Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 25 Απρ 2024, 16:06 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 22:54 
Άβαταρ μέλους
Φλασιά..
Και πως θα είμαι σίγουρη ότι ο φερόμενος ως εργοστασιακός συναγερμός που θα μου βάλουν όταν έρθει εκείνη η ώρα είναι όντως εργοστασιακός και δεν με κορόιδεψαν?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 23:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
1)Θα τους ζητήσεις να σου κρατήσουν/δώσουν το κουτί του.

2)Κάτω αριστερά ειναι 4 κουμπάκια για: ESP, Αισθητήρες παρκαρίσματος, Συναγερμός, Παρέκλιση απο τις γραμμές πορείας.
Αν δεις ενα κουμπάκι στην 3η θέση, το οποίο μάλιστα όταν το πατάς ανάβει, τότε εχεις τον εργοστασιακό

3)Όταν το καπό είναι ανοιχτό στο δείχνει στην οθόνη. (Λέει Bonnet Open)Αυτό γίνεται επειδή στον εργοστασιακο μπαίνει αισθητήρας για το αν το καπό είναι ανοιχτό ή κλειστό, για να μην ανοίξει καποιος το καπό και κόψει τα καλώδια της σειρήνας ;)

4)Θα ενεργοποιήται/απενεργοποιήται απο το κλειδί, και όχι απο κάποιο έξτρα τηλεκοντρόλ.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 00:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
To είδα σήμερα σε Iridis, δε μπορώ να πώ οτι ενθουσιάστηκα (το δικό μου είναι καλύτερο από όλα) αλλά από το Gris Fer είναι καλύτερο... Άσε που έχει γεμίσει ο τόπος από Gris Fer, Gris Aluminum & Obsidien Black (άντε και Red Lucifer) C4...

Αλλά!!! Αν είναι να το πάρεις σε Iridis, θα πρέπει να σου έρθει απ'έξω. Δλδ, θα το περιμένεις το αυτοκίνητο. Και, προσωπικά, συνηστώ να το κάνεις έτσι και να βάλεις και το ESP. Αν δεν το χρειάζεσαι επειγώντος το αυτοκίνητο για δουλειές, επιμένω πως θα ήταν καλύτερα να το πάρεις έτσι.

Για καλό δικό σου το λέμε όλοι μας εδώ οτι το ESP καλό θα ήταν να το έχεις. Τώρα, στην τελική, η επιλογή είναι δική σου. Απλά, μιας και έκατσε η φάση με το χρώμα, πιστεύω πως θα αξίζει η υπομονη... The choise is up to you dear...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 00:15 
Άβαταρ μέλους
Ναι ρε Niphrentil, τώρα το σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ESP. Καλά, το χρώμα είναι το τελευταίο που με απασχολεί, αλλά επειδή η ασφάλεια είναι το κυριότερό μου κριτήριο, μάλλον θα κάνω τον κόπο να περιμένω 2-3 μήνες για το ρημάδι το ESP...έχω τώρα να κινούμαι. Αυτό που πραγματικά θέλω είναι η μέγιστη δυνατή ασφάλεια hmmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 00:33 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
Σωστά μιλάς manina. Το καλό πράμα αργεί να γίνει!

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 08:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
manina :thumbup :thumbup :thumbup

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 11:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιαν 2007, 01:28
Δημοσιεύσεις: 204
Τοποθεσία: Ελληνικό
Εγώ πάντως δέν έβαλα esp γιατι βαριόμουν να περιμένω...
Μέχρι τώρα δέν το έχω μετανιώσει πάντως, άν το μετανιώσω θα σας πώ! (άν είμαι σε θέση να σας πώ :tong:)

_________________
Rockin' And A Rollin'


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 12:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2007, 10:49
Δημοσιεύσεις: 241
Τοποθεσία: athens
εγω ειχα esp στο προηγουμενο αμαξι μου. ενεργοποιηθηκε μονο μια φορα σε στροφη με θαλασσινο νερο και αυτο εν γνωση μου γιατι ηθελα να δω πως θα αντιδρασει. κατα τα αλλα σε γενικες γραμμες με εκοβε σε φασεις που ηθελα να κινηθω γρηγορα σε κλειστα κομματια...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 14:18 
Άβαταρ μέλους
Τώρα, με το ESP που θα παραγγείλω, θα μου στοιχίσει το αμάξι 16200 πάνω κάτω. Όταν το παραλάβω, μετά από 2-3 μήνες, η τιμή θα είναι η ίδια? Ή αν τελειώσει η προσφορά "Κώδικας Τιμής" μπορεί να ανέβει? Δηλαδή να το πληρώσω με την τιμή που θα ισχύει το Δεκέμβρη του 07.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 14:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιαν 2007, 01:28
Δημοσιεύσεις: 204
Τοποθεσία: Ελληνικό
Μια σχετική ερώτηση πού είχα κάνει και εγώ, νομίζω πώς μου είπαν ότι δέν μπορούν να δεσμευτούν για την τιμή? Αλλα αυτά μπορεί να είναι βλακείες, δεν το έψαξα παραπάνω γιατί τελικά δέν έκανα ειδική παραγγελία. Άν επικοινωνήσεις με τα κεντρικά όμως θα σου λύσουν κάθε απορία. Και εγώ από εκεί έβγαλα άκρη σχετικά με το άν μπορούσα να έχω την, extra, νεα έκπτωση η όχι (και γιατί) :iconcool

_________________
Rockin' And A Rollin'


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 14:34 
Άβαταρ μέλους
Ναι, Novocaine, διάβασα την περίπτωση σου σε άλλο τόπικ..
Τελικά είχες την έκπτωση?
Εμένα δεν με παίρνει να πληρώσω κανα διχίλιαρο παραπάνω. Απ'οτι ρώτησε ο πατέρας μου, δεν ξέρουν από την αντιπροσωπεία για πόσο ακόμη θα ισχύει η προσφόρα. Ίσως επείδη βλέπουν ότι πουλάει να επαναφέρουν τις παλιές τιμές (δική μου εικασία αυτο).
Τα κεντρικά εννοείς Αθήνα?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 14:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
manina έγραψε:
Τώρα, με το ESP που θα παραγγείλω, θα μου στοιχίσει το αμάξι 16200 πάνω κάτω. Όταν το παραλάβω, μετά από 2-3 μήνες, η τιμή θα είναι η ίδια? Ή αν τελειώσει η προσφορά "Κώδικας Τιμής" μπορεί να ανέβει? Δηλαδή να το πληρώσω με την τιμή που θα ισχύει το Δεκέμβρη του 07.

Tελικη τιμη ειναι η αναγραφομενη στην προσφορα που σου κανει στο χαρτι...ουτε παραπανω ουτε παρακατω θα πληρωσεις..Οσο σου λεει στο χαρτι που σου υπογραφει :thumbup

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 14:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιαν 2007, 01:28
Δημοσιεύσεις: 204
Τοποθεσία: Ελληνικό
Ναι, αθήνα λέω. Εγώ τελικά δέν είχα έκπτωση, άν δεν σε θέλει!!

_________________
Rockin' And A Rollin'


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 14:47 
Άβαταρ μέλους
Thank God!!!
Μόλις τώρα πήρα τον Φέσσα στα κεντρικα,(τον πωλητή του εννοώ!), του είπα το πρόβλημα, και είπε πως αν δώσω μεγάλη προκαταβολή( 3000 ευρώ πχ), θα παραμείνει η τιμή σε αυτήν που ισχύει τώρα. Βέβαια κάτι τέτοιο δεν μπορεί να μου το εγγυηθεί γραπτώς, αλλά είπε πως αν το λένε αυτοί, έτσι θα γίνει. Προφορική συμφωνία δηλαδή. Αν ανέβουν οι τιμές θα ανέβουν κανα τριχίλιαρο είπε.
ΘΕΛΩ ESP :mad [/u]


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 14:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Eγώ απο τότε που το πήρα, πρίν 2 χρόνια, όλο ακούω το ίδιο πράγμα απο τους αντιπροσώπους: "Δεν ξέρουμε μέχρι πότε θα κρατήσει η έκπτωση των 2.000 ευρώ".
Παλιά η έκπτωση ήταν επειδή η citroen είχε βγεί πρώτη στο WRC. Τώρα ειναι οι Κώδικας Τιμής. Αύριο όλο και κάτι θα σκαρφιστούν για να συνεχίσουν την έκπτωση.


Άποψή μου:
Οι εκπτώσεις δεν πρόκειται να σταματήσουν. Αν κάνουν κάτι τέτοιο αυτομάτως η citroen βγαίνει εκτός αγοράς σε σχέση με τις άλλες μάρκες.
Οι αντιπροσωποι το ξέρουν αυτό, και για να κάνουν τον κόσμο να επισπεύσει την αγορά του αυτοκινήτου λένε "Δεν ξερουμε μέχρι πότε θα κρατήσουν/Δώστε προκαταβολή για να είστε σίγουροι".

Αφήστε που η "έκπτωση" εχει μπεί επίτηδες. Απο τότε που το αυτοκίνητο κυκλοφόρησε Ελλάδα υπάρχει συνέχεια η έκπτωση των 2.000 ευρώ :schraeg

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 4 [ 54 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Επιλογή Ελαστικών
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: μιχαλης μεγας
Απαντήσεις: 8
ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΠΟΥΖΙ ΓΙΑ C2 125 PS.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Tzakos
Απαντήσεις: 24
Επιλογή τρόμπας βενζίνης, γνήσια ή κάποια after market;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: loeb
Απαντήσεις: 20
Επιλογη Αμορτισερ - αναρτησεων
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: PanosPap64
Απαντήσεις: 0
Βοήθεια για επιλογή μεταχειρισμένου C5 ii(2006)
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: grekoulis
Απαντήσεις: 103
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ