμενες karlbarks για να σου τον φέρουν/βάλουν;

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 22:50 
Άβαταρ μέλους
agiorgiti...
Πως μπορώ να πιέσω να μου βάλουν εργοστασιακό συναγερμό?


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 4 [ 54 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Γνώμη Για επιλογή Βάψιμου
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: vasim
Απαντήσεις: 8
Επιλογη Αμορτισερ - αναρτησεων
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: PanosPap64
Απαντήσεις: 0
Επιλογή Ελαστικών
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: pantelisss
Απαντήσεις: 31
Διλλημα για επιλογη αυτοκινητου
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Reizakos
Απαντήσεις: 42
ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΠΟΥΖΙ ΓΙΑ C2 125 PS.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Tzakos
Απαντήσεις: 24
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron