Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 08:13 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 14:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ειναι οπως τα λεει ο agiorgitis..Υποτιθεται οτι υπαρχει μια σχετικη ενημερωση καθε μηνα για το πόσο θα κρατησει η περιοδος της έκπτωσης..Στην πραξη κουραφεξαλα ειναι και κραταει καιρο τωρα.Ο μονος λογος ειναι να μην προβεις σε παραγγελια αλλα να αναγκαστεις να παρεις κομματι απο τα στοκ που εχουν,οπου συμφωνα με αυτους η εκπτωση ισχυει μονο σε αυτα.

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 15:05 
Άβαταρ μέλους
Στάνταρ!!
Κάνουν το παν για να σε πείσουν να μην κάνεις παραγγελία!!!
Χθες, μου λεγε ο πωλητής οτι το ESP δεν είναι και τόσο απαραίτητο, και όταν του είπα οτι είμαι μεταξυ του Gris Fer και του Iridis, μου λεγε πως το γκρι είναι πιο ωραίο και οτι το είναι παραπλήσια και οτι το γκρι πουλάει πολυ...Κι όλα αυτα γιατι δεν έχουν στοκ το Iridis..
Οκ για το παιχνίδι με τις εκπτώσεις, αλλά θα πρέπει να εμπιστευτώ το λόγο του (πράγμα που με φοβίζει) σε περίπτωση 1% που αλλάξει κάτι.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Σεπ 2007, 15:40 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
Ο πωλητής φοβάται να μην χάσει την πώληση. Μην ακούς τι σου λένε! Και εμένα τα ίδια μου κάνανε. Και τι να το κάνεις το ESP και την γυάλινη οροφή και δεν είναι απαραίτητα και ότι άλλη βλακεία μπορείς να φανταστείς. Μην μασάς κάνε την παραγγελία σου και μην κολλάς πουθενά!

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Σεπ 2007, 07:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Σκέψου ρε σύ... Για να κάνεις έκπτωση σε κάτι σημαίνει οτι το έπαιρνες φθηνά και το πουλούσες ακριβώτερα. Αν, δλδ, η Citroen έπερνε το αυτοκίνητο από τη Γαλλία 15.000 € και το έδινε 17.500, τώρα με την έκπτωση το δίνει 15.500€. Γιατί αυτό;; Γιατι πλέων τις τιμές τις ορίζει η εταιρία στη Γαλλία και όχι η Citroen Hellas. Και για να δικαιολογήσει την πτώση της τιμής η Citroen Hellas, έβγαλε τον Κώδικα Τιμής ώστε να τους πούμε και ευχαριστώ για την εκπτωση. Αυτό είναι που λένε "Marketing"... Οπότε, μη φοβάσαι, η τιμή ΔΕΝ αλλάζει (και αν αλλάξει, θα αλλάξει προς τα κάτω όταν η Citroen θα βγάλει τα καινούρια μοντέλα της που και αυτό δεν θα είναι πριν το 2009...)

Υ.Γ. Οι πωλητές ΟΛΟΙ έχουν κάνει σεμινάρια να σου πουλήσουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Εμένα μου έλεγε, "Μα, το C4 είναι πρώτο σε πωλήσεις!!" Και γυρνάω και του λέω "Και γιατί τότε, όπου και να στρίψω βλέπω ή Golf ή Astra και C4 βλέπω μόνο όταν έρχονται τα χελιδόνια;;" (Φυσικά και η σπανιότητα του C4 ήταν ένας ακόμα λόγος που το πήρα! :) :) )

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Σεπ 2007, 09:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Niphrentil έγραψε:
Γιατι πλέων τις τιμές τις ορίζει η εταιρία στη Γαλλία και όχι η Citroen Hellas.
Είσαι σίγουρος?Η τιμολόγηση του αυτοκινητου γίνεται από την Citroen Hellas απ όσο ξερω.Δεν ερχεται με κάποιο πλαφον....Ας μπει ο Sprotbilly να πει :thumbup

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Σεπ 2007, 01:32 
Άβαταρ μέλους
Γειά!!!!!
Σήμερα παρήγγειλα το αυτοκίνητο!!!
Ένα hatchback 1600 κυβικά, Elegance, μαύρου χρώματος, δυστυχώς ή ευτυχώς χωρίς Esp λόγω ανωτέρας βίας..Σε 15 μέρες θα το έχω στα χέρια μου...
Όσο για δώρα..συναγερμός, αισθητήρες παρκαρίσματος (όχι εργοστασιακα), πατάκια, κιτ πυρόσβεσης και 3 χρόνια οδικής βοήθειας. Πήγα στην ΔΕΘ και το έκλεισα.
Σας ευχαριστώ για την βοήθεια!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Σεπ 2007, 07:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Καλορίζικο και καλοτάξιδο!! Και μακάρι να μη χρειαστείς ποτέ το ESP!!

Το συναγερμό και τους αισθητήρες τσέκαρέ τους όταν πάρεις το αυτοκίνητο γιατι κάνουν (συνήθως) πολύ προχειροδουλειά, ιδίως όταν δεν είναι εργοστασιακοί. Και όταν λέω να τα ελέγξεις, απλά να δείς αν τα καλώδια κρέμονται ή είναι περασμένα όπως νά 'ναι (κάτω από τα πατάκια, γύρω από τα καθίσματα κλπ)

Υποθέτω πως τώρα θα έρχεσαι και στα meeting, έτσι;;;

Καλορίζικο και πάλι! :thumbup

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Σεπ 2007, 13:48 
Άβαταρ μέλους
Σ'ευχαριστώ Niphrentil!
Μεγάλο ζόρι το ESP..Αλλά και μόνο που θα οδηγώ αυτό το αυτοκίνητο είμαι υπερ ευχαριστημενη, και απο αποψη ασφαλειας, και επιδοσεις και design!!
Θα τα ελέγξω, thamks, αν και δεν νομίζω να καταλ΄΄αβω και πολλά! :fsss Ναι, θα ερθω στα meetings..θέλω αυτοκολλητάκι greek citroen club!!!! :tong:


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 30 Οκτ 2007, 00:46 
Άβαταρ μέλους
Καλορίζικο το αυτοκίνητο.
Όσο για την έκπτωση στα Σιτροέν στην Αγγλία έχει αποσυρθεί εδώ και 10-15 μέρες με τις τιμές να αναιβένουν γύρω στις 2.000 λίρες Αγγλίας. Προσφέρουν όμως 0% επιτόκιο σε 3 χρόνια. Σας ενημερώνω γιατί μάλλον έρχεται και σε Ελλάδα.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 4 [ 54 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4



Συναφή θέματα

Επιλογη GPS NAVI
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: dinelos
Απαντήσεις: 19
Επιλογή Αμορτισέρ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C1
Συγγραφέας: nosileftis77
Απαντήσεις: 0
επιλογη λαδιων κινητηρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: akros3
Απαντήσεις: 57
Βοήθεια για επιλογή αυτοκινήτου (C4)
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Γιάννης Αγγελιδάκης
Απαντήσεις: 169
Παρήγγειλα το 1.6 VTRs. Έκανα σωστή επιλογή;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: poison
Απαντήσεις: 38
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια