Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:05 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: HELP! ΚΡΙΣΙΜΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 01:00 
Άβαταρ μέλους
Χαιρετώ το φόρουμ! Είναι πρώτη φορά που γράφω, κι αυτό γιατι θελω τη βοήθεια σας..
Λοιπόν, μετα απο 2 μήνες έρωτα με το C4, ψηθηκε ο πατερας μου να το αγοράσουμε...

Καταλήξαμε στο hatchback, αν και εγώ προτιμώ την coupe έκδοση, την οποία ο πατέρας μου παρομοιάζει με νεκροφόρα, χιχι...
Πήγε σε μια αντιπροσωπεία και του είπαν για το C4 ellegance, 1600 κυβικά, με μεταλλικό χώμα, μαζί με έξοδα για αριθμό κυκλοφορίας και πινακίδες, 15.785 ευρώ.
Και έχω κάποιες απορίες...
1. Τι ακριβώς είναι το ESP? Απ'ότι είδα δεν είναι στανταρ... Ποσο χρησιμο είναι? (με ενδιαφερει ιδιαιτερα η ασφαλεια).
2. Είχα διαβασει σε ένα άλλο ποστ παλαιότερα για κάποια δώρα που δίνουν οι αντιπροσωπέιες.. Αυτό το κάνουν όλες? Αξίζει να πιέσω για κάποιο δώρο? Ποια είναι τα πιθανά δώρα, και τί θα ήταν καλή επιλογή?
3. Να το ψαξω και σε άλλες αντιπροσωπείες εδώ στη Θεσσαλονίκα ή όλες προσφέρουν τα ίδια πραγματα στις ίδιες τιμές?
Και γενικά τι αξίζει να προσέξω πριν την παραγγελία του αυτοκινήτου? τους έχω πρήξει για το c4 και θέλω να είμαι σίγουρη γι αυτό, πέρα απο το οτι με τρελλαίνει εξωτερικά και εσωτερικά.
Γενικά βγαζουν πολλές ζημιές? Όλοι αυτο μου λένε(οι υποστηρικτές γιαπωνέζικων αυτοκινήτων)...
Ευχαριστώ παιδιά...Αντε, σε λίγο θα μπω και επισήμως στο club!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: HELP! ΚΡΙΣΙΜΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 08:42 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
manina έγραψε:
Γενικά βγαζουν πολλές ζημιές? Όλοι αυτο μου λένε(οι υποστηρικτές γιαπωνέζικων αυτοκινήτων)...


Λενε χαζομάρες!!!!! δεν βγαζουν περισσοτερες από τα υπολοιπα αυτοκίνητα.

για όλα τα υπόλοιπα θα σε βοηθήσουν οι c4αδες της παρέας και περισσότερο οι θεσσαλονικείς


όσον αφορα την αντιπροσωπεία υπάρχει μία στη χαλκιδική που ακουγονται καλα λόγια, πληροφορίες ΕΔΩ

μίλα με τον sportbilly αυτος ξέρει καλύτερα ;)

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 09:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 16 Μαρ 2007, 00:33
Δημοσιεύσεις: 1241
Τοποθεσία: Thessaloniki
Για να σε βοηθήσω με την τιμή εγώ που είχα πάει να ρωτήσω σε όλους για το c2 μου είπαν ακριβώς την ίδια τιμή. Πάντως είναι καλό να πας να ρωτήσεις και αλλού για να δεις τι δώρα θα σου κάνει ο καθένας :thumbup

_________________
Σοβαρός Μαθηματικός. Maths my Best!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 09:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Παράθεση:
Θα μπορούσαμε να παρομοιάσουμε το ESP σαν ένα χέρι από τον ουρανό, που σε περίπτωση απώλειας ελέγχου, επαναφέρει το αυτοκίνητό σε...τάξη. Στην πραγματικότητα, όμως πρόκειται για ένα εξελιγμένο ηλεκτρονικό σύστημα ευστάθειας το οποίο είναι ικανό να σας σώσει τη ζωή.

Η βασική λειτουργία του ESP είναι να καταγράφει συνεχώς την πορεία του οχήματος συγκρίνοντας τις κινήσεις του οδηγού στο τιμόνι και τα φρένα με την ανταπόκριση που έχει το αυτοκίνητο σε αυτές αλλά και την ταχύτητα του κάθε τροχού ανεξάρτητα. Εφόσον παρουσιαστεί απώλεια πρόσφυσης και τάση για περιστροφή του οχήματος (υποστροφή ή υπερστροφή), το σύστημα αναλαμβάνει να μειώσει την ταχύτητα των εμπρός ή των πίσω τροχών ανεξάρτητα, προκειμένου να μην βγει εκτός πορείας. Το ESP ενσωματώνει και συνεργάζεται για καλύτερα αποτελέσματα με το ABS ή και με το TCS (σύστημα ελέγχου πρόσφυσης) όπου αυτό διατίθεται.

Το κέντρο του συστήματος είναι ένας ηλεκτρονικός μικροεπεξεργαστής που αναλύει τα εισερχόμενα από περιφερειακές συσκευές δεδομένα, δίνοντας έπειτα τις εντολές για τις απαιτούμενες ενέργειες, αφού τσεκάρει την πορεία του οχήματος περίπου 25 φορές το δευτερόλεπτο. Οι κύριοι "κορμοί" του συστήματος είναι οι διάφοροι αισθητήρες που το απαρτίζουν. Οι πιο σημαντικοί είναι ο αισθητήρας για την περιστροφή του τιμονιού, ο αισθητήρας για την ταχύτητα των τροχών, ο αισθητήρας παράπλευρων επιταχύνσεων, καθώς και ένας ηλεκτρονικός κατανεμητής των ενεργειών που "προτείνει" η κεντρική μονάδα ελέγχου του οχήματος.

Φυσικά όλα τα ηλεκτρονικά συστήματα δυναμικού ελέγχου και ευστάθειας των αυτοκινήτων είναι βοηθητικά προς τον οδηγό και αποτελεσματικά μέχρι ένα σημείο, αφού δεν μπορούν να αψηφήσουν τους Νόμους της Φυσικής. Αυτό είναι κάτι βασικό που πρέπει όλοι να έχουμε στο μυαλό μας, αφού αν ξεπεράσουμε κάποια δεδομένα όρια, τότε κανένα ηλεκτρονικό σύστημα δε θα καταφέρει να μας βγάλει από τη δύσκολη θέση. Γι' αυτό λοιπόν πάντα προσοχή.


για καλητερη τιμη και για δωρα παντα πιεζουμε μεχρι να μας πουν γυφτους :yhoo , και αυτοι εμποροι ειναι παντα θελουν το μεγαλυτερο δυνατον κερδος .

(μην σου δώσουν συναγιαρμο του εμπορίου , μονο εργοστασιακο)

και αμα σας περνει οικονομικα παντε στην ακριβος ποιο πανω έκδοση την εχει πολλα εχτρα παραπανω + πραγματα που δεν τα λεει το φυλαδιο .

εγω εχω την elegance και αμα επερνα σημερα θα επερνα την sx pack .

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: HELP! ΚΡΙΣΙΜΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 10:01 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
manina έγραψε:
1)Πήγε σε μια αντιπροσωπεία και του είπαν για το C4 ellegance, 1600 κυβικά, με μεταλλικό χώμα, μαζί με έξοδα για αριθμό κυκλοφορίας και πινακίδες, 15.785 ευρώ.
Και έχω κάποιες απορίες...

2) Είχα διαβασει σε ένα άλλο ποστ παλαιότερα για κάποια δώρα που δίνουν οι αντιπροσωπέιες.. Αυτό το κάνουν όλες? Αξίζει να πιέσω για κάποιο δώρο? Ποια είναι τα πιθανά δώρα, και τί θα ήταν καλή επιλογή?

3)Γενικά βγαζουν πολλές ζημιές? Όλοι αυτο μου λένε(οι υποστηρικτές γιαπωνέζικων αυτοκινήτων)...
Ευχαριστώ παιδιά...Αντε, σε λίγο θα μπω και επισήμως στο club!!!

1)Αν μπορείς και εχεις τη δυνατότητα, πήγαινε για την εκδοση exclusive. Ειναι σα να οδηγάς άλλο αυτοκίνητο. ;)

2)Ότι δώρο σου δώσουν να ζητήσεις να ειναι το εργοστασιακό. Π.χ. αισθητήρες παρκαρίσματος, συναγερμός ή πατάκια. Γιατί συνήθως βάζουν άλλων-τρίτων εταιριών.
Αν σου πούν "δώρο το τρίγωνο, το φαρμακείο και ο πυροσβεστήρας" μην τσιμπίσεις. 20 ευρώ κάνουν όλα μαζί αν τα αγοράσεις απο κάποιο μαγαζί...

3)Όπως είπε και ο someone
"Λενε χαζομάρες!!!!! δεν βγαζουν περισσοτερες από τα υπολοιπα αυτοκίνητα. "

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 10:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 18:10
Δημοσιεύσεις: 433
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Η τιμή καλή μου ακούγεται...και από την δική μου εμπειρία γιατί πήγα κ στις 3 αντιπρ. πριν αγοράσω το C4 μου η τιμή ήταν ίδια. Κάνε μια γύρα αν θές...Τα δώρα διέφεραν ελάχιστα από αντιπ. σε αντιπ. (ναι, δίνουν όλες)αλλά να σου πώ την αλήθεια κανείς δεν προσέφερε κ τίποτα σπουδαίο και πάνω κάτω όλοι τα ίδια έδιναν, οπότε δεν πολυέδωσα σημασία.Τώρα αν αξίζει να πιέσεις για κάποιο δώρο...δεν ξέρω, γιατί τελικά δεν ξέρεις τι θα πάρεις.Κάνε μια προσπάθεια πάντως.Ζημιές..μμμμμ hmmm δεν βγάζουν τίποτα παραπάνω από τα άλλα αυτοκίνητα.Αλλά καμία φορά το αυτοκίνητο είναι κ λαχείο οπότε...Πάντως εγώ 5μηνών αμάξι δεν έχω τίποτα! :thumbup
Νομίζω αξίζει να προσέξεις απ'οτι έχω καταλάβει κατά την παραγγελία το τί θα είναι στο αυτοκίνητο εργοστασιακό και τί after sale δηλαδή περασμένο εδώ.Αυτό γιατί δεν το διευκρινίζουν οι κύριοι αν δεν ρωτήσεις.Κυρίως για τα δώρα αυτό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 10:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
manina, καλως ήρθες στην παρέα μας!

α./ Το ESP είναι ακρονύμιο του Elecronic Stability Program (ή μπορεί να το ακούσεις και ώς Elecronic Skid/Spin Prevention/Protection άλλα όλα αυτά αναφέροντε στο παραπάνω -και πάνω από όλα το ίδιο- σύστημα) Το ESP εμφανίστηκε για πρώτη φορά στις S-Class της Mercedes με την ονομασία "Elektronisches Stabilitaumltsprogramm" και αυτό που κάνει είναι να εντοπίζει τις στιγμές όπου τα ελαστικά χάνουν την πρόσφυσή τους (Είτε σε Υπερ/Υποστροφή, είτε σε χαμηλής πρόσφυσης έδαφος -χαλικόδρομοι, πάγος-) και κατανέμουν ανάλογα την επιτάχυνση ή επιβράδυνση του οχήματος όστε αυτό να έχει καλύτερο έλεγχο και γρηγορότερη επαναφορά της προσφυσης. Γενικότερα, είναι ένα σχετικά ακριβούτσικο ηλεκτρικό βοήθημα που μπορεί να μην το χρισημοποιήσεις ποτέ αλλά άν ποτέ χρειαστεί, θα σου σώσει τη ζωή (Πολλές εταιρίες πλέων βάζουν και ESP στον standard εξοπλισμό μαζί με τους αερόσακους.)

β./ Για τα δώρα που κάνουν οι αντιπροσωπείες, διάβασε καλύτερα αυτό το topic. Θα δεις πληροφορίες όπως ποιες αντιπροσωπείες κάνουν δώρα, τί δώρα κάνουν, πως να τα ζητήσεις κλπ...

γ./ Μιας και έχεις αρκετες αντιπροσωπείες κοντά, κάνε μια γύρα.. Συνήθως, ο ένας θα σου προσφέρει παραπάνω δώρα από τον άλλο για να πάρεις από εκείνο το αυτοκίνητο αλλά από ότι ξέρω οι αντιπροσωπείες αυτές "συνεργάζονται" οπότε δεν πιστεύω το παζάρι του τύπου "Μα, στην άλλη αντιπροσωπεία μου είπανε το-και-το..." να πιάσει... Πάντως κάνε καμιά γύρα, ποτέ δεν ξέρεις!!

Όσο για το τι να προσέξεις, απλά, όταν σου έρθει να το ξεψυρίσεις μήπως του λείπει τίποτα ή έχει κανένα πρόβλημα. Αλλά έτσι κι αλλιώς, ότι και να βρίσκεις, πάς πίσω στην αντιπροσωπεία και με πρόσχημα την εγγύηση σου φτοιάχνουν τα πάντα!!

Όσο για τους "υποστηρικτές γιαπωνέζικων αυτοκινήτων", εχουν το υπέρ οτι ΌΝΤΩΣ τα Ιαπωνικά αυτοκίνητα έχουν λιγότερα προβλήματα. Αυτό δεν σημαίνει, όμως, οτι δεν βγάζουν... Αυτά είναι όλα πιθανότητες... Αυτό που θα σου έλεγα εγώ είναι οτι με το C4 θα έχεις λίγο περισσότερες πιθανότητες να σου παρουσιάσει πρόβλημα από το να έπερνες Ιαπωνικό. και το αφήνω εκεί.

Υ.Γ. Νεκροφόρα, ε;; Μακάρι, όταν πεθάνω, με το C4 να με πάνε να με θάψουν!! :yhoo :yhoo

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 12:12 
Άβαταρ μέλους
Καλημέρα!!!!
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για την ανταπόκριση και τις πληροφορίες!
Αγχώνομαι, γιατί όπως είπε και ο difanis το καινούριο αυτοκίνητο είναι λαχείο...
Σήμερα θα παω κι εγώ στην αντιπροσωπεία, στον Φέσσα για την ακρίβεια (δεν ξερω αν κάνει που το αναφέρω), να το δω κι εγώ από κοντά, αν μπορέσω να κάνω και test drive...
Θα'θελα κι εγώ πολύ να πάρουμε την παραπάνω έκδοση, αλλα και η elegance δεν με χαλάει αν σκεφτείτε οτι είχαμε ξεκινήσει για τα 1400 κυβικα!
Οπότε....ESPνα το βάλω στάνταρ, και να πιέσω για δώρο. Διάβασα σε ενα τοπικ για τα δώρα, αν μου δώσουν συναγερμό ή αισθητήρες παρκαρίσματος να ζητήσω εργοστασιακούς..Και έστω οτι μου βάζουν συναγερμό...πως θα το καταλάβω εγώ η ασχετη οτι είναι ο εργοστασιακος και δεν με κοροιδεύουν?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 13:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Μάιος 2007, 14:29
Δημοσιεύσεις: 328
Τοποθεσία: Αθήνα
manina έγραψε:
Οπότε....ESPνα το βάλω στάνταρ, και να πιέσω για δώρο.

Καλή μου,
Το ESP αν δεν το έχει το πακέτο εξοπλισμού που θα επιλέξεις και απλά το ζητήσεις εξτρα θα περιμένεις κοντά στους 2.5 μήνες!
Οπότε ή επιλέγεις την έκδοση exclusive που είπε κάποιος φίλος πιο πάνω ή αν το θέλεις άμεσα το αυτοκίνητο απλά το ξεχνάς :thumbup


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 13:17 
Άβαταρ μέλους
Απόστολε, να σου πω την αλήθεια, αυτήν την καθυστέρηση δεν την είχα σκεφτει.... Θα δω και την exclusive έκδοση, αλλά δεν εξαρτάται από μενα..ήδη ξεφύγαμε από το αρχικό budget...
Σκέφτομαι κι όλας μήπως είναι περιττό το ESP.
Σόρυ που σας πρήζω...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 13:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Μάιος 2007, 14:29
Δημοσιεύσεις: 328
Τοποθεσία: Αθήνα
manina έγραψε:
Απόστολε, να σου πω την αλήθεια, αυτήν την καθυστέρηση δεν την είχα σκεφτει.... Θα δω και την exclusive έκδοση, αλλά δεν εξαρτάται από μενα..ήδη ξεφύγαμε από το αρχικό budget...
Σκέφτομαι κι όλας μήπως είναι περιττό το ESP.
Σόρυ που σας πρήζω...
Όλοι έχουμε πρήξει τους άλλους πριν την αγορά του δικού μας C4 οπότε ρώτα τώρα γιατί μετά θα είναι αργά. Έχε εμπιστοσύνη στα μέλη του φόρουμ και όχι στους πωλητές που για να πουλήσουν αραδιάζουν άπειρες μπούρδες :thumbup
Καλό το ESP αλλά το αυτοκίνητο έχει άριστα κρατήματα και γενικότερη συμπεριφορά. Όλοι τα θέλουμε όλα αλλά προσπάθησε να μην υπερβείς πολύ τον αρχικό σου προϋπολογισμό :red:


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 13:41 
Άβαταρ μέλους
@apostolos
Τελικά το ESP θα πρέπει να το ξεχάσω..ϊσως να μη μου είναι απολύτως απαραίτητο.
Η διαφορά της exclusive έκδοσης από την elegance είναι 3000 ευρώ, αρκετά χρήματα...Και αυτό καλό είναι μωρέ, εδώ ήμουν έτοιμη να πάρω το 1400 LINE...
Σαφώς και σας έχω εμπιστοσύνη, αλλίως δεν θα ήμουν εδώ.
Έλεγα χθες στον πατέρα μου.."Μην ανησυχείς, θα τα μάθω όλα από το φόρουμ!", χαχα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 13:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 01 Μαρ 2007, 14:53
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: Athina
Κι εγώ είμουν για την έκδοση C4 VTR, μετα πήδηξα στην VTRS και καπάκι μετα απο μια βδομάδα με έπεισαν να πάρω την VTS!...

Διαφορές?? ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ!... Μονο τα φώτα που στρίβουν είναι όλα τα λεφτά, και το ESP θα δείς αν ο δρόμος είναι βρεγμένος ή γλιστερός και παραπάνω να πατήσεις το γκάζι ουτε καν που θα κουνηθεί το αμάξι να σου φύγει! ΚΑΜΙΑ σχέση οπως σου είπαν.. Άλλο αυτοκίνητο...

Και κλασσικά κι εγω ξεκίνησα για C2 και πηρα τελικα το C4 1.6 VTS!!! Νιώθω λίγο μαλάκας που με έπεισαν τοσο εύκολα, αλλα δεν βαριέσαι! Όσο για τα δώρα? Επειδή η full εκδοση ειναι και πιο ακριβη (αρα και πιο μεγαλο περιθώριο κέρδους) μπορεί να σου κάνουν κ καλές προσφορές. Εμένα μου έδωσαν 4 χρονια οδικη (κλασσικα)-συναγερμό ΜΕΤΑ (ετσι κι ετσι)-πατάκια 3D-ηχομόνωση κινητήρα-τρίγωνο/φαρμακείο/πυροσβεστήρα-..αυτά! Τα 3 αρωματικά δεν τα μετράω γιατι δεν ειναι δώρα δικά τους αλλα στανταρ!
Το μετάνιωσα που δεν τους ζήτησα κ ποδιά κινητήρα, αλλά την έβαλα μετά (την σιδερένια όχι την πλαστική) με 200ευρά......

ΑΥΤΑ ειχα να πώ... Κάνε μια γύρα πάντως στην αγορά, μην το πάρεις απο τον πρώτο που θα βρεις μπροστά σου...

_________________
C4 1.6 VTS - 2007
15 years on the road and counting....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 13:53 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
+ οτι το ESP θα σε βοηθήσει ωστε όταν ξεκινάς σε ανηφόρα (ή σε φανάρια) όταν εχει βρέξει, να μην σπινιάρουν καθόλου τα λάστιχα. Απλά πατάς τέρμα γκάζι και τη ροπή τη ρυθμίζει το ESP ;)

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Σεπ 2007, 14:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Μάιος 2007, 14:29
Δημοσιεύσεις: 328
Τοποθεσία: Αθήνα
Κανείς δεν είπε ότι ESP δεν βοηθάει. Κανείς δεν είπε ότι τα ξένον δεν είναι υπέροχα. Αυτό που λέω είναι ότι καλά όλα αυτά τα μπλιμπλίκια αλλά και ακριβά. Και εγώ θα ήθελα το VTS πάρα πολύ. Άλλα οικονομική υπέρβαση θεωρείται και το VTRs που με αξίωσε ο Θεός να πάρω.
Αν η φίλη μας μπορεί, με την ευχή μου. Αν δεν μπορεί, αυτό που έχει στον νου της είναι τέλειο και υπερ ασφαλές! :thumbup


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 54 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

c3 2006 1100cc επιλογη πολλαπλασιαστή
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: savvas712
Απαντήσεις: 7
Επιλογη Αμορτισερ - αναρτησεων
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: PanosPap64
Απαντήσεις: 0
Επιλογή Ελαστικών
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: pantelisss
Απαντήσεις: 31
Επιλογη Αμορτισερ
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C2
Συγγραφέας: jojepe
Απαντήσεις: 6
Επιλογή Αντιπροσωπίας
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ